Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Mundur
Autor Wiadomość
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Mozesz mieć szacunek do Polskiego munduru lecz .... prawdziwy szacunek człowiek nabiera jak trochę posiedzi w MONie <<< True szacunek ,a nie jakieś pitu pitu .
 
 
 
grzechu007
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Chodziłbyś u mnie po mieście w mundurze z naszywkami gównojadów-pacyfistów to byś dostał oklep i byś więcej się tak nie ubrał
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Odezwał się wielki obrońca idei, każdy kozak i jebać frejerów i w ogóle, pewnie byś mu włożył głowę do dupska a później powiedział: "to nic! zobaczysz jak Ci chłopcy na dzielni pojadą po rajtuzach!".

Żałosne.

[ Dodano: Wto 01 Mar, 2011 ]
Jumbo napisał/a:
"pacyfizm to kapitulacja przed przemocą"

Nie wiem kto tak powiedział, ale się zwyczajnie mylił - czy Gandhi oddał swój kraj walkowerem ? To była jedna z największych rewolucji na świecie a koleś był maksymalnie pacyfistyczny i nigdy nie użył przemocy by zyskać jakieś cele.

Nie bronię idei demilitaryzacji - bo wydaje mi się ona nieco idiotyczna - przede wszystkim nierealna.
Sam pacyfizm jest pozytywny, tyle, że ciężko znaleźć prawdziwych pacyfistów - chyba, że tych których faktycznie można podsumować Twoim cytatem.
  
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Gandhi nie był pacyfistą(w zachodnim sensie tego słowa), a raczej wcielał w życie ideę ahimsy. Elzenberg mocno podkreślał różnice między tymi dwoma pojęciami, nie kryjąc pogardy dla tego z Europy. No i nie stawiałbym go w jednym szeregu z naćpanymi dziećmi-kwiatami.

Co do szanowania wartości, to pojawiła się tu silna apologia honoru żołnierza polskiego. Oczywiście bardzo mnie ona cieszy, ale pytanie czy równie radykalne wypowiedzi padłyby z waszych ust gdyby chodziło o symbole religijne i flagi narodowe? Hipisowski gołowąs w kurtce wojskowej to profanacja wołająca o pomstę do nieba. Jednak zapity woodstockowicz pokryty błotem i machający flagą to coś fajnego? Czy bełkotanie słów hymnu, po minucie ciszy, jest gut? Czy wreszcie traktowanie symboli religijnych bez należnego im "sakrum". Jeżeli chociaż jedna z tych rzeczy nie budzi w was równie silnego sprzeciwu nie macie prawa wymagać, od autora tego tematu, by szanował wasze wartości.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

zUe dazy napisał/a:
Gandhi nie był pacyfistą(w zachodnim sensie tego słowa), a raczej wcielał w życie ideę ahimsy. Elzenberg mocno podkreślał różnice między tymi dwoma pojęciami, nie kryjąc pogardy dla tego z Europy. No i nie stawiałbym go w jednym szeregu z naćpanymi dziećmi-kwiatami.

Właśnie dlatego powiedziałem, że ciężko by podać przykład prawdziwego pacyfisty.
Tak czy inaczej te naćpane dzieci-kwiaty stworzyły coś, co stało się legendą, umarło sobie śmiercią naturalną - zostało poniekąd stłamszone, ale tak duży bunt wśród tak dużej masy społeczeństwa jeszcze się nie wydarzył. No i lepsze naćpane dzieci kwiaty niż najebani narodowi chłopcy z kijami. Teraz tego ścierwa na ulicach pełno(w Polsce).



zUe dazy napisał/a:
Co do szanowania wartości, to pojawiła się tu silna apologia honoru żołnierza polskiego. Oczywiście bardzo mnie ona cieszy, ale pytanie czy równie radykalne wypowiedzi padłyby z waszych ust gdyby chodziło o symbole religijne i flagi narodowe? Hipisowski gołowąs w kurtce wojskowej to profanacja wołająca o pomstę do nieba. Jednak zapity woodstockowicz pokryty błotem i machający flagą to coś fajnego? Czy bełkotanie słów hymnu, po minucie ciszy, jest gut? Czy wreszcie traktowanie symboli religijnych bez należnego im "sakrum". Jeżeli chociaż jedna z tych rzeczy nie budzi w was równie silnego sprzeciwu nie macie prawa wymagać, od autora tego tematu, by szanował wasze wartości.

