Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka
Autor Wiadomość
Gypsy  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 18
Skąd: Znikąd
Wysłany: Sob 14 Sie, 2010   

Hmm w moim przypadku raczej nie chodzi o wyrażanie siebie, słabo mi idzie komponowanie i te sprawy ^^ Jednak muzyka jest dla mnie bardzo ważna. Był taki czas, kiedy parę osób było przeciwko mnie i spotkałam się z lekkim prześladowaniem. To był dla mnie ciężki okres, ale doznałam w nim również wielu wspaniałych doświadczeń związanych z muzyką, było to bardzo intensywne i słuchanie tej muzyki, uczestnictwo w koncertach, równało się z niewiarygodnymi doznaniami, była to też duża odskocznia od całego syfu, jaki się dział wokół mnie :) I nadal, kiedy słucham Janis, Santany, Led Zeppelin, The Black Keys - czasem można to poczuć w niektórych utworach. Coś, co cię jednocześnie maksymalnie relaksuje, ale też daje tyle radości z słuchania, jest to po prostu piękne doświadczenie, pewnego rodzaju zespolenie z tą muzyką, coś, co bardzo ciężko opisać :)
Hmm... łał i pomyśleć, że wcale nie jestem na haju xD A jeśli chodzi o granie, to uczę się piosenek, które naprawdę uwielbiam i kiedy umiem je zagrać względnie dobrze - czy coś może dać większą satysfakcję? :)

Bardzo ciekawy temat, pozdrowienia dla autora ;) I Ciebie też ;P
 
 
sarojan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 35
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Zielona Góra / Nuuk
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Muzyka - wolność
Muzyka - człowiek
Człowiek - przesłanie
Muzyka to jedyna miłość która nigdy mnie nie zdradzi a zarazem utuli do snu.
 
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 01 Lip, 2011   

O roli muzyki w życiu napisano tutaj już wiele. Dla mnie jest to przede wszystkim pewna forma dialogu pomiędzy artystą a słuchaczem, dzielenie się swoimi refleksjami czy przeżyciami i niekiedy również tzw. "pomocna dłoń" w momencie kiedy bywam zmęczony czy czymś przybity. Wystarczy że włączam muzykę i świat od razu staje się inny :D
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Simon napisał/a:
muzyka pozwala pozbyć się mi agresji której jest we mnie wiele - ale czasami ją pobudza i wznieca.
Muzyka wzlotem i upadkiem
Ekstazą i cierpieniem.
Spokojem i szaleństwem.
Sacrum i profanum.
Wszystkim - i niczym, albo właśnie tym.

Potrafi zachwycić, obrzydzić, zafascynować, zniechęcić.


DAMN! dobrze powiedziane :)

A wiem że im bardziej ją odkrywam tym bardziej przekonuje się w jak niewielkim stopniu ją poznałem. Ale właśnie kocham to że potrafi mnie zaskoczyć :)
 
 
 
jabbadabbadahat
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Aleksander napisał/a:
O roli muzyki w życiu napisano tutaj już wiele. Dla mnie jest to przede wszystkim pewna forma dialogu pomiędzy artystą a słuchaczem, dzielenie się swoimi refleksjami czy przeżyciami i niekiedy również tzw. "pomocna dłoń" w momencie kiedy bywam zmęczony czy czymś przybity. Wystarczy że włączam muzykę i świat od razu staje się inny :D
przypisz to do "artystów" których aktualnie słuchają masy... nie mówie oczywiscie o wszystkich bo sa ludzie godni wysłuchania.
 
 
tom_blake  
Coś już napisał


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 86
Skąd: z Marsa
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

Według mnie muzyka umarła wraz ze rozpoczęciem XXI wieku, pozostały tylko niedobitki, które potrafią pokazać co oznacza ten termin. Kurcze jak marzy mi się życie w latach 50-80 w Anglii lub USA, mieć okazje posłuchać na żywo Led Zeppelin, The Doors, Beatlesów, Queen, The Animals, The Beach Boys, Jimiego Hendrixa itp. :cry:
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Cytat:
Według mnie muzyka umarła wraz ze rozpoczęciem XXI wieku
A słyszałeś ostatnią płytę Voo Voo? :D

Irytuje mnie podejście typu "prawdziwa muzyka skończyła wtedy i wtedy". Gówno prawda :) Dzisiejsze "klasyki" też były kiedyś na listach przebojów. O tym, co było słabe, zapomniano, dobre utwory zostały w powszechnej świadomości. Teraz jest to samo: mamy i dobrą, i złą muzykę, a Ty możesz wybierać.
 
