Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dopalacze
Autor Wiadomość
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010   

jak to było...
jak dopalacze są do kolekcjonowania to marihuana to krzew ozdobny ;P
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 08 Paź, 2010   

----
  
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

http://www.polskatimes.pl...wolny,id,t.html

Tak jak myślałem.... nic mu nie zrobią :roll:
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010   

można było się spodziewać ...
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

FeSTeR napisał/a:
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/317883,jest-decyzja-sadu-w-sprawie-krola-dopalczy-bratko-jest-wolny,id,t.html

Tak jak myślałem.... nic mu nie zrobią :roll:


A co mu niby mają zrobić ? Od kiedy to prawo działa wstecz ? Nie bądź śmieszny.
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

Sam nie bądź śmieszny. Powinni mu coś zrobić choćby za to, że sprzedawał jakieś gówno małolatom. Ale Tobie rasowemu narkonaułcie i tak nic po tym :roll:
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

Zgadzam się z Simonem. Dopiero od dnia ew. wejścia w życie ustawy handel dopalaczami będzie karalny i niezależnie od oceny moralnej państwo nie może, a wręcz nie powinno nikogo z tego tytułu karać.
Inną sprawą jest otworzenie zamkniętego sklepu i handel w nim ale to jest dosyć skomplikowana sprawa, na pewno obrona będzie chciała (i chyba całkiem słusznie) podważyć te naloty i zamykanie, więc wyjdzie na to, że zakaz był nielegalny. Po drugie cała Polska widziała w TV, że sprzedawał "kadzidło" czy coś tam. Jak mówiłem nie popieram gościa ale polityki rządu działącego na tzw. "hurra" też nie.
Z zasady nie lubię jak państwo bezprawnie wpi....ala się w życie obywateli.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 15 Paź, 2010   

FeSTeR napisał/a:
Sam nie bądź śmieszny. Powinni mu coś zrobić choćby za to, że sprzedawał jakieś gówno małolatom. Ale Tobie rasowemu narkonaułcie i tak nic po tym :roll:

Nawet termin zapamiętałeś, no no, Kefir już napisał wszystko co chciałem powiedzieć.
Dopalacze i ich polityka mnie tak wkurwia, że byłbym pierwszy, który by wszystkim tym "biznesmanom" powyrywał z dupy nogi.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 17 Paź, 2010   

FeSTeR napisał/a:
Sam nie bądź śmieszny. Powinni mu coś zrobić choćby za to, że sprzedawał jakieś gówno małolatom. Ale Tobie rasowemu narkonaułcie i tak nic po tym :roll:

A ja uważam, że wszystko powinno być legalne i pieniądze zamiast na ściganie sprzedawców to wydawać na edukację rodziców... To jest spektakularna akcja aby gadać o mało istotnych problemach a nie o poważnej długowfalowej polityce.
No ale cóż :D
Wiem gdzie żyję więc mnie to nie zaskakuje.
 
 
 
Jędrek-??  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 12
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   Re: Dopalacze

Kefir napisał/a:
Trochę już o tym było w Kąciku Nabijaczy ale to jest temat na większą dyskusję.
Co sądzicie o dopalaczach oraz ostatnich krokach rządu i różnych służb?
Sam nie brałem i nie mam zamiaru, co do akcji przeciwko nim to mam mieszane uczucia, z jednej strony niby to dobre kroki ale z drugiej nie lubię jak państwo działa na granicy prawa (albo poza nią-to sprawa dla prawników). Denerwuje mnie trochę ograniczanie wolności, każdy sam powinien wiedzieć co dla niego dobre, a co złe. Podobnie jak z alkoholem i papierosami, które mimo, że są szkodliwe, są legalne i jednostka może sama wybrać czy chce z nich korzystać czy nie. Jednak jak wiemy nie wszyscy się zastanowią zanim wezmą dopalacza i tak można w kółko.


