Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Kara śmierci

Jaki jest wasz stosunek do kary śmierci ?
Jestem ZA!
57%
 57%  [ 125 ]
Jestem stanowczo przeciw!
30%
 30%  [ 67 ]
Nie mam zdania/nie wiem co o tym myśleć
11%
 11%  [ 26 ]
Głosowań: 218
Wszystkich Głosów: 218

Autor Wiadomość
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

Radosław Lubor napisał/a:
I niewinny człowiek poszedłby do piachu. A takich błędów w polskim sądownictwie jest wiele. Posiedział 12 lat, ale wyszedł jednak, da się to naprawić częściowo. Jakby dostał czapę, to by się nie dało.

Bo to chory system jest.
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012   

Stąd trzeba mierzyć siły na zamiary. Kara ostateczna mogłaby teoretycznie funkcjonować w utopijnym systemie idealnym, z nieomylnym sądownictwem. A taki system po prostu nie istnieje, przynajmniej tu na Ziemi.
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Sytuacja powróciła przy okazji kolesia, który spowodował wypadek po pijanemu. Wiele osób być może pod wpływem emocji, ale pisze o karze śmierci dla niego ... paranoja. Popełnił duży błąd, usiadł za kółkiem po pijaku, ale na pewno nie miał zamiaru spowodować wypadku, a tym bardziej kogokolwiek zabić. Dla przypomnienia w USA, Wlk Brytanii i wielu innych krajach prowadzenie auta mając 0,79 promila alkoholu we krwi NIE jest nawet wykroczeniem...
Spowodował wypadek, ale na to, że akurat szło tam w tym momencie 6 osób nie miał żadnego wpływu. 15 lat, które mu grozi to i tak na pewno wystarczająco dużo, by koleś dużo rzeczy mógł przemyśleć. I tym się różni przykładowo od młota, który dźgnął kogoś nożem (mógł go nawet nie zabić) tylko za to, że ten źle na niego spojrzał albo (sic!) kibicował innemu klubowi. Za to drugie dożywocie i izolacja ze społeczeństwa.
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Ło, ja to mam dość dziś tego tematu, magisterkę właśnie zaczęłam pisać na temat kary śmierci <rotfl3> Szkoda, że nie praca badawcza, bo pewnie kilka ciekawych wypowiedzi by tu znalazła..
 
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

aqu32 napisał/a:
Sytuacja powróciła przy okazji kolesia, który spowodował wypadek po pijanemu. Wiele osób być może pod wpływem emocji, ale pisze o karze śmierci dla niego ... paranoja. Popełnił duży błąd, usiadł za kółkiem po pijaku, ale na pewno nie miał zamiaru spowodować wypadku, a tym bardziej kogokolwiek zabić. Dla przypomnienia w USA, Wlk Brytanii i wielu innych krajach prowadzenie auta mając 0,79 promila alkoholu we krwi NIE jest nawet wykroczeniem...
Spowodował wypadek, ale na to, że akurat szło tam w tym momencie 6 osób nie miał żadnego wpływu. 15 lat, które mu grozi to i tak na pewno wystarczająco dużo, by koleś dużo rzeczy mógł przemyśleć. I tym się różni przykładowo od młota, który dźgnął kogoś nożem (mógł go nawet nie zabić) tylko za to, że ten źle na niego spojrzał albo (sic!) kibicował innemu klubowi. Za to drugie dożywocie i izolacja ze społeczeństwa.


...po pierwsze-każdy kto siada za kółkiem po %, czy narkotykach- powinien być traktowany jak morderca...i nie ma zmiłuj się...i szczerze wkurwia mnie, że spędzie w izolacji na mój koszt 15 lat-wolałbym by dostał kulkę w łeb...
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

aqu32, czy czyn popełniony pod wpływem ma być łagodniej karany?
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Oczywiście, że nie, ale to zupełnie inny czyn. To nie było zabójstwo, tylko nieumyślne spowodowanie śmierci/wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kara śmierci byłaby tu kompletnie nieadekwatna...
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

@Niez
Kluczem do dugości kary są 3 sprawy : pierwsza o wg mnie największym znaczeniu - resocjalizacja (czyli ryzyko powtórnego popełnienia przestępstwa) , druga - motyw popełnienia przestępstwa , trzecia - liczba ofiar/skala szkód które były wynikiem przestępstwa.
W tym przypadku mamy: b. niskie ryzyko powtórnego popełnienia przestępstwa (koleś niemal na pewno dożywotnio straci możliwość prowadzenia pojazdów), motyw - brak + brak przewidywania skutków prowadzenia po alkoholu .. 6 niewinnych ofiar
kara więzienia - jak najbardziej .; kara śmierci - zdecydowanie nie
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Ale ja nie uważam,że trzeba go wyłączyć. Uważam,że nie ma okoliczności łagodzących dla osoby wsiadającej za kółko po pijaku.