 
 
tom_blake  
Coś już napisał


Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 86
Skąd: z Marsa
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

tylko, że przy tym czego ja słucham, ten szereg dobrej muzyki bardzo mocno się skrócił i niewielu jest ludzi którzy wiedzą co to dobry kawałek z przesłaniem.
Nie wiem jak ciebie, ale mnie przerażają dzisiejsze trendy w muzyce, wspomniałaś o Voo Voo, i powiedz mi teraz gdzie w tym całym show biznesie znajduje się ten zespół? Został wypchnięty przez taką komercje jak Doda, Peja i inne gówna.
Wiem że muzyka to kwestia indywidualna ale zaczynam się martwić, że ludzie którzy mają coś naprawdę do przekazania będą na szarym końcu kolejki do zasłużonej sławy... ;]

P.S. zacytuje siebie "pozostały tylko niedobitki, które potrafią pokazać co oznacza ten termin" Owca Inblack, Voo Voo to są właśnie te niedobitki. ;-)
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Zawsze mam polew z tego "przesłania", o którym niektórzy piszą. Że muzyka bez przesłania teraz i blabla, "komercja" to już inna kwestia, chociaż równie zabawna.
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Wszystko zależy od tego, gdzie szukasz tej muzyki. Nie mam telewizora, a jeśli chodzi o radio, to słucham tylko Trójki i to jak sobie przypomnę. I wspaniałej, wartościowej muzyki jest dużo. Ostatnio poznałam ludzi jak ja - którzy jeżdżą po Polsce na koncerty wspomnianego już Voo Voo (to mój ulubiony zespół, dlatego tak się trzymam ich przykładu).
tom_blake napisał/a:
wspomniałaś o Voo Voo, i powiedz mi teraz gdzie w tym całym show biznesie znajduje się ten zespół? Został wypchnięty przez taką komercje jak Doda, Peja i inne gówna.
Uważam, że Voo Voo znajduje się w całkiem fajnym miejscu. Byłaś na ich koncercie? Widziałaś tłumy? :)
A Peja i Doda zwyczajnie mnie nie obchodzą. Ba! Uważam nawet, że w tej całej "komercji" można znaleźć dobrą muzykę. Lubię Pink, Christinę Aguilerę. Są sławne, komercyjne, ale przy tym dobre.
 
 
 
outsider  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: czewa
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

co do popularności Voo Voo, to niestety mam nieciekawy przykład. niedawno był w Częstochowie Rockfest, na którym między innymi oni grali. sporo osób, niestety większość, krzyczała w stylu : ,,dziadki wypierdalać!" .. co to za smuty? dajcie coś do pogo". pomijając fakt że tam było dużo gówniarzy ( wiem, sam jestem dzieciak;] ) którzy niedawno byli ,prze" rasta, wcześniej 100% JP a teraz wielce metalami/rockmenami, to nie są tak bardzo popularni poza oczywiści ich stałą publicznością.
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Podobna sytuacja była na Piastonaliach, pijani metale darli się "Acid grać, kurwa mać"!. Ale to świadczy o niskim poziomie kultury tej młodzieży... Przed Voo Voo raz grał jakiś reggae zespół. Nie znoszę reggae, więc poszłam na piwo. Da się? Da się.
Wszystko zależy od koncertu: oba w Opolu były marne (głównie przez publiczność), ale w Poznaniu poziom był o niebo lepszy.
outsider napisał/a:
niedawno był w Częstochowie Rockfest, na którym między innymi oni grali.
Miałam tam nawet jechać, ale w końcu wybrałam Poznań ;)
outsider napisał/a:
to nie są tak bardzo popularni poza oczywiści ich stałą publicznością.
No nie. Ale ich stała publiczność jest całkiem silna :)

A jeszcze do komercji nawiązując, słyszał ktoś "Grandę" Brodki? Wczoraj oglądałam nagrania z Top Trendy i do tej pory zbieram szczękę z podłogi. Niesamowita muzyka!
 
 
 
PianA  
Moderator
chlap chlap


Wiek: 40
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 666
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Owca Inblack napisał/a:
A jeszcze do komercji nawiązując, słyszał ktoś "Grandę" Brodki? Wczoraj oglądałam nagrania z Top Trendy i do tej pory zbieram szczękę z podłogi. Niesamowita muzyka!


bardzo całkiem ekstra płyta. Kawał dobrej roboty i dobre przygotowanie. Poza tym brodka już nie była związana z poprzednią wytwórnią i mogła nagrać to co Ona chciała.
 
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

I dlatego śmieszą mnie i irytują hasła, że "nie ma już prawdziwej muzyki". 20 lat temu pewnie mówiono to samo, a za 20 lat ciągle będzie się marudzić.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

wiesz teraz prawdziwa muzyka to zespoły których nikt nie zna i których nazw nie sposób wymówić a co dopiero zapamiętać :P
 
 
 
JackDaniels  
Rozkręca sie
Ja Pierdole Te Warianty Bo Z Zasady Jestem Anty


Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 128
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: Śro 13 Lip, 2011   

w/g mnie prawdziwi artyści to tacy którzy nie żyją ale nadal budzą kontrowersje, nadal się o nich mówi, wspomina Jannies ,Joplin ,Hendrix, Mercury niestety muszę przyznać że w dzisiejszej Polsce brakuje takowych ludzi.
  