Gdyby tak patrzeć gdzie, kto, kogo uraził to ugrzęźlibyśmy w gównie. Skoro tak bardzo Ci to przeszkadza to cyknij fotę i wnieś wniosek do sądu :-P
Poza tym nie zgodzę się z symbolami religijnymi - nie każdy patriota musi być katolikiem.


Poza tym uderzyłeś w sedno tego tematu - wasze wartości z czysto-racjonalnego punktu widzenia nie są wcale gorsze albo lepsze od wartości kolesia, który chodzi w wojskowym mundurze z pacyfą na ramieniu. (Nie znam ich do końca, ale generalnie zdanie, że symbolom wojskowym należy się szczególny szacunek i w drugą stronę, idea pacyfizmu.)
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Simonie, źle zrozumiałeś moje słowa. Nie wspomniałem tu nawet o katolicyzmie, a jedynie o różnych ukutych wartościach, do których przez lata odnoszono się z pewną dozą szacunku. Nie chodzi tu o jakieś tarcia klas i gustów, a jedynie o pewne sfery które powinny pozostać poza tymi sporami, bo w chwili gdy się w nie włączają tracą swoją autonomiczność.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

zUe dazy napisał/a:
Simonie, źle zrozumiałeś moje słowa. Nie wspomniałem tu nawet o katolicyzmie, a jedynie o różnych ukutych wartościach, do których przez lata odnoszono się z pewną dozą szacunku. Nie chodzi tu o jakieś tarcia klas i gustów, a jedynie o pewne sfery które powinny pozostać poza tymi sporami, bo w chwili gdy się w nie włączają tracą swoją autonomiczność.

Czasy się zmieniają, rzeczy które tworzą naszą kulturę nie umrą z dnia na dzień pomimo nawet największych krzykaczy, ale będą ewoluować, zmieniać się - tak samo jak mitologia i kultura starożytna na pewno jest częścią naszej kultury ale nikt nie oddaje kultu Zeusowi czy tam Thorowi czy jakiemukolwiek Bogu czy religii która naszą kulturę ukształtowała - naturalny bieg rzeczy. Nie mówię, że to koniecznie pójdzie w tym kierunku, ale twierdzić, że się nie zmieni jest naiwne. Nawet pomimo prób ochrony autonomiczności tych rzeczy ;-)
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

zUe dazy napisał/a:
Jednak zapity woodstockowicz pokryty błotem i machający flagą to coś fajnego? Czy bełkotanie słów hymnu, po minucie ciszy, jest gut?


1. Miło Cię widzieć na forum.
2. Zawsze mnie to wkurwiało i wkurwiać będzie nadal. Chociażby ten przelot Iskier nad woodem malujących Polską flagę, nie miejsce nie czas. Tak samo jak śpiewnie hymnu. No ale to Owsiaka sprawa i jego pomysły i jego impreza. Temat tyczy się wyłącznie munduru a panowie wybiegacie trochę za bardzo do przodu. Choć nie powiem, to wychodzi samo z siebie.

Simon napisał/a:

Jumbo napisał/a:
"pacyfizm to kapitulacja przed przemocą"

Nie wiem kto tak powiedział, ale się zwyczajnie mylił - czy Gandhi oddał swój kraj walkowerem ? To była jedna z największych rewolucji na świecie a koleś był maksymalnie pacyfistyczny i nigdy nie użył przemocy by zyskać jakieś cele.


To jest takie mądre powiedzenie z czasów wojny secesyjnej, nie pamiętam kto to powiedział. Ale bardzo przypadło mi do gustu (nie wiem czemu).

Temat idzie o poszanowanie munduru. I to munduru który np. Fester, Yava i ja nosiliśmy z dumą i z honorem i ciężko jest się nam pogodzić z tym że ktoś będzie go obszywał jakimi kolwiek naszywkami niezgodnymi z regulaminem mundurowym a tym bardziej naszywkami nie pasującymi poglądowo. To tak jakby ministrant naszył sobie na komżę gwiazdę Dawida, albo półksiężyc - coś tu nie pasi? nie?
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Jumbo napisał/a:

2. Zawsze mnie to wkurwiało i wkurwiać będzie nadal. Chociażby ten przelot Iskier nad woodem malujących Polską flagę, nie miejsce nie czas. Tak samo jak śpiewnie hymnu. No ale to Owsiaka sprawa i jego pomysły i jego impreza. Temat tyczy się wyłącznie munduru a panowie wybiegacie trochę za bardzo do przodu. Choć nie powiem, to wychodzi samo z siebie.

