Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Pięciu polskich żołnierzy zginęło w Afganistanie
Autor Wiadomość
k24rolik  
Rozkręca sie
Królicza Łapa


Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wrocław / Racula
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   Pięciu polskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html


Współczuję rodzinom Żołnierzy Poległych w kraju ,którym nie powinniśmy być....
Paranoja, Ku Chwale Ojczyzny... Tylko czy Awganistan to nasza ojczyzna?
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

dokladnie po co tam pchaja naszych zolnierzy??
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

To, że niepotrzebnie tam jesteśmy to jedna sprawa.
Druga to taka, że nie ma przymusu w Polsce jazdy na misje.
Sami chcieli tam być.
To tyle.
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

to ze Polska to biedny kraj i zawsze ktos sie znajdzie kto bedzie chcial zarobic na wyjezdzie na misje to oczywiste tylko dlaczego panstwo daje taka mozliwosc? powinni te pieniadze przeznaczone na ta smieszna wojna w iraku i afganie przeznaczyc na biedne rodziny. Smieszne panstwo tym patalacha z rzadu nalezy sie kara smierci za zdrade narodu i tyle.
 
 
Archi  
Coś już napisał


Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

Dezaprobator napisał/a:
To, że niepotrzebnie tam jesteśmy to jedna sprawa.
Druga to taka, że nie ma przymusu w Polsce jazdy na misje.
Sami chcieli tam być.
To tyle.

ze tak powiem g*wno prawda. Polowa mojej rodziny jest w wojsku i tak jest tam powiedziane ze przymusu nie ma, problem w tym ze pytanie brzmi tak: "jedziesz na misje?" "nie" "aha, ok, przymusu nie ma, ale pakuj sie bo ju tutaj nie pracujesz/zostajesz przeniesiony na kompletne zadupie z dala od rodziny/od dzisiaj czyscisz kible do mniej wiecej konca swiata i dzien dluzej".
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   

Archi napisał/a:
ze tak powiem g*wno prawda. Polowa mojej rodziny jest w wojsku i tak jest tam powiedziane ze przymusu nie ma, problem w tym ze pytanie brzmi tak: "jedziesz na misje?" "nie" "aha, ok, przymusu nie ma, ale pakuj sie bo ju tutaj nie pracujesz/zostajesz przeniesiony na kompletne zadupie z dala od rodziny/od dzisiaj czyscisz kible do mniej wiecej konca swiata i dzien dluzej".


do wojska się idzie z własnej woli, mając pełną świadomość takiego rozwiązania, więc cóż, jak nie chcesz jechać na wojnę to nie bądź żołnierzem, to nie jest "praca" dla kolesi bez jaj.

a co do tego incydentu, o którym mowa to jedyne co pozostaje to współczuć rodzinom ofiar i mieć nadzieję, że jak najszybciej wycofamy nasze wojska z kraju, gdzie nas nikt nie chce..
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 21 Gru, 2011   Re: Pięciu polskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

k24rolik napisał/a:

Paranoja, Ku Chwale Ojczyzny...


Gdzie to wyczytałeś? Na jakimś śmiesznym forum? Jakie "ku chwale ojczyzny"? Stary bredzisz strasznie. Nigdy nikt nie podciągał tego pod te słowa, nawet rząd SLD który wysłał nasze wojska do Afganu. Także zanim coś jebniesz to zastanów się dwa razy. Mówię Ci to ja Jumbo - żołnierz.

