Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Fenomen Hitlera
Autor Wiadomość
kotula  
Rozkręca sie

Wiek: 37
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 190
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 25 Paź, 2009   

To że hitler był genialnym mówcą (kłamcą) i że porwał za sobą rzesze ludzi to jest mało ważne. Najważniejsza jest pamięć o tym co ten pseuoczłowiek zrobił . Jak dla mnie był zwykłą zakąpleksioną gnidą która odpowiada za śmierć milionów ludzi
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Posiądź inteligencję i przebiegłość tej "zakompleksionej gnidy" a w życiu nie będzie Ci źle ;-) Jeszcze jak nie będziesz zaślepiony ideologicznie, to nawet Cię historia polubi ;-)
 
 
kotula  
Rozkręca sie

Wiek: 37
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 190
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009   

Simon napisał/a:
Posiądź inteligencję i przebiegłość tej "zakompleksionej gnidy" a w życiu nie będzie Ci źle





zostaniesz akwizytorem
 
 
Rud  
Coś już napisał
Zwana Cartuś ;]


Wiek: 32
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 57
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 27 Sty, 2010   

Hitler powielił schemat jaki zastosował Mussolini żeby dojść do władzy, tylko szybciej. Mussoliniemu zajęło to 6 lat, a Hitlerowi rok. Jak już posiadł władzę zdelegalizował wszystkie partie poza nazistowską. A tak poza tym, to prezydent Hindenburg poparł nazistów (partie NSDAP - założycielem był Hitler w sumie przez przypadek, bo jak po I wojnie stracił zawód-był zajebistym żołnierzem, nawet kapralem, a nie miał matury, więc musiał jakoś zarabiać na życie, to został szpiegiem policyjnym za pieniądze i przez przypadek trafił na zebranie jakiejś partii, gdzie poglądy mu się spodobały i przejął w niej władzę i przemianował właśnie na NDSAP). Hindenburg poparł Hitlera, bo jak były wybory do parlamentu w 32, to poparcie nazistów zaczęło spadać, a konkurowali z komunistami. Przestraszył się, że komuchy dojdą do władzy i mianował Hitlera na premiera Rządu, wtedy Hitler dobrał sobie ministrów no i w połączeniu z jego psychiką, umiejętnością przemawiania i trafiania w to co ludzie chcą usłyszeć, jak już rozbudził w ludziach nienawiść do tego jak jest w Niemczech i bezgranicznie mu zaufali, no to.... A jak już Hindenburg zmarł, to Hitler nasłał SSmanów na SAmanów (wymordowali przywódców SA)tzw "noc długich noży" i już całkowicie przejął władzę. I tyle. Co jak co, człowiek bez matury, bez wykształcenia, a mądrzejszy niż cały nasz rząd.

A jeśli chodzi o żydów, to w planach nie było zabijanie ich, tylko skłonienie do wyjazdu. To co się potem zaczęło dziać, to już inna kwestia.

To taki mega mega skrót, nie z żadnych wikipedi, czy innych stronek.

A słyszeliście Lebensbornach ? - wymyśle chyba Goebbelsa ?
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 27 Sty, 2010   

Rud napisał/a:

A słyszeliście Lebensbornach ? - wymyśle chyba Goebbelsa ?


Wymysł Reichsführera-SS H. Himmlera z 1936. Czyli Produkcja i pomoc w produkcji "czystych rasowo".
 
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Himmler, Goebbels - jeden pies.
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Lyla napisał/a:
Himmler, Goebbels - jeden pies.


No nie żebym bronił ich czy coś w tym stylu (jestem pełen pogardy dla tych osobników) ale jak coś komuś chcemy doczepić to chyba wiedzieć komu, tak? Albo mi się tylko zdaje...
 
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010   

Jumbo napisał/a:
Lyla napisał/a:
Himmler, Goebbels - jeden pies.


No nie żebym bronił ich czy coś w tym stylu (jestem pełen pogardy dla tych osobników) ale jak coś komuś chcemy doczepić to chyba wiedzieć komu, tak? Albo mi się tylko zdaje...

Racja, mała prowokacja.


Batman nie każdy myśli tak jak Ty. Nie masz prawa mówić mi jakie mam mieć zdanie na ten temat. Możesz jedynie mnie uświadamiać, a nie bezpodstawnie obrażać. Warna dostałeś sprawiedliwie (dzięki stbr), a to czy Ciebie obchodzi, że się przejęłam, czy też nie, daje mi dowód na to jakie masz podwyższone ego. Nie musiałeś mi tego pisać, czy Ciebie to obchodzi, czy nie - to mało istotne. Chciałam tylko poruszyć temat do małej wymiany zdań na temat pomocników Hitlera, a nie wywoływać wielką sensację, w której bedziesz mnie obrażał, bo tak widzę tych ludzi.
I do wiadomości: może jestem młodsza, ale nie mów mi, że wiem mniej od Ciebie, bo tego nie wiesz. Nie masz dowódu, by tak twierdzić.
Rozumiem, że masz też własne zdanie na ten temat, ale wystarczyło je w lepszy sposób przedstawić, aby mnie jakoś ukierunkować, a nie jechać po mnie.
 
