Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
PKP po zmianach.

Jak Ci się podoba nowy rozkłady jazdy?
Jest lepszy (więcej połączeń i/lub korzystniejszy czas podróży)
13%
 13%  [ 3 ]
Jest gorszy (mniej połączeń i/lub dłuższy czas jazdy)
43%
 43%  [ 10 ]
Nie widzę żadnych zmian
17%
 17%  [ 4 ]
Nie korzystam z usług PKP
21%
 21%  [ 5 ]
Już nie korzystam z usług PKP (brak dotychczasowych połączeń)
4%
 4%  [ 1 ]
Dopiero zaczynam korzystać z usług PKP (nowe, lepsze połączenia)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   PKP po zmianach.

Piszcie, co sądzicie o nowym rozkładzie jazdy Polskich Kolei Państwowych?
Ja jestem zawiedziona strasznie - myślałam, że będzie lepiej, a choć wydawało mi się to niemożliwe - jest gorzej.
Przewozy Regionalne: trasa Poznań -> Zielona Góra - Odjazd przesunięto o 5 minut (nie ma sprawy), za to czas jazdy wydłużył się o... ponad pół godziny!
Z Przewozami Regionalnymi 120 km jedziemy 3 godzinki... :shock:
  
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

Jest ujowy. Mam problemy z powrotem do domu, wyrobieniem się na zajęcia, bo jeszcze opóźnienia trzza brać pod uwagę. Lipa.
 
 
 
indiano  
Coś już napisał
I'm a Mountain


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: Venice
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

Mnie też dosyć wkurzyły te zmiany. Zajęcia kończę o 13.35 a pociąg miałam 14.33, a teraz po tej zmianie o 15.00 przy czym spóźnia się ok. 15 minut. Szlag może człowieka trafić. A i bilety drożeją. Kiedyś na pkp nie było takich problemów. Kiedy mój dziadek pracował jako kolejaż, było naprawdę super.
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

Nie jestem super zadowolona,ale zanim wyjdę z domu,to wiem,który pociąg jest opóźniony.PKP wysyła mi smsy o opóźnieniach i zmianach na trasie,która mnie interesuje.Nie muszę bez sensu stać na mrozie tylko wychodzę sobie później. To mi się baaardzo podoba. Dla zainteresowanych: http://www.isms.pl tylko sprawdźcie przed uruchomieniem czy u was nie jest płatne,bo akurat info o mojej trasie sponsoruje jakiś urząd.
Niestety wydłużył się czas jazdy. Co do samego rozkładu to słabo,pierwsze pociągi rano są później,a ostatnie przed nocą odjeżdżają wcześniej.
Jednak najbardziej w PKP wkurza mnie nie rozkład i opóźnienia,a zatrudnianie niekompetentnych osób(szczególnie w kasach i informacjach) i tworzenie sztucznych stanowisk w zarządach i marnowanie ogromnych pieniędzy na telewizje kolejową. Tak moi drodzy, istnieje coś takiego. Pomieszanie przewoźników i to ze na każdy pociąg muszę kupić inny bilet tez mnie wkurza. i syf w pociągach,poza tymi,które są monitorowane.
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Niez napisał/a:
zanim wyjdę z domu,to wiem,który pociąg jest opóźniony.PKP wysyła mi smsy o opóźnieniach i zmianach na trasie,która mnie interesuje.Nie muszę bez sensu stać na mrozie tylko wychodzę sobie później. .


duże LOL tego sienie spodziewałam w naszym kraju. zaskok:)
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Doczytałam:
Cytat:
Pasażer ponosi tylko koszt wiadomości SMS, przy pomocy której rejestruje się lub wyrejestrowuje się z systemu. Jest to cena zwykłej wiadomości SMS, właściwa dla operatora telefonii komórkowej, w której Użytkownik ma telefon komórkowy.
Pasażer otrzymuje wiadomości SMS z iSMS, bez ponoszenia żadnych kosztów, gdyż za wiadomości te płaci ich nadawca, czyli właściwy Przewoźnik.
:-)
Działa dla pociągów regionalych i IR.
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Spoko. Przyjdą śniegi, mrozy, to już przestanie informować... ;-)
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011   

Dahomej napisał/a:
Spoko. Przyjdą śniegi, mrozy, to już przestanie informować... ;-)
Myślę,że nie. To zwykłe smy,nie tory ;-) Tak samo jak komunikat na dużym dworcu,tylko wysłany do telefonu,a nie do naszych uszu.Póki co jestem bardzo zadowolona i działa sprawnie. Dlaczego więc śnieg miałby to zmienić?
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 18 Gru, 2011   

a ja tam mam we dupie pkp. przez 4 lata jeździłam z Torunia do Warszawy równe 3 godziny, a teraz na tej samej trasie jade 4.. gdzie sens, gdzie logika? a płacę o wiele więcej za bilet, do tego warunki jak w trzecim świecie.. pkp to ostateczność
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Co ciekawe, w ankiecie 2 osoby są zadowolone z nowego rozkładu. Szkoda tylko, że nie chcą się podzielić z nami swoimi pozytywnymi doświadczeniami z PKP...
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Alien napisał/a:
Co ciekawe, w ankiecie 2 osoby są zadowolone z nowego rozkładu. Szkoda tylko, że nie chcą się podzielić z nami swoimi pozytywnymi doświadczeniami z PKP...


Może cieszą się,że w ogóle udaje im się dojechać do celu?I że w kibelku choć brudno i śmierdząco,to nie nasrane i nie naszczane jak mogloby? :mrgreen:
A swoją drogą już jakiś czas nie korzystalem z oferty PKP i trochę mi tęskno do tegoż.
 
 
indiano  
Coś już napisał
I'm a Mountain


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: Venice
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Ciekawe jak bedzię na najbliźszym woodstocku z pociągami... Wydaje mi się źe gorzej być moźe. Chodziaź nie chce krakać. :roll:
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

pewnie ludzie bede jechali na dachu jak w afryce
 
 
phantommm  
Coś już napisał
phantommm


Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 52
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Ja z kolei śląskich jestem zdecydowanie zadowolona :mrgreen: (odcinek Gliwice- Częstochowa ) pociągi nie dość, że ładne to jeszcze punktualne co do minuty, jeżdżą co pół godziny, więc spóźnienie się na pociąg nie jest tragedią bo zaraz jest następny ;)
 
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

phantommm napisał/a:
Ja z kolei śląskich jestem zdecydowanie zadowolona :mrgreen: (odcinek Gliwice- Częstochowa ) pociągi nie dość, że ładne to jeszcze punktualne co do minuty, jeżdżą co pół godziny, więc spóźnienie się na pociąg nie jest tragedią bo zaraz jest następny ;)


normalnie czytam to i jakbym czytała o kosmitach. dla porównania odcinek Katowice- Zwardoń, pociągi może i w dobrym stanie, lecz jeździ jeden skład, ciasno w godzinach szczytu, pociągi rzadko (co 1-1,5 godz) i bez spóźnienia to nie pociąg.... pozatym grzeją na maksa że oszaleć idzie...
 
 
 
indiano  
Coś już napisał
I'm a Mountain


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: Venice
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

zlowieszczy4 napisał/a:
pewnie ludzie bede jechali na dachu jak w afryce

Bardzo możliwe
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Niez napisał/a:
Dlaczego więc śnieg miałby to zmienić?


Z uwagi na częstotliwość opóźnień pociągów. System nie wytrzyma, przeciąży się i nie będzie trybił.



PKP szaleje. Pociąg z Wro do Zielonej jedzie 4h na odcinku 160 km.

Jadąc pociągiem z Wro o godzinie 12.52 dojeżdżamy do Zielonej Góry o 17.10. O 17.05 odjeżdża pociąg do Rzepina i za chuj pański nie zaczeka, więc jak ktoś chce jechać dalej, to musi czekać na pociąg na 19.17 chyba... :lol:

A mój pociąg o 6 rano do Zbąszynka istnieje. Tylko nie w internecie... :roll:
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Dahomej napisał/a:
A mój pociąg o 6 rano do Zbąszynka istnieje. Tylko nie w internecie... :roll:


się ciesz, że tak a nie odwrotnie, mi się kilka razy zdarzyło jechać na pkp na pociąg, który istniał tylko w necie..
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Trasa Poznań - Zielona Góra.
Jak już wspominałam podróż trwa 3 godziny. Jednak gdy wczoraj wracałam do domu analizowałam powody wydłużenia czasu podróży z 2,5 do 3 godzin. Po jakiejś godzinie jazdy dojechaliśmy do Zbąszynia (60 km do Zielonej Góry) i wtedy zaczęła się "masakra". Od momentu wjechania do Zbąszynia (przypominam - 60 km do Z.G). 2 godziny zajęła mi droga do domu!!!! W Zbąszyniu trzeba było postać jakieś 15-20 minut, chociaż żaden inny pociąg nie przyjechał (myślałam, ze może jakaś przesiadka czy coś...), potem, 5 km dalej, w Zbąszynku znowu staliśmy i czekaliśmy...
O żenadzie w i od Czerwieńska już nie piszę...

Albo dobra napiszę: czekanie na zmianę lokomotywy i "zabójcza" jazda 13 kilometrów w pół godziny :|
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Taka ciekawostka: Trasa Walbrzych - Wroclaw - Faktem jest to ze przed druga wojna swiatowa pociagi pokonywaly ta trase w 50 minut dzisiaj im zajmuje to 1,5 h :/ nie ma to jak ciagly rozwoj i postep
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

szkodda gadać w ogóle, ale przyznać muszę, że Koleje Mazowieckie sobie całkiem nieźle dają radę, mają w większości nowiuśkie, zaebiste składy, stare wyremontowane i też "na poziomie", dużo połączeń w każdą stronę z Warszawy i raczej bez większych opóźnień się rozchodzi.. no chyba, że czekają na skomunikowanie z jakimś zajebanym w akcji tlk o.O
ale polecam. no i bilety całkiem w rozsądnych cenach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group