Druga sprawa to taka że jakbyśmy nie pojechali do Iraku czy Afganu bylibyśmy 100 lat za murzynami a tak w tym momencie jesteśmy tylko 50 lat. I nikt nie powie że nie miało to pozytywnego wpływu na wojsko bo dalej byśmy nakurwiali w "bechatkach" i "pasoszelkach" (choć i nadal zdarzają się takie przypadki).
Po trzecie, przymusu żeby jechać nie ma. Ale zawsze może to być kartą przetargową przy podpisywaniu następnego kontraktu bądź zmianie etatu. Śmierć tam jest mniej prawdopodobna niż nocny powrót przez brudne kamienice po imprezie w sobotę nad ranem. Mięli chłopaki zajebistego pecha bo nawet nie byli z "bojówki". Ale jak to się mówi takie "U" taka przyroda. Musieli jechać, pojechali - loteria. Trafiło na nich. Żołnierska to rzecz. Szkoda mi ich. Zajebiście współczuje rodzinom, ale nasze pie*dolenie nic nie zmieni. Taki zawód.
Sam się wybieram - czy pojadę, nie wiem. Nie ode mnie to zależy.

Pewnie zapytacie "to po co Wy się tam pchacie?". Odpowiadam:
- Kasa
- bo koledzy jadą
- sprawdzić się.
itp. Nikt nigdy nie pie*doli o Ojczyźnie bądź o takich rzeczach, a powtarzanie takich bzdur tego typu przyprawia mnie o mdłości. Pacyfiści.

Pozdrawiam, szer. Jumbo.
 
 
 
k24rolik  
Rozkręca sie
Królicza Łapa


Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wrocław / Racula
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

Szeregowy Jumbo czy Żołnierz Wojska Polskiego odbierając medale za zasługi np. w Afganistanie wypowiada słowa ku chwale Stanów Zjednoczonych czy też "Ku Chwale Ojczyzny" Nie wiem gdzie jest Twoja "Ojczyzna" ale moja jest tu w Polsce...
Składając Przysięgę Wojskową co przysięgałeś?? Bo ja to;


"Ja, żołnierz Wojska Polskiego,
przysięgam służyć wiernie
Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny
w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg."

Chrzanienie że jesteśmy tylko 50lat za murzynami dzięki Lobby Żydowskiemu pod tytułem USA też przyprawia mnie o wymioty...
Nie no co ja bredzę mamy przecież najnowocześniejsze samoloty wielozadaniowe F-16 za które płacimy grubą kasę , super nowoczesne Hummery i wolny wjazd do USA bo wizy nam znieśli jako najwierniejszym sojusznikom Stanów Zjednoczonych...
Ta wojna się skończy tak samo jak każda inna interwencja USA.
Począwszy od Korei ,Wietnamu, Iraku i kończąc na Afganistanie jedną wielką porażką i setkami jak nie tysiącami poległych żołnierzy... Tylko szkoda że my bierzemy w tym udział.

Dodałem ten temat bo szkoda mi młodych odważnych Żołnierzy , a nie po to by się kłócić. Masz prawo wyrażać swoje zdanie bo żyjemy w wolnym kraju ale stylu w jaki sposób to zrobiłeś nie zniosłem... Mimo wszystko pozdrawiam. szer.Królik
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

Jeszcze raz powtarzam Ci że to nie ma nic wspólnego z Ojczyzną. Hamuj piętą z tymi tekstami. Jedziemy tam tak jak pisałem żeby zarobić żeby się sprawdzić a nie bronić Ojczyzny. Poza tym Polska jak każdy inny kraj biorący udział w ramach ISAF'u wywiązuje się po prostu założeń wynikających z traktatów NATO'wskich.

A medale są dla wybranych. Nie dla nas. A sprzęt nie jest może najlepszy... ale przynajmniej coś się ruszyło w tym temacie po kilkunastu latach zastoju. A że wojna będzie przegrana to żadna nowość. Nikt nigdy nie pokonał narodu Afgańskiego. Ale patrz na to z perspektywy nas "Indian" nie "wodzów".... A jak ktoś się decyduje na zawodową służbę to musi się godzić z takimi rzeczami że istnieje możliwość że nas wyślą gdzieś na drugi koniec świata.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

k24rolik napisał/a:
jesteśmy tylko 50lat za murzynami dzięki Lobby Żydowskiemu pod tytułem USA też przyprawia mnie o wymioty...



