Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 23 Kwi, 2009
Jesteśmy źli czy dobrzy z natury?
Autor Wiadomość
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   Re: Jesteśmy źli czy dobrzy z natury?

Xerox napisał/a:
Według mnie ludzie są źli z natury :) Człowiek jako zwierzę podatne jak wszystko na dobór naturalny dąży do osiągnięcia jak największych korzyści sobie samemu. Dbamy z natury o siebie by być jak najsilniejszymi i najbardziej wpływowymi, mieć najlepszą pozycję w stadzie. Każdy chce mieć jak najlepszego partnera, miec jak najlepszy status spoleczny (nikt nie chce byc biednym). Nawet jezeli ktos poswieca zycie sluzbie innym robi to dla jakiejs ideii, wierzy ze dzieki temu bedzie lepszy (z wyjatkami potwierdzajacymi regule). Olewamy słabszych, mamy gdzies biednych, chorych, zebrajacych, z latwoscia potepiamy kogos kto oddal dziecko do sierocinca, wzial rozwod, zdradzil partnera. W kilka sekund oceniamy zycie drugiego czlowieka, wynoszac sie ponad niego.Jesteśmy samolubni i chcemy górować nad innymi (współzawodnictwo)Nauki moralne wpajane od małego częściowo nas ukierunkowują byśmy mogli żyć w pokoju i cywilizacji.


Dlatego tak, uwazam ze czlowiek to bydlak bedacy z natury złym skurczybykiem, ale nienaturalna moralnosc czyni stosunki miedzy ludźmi bardziej znosnymi, nieraz bardzo milymi i serdecznymi. Tej nienaturalnej moralnosci jest bardzo duzo na Woodstocku, co mnie sie bardzo podoba, bo sam jestem pelen tej moralnosci i poszukuje innych ludzi zludnie wierzacych w szeroko rozumiane dobro. Natura sucks. Peace !!

To sie nazywa prosze Pana Wyscig szczurow :mrgreen: Wiecej, lepiej, mocniej - po co ?
Ps. Mysle, ze ludzie porownuja sie do innych i oceniaja innych(a oceniaja tym bardziej - im wiecej maja kompleksow) poniewaz chca widziec ludzi gorszych od siebie, przyklad ? ''No...dobra, w sumie to duzo pije, zdaza mi sie zdradzac zone, no....ostatnio nieslusznie po pijaku udezylem dzieciaka....ALE!! Przeciez nie cpam jak moj brat ! WIec wszystko jest ok!!!''
Przyklad z zycia wziety
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Z natury mamy 2 ręce, 2 nogi i 1 głowę (zazwyczaj), a to jaki będziesz to kwestia twojej osoby, najczęściej jesteśmy czymś pomiędzy, czyli takim moralnym, szarym kłębkiem.

Zresztą co jest dobre, a co złe, to trochę zbyt ogólne pytanie.
 
 
Punky Slave
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

cZŁOwiek zli jesteśmy z nazwy :evil:
 
 
BTK  
Rozkręca sie
DegustatoR


Wiek: 32
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 101
Skąd: Zwoleń
Wysłany: Śro 29 Kwi, 2009   

Każdy jest inny. Jedni są dobrzy inni nie. Ja się staram patrzeć na ludzi jednostkowo, a nie ogółem.
 
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

BTK

Jakże śmieszna jest cała wasza rasa.
Jakże smutne jest, obcinanie jej.

Brzmi znajomo? ;-)
 
 
 
BTK  
Rozkręca sie
DegustatoR


Wiek: 32
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 101
Skąd: Zwoleń
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

hmm. Fakt, troche się nie zgrałp
 
 
 
JackDaniels  
Rozkręca sie
Ja Pierdole Te Warianty Bo Z Zasady Jestem Anty


Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 128
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

mowiac rozpatrujac pojecie zlo a dobro najpierw trzeba okreslic sie przyjac punkt odniesienia dla jednego zle jest zabijanie przyczym patrzac na smierc husajna smial sie do rozpuchu
voo_doo napisał/a:

Moje zdanie jest takie że ludzie są źli z natury tylko jest w nich trochę dobra(czasami więcej czasami mniej). Nie chodzi mi tu tylko o moją osobę, ale ogólnie o społeczeństwo :)

siwete slowa:)czy jest takie cos jak swietosc?patrzac przez pryzmat religii Archaniolowie Chor Cnót Serafiny w rezultacie wiekszosc z nich stalo sie upadlymi aniolami bedac najblizej boga oddalili sie od niego:)_
 
 
jasio99  
Forumowy prawiczek
Master Of Metal


Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

czymka napisał/a:
cZŁOwiek zli jesteśmy z nazwy :evil:


umarłem jak to zobaczyłem hahahah.

A to, że człowiek staje się zły bierze się czasem tylko z tego jak był traktowany w dzieciństwie.. czy było w jego życiu coś, co zniszczyło go psychicznie.
Na pewno nie każdy zły rodzi się już taki
 
 
 
JackDaniels  
Rozkręca sie
Ja Pierdole Te Warianty Bo Z Zasady Jestem Anty


Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 128
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

znowu klamstwa zobaczcie sobie profile seryjnych zabojcow w wiekszosci byli wychowywani w dobrej rodzinie bez zadnych patologii wiem bo interesuje mnie tematyka smierci w kazdym wydaniu
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Nie 28 Cze, 2009   

człowiek-to brzmi dumnie?
???
 
 
 
grzechu007
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

nie czytałem całego tematu ale i tak się wypowiem. Kiedyś w jakimś filmie usłyszałem dobry tekst " każdy człowiek jest dobry tylko jego uczynki są dobre lub złe" i coś w tym jest. Osobiscie jestem tolerancyjny ale wszystko ma swoje granice, nie mam nic do gejów i lesbijek nie podobają mi się natomiast ich parady równości, nikt im nie broni odmienności sexualnej ale każdego jest to sprawa osobista i bez sensu jest to propagować publicznie.
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009   

A ja powiem tylko tyle, ze gdyby karali ludzi za same mysli, to ja juz dawno zostałbym skazany na karę śmierci, a moją osobą straszono by dzieci :mrgreen:
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Sob 22 Sie, 2009   

Ogolnie ludzie sa zwierzetami stadnymi, i jak to w stadzie, walczy sie o dominacje (wiec z tad wrodzone w nas konkurowanie miedzy soba w roznych dziedzinach). Wsumie gdyby nie ta rywalizacja miedzy soba, to pewnie dalej bysmy zbierali jagudki w lesie zeby zyc. Niezmienia to natomiast faktu ze do tak zwanego czlowieczenstwa jeszcze nam wiele brakuje... Bo czym jest wychowanie?? pieska tez mozna nauczyc zeby podal lapke, a w przypadku ludzi to zawielkich roznic nie ma. I w wychowaniu nabieramy wlasnie wrodzonych bodzcow zwiazanych z checia dominacji (na przyklad jak dziecku pokaze sie patyka i zaczniesz sie nim interesowac to ono zapragnie go miec). Dodadkowo nabieramy wartosci spolecznych, zwiazanych z otoczeniem, miastem czy panstwem (czyli nasze stado). A zyjac na danym terenie dostosowujemy sie do kultury ktora tam istnieje i uczymy sie regul, ktore pozwalaja nam na przetrwanie w tej grupie spolecznej.

Wiec nie mozna powiedziec ze ludzie sa z natury zli czy dobrzy, naklada sie na to zbyt wiele czynnikow. Na przyklad taki talib co wysadza w powietrze siebie wraz z ludzmi w okolo - to dla nas jest to zle, ale w jego moralnosci postapil slusznie. I wielu ludzi, ktoryh uwazamy za zlych, to oni poprostu niezdaja sobie z tego sprawy ze robia zle, na przyklad dla "dresa" kazdy kto ma dlugie wlosy jest zly i jego ograniczone myslenie nie przyjmie argumentow ktore mowia inaczej.

Czyli to czy jestesmy zli czy dobrzy zalezy od tego czy sobie zdajemy sprawe z tego co robimy. Jesli wiemy ze zle postepujemy i dalej w tym trwamy to wtedy mozemy sie nazwac zlym czlowiekiem, bo postepujemy przeciw wlasnej morlanosci.

Jesli natomiast mowimy o czlowieku jako o calym gatunku, to postepujemy zgodnie z natura, jak inne zwierzeta, zajmujemy teren. Opsikujemy kazdy zakatek ziemi i na koncu jak juz wszystko jest oznaczone to nazwiemy to Polska :) Zna ktos jakies zwierzeta z osiadlym trybem zycia co nie bronia terenu??
 
 
Lucyfer  
Forumowy prawiczek
ten który powiedział NIE!!!


Wiek: 38
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: z 6 kręgu piekła
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009   

ŹLI!!! bardzo źli...
 
 
kotula  
Rozkręca sie

Wiek: 37
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 190
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

człowiek z natury jest dobry a zło w człowieku jest wpajane przez różne czynniki zewnętrzne takie jak wychowanie przez rodziców , towarzystwo , gry ,telewizja itp
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Sob 02 Sty, 2010   

ja uważam inaczej, z natury jesteśmy źli. A wpajane nam jest, że jesteśmy dobrzy :) prosty przykład: nie raz się słyszało "to był taki dobry człowiek, aż ciężko uwierzyć, że on to zrobił", ludzie starają się być dobrzy, ale niestety, mamy swój instynkt którego nie potrafimy pohamować. Dzisiaj jesteś prawym i dobrym człowiekiem, jutro ktoś ci skrzywdzi najbliższa ci osobę, a nawet nie zauważysz ze stoisz nad zakrwawionym ciałem z nożem w ręce, stojąc zadowolny bo wymierzyłeś sprawiedliwość :]
 
 
Kredka  
Rozkręca sie
Die in Hell!


Wiek: 32
Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 191
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Instynkt mają zwierzęta. Ludzie raczej wolę przetrwania, ew. instynkt macierzyński, jeżeli ktoś coś robi komuś bliskiemu to normalne że masz chęć się odegrać ale bez powodu nikt nie krzywdzi ludzi chyba że jest psychiczny i mu to sprawia przyjemnosć :)
 
 
 
Jebanana^^,  
Rozkręca sie
No Pasaran

Wiek: 31
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 205
Skąd: Knurów
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Ludzie mają instynkt mordercy, zwierzęta instynkt przetrwania.
 
 
 
Kredka  
Rozkręca sie
Die in Hell!


Wiek: 32
Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 191
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

hodujemy zwierzęta, powiedzmy psy, których rasy są agresywne. na przykład dajmy. i mamy sobie takiego pieska jest on super, ułożony, grzeczny ale wystarczą złe perfumy i rzuca się on do szyi człowieka. i tj. instynkt przetrwania jeżeli dostaje żreć i pić, głaszcze się go, dba o niego i śpi w ciepłym domu i nagle bez powodu zagryza człowieka?
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Tool - świetnie to opisałeś ;-)
Tool miał całkowitą rację, gdy istniały plemiona, ludzie żyli w zgodzie z naturą - oczywiście występowała rywalizacja między plemionami o tereny, zasoby czy(później) bydło, jednak nie miała ona takiego charakteru jak dzisiaj - nikt nie zabijał drugiego człowieka po to, by zająć w plemieniu lepszy status społeczny. Nie było ludzi lepszych i gorszych, bo i tak przeżywali tylko Ci najsilniejsi ;-) Obecnie poprzez brak naturalnych predatorów nie czując ciągłego zagrożenia sami zadajemy sobie cierpienie, wystarczy popatrzeć jak zmieniły się Bóstwa - kiedyś plemiona czciły Boginie matkę, Raję, która nie oceniała, dbała o swoje "dzieci" i nie była pyszna. Każda energia na świecie była pożyczona i w końcu nadchodził czas, gdy trzeba ją było oddać, obecnie Bóg monoteistyczny to najczęściej pyszny i zazdrosny typowo-męski typ, który oceni Cię po śmierci i albo Cię przyjmie do siebie - albo skaże na wieczne cierpienie, z przyjaciół naszej planet, z boskich dzieci, staliśmy się wirusem wyżerającym naszą własną planetę i własnych braci.
Nie jesteśmy źli, jesteśmy po prostu zagubieni, pragniemy pieniędzy i statusu społecznego, próbując tym zagłuszyć naszą tęsknotę za mistyczną ekstazą i łączności z naturą.
Wyobraźcie sobie, że macie te całe pieniądze, status społeczny, każdy przed wali chyli głowę i więcej już nie pragniecie, gdy minie te uczucie spełnienia to pomyślcie, gdy zdobędziecie wszystko....to co będziecie robić w tym życiu ? Jakie będą cele ? plany ? marzenia ? Dlatego większość ludzi bogatych ciągle inwestuję i prześciga się w ilościach zer na koncie, choć mogliby wyrwać się z tego i kupić sobie wyspę na pacyfiku i żyć bezproblemowo, boją się, że bez tego pragnienia pieniądza, niż im już nie zostanie...
Jeśli uważacie, że pieprze głupoty to zadajcie sobie proste pytanie: skąd w naszych czasach tak powszechne poczucie braku sensu życia i tyle przypadków psychoz i depresji ? ;-)
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

Kredka napisał/a:
Instynkt mają zwierzęta. Ludzie raczej wolę przetrwania, ew. instynkt macierzyński, jeżeli ktoś coś robi komuś bliskiemu to normalne że masz chęć się odegrać ale bez powodu nikt nie krzywdzi ludzi chyba że jest psychiczny i mu to sprawia przyjemnosć :)


my myślimy i tylko i wyłącznie tym różnimy się od zwierząt. Poza tym od dzieciństwa uczymy się dobrych zasad, które są sprzeczne z nasza naturą niszczycielstwa ;] rozejrzyj się po świecie, sprawdź historie... już jesteśmy mnie zwierzęcy, kiedyś było gorzej, za dość długi czas nasza natura niszczycielstwa zaniknie... o ile się nie wybijemy do tego czasu.

Kredka napisał/a:
hodujemy zwierzęta, powiedzmy psy, których rasy są agresywne. na przykład dajmy. i mamy sobie takiego pieska jest on super, ułożony, grzeczny ale wystarczą złe perfumy i rzuca się on do szyi człowieka. i tj. instynkt przetrwania jeżeli dostaje żreć i pić, głaszcze się go, dba o niego i śpi w ciepłym domu i nagle bez powodu zagryza człowieka?


często się słyszy, że pies zagryza dziecko, mam na to wyjaśnienie :) pies całe życie jest pod opieką opiekunów... ale nagle pojawia się dziecko, pies zauważa, że zainteresowanie nim spada... i tutaj zaczyna się tragedia, bo w naturze wygrywa silniejszy. Dla mnie to jest wytłumaczenie, pies boi się, że zostanie wygnany ze stada, lub po prostu broni stada :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group