Brak motywu pod wpływem? Kiedy to często sam tylko wpływ jest motywem,bo niektórzy po prostu nie nadają się do zabawy z używkami jakimikolwiek. Czy dożywotnio, oprócz stracenia prawka, nie będzie pod wpływem?

Nawet zabranie prawa jazdy nie jest jednoznaczne z tym,że jeździć nie będzie. Nie znacie nikogo kto jeździ bez prawka? Ja znam takiego,który bez prawka dwa razy się rozbił,mocno poturbował,raz auto skasował,a za trzecim ledwo z tego wyszedł i zabił swojego przyjaciela-współpasażera. Dopiero teraz jeździć nie będzie,bo fizycznie nie byłby w stanie prowadzić. Nie wiem nawet czy chodzi,ale teraz już mnie jego los nie interesuje.

Kara śmierci powinna być przeznaczona dla psychopatów z ryzykiem powtórnego popełnienia czynu. W przypadku zwykłej głupoty z ryzykiem powtórnego popełnienia-odizolowanie na nasz koszt-płacimy za nasze bezpieczeństwo. Udun, lepiej wyżywić te mordy,ale niech się nie krzątają między nami. Hmm. Trudno. Wojsku i policji też płacimy za bezpieczeństwo.
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

kara śmierci? szkoda marnować siłę roboczą. Wysyłać do kopali, na platformy wiertnicze itp. gdzie ryzyko utraty życia jest wysokie, a praca bardzo ciężka. Dodatkowo wysyłał bym tam skonfiskowaną przez policjantów broń, narkotyki, bimber i ustawił mnóstwo kamer, by można było oglądać (oczywiście za pewną opłatą) jak się nawzajem mordują i giną zgniatani przez elementy upuszczone przez naćpanego dźwigowego. Po 10 latach takiej odsiadki, o ile by przeżył, robił by wszystko byle by tam nie wrócić, a przy okazji załatalibyśmy dziurę budżetową.

Przyjemne z pożytecznym.
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Śro 08 Sty, 2014   

Co do tego, że najlepiej by było, gdyby ciężko pracowali się zgadzam. Oprócz oczywistych korzyści ekonomicznych dla społeczeństwa, praca daje dużo większe szanse na resocjalizację niż gnicie w zakładzie karnym. Z narkotykami i bronią - mam nadzieję, że ironizowałeś. Pomijając, że ten pomysł śmierdzi CO NAJMNIEJ Berezą Kartuską, groźni przestępcy to nie zawsze psychole i społeczne kaleki - jeśli byłoby im naprawdę źle, mogliby się zorganizować i podnieść bunt a nawet gdyby tego nie zrobili - dla gospodarki korzyść z platformy wiertniczej na której pracuje banda ćpunów z karabinami byłaby zerowa (lub ujemna w razie zniszczenia).

Tylko zawsze, gdy mowa o tym, że skazani powinni pracować nasuwa mi się jedno pytanie - co z tymi, których przestępcy wypchną z rynku pracy?
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Śro 08 Sty, 2014   

Niez napisał/a:
Ale ja nie uważam,że trzeba go wyłączyć. Uważam,że nie ma okoliczności łagodzących dla osoby wsiadającej za kółko po pijaku.

Brak motywu pod wpływem? Kiedy to często sam tylko wpływ jest motywem,bo niektórzy po prostu nie nadają się do zabawy z używkami jakimikolwiek. Czy dożywotnio, oprócz stracenia prawka, nie będzie pod wpływem?