Tutaj się z Tobą zgodzę i w ogóle pjona.

Primo, że przystanek woodstock mając "woodstock" w nazwie powinien choć troszeczkę odwoływać się do tych wartości który były tam kultywowane(albo powinien zmienić nazwę)
Secundo, że jest to szukanie tam czegoś, co jest nieobecne i martwe
Tertio, że może być to faktycznie obrazą dla ludzi którzy te ideały kultywują i jest to w nich żywe i na tym budują swoją tożsamość.
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

+ dodam

Wioska wojskowa na woodzie. "CO TO KU*WA JEST?!" Nie miejsce na szukanie sobie chętnych do wstąpienia do MON'u. Nie powiem byłem zobaczyć co i jak tam przedstawiają. Ale jak patrzyłem na tą bandę nawalonych ludzi, którzy nawet nie potrafili trzymać karabinu to rynce mi opadali. No ale na to też Owsiak musiał wyrazić zgodę. Z resztą miejsce Wojska jest gdzie indziej. Nie podważam przydatności tej instytucji jakim jest MON, ale ku*wa żeby się na wooda wpie*dalać to już jest przesada. Klich głąb nie potrafi zarządzać, odpowiada za szereg nieścisłości braków w wyszkoleniach a na wooda ich wysyła żeby się lansować. Nie czas nie miejsce. Dobrze że nie było tego w '10. Szkoda tylko ich czasu.
 
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 02 Mar, 2011   

Jumbo napisał/a:
+ dodam

W... na wooda ich wysyła żeby się lansować....


Dodam tylko, że sprzęt wojskowy nie tylko na woodzie można oglądać. Mając okazję bywać na różnych "imprezach masowych" wiele razy spotkałem "stoisko" wojskowych wraz z nieodłączną wojskową grochówką.

Jeśli natomiast o sprawę munduru chodzi, to słowo mundur nabiera dla mnie znaczenia gdy jest pełny i kiedy noszony jest w odpowiednich do tego okolicznościach, tudzież przez prawdziwych żołnierzy, w innym wypadku to jest dla mnie zwykłe ubranie w stylu wojskowym (chodzi o zestaw spodnie + kurtka).
 
 
Oskark650  
Coś już napisał

Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 60
Skąd: Chełmno
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Jak napisałem prędzej sam często ubieram mundur i się w nim poruszam głównie na zlotach inscenizacjach ale także inne okazje m. in. WOŚP. Noszeniem munduru czy to Niemiecki WH czy współczesny BW. przez nowe mundury polskie aż do najbardziej ważnych dla mnie czyli Polskich 39 Piechoty lub Kawaleri. Jednak żaden z mundurów nie jest obszyty z pacyfami i innymi naszywkami. Noszeniem munduru mam cel aby pokazać innym ludziom jak to kiedyś wyglądało w przypadku mundurów historycznych lub w przypadku nowych stosownie do pojazdu. Przyznam się że z militarnych ciuchów mam obszytą koszulke mechanika BW. Moje zdanie jest takie. Jeżeli autor wątku chce to niech nosi kurtke z obszyciami jakimi się mu tylko żywnie podobają ale żeby nie ubrał do tego butów pasa i reszty umundurowania na którym będą naszywki. Bo wtedy będzie to niebardzo z tym szacunkiem jakim mówi żę posiada do mundury. Widze to tak samo z innymi mundurami czy to woodland czy ZSRR bądź USRR czy niemieckich BW.
 