 
 
Dr.Jekyll  
Coś już napisał
& Mr.Hyde


Wiek: 30
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 56
Skąd: Lodzia
Wysłany: Śro 13 Lip, 2011   

Czym jest muzyka ? ;) muzyka, razem z aktorstwem jest najpiękniejszym rodzajem sztuki.

Ale trzeba zastanowić się co jest muzyką. Oczywiście możemy przyjąć, że wszystko co nas otacza to muzyka. Ja jednak się z nim mocno nie zgadzam. Dla mnie muzyka musi coś nieść, przekazywać, i co najważniejsze musi poruszyć słuchacza ;) Ale w tym momencie kreuje się wniosek, że każdy w swój własny, indywidualny sposób określa co dla niego jest muzyką. dla jednego będzie to Doda, dla innego Paktofonika, a dla kolejnego Abba czy Queen.

A co do zdań "dziś nie ma muzyki", to absolutnie się nie zgadzam. muzyka jak każdy artyzm dostosowuje się do odbiorców (prócz pionierów gatunku, którzy to szukają odbiorców). A, że teraz większość społeczeństwa to idioci i materialiści, to mamy taką, a nie inną muzykę.

Przepraszam za moje filozofowanie ;P
 
 
Owca Inblack  
Rozkręca sie
Faszystka językowa


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 212
Skąd: Żary/Wrocław
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Cytat:
wiesz teraz prawdziwa muzyka to zespoły których nikt nie zna i których nazw nie sposób wymówić a co dopiero zapamiętać :P
Wcale nie. Wśród tych znanych też jest wielu świetnych artystów. Nie wpadajmy w paranoję bycia alternatywnymi.
JackDaniels napisał/a:
niestety muszę przyznać że w dzisiejszej Polsce brakuje takowych ludzi.
G... prawda :)
Dr.Jekyll napisał/a:
A, że teraz większość społeczeństwa to idioci i materialiści, to mamy taką, a nie inną muzykę.
Będę powtarzać uparcie jak osioł - wśród tej muzyki popularnej też są perełki. Amen.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Owca Inblack napisał/a:
Cytat:
wiesz teraz prawdziwa muzyka to zespoły których nikt nie zna i których nazw nie sposób wymówić a co dopiero zapamiętać :P
Wcale nie. Wśród tych znanych też jest wielu świetnych artystów. Nie wpadajmy w paranoję bycia alternatywnymi.



z mojej strony to była ironia ale znajdzie sie gro młodych i nie tylko osób którzy właśnie tak uważają.
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Czw 28 Lip, 2011   

Po tych ciekawych wypowiedziach to już cóż mogę dodać o muzyce ?
Dla mnie również jest czymś ważnym w życiu, co je pozytywnie determinuje i określa.
Oczywiście każdy słucha czegoś innego i każdy ma osobiste podejście do muzyki.
Dla jednej osoby to tylko forma rozrywki i zabawy, dla kogoś innego rzecz bardziej uduchowiona i osobista, i taka właśnie jest moja muzyka.
Jest ze mną od zawsze w różnych okresach życia, pomaga znosić szarą rzeczywistość, wyrażać moje myśli i uczucia.
I jakie bez niej byłoby życie? Strach pomyśleć...
 
 
charmeliona  
Forumowy prawiczek
pijemy !

Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 06 Lut, 2013   

Muzyka stała się dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy w moim życiu jakieś 7 lat temu. Poznalam pewnego czlowieka, ktory był chory i żył w cholernie kiepskich warunkach. Nie mogł normalnie funkcjonowac. Był muzykiem i to go podtrzymywalo na duchu. Mieszkał w ruderze, byl zraniony przez wielu, ale codziennie widać było, ze ten facet jest szczesliwy, bo ma własnie to, co mamy tutaj my wszyscy - miłośc do muzyki. Słuchajcie, to jest naprawde coś wyjątkowego. Nie każdy to tak czuje.
A dla mnie czym jest muzyka? Jest sposobem na odreagowanie, odstresowanie, pieknym dodatkiem na nocne spacery po lesie, formą zabawy ze znajomymi.
Najblizszy jest dla mnie Dżem ( teksty tak cholernie do mnie trafiają i slucham go całą sobą), amon amarth, slayer ( dodają mi tyle mocy, co nie jedno dobre tanie wino), ksu, the analogs - cała prawda o życiu. Jest wiele innych zespołów, ale za te dala bym sie pokroić.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group