"za wszystkim stoją Żydzi"
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

A ja slyszalem opinię,że najmniej przeciwko naszej obecności w Afganistanie protestują...stacjonujący tam polscy żolnierze.Nie wiem na ile jest to prawdą,ale przyznaję,że dalo mi owo do myślenia.
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

Cytat:
"za wszystkim stoją Żydzi"

Zgadzam się i Masoni <rotfl3>
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

milan napisał/a:
A ja slyszalem opinię,że najmniej przeciwko naszej obecności w Afganistanie protestują...stacjonujący tam polscy żolnierze.Nie wiem na ile jest to prawdą,ale przyznaję,że dalo mi owo do myślenia.


Wcale się nie dziwię. Mój psiapsiół wrócił zadowolony, może z lekko zrytym czerepem, ale zadowolony i z mnóstwem forsy w portfelu.
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

milan napisał/a:
A ja slyszalem opinię,że najmniej przeciwko naszej obecności w Afganistanie protestują...stacjonujący tam polscy żolnierze.


bo jak to chyba już zostało wspomniane, jadą tam tylko Ci, którzy chcą, nikogo nikt nie zmusza.. więc dlaczego mieliby protestować?
 
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

spoko fajnie jada tylko ci co chca ,ale gdy taki zolnierzez ginie jego rodzina dostaje wypadkowe ,ktore jest placone do konca zycia - nie to zebym byl przeciwny calemu zamyslowymi "wypadkowego" bo to jest bardzo dobre.To sa naprawde wielkie sumy i te sumy mozna by bylo przeznaczyc na inne cele niz oplacanie rodzin bo poleglym nie w naszej wojnie :/. Btw. nie jestem pacysfista. A jak bede chcial sie sprawdzic to pojade nocnym autobusem na pewna dzielnice w moim miescie zwana Palestyna. Nic juz nie przywroci swietnosci naszemu wojsku zaden udzial w afganie,iraku czy kurwa nawet zimbabwe. Rozbroili nas bo stanowilismy za duze zagrozenie i tyle.
 
 
k24rolik  
Rozkręca sie
Królicza Łapa


Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 129
Skąd: Wrocław / Racula
Wysłany: Sob 24 Gru, 2011   

"Wybacz Królik,ale pierdzielisz czypoczy w tym temacie i chyba bardzo słabo go znasz."
Mam swoje poglądy i nie wszyscy muszą się z nimi zgadzać... temat znam i to dobrze!! Ale każdy ma swoje zdanie i to jest dobre...

[ Dodano: Sob 24 Gru, 2011 ]
Zlowiesczy święte słowa...
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

To nie jest nasza wojna i nikt pewnie nie wprowadza tam żadnej demokracji.
To zwykła okupacja kraju w strategicznym punkcie Azji, a mówienie o MISJI to efekt jakiejś państwowej propagandy.
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Viking napisał/a:
To nie jest nasza wojna i nikt pewnie nie wprowadza tam żadnej demokracji.
To zwykła okupacja kraju w strategicznym punkcie Azji, a mówienie o MISJI to efekt jakiejś państwowej propagandy.


I z każdym konfliktem zbrojnym tak było.
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Viking napisał/a:
To nie jest nasza wojna i nikt pewnie nie wprowadza tam żadnej demokracji.
To zwykła okupacja kraju w strategicznym punkcie Azji, a mówienie o MISJI to efekt jakiejś państwowej propagandy.

nie znam się to się wypowiem
  
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Niez napisał/a:
Viking napisał/a:
To nie jest nasza wojna i nikt pewnie nie wprowadza tam żadnej demokracji.
To zwykła okupacja kraju w strategicznym punkcie Azji, a mówienie o MISJI to efekt jakiejś państwowej propagandy.

nie znam się to się wypowiem


A ja bym właśnie rzekł, że to było zbyt oczywiste aby o tym pisać w ogóle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group