 
 
MattSound  
Coś już napisał
Peace

Wiek: 32
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 68
Skąd: Polska Kościerskie
Wysłany: Nie 06 Mar, 2011   

To co nosze to jedynie sama kurtka od munduru.
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Nie 06 Mar, 2011   

Oskark650 napisał/a:
Moje zdanie jest takie. Jeżeli autor wątku chce to niech nosi kurtke z obszyciami jakimi się mu tylko żywnie podobają ale żeby nie ubrał do tego butów pasa i reszty umundurowania na którym będą naszywki.


nie byłem nigdy w wojsku, więc tak na prawdę moje zdanie jest gówno wartę. nie wiedziałem co w tym temacie napisać, w końcu mogę się pod kogoś podpisać, mam takie zdanie na ten temat jak oskar650... choć mogę się mylić (po prostu nie potrafiłem tego co myślę dobrać w słowa) :P

P.S. mam jeszcze pytanie: czy przerobienie spodni wojskowych na krótkie (po prostu ujebanie nogawek) jest dla was zniewagą czy coś takiego... nawet nie wiem jak to nazwać :(
 
 
Oskark650  
Coś już napisał

Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 60
Skąd: Chełmno
Wysłany: Nie 06 Mar, 2011   

Ja to zrobiłem z moimi bundeswehr bo miałęm kilka par i tanie sa. Moim zdaniem to te przeróbki mogą być ale żeby nienosić tego z całym munurem. Bo nosić zmieniony mundur mundur a spodenki to jest rożnica.
 
 
 
atyta  
Rozkręca sie
wypiłam szampon i jestem piana!


Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 151
Skąd: nie Sulęcin
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

dajcie spokoj :roll: mundur to łach jak każdy inny bez przesady

a nos sobie obszywaj i co tam jeszcze :mrgreen:

tez nie byłam w wojsku ale wiem ze wojsko polskie to gowniana sprawa
ktos tu pisal o szacunku dla munduru i ze na mundur sobie trzeba zasluzyc a tu testy zdajesz by do monu sie dostac i dostajesz go gratis na odchodne :lol: wiec ...
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

atyta napisał/a:
dajcie spokoj mundur to łach jak każdy inny bez przesady
Chyba dla Ciebie. Ja byłem w wojsku i czuje szacunek dla niego.

atyta napisał/a:
tez nie byłam w wojsku
Jakbyś była to byś mówiła inaczej.

atyta napisał/a:
wiem ze wojsko polskie to gowniana sprawa
Trochę szacunku co?

atyta napisał/a:
na mundur sobie trzeba zasluzyc a tu testy zdajesz by do monu sie dostac i dostajesz go gratis na odchodne
Nie dostajesz go gratis tylko dostajesz za to, że nosiłaś go z dumą. W regulaminie wojskowym jest punkt odnośnie do tego, że mundur trzeba szanować. Kto nie był w wojsku ten nie wie.
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

atyta napisał/a:
wojsko polskie to gowniana sprawa

Hmm... No nie wiem wiele w nim się zmienia od kilku lat.

Szacunek trzeba mieć , coś o tym wiemy z kolegami Festerem i Jumbem
cytuje teraz kolegę Jumbo " W gównie byłaś , gówno widziałaś "

Popieram twoje słowa Fester
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

atyta napisał/a:
tez nie byłam w wojsku ale wiem ze wojsko polskie to gowniana sprawa


wybacz, też nie byłam w wojsku, ale moja rodzina praktycznie cała jest "mundurowa" więc powstrzymaj się z takimi tekstami, bo możesz kogoś obrazić
jednak nie zmienia to faktu, jeżeli chodzi o moje podejście do tego, co dzieje się aktualnie w wojsku :roll:
atyta napisał/a:
testy zdajesz by do monu sie dostac i dostajesz go gratis na odchodne

zdaj testy i dostań gratis mundur, a wtedy porozmawiamy
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Sister Midnight napisał/a:
zdaj testy i dostań gratis mundur, a wtedy porozmawiamy

Problem z tym jest taki, że wtedy automatycznie ograniczasz sobie rozmówców w danym temacie do ludzi z doświadczeniem które było-nie-było siłą rzeczy wymusza pewne poglądy.
No chyba, że ktoś przez kilka lat robi coś za co szczerze będzie sam siebie nienawidził przez resztę życia, wtedy współczuję.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Simon napisał/a:
automatycznie ograniczasz sobie rozmówców w danym temacie


nie przeszkadza mi, niech jej się zmienią poglądy, bardzo chętnie ich wtedy wysłucham
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group