Nawet zabranie prawa jazdy nie jest jednoznaczne z tym,że jeździć nie będzie. Nie znacie nikogo kto jeździ bez prawka? Ja znam takiego,który bez prawka dwa razy się rozbił,mocno poturbował,raz auto skasował,a za trzecim ledwo z tego wyszedł i zabił swojego przyjaciela-współpasażera. Dopiero teraz jeździć nie będzie,bo fizycznie nie byłby w stanie prowadzić. Nie wiem nawet czy chodzi,ale teraz już mnie jego los nie interesuje.

Kara śmierci powinna być przeznaczona dla psychopatów z ryzykiem powtórnego popełnienia czynu. W przypadku zwykłej głupoty z ryzykiem powtórnego popełnienia-odizolowanie na nasz koszt-płacimy za nasze bezpieczeństwo. Udun, lepiej wyżywić te mordy,ale niech się nie krzątają między nami. Hmm. Trudno. Wojsku i policji też płacimy za bezpieczeństwo.

Ja podobnie, uważam, że zrobienie komuś krzywdy po alkoholu powinno być traktowane jako użycie broni. Dla mnie w tym momencie auto w rękach pijanego kierowcy zamienia się w naładowany pistolet, tylko nie wiadomo czy wystrzeli czy nie. Nie powinno tu być okoliczności łagodzących, podobnie powinni być karane osoby, które pozwoliły wsiąść do samochodu takiej osobie (są współodpowiedzialne). Ja robiąc imprezy i widząc, że kierowca sięga po alkohol to proszę go o kluczyki albo wypraszam. Nie ma wyjątków czy przyjaciel czy nie. Nie chcę mieć potem kogoś na sumieniu.

Co do samej kary śmierci to nie jestem do końca aż tak przekonany co do jej wykonywania, ale może sama wizja takiej możliwości powstrzymałaby niejedno okrucieństwo w tym kraju.
 
 
 
nie mam pleców  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 306
Skąd: Lądą
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

Aras666, super pomysł, Ty chory człowieku xD


A co do tego kolesia który po pijaku zabił 6 osób to uważam, że 15 lat byłoby dla niego dobrą karą, ale gdyby więźniowie wykonywali jakieś ciężkie prace na rzecz społeczeństwa, drogi budowali albo coś. pod karę śmierci, choć ta bez wątpienia powinna być stosowana, na pewno by się nie pisał. powinna być zarezerwowana dla psycholi, seryjnych morderców, ludzi gwałcących i zabijających dzieci, terrorystów i tak dalej. Bo jeśli ktoś jest pierdolnięty i robi nienormalne rzeczy, to nie ma sensu go utrzymywać przy życiu i narażać społeczeństwo na to, że ta osoba ucieknie i znowu zrobi komuś krzywdę.
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

nie mam pleców napisał/a:
powinna być zarezerwowana dla psycholi, seryjnych morderców, ludzi gwałcących i zabijających dzieci, terrorystów i tak dalej. Bo jeśli ktoś jest pierdolnięty i robi nienormalne rzeczy, to nie ma sensu go utrzymywać przy życiu i narażać społeczeństwo na to, że ta osoba ucieknie i znowu zrobi komuś krzywdę.

Ciekawe czy Trynkiewicz będzie uciekał,skąd i przed kim.
 
 
kmicic  
Coś już napisał

Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 76
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

Niez napisał/a:

Kara śmierci powinna być przeznaczona dla psychopatów z ryzykiem powtórnego popełnienia czynu.


Dobre... Konsylium złożone z księży, lekarzy, prawników, radiestetów, tej francy o północy wróżącej z kuli i kata, który zrobi to cegłą...

Nic to. Bandyckie prawo plus zmiany wprowadzane pod wpływem emocji tak czy owak mają służyć państwu w osiąganiu wpływów. Kto popełnił tzw. przestępstwo, kto jest ofiarą i na koniec najważniejsze- ile na tym państwo straci lub ile może zyskać np. mimo lekarskiego błędu "nonsensem" jest skazać na odsiadkę lekarza, ten większy pożytek przynosi na wolności, zresztą pomyłka zmaterializowała się na jakimś bezrobotnym prostaku po pięćdziesiątce. A wyrzucenie do kosza podpisów pod referendum w sprawie sześciolatków? I inne takie tam... Konfiguracje dowolne, pieniądz w obiegu, większość zadowolona. Wystarczy spojrzeć, ale na trzeźwo.

[ Dodano: Pią 17 Sty, 2014 ]
Proszę, nie trzeba było długo czekać:

http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=11209a

"Czwarta władza". Osoba pisząca podobne bzdury, raczej średnio pracuje na rzecz społeczeństwa robiąc wodę z mózgu, żonglując pojęciami i mając pieniądz za najwyższą wartość: "Zauważmy, że pojawia się tu również wątpliwość etyczna: za 25 lat Trynkiewicza i jemu podobnych w więzieniu i za wszystkie terapie, jakim zostali poddani, płaciliśmy naszymi podatkami wszyscy, w tym rodziny ofiar."
W jakim celu powstają podobne teksty skoro:
"Pozostaje oczywiście kwestia otoczenia międzynarodowego, członkostwa w Radzie Europy, reakcji innych państw. Tu nie warto mieć złudzeń - dzisiaj warunków do przywrócenia kary śmierci w Polsce nie ma. Pomijając to, że nie udałoby się takich zmian zaplanować już na etapie prac w komisji kodyfikacyjnej, cóż dopiero o sejmie mówić, nasze państwo ma tak niski status, że dalibyśmy innym doskonałą amunicję do ataków, nie mogąc się przed nimi skutecznie bronić. Co innego, gdybyśmy byli krajem o statusie Niemiec lub choćby Danii."
Itd, itd...
Nie wiem z czego wyssane są podobne argumenty, dobitnie jednak widać- w jakim celu. I jeszcze ta "wątpliwość etyczna" w szóstej linijce od góry.

Ku przestrodze.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Cytat:
...po pierwsze-każdy kto siada za kółkiem po %, czy narkotykach- powinien być traktowany jak morderca...i nie ma zmiłuj się...i szczerze wkurwia mnie, że spędzie w izolacji na mój koszt 15 lat-wolałbym by dostał kulkę w łeb...


Proszę zatem powiedz mi czy osoba, która wsiada za kółko bez okularów a ma lekką wadę wzroku i nie powinna bez nich jeździć - powinna być traktowana jako morderca ?
Osoba, która wsiada za kółko lekko zmęczona też ?
A może osoba, która odbiera telefon w aucie ? Pali papierosa ? Zmienia kanał w radiu ?

Przypominam, że 0,5 promila alkoholu to jest około 1 piwo. Czy uważasz, że człowiek który wypił jedno piwo i spowodował wypadek - diametralnie różni się od tego co nie wypił jednego piwa i spowodował wypadek ?

Jeszcze proszę wziąć pod uwagę fakt, że ilość promili alkoholu we krwi nie jest żadnym wyznacznikiem. Jeden mając 1 promil ledwo chodzi a drugi mając 7 chodzi normalnie.

Cała ta panika wynika z tego, że zawartość alkoholu można zmierzyć a jak można zmierzyć to już aż się prosi aby przyjąć jakieś ustawy regulujące sprawę, podczas gdy one mają się nijak do rzeczywistości.

Dodatkowo media podają, że człowiek miał "AŻ" pół promila, wywołując w ten i w wiele innych sposobów panikę jakby po drodze jeździły tłumy totalnie nabrzdryngolonych meneli.
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie 26 Sty, 2014   

Tu się podpisuję pod zdaniem Deza.
Ktoś kto się nie wyspał i zapierdala do pracy autem może być znacznie bardziej niebezpieczny niż ktoś kto jedzie spokojnie po piwku. I teraz zakładając, że doszłoby do wypadku z ich udziałem to w 90% przypadków niemal z automatu winnym zostałby uznany ten po piwku.
Dodam też historie z życia.. dawno temu jechałem z ostrym bólem zęba do dentysty, a ponieważ był zajebisty słoneczny dzień to wybrałem się rowerem. Po kilku minutach ból tak się nasilił, że zupełnie nie pozwalał skoncentrować mi się na drodze. I w konsekwencji skończyło się wypadkiem - ulica w pewnej chwili zmieniła się z uprzywilejowanej na podporządkowaną o czym przez ból zupełnie zapomniałem i walnąłem w.. autobus ;] Skończyło się dla mnie kilkoma szwami, złamanym nosem i mandatem, ale gdybym teoretycznie był po 1 czy 2 browcach zapewne dostałbym ze 2 lata w zawiasach i 5 lat bez prawa do prowadzenia pojazdów (z tym, że wówczas na 99,9% wypadku by nie było).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group