 
Żyleta  
Rozkręca sie
Dziecko innego boga


Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 121
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Fenomen Hitlera polegał na tym iż był on człowiekiem o doskonałej charyzmie.Potrafił swoimi przemówieniami porwać tłumy.Wykorzystał motyw filozofii Nietzschego(mówiącej o braku równości miedzy społeczeństwie o wyższości jednej jednostki nad drugą),faktem jest to że nagiął ją do swoich potrzeb.Moim zdaniem tylko Jezus był od niego lepszy w grze zwanej manipulacją.Podobno że Hitler taki był ze względu na brutalne doświadczenia wyniesione z domu rodzinnego.Na szczęście jego plan nie okazał się aż tak doskonały jak mogłoby się wydawać.
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Żyleta napisał/a:
Na szczęście jego plan nie okazał się aż tak doskonały jak mogłoby się wydawać

Był doskonały i wypalił. Zrobił jeden malutki błąd. Zaatakował ZSRR. Nie doceniał liczebnosci i szybkosci ze zmobilizowaniem (co prawda wiekszosc pod przymusem) Rosjan do pójscia na front.
Kto wie czy jakby skoncentował sie tylko na jednym froncie to czy dzisiaj to forum nie nazywało by sie uctok.de (o ile byłby Łudstok...
 
 
Żyleta  
Rozkręca sie
Dziecko innego boga


Wiek: 32
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 121
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

W pewnym sensie się z Tobą zgodzę.Potknął się o własną zachłanność.
 
 
Rud  
Coś już napisał
Zwana Cartuś ;]


Wiek: 32
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 57
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Tak wracając do Lebensbornów, to nie wiem czy można to nazwać produkcją czystych rasowo. Po prostu SSmani ruchali laski w różnoraki sposób, nie będę opisywać, ale wiadomo, że przemoc i różne udziwnienia też stosowali. W końcu jednym z testów na zostanie SSmanem było wychowywanie szczeniaczka przez rok(spanie z nim, jedzenie z talerza jednego itd), po czym dostawali rozkaz poderżnięcia mu gardła, musieli to bez wahania zrobić. Tak więc te Lebensborny miały służyć przyrostowi dzieciaków w Niemczech. No sposób nie powiem, dość ekhmn... oryginalny...

A Hitler no cóż... Nikt nie wybiera rodziców.
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Rud napisał/a:
to nie wiem czy można to nazwać produkcją czystych rasowo.


To teraz przeczytaj to co napisałaś niżej.

Rud napisał/a:
Lebensborny miały służyć przyrostowi dzieciaków w Niemczech.


A jakie miały być dzieci w Niemczech jak nie czyste rasowo?
 
 
 
Brat_Sz.  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Jumbo napisał/a:
Rud napisał/a:
to nie wiem czy można to nazwać produkcją czystych rasowo.


To teraz przeczytaj to co napisałaś niżej.

Rud napisał/a:
Lebensborny miały służyć przyrostowi dzieciaków w Niemczech.


A jakie miały być dzieci w Niemczech jak nie czyste rasowo?


no i tu jest problem... bo hitler, i jego zajebista propaganda uznali ze ludzie ze słowiańska krwią również maja predyspozycje do bycia uznanymi nadludźmi (czy co on tam pierd.lil). np. podobno typowo tej utopijnej rasie aryjskiej bardzo odpowiadali np. Białorusini; na marginesie wielu faszystom do dziś podoba się nazwa kraju i narodowości Biełaja Rusja.

Podobno Słowianie m/ieli/ają wiele cech wrodzonych które ten kurdupel przypisywał idealnej rasie aryjskiej, a których nie mieli germanie znowu.

Rzesza Hitlera prowadziła akcje germanizacji w taki sposób, ze dzieci ze słowiańskich rodzin były porywane, oddawane niemieckim rodzicom i wtłaczane w klimat bycia Niemcem. Ta akcja była bardzo rozległa, ofiarami tego zabiegu padły ilości dzieci liczone w dziesiątkach tysięcy i ogólnie to był jeden z planów przewodnich Hitlera.
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

Brat_Sz. napisał/a:
np. Białorusini


No tak, słyszałem. Ale mi tu chodzi o typowych Niemców Niemców jako tam będących/mieszkających. Chociaż Lebensborny były też w Polsce. No i generalnie wszystko co było zdobyte/podbite stawało się rzeszą.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 31 Sty, 2010   

Mnie się zawsze wydawało, że było to tak
"Nadludzie" - aryjczycy
"zwykli" ludzie - cała postała rzesza ludzi białych
"podludzie" - żydzi i cała reszta niebiałych.
Przy czym "zwykli" ludzie mogli mieć cechy ras aryjskich, ale mogę się mylić, pamiętam to z gimnazjum jeszcze :-P fajny temat, dość wdzięczny, choć smutny i przerażający to bardzo interesujący.
 
 
Rud  
Coś już napisał
Zwana Cartuś ;]


Wiek: 32
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 57
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010   

Przyrost dzieciaków w Niemczech, żeby miał kto pracować w przyszłości na utrzymanie Niemiec i podzielać poglądy hitlerowskie, a nie po to, żeby było więcej czysto rasowych niemców. O to mi chodziło Jumbo.
Oprócz tego za czasów Adolfa rodziny za 10 dzieci dostawały medale czy coś w tym stylu. A Lebensborny to były zwykłe burdele dla SSmanów i przy okazji rodziły się dzieciaki, a to, że już niby czyste, to wynika z tego, że Ci SSmani je płodzili.
A tak ogólnie ktoś wie co się działoz tymi dzieckakami później i co po skończeniu wojny? Jeśli wychowywało je powiedzmy państwo, to co później?
 
 
 
PianA  
Moderator
chlap chlap


Wiek: 40
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 666
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010   

ja pierdziu ale wy macie tematy. szkoda gadać idźcie w pizdu
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=D2_nStg11V8[/video]

fenomen Hitlera wyjaśniony
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010   

PianA napisał/a:
ja pierdziu ale wy macie tematy. szkoda gadać idźcie w pizdu


Racja. Hilter suks. Dajmy sobie na luz :mrgreen:
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=dmI8erYq3Lk[/video]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime