Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Iluminaci
Autor Wiadomość
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Rozmowę sprowadzasz do tego, że mam iść do biblioteki albo do innej instytucji, przynieść Ci dowody czarno na białym, że takie rzeczy miały miejsce, bo wszystko co jest filmikiem na YouTube albo znajduje się w sieci to jest mało wiarygodne.
To jest właśnie zaprzeczenie tego czym jest internet. Ja nie muszę chodzić po bibliotekach, urzędach aby komukolwiek cokolwiek udowadniać, bo właśnie ludzie to robią za nas w postaci filmów na YT, publikacji w internecie, co pozwala w prosty sposób się dowiedzieć bardzo dużo ciekawych rzeczy.
Owszem mogę być przy tej okazji manipulowany. Ale manipulacji dopuszczają się wszystkie media, szczególnie największe, więc wolę czytać internet, bo to jest najprawdopodobniej najmniej zmanipulowany środek przekazu ze względu na jego różnorodność i brak całkowitej odgórnej kontroli.
 
 
 
Chronic  
Forumowy prawiczek


Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 10
Skąd: żory
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Patryk ^^
Czytam tak co ciekawego napisaliście, ale nie chce wchodzić w dyskusje bo kazdy ma inne poglądy, choć nasze są sobie bliskie, wole nie ryzykować, bo mnie jeszcze uduszą na forum. xD Dla kogoś kto cały czas pracuje jak wół i płaci te podatki, myśli że to normalne i tak ma być przedstawiając, obrazując mu inne poglądy niż jego dotychczas np. podważając teorię Darwina jesteś skazany na odrzucenie, a nawet i pogróżki. Akurat ten temat nie jest mi obcy gdyż interesuje się tym co się dzieje na świecie i w jakim kierunku on zmierza, niestety sam nic nie zdziałam tak samo jak naukowiec z USA który jest szykanowany i prześladowany, lub japońska studentka ale gdy wszyscy się zjednoczymy to możemy przenieść góry :) Ten świat doczeka się rewolucji ale zanim ona nastąpi doświadczymy wojny która bd miała jakąś wymówkę typu 11 września, ale bedzie ona miała na celu tylko i wyłącznie zapobiegnięcie tej oto rewolucji aby dalej Mały Szary Człowiek harował całe życie tracąc przy tym zdrowie a Ci tyrani się na tym wzbogacają. I tu jedyne co można zrobić to apelować do wojaków aby nie dali się wplątać w macki tej chorej spółki, oddając swoje życie za idee ludzi którym chodzi tylko o to aby oni mieli władzę i nikt inny.

P.S. Polecam film Dyktator którego scenariusz jest oparty na podstawie bestsellerowej książki Saddama Husseina. Jest to komedia ale przedstawia fakty tj. pod dyktaturą władający może wszystko, a przede wszystkim kłamać, ale oglądając ten film i wiedząc swoje dochodzę do wniosku ze Demokracja to nic innego jak to samo tylko pod przykrywką iż takowa wolność istnieje ale czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Że przyszło żyć w takich czasach, potrzeba nam kogoś kto wskaże dobrą drogę ludzkości, każdemu z nas należy się ziemia, nie ważne czy jestem biedny czy bogaty, nie pozwólmy więc sobie jej odebrać !


Muszę się wtrącić Felas, akurat Internet to jedyne wręcz jak dla mnie racjonalne i nie zmanipulowane źródło informacji, media, prasa, to wszystko można ustawić, internet też chcą ale nie wychodzi im to gdyż rodacy ( mówię tu o Amerykanach) są tak przyzwyczajeni do przeważnie darmowego internetu iż buntują się w tej sprawie, pozatym hakerzy, to też ludzie jak my i mają swoją dumę i honor, nie uwierzę jeśli ktoś by mi powiedział że wszyscy się sprzedali, bo gdyby chcieli to sami by wywołali krach na giełdzie czy okradli bank światowy, a oni nie dopuszczą do sprzedania internetu.

Jednak postanowiłem opublikować komentarz :)

Pokój
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Nie chodzi o to, że sieć jest słabym źródłem. Internet daje dostęp do bilbiotek, artykułów, publikacji różnego typu sprawdzonych i wiarygodnych. Wiarygodne jest to co zostało udowodnione w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, poparte badaniami, obserwacjami.
Jeśli dla ciebie wiarygodne są filmiki z YT, na których doktor czegoś tam podpiera swoje wypociny niczym poza własnym tytułem to milutko. Jeśli koleś nie ma sprawdzonych wyników badań to może sobie gadać. Na ogół te filmiki i inne rewelacje są przekazywane jak plotki, ktoś tam zawsze coś od siebie dopisze, ktoś doda teoryjkę i tak sobie gadają w tym swoim fap circle i jeszcze mówią, że ci którzy nie podzielają ich wizji to zaślepione owieczki. A prawda jest tak, że nie mają nic poza swoimi wizjami.
I tak później wychodzi, ze codex alimentarius zabroni hodowania warzyw w ogrodzie, albo, że planowana depopulacja została odłożona o rok bo coś tam. Przecież to jest ten sam poziom pierdolenia co przepowiednie końca świata. Autorzy takich rewelacji, na pytania czemu się nie sprawdziło, albo czemu miliony plastikowych "trumien" okazało się czymś innym niż się jakiemuś nawiedzonemu wydawało.

Skoro taki jesteś krytyczny to weź sobie te spiskowe teorie potnij brzytewką Ockhama.



Edit:
Nie moglem się powstrzymać komedia z Boratem jako źródło mądrości na temat mechanizmów propagandy. Jak ja mam cię traktować poważnie? Więcej takich historyjek o prześladowanych naukowcach i studentach poproszę.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Ja nie twierdzę, że istnieją illuminaci, ja nie twierdzę, żę na 100% cały świat jest sterowany, ja oglądam takie filmy bo pobudzają we mnie chęć do analizy tego co się wokół dzieje, do tego aby nie brać wszystkiego w życiu za oczywistą prawdę i po prostu myśleć. Im więcej myślimy, im więcej oglądamy filmów o sprzecznych poglądach, tym mamy bardziej uzasadnione własne zdanie a chyba o to chodzi.
Ktoś kto nie poddaje w wątpliwość tego co słyszy jest w pewnym sensie inwalidą.
 
 
 
Chronic  
Forumowy prawiczek


Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 10
Skąd: żory
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Jak wszędzie, czy w internecie czy Tv czy w prasie wszedzie są nie pewne informacje, pozatym dla Ciebie ten film nie jest wiarygodny, a to jak w TV pokazywali 19 września NA CAŁYM ŚWIECIE to sama prawda w czystej postaci, a taki chuj bo To co oglada szara masa jest ściśle ustalone a to czego wiedzieć nie powinniśmy ( według nich) nie dowiemy się chyba że po latach kiedy to oni stwierdzą że dzisiaj w tym temacie już im nic nie grozi i akta odtajniają. Jak myślisz po co to ? Są na YT Fake ale jest też ziarno prawdy, kto szuka ten znajdzie. Jeśli ktos chce widzieć plastikowe trumny to je bedzie widział choćby to była sterta śmieci, ale też wiem jak działają rządy na świecie, jeśli te trumny były ważne dla rządu lub on sam nie wie jak one sie tam znalazły ( w sensie na ziemi) to nic takiego nie miało miejsca, albo był to eksperyment samolotu bezzałogowego który spadł przez niedociągnięcia inżynierów. Wierzysz w to ? Takie ściemy jakie były puszczane w świat to ja dziekuje i telewizji i prasie, jak mam szukac informacji to tylko w interneci, co za tym idzie też trzeba zwrócić uwagę na spójność informacji jak i wiarygodność.

Co do komedii to uśmiałem się co nie miara. Ale jej scenariusz został spisany na podstawie Bestsellerowej książki Saddama Husseina który sam był Dyktatorem więc nie jest to wyssane z dupy jak ścierwa którymi karmi ludzi Ameryka, chodzi mi o Rząd USA. Prawde mówiąc to miałem na myśli tylko jedną scenę jak Aladeen wygłasza przemówienie po potarganiu konstytucji. Porównał Dyktaturę z Demokracją, pytając dlaczego rządzący chcą demokracji skoro w dyktaturze mogą robic wszystko co im wolno a człowiek nie ma prawa głosu. Otóż w Demokracji też im wszystko wolno tylko my o tym nie wiemy, bo bysmy ich rozszarpali jak hieny, dlatego wszystko jest pod przykrywką medialną, a politycy robią dobrą minę do złej gry. Po co demokracja skoro nasze słowo i tak sie chuja liczy? Wybory, kto wie że nie zostały sfałszowane ? Kto nad tym trzyma pieczę? Kazdego dzisiaj mozna kupic. to nonsens. My zapierdalamy na opłaty i życie a oni powoli po cichu wyprzedają kraj jak w Chińskim centrum na wyprzedaży? Powiedzcie mi ludzie Co w polsce zostało ? KGHM, JSW, bo reszta to juz poszła w pizde wysprzedali, zamiast wyremontowac i doic kase z tego, a dlaczego ? bo ktos ma z tego jakiś profit.

W moich przemyśleniach zgadzam się z Dezaprobatorem, pozatym zbyt dużo problemów ima się ludzkości, zbyt dużo cierpiących, głodnych, jednym zdaniem zbyt dużo bólu na tym świecie abym uwierzył w to że tak jest dobrze i rządzący nami wręcz spadli nam z nieba bo tacy to mądrzy, rozsądni i dobrzy ludzie. To co ze w afryce umiera 100 osób dziennie z głodu, my zabiliśmy Saddama, Osame i jeszcze kilku potajemnie wytepilismy bo ropa sie konczy wiecie jak to jest... Pierdo lamento ten świat jest tak spaczony że nie mogę przejść obojętnie, kazdy ma swoje zdanie, ja mam swoje i póki żyję bd dążył do równowagi prawnej każdego żyjącego człowieka jak i stworzenia na ziemi.
pokój
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Chronic napisał/a:
Jak wszędzie, czy w internecie czy Tv czy w prasie wszedzie są nie pewne informacje, pozatym dla Ciebie ten film nie jest wiarygodny, a to jak w TV pokazywali 19 września NA CAŁYM ŚWIECIE to sama prawda w czystej postaci, a taki chuj bo To co oglada szara masa jest ściśle ustalone a to czego wiedzieć nie powinniśmy ( według nich) nie dowiemy się chyba że po latach kiedy to oni stwierdzą że dzisiaj w tym temacie już im nic nie grozi i akta odtajniają. Jak myślisz po co to ? Są na YT Fake ale jest też ziarno prawdy, kto szuka ten znajdzie.
pokój

..a co było 19 września pokazanego NA CAŁYM ŚWIECIE...bo chyba mi coś umknęło...

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2012 ]
Chronic napisał/a:
bo ktos ma z tego jakiś profit.

...wiesz po to ktoś To kupił- by zarabiać...

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2012 ]
Chronic napisał/a:
Pierdo lamento ten świat jest tak spaczony że nie mogę przejść obojętnie, kazdy ma swoje zdanie, ja mam swoje i póki żyję bd dążył do równowagi prawnej każdego żyjącego człowieka jak i stworzenia na ziemi.
pokój
...hmmm ... skąd wiesz ,że jest spaczony jak nie masz punktu odniesienia-chyba,że znasz inny świat....a co to jest ta równowaga???...ale w jednym masz rację Każdy ma swoje zdanie i pokój Wszystkim...
 
 
 
Chronic  
Forumowy prawiczek


Wiek: 31
Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 10
Skąd: żory
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Przepraszam jestem tylko człowiekiem wiec mogę się pomylić pisałem to pod wpływem emocji. 11 Września. Ale ty chyba nie rozumiesz konsekwencji tego ? Później mądry polak po szkodzie, i do wszystkich pretensje byle nie do siebie, To na chuj sprzedałeś ? mógł pieniądze z budżetu państwa przeznaczyć na renowacje a jeszcze by się to zwróciło, to lepiej sprzedać, a to co jest w budżecie to sobie samolotem prywatnym polatam bo zwiedziłbym trochę świata, albo córce czesne ogarnę... nie mam punktu odniesienia, ale widzie co się dzieje i spotykam się z tym na co dzień wystarczy mi to by wyciągnąć wnioski. Przykro mi patrzeć że brat ( nie rodzony, ale drugi człowiek) jest bez serca, jak i na co dzień tak na całym świecie. Pokój
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

...masz rację można się mylić-tylko teraz pytanie- czy reszta Tego co piszesz nie jest pomyłką...a To ,że piszesz pod wpływem emocji- to widać- więc wyluzuj..świat nie jest Taki zły...może ja jestem bardziej pozytywnie nastawiony niż TY, a uwierz mi nie jest mi łatwo..wiec więcej luzu i opanowania i będzie dobrze...
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Świat jest spaczony i tyle, rządy go niszczą, w imię czego, pieniądza, śmiechu i łez warte.
Nie potrzebuję wielkich dowodów by w coś wierzyć, co nie znaczy że każdy sprzeda mi jakąś bajkę, jednakże obserwacja i wyciąganie wniosków mówi za siebie, a jak ktoś tego nie potrafi, to trudno.
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Cytat:
Nie potrzebuję wielkich dowodów by w coś wierzyć, co nie znaczy że każdy sprzeda mi jakąś bajkę,


To prawdziwie otwarta i mądra postawa. Efekty są oczywiste.
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

...kłócić się nie chcę-ale co lepsza jest anarchia, despotyzm???...demokracja może nie jest najlepsza, ale to mniejsze zło w porównaniu z pozostałym wyborem...
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Felas napisał/a:
Efekty są oczywiste.

Wystarczy się rozejrzeć.
Udun napisał/a:
.demokracja może nie jest najlepsza, ale to mniejsze zło w porównaniu z pozostałym wyborem...

Może i tak, jednakże demokracja może służyć tym samym celom.
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

...to jaką masz alternatywę???...
 
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

Dziś trudno o jednoznaczną i słuszną odpowiedź.
Przy tak daleko posuniętej globalizacji jej skutki nie są ciekawe i nic dobrego nie rokuje na przyszłość, gdy gospodarki coraz większej ilości krajów tracą niezależność.
Demokracja jest w zasadzie martwym systemem, mimo entuzjazmu różnych eurokratów.
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 25 Lip, 2012   

...ale trzeba..albo może podpalić świat i zrobić Anarchię...
 
 
 
rookman  
Forumowy prawiczek


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 47
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Jak ktoś ładnie stwierdził "monarchia jest albo dobra albo zła, demokracja jest zawsze głupia". Może zatem należałoby pójść w tym kierunku...
Prawda jest jednak taka, że jaki by ustrój nie panował, zawsze ktoś dostaje po dupie, a ktoś robi wałki. Wszystko zależy od tego kto jest na szczytach władzy.
Minusem demokracji, jak mówi stary slogan, jest to, że dwóch idiotów/meneli/złodziei ma w głosach przewagę nad inteligentnym, uczciwym człowiekiem.

A wracając do tematu wątku. Nie wiem czy naprawdę istnieje grupa ludzi dążąca do władzy nad światem, działająca na wielu frontach, ale według mnie są przesłanki ku temu by stwierdzić, że pewne instytucje, rządy chciałyby w naszym świecie dominować. Nie ma co się rozwodzić. Kto ma oczy widzi jak działają banki i rynki finansowe i jakie zamieszanie robią finansowe spekulacje, a także jakie przywileje wyrobiły sobie banki na świecie.
Każdy widzi, że Ju Es Ej wszczyna wojny, które niekoniecznie były potrzebne, a tam gdzie rzeczywiście należałoby interweniować nie interweniują, bo się nie opłaca.
Wspomniane wcześniej koncerny farmaceutyczne też, moim zdaniem, mogą przeprowadzać manipulacje po to, by np. po "epidemii" uratować świat szczepionką.
Przykłady można by mnożyć i optymistyczne nastawienie do świata nie ma tu nic do rzeczy. Oczywiście można sobie żyć w przekonaniu, że wszystko jest cacy i niczym się nie przejmować, ale na to właśnie liczą ci wszyscy wymienieni parę wersów wyżej.
A co jest motorem napędowym w tym wszystkim? Kasa oczywiście. Są również fanatycy władzy ale władza bez luksusów, które daje bogactwo? Chyba nikt nie chciałby być ubogim królem wśród obdartych poddanych.
 
 
Viking  
Typowy spamer
I swój żywot przed nicością ratuje


Wiek: 48
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 1009
Skąd: South Pomerania
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

W obecnej postaci świat jest na pewno sterowany, bo istnieje taka możliwość.
 
 
Kaprys Losu  
Forumowy prawiczek
uśmiech się

Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: płock/poznań/wa-wa
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

hmm, sobie tez kiedys ogladalem calkiem ciekawy program o zblizajacym sie kryzysie polaczony z kilkoma watkami o iluminatach i innych organizacjach. W kazdym razie tak na poczekaniu kojarze 2 watki, ktore tak wmiare pasuja dla sceptykow jak i zwolennikow:

Podstawa jest ogladanie ze zrozumieniem, czyli jak np pstrykacie sobie wiadomosci i widzicie ze znowu kaczor z tuskiem kluca sie o papier toaletowy to wypadalo by zrozumiec dlaczego. Przeciez jest milion innych naprawde ciekawych problemow, ale czemu puszczaja wlasnie to? Wedlug mnie odpowiedz jest calkiem prosta, jest to jawne odwracanie uwagi od faktycznie istotnych spraw. I tak sobie mysle, ze ludzie oczekuja szopki to i szopka jest im dana, jak by pojsc do kina i wybrac sobie film. W kazdym razie zawsze jest jakis cel, czesem odwrocenie uwagi, a czasem ujarzmienie opini publicznej, a czasem cos jeszcze innego.
Tak na marginesie to mysle ze media sa w kieszeniach politykow (mozliwe ze oni z koleii iluminatow), a przy tym sa to tak duze koncerny, ze ciezko skumac co dokladnie w co wchodzi. Np podobno CNN jest czescia koncernu ktory miedzy innymi produkuje bron i ma kontrakty z rzadem... Wiec jesli to prawda, to lepiej wydac wiecej kasy na glupie programy i odbic sobie inna droga, niz ublizyc kontrachenowi.

I jeszcze taka fajna historyjke o zydach slyszalem:
Gdy Hitelr zdobywal wladze i ublizal Zydom w gazetach to oni nie protestowali
Gdy przeprowadzili akcje "krysztalowa noc" dalej siedzieli cicho
Gdy ich napietnowal gwiazda dawida, pewnie sobie pomysleli ze ok, przeciez to ich symbol religijny
Ale gdy zaczeli wsadzac ich do wagonow i wywozic do obozow, wtedy chetnie by zaprotestowali, jednak bylo juz za pozno

zapewne troszke przeinaczylem, lecz watek napewno zachowalem :)
 
 
goodvibestyla
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sie, 2012   

Lecz chciałbym zwrócić na jedną rzecz uwagę(nie tak istotną ale jednak)że gwiazda dawida to nie jest wcale ich symbol religijny :] To tak żeby inni wiedzieli :]
 
 
Kaprys Losu  
Forumowy prawiczek
uśmiech się

Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 14
Skąd: płock/poznań/wa-wa
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

no dobra, moj blad :) ale przyznac trzeba ze sie kojarzy :)
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012   

Kaprys Losu napisał/a:


I jeszcze taka fajna historyjke o zydach slyszalem:
Gdy Hitelr zdobywal wladze i ublizal Zydom w gazetach to oni nie protestowali
Gdy przeprowadzili akcje "krysztalowa noc" dalej siedzieli cicho
Gdy ich napietnowal gwiazda dawida, pewnie sobie pomysleli ze ok, przeciez to ich symbol religijny
Ale gdy zaczeli wsadzac ich do wagonow i wywozic do obozow, wtedy chetnie by zaprotestowali, jednak bylo juz za pozno



Pics or it didn't happen, koleś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group