Hmm... nie zgodzę się w tym momecie zobacz kolego ile młodych ludzi w naszym wieku wylądowało w szpitalu po zażyciu tych dopalaczy.Dla mnie jest tak powinna być legalizacja zioła i tyle to te wszystkie sklepy z dopalaczami by pozamykali i dobrze ze zamykają ilu jeszcze dzieciaków pójdzie do ziemi przez te dopalacze ilu odpowiedz sobie na to proste pytanie ilu dzieciaków chciałbyś jeszcze uśmiercić tymi dopalaczami. Niel lepiej zalegalizować Marihuanę i był by spokuj MARIHUANA OD DAWIEN DAWANA JEST ŚRODKIEM LECZNICZYM NIE NARKOTYKIEM tylko nasz śp.prezydent zorbił takie show że nie wiedział co to marihuana i w ogóle każdy rastaman powie ci ze marihuana jest zdrowa bo oczyszcza organizm i w ogóle dlatego PRECZ Z DOPALACZAMI.!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
Mala92  
Rozkręca sie


Wiek: 31
Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 106
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Jędrek-??,
Wiesz co tak na prawdę to mi to wisi ile jeszcze umrze od tego ile umarło jak są i byli debilami którzy przecież wiedzieli w co się pakują no to przepraszam bardzo, mamy chodzić i za rączki ich prowadzać i tłumaczyć że to jest złe i sobie życie zniszczysz. Chyba każdy ma rozum i swoje życie, a jak rodzice sobie poradzić z takim czy z taką nie mogą to mogą szukać pomocy w poradniach nikt ich nie odrzuci. A co do tego , że dopalacze są sprzedawane małolatą no to jest tak samo jak z papierosami i alkoholem. Jak nawet nie sprzeda sprzedawca to starszy kolega kupi więc bez komentarza.
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

----
  
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Pierdole.

(wypowiedź aktualna)

Wolę jednak żeby dopalacze wróciły, albo zalegalizowali zielsko bo nie da się wyjść do monopola po browar a biec pod ostrzałem butelek to mi się nie uśmiecha. Ku*wa jak palili to był spokój tylko żule sapały ale z nimi sobie poradzić to nie problem ale z czteroma-pięcioma drechami rzucającymi butelkami to już nie takie hip-hop.

A Tak poważnie to zastanawia mnie co podczas tej całej pokazowej akcji przepycha rząd za zgodą opozycji...? Jak była akcja krzyż to próbowali po cichu przepchać 23 % VAT, no ale się nie udało bo PiS był za krzyżem no i głośno krzyczeli o Vacie.

A teraz?

Nikt nic nie krzyczy, i biorą się za dopalacze które były na rynku od w chuj dawna (pamiętam jeszcze z wojska że były. na pewno w Mikołowie) a teraz raptem zaczęły przeszkadzać. Jebie mnie co tam w środku tam jest bo we wszystkim coś jest.
 
 
 
lubczyk  
Forumowy prawiczek
Spieprzaj dziadu.


Wiek: 31
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 21
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Z tym że wcześniej raczej nie mówiło się o przypadkach gdy ktoś z powodu dopków szedł do szpitala, czy miał zgon na miejscu. A że nagle zaczęła się akcja w tv no to Donald musiał zacząć działać (a że prowadzi politykę słupkową to inaczej zrobić nie mógł).

Donald raczej zajął się tym po to żeby zagłuszyć Palikota ale i to raczej się też mu za bardzo nie udało.

A tak konkretnie w temacie dopków, sam miałem przypadek w szkole że 2 typa się zjarało. Jeden po dzień dzisiejszy w Zabrzu na oddziale leży (od końca września!), gościu dostał generalnie krwotoku wewnętrznego, a drugi pospał sobie dłuższą chwilę z powodu zjarania się.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 19 Paź, 2010   

----
  
 
 
Jędrek-??  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 12
Wysłany: Wto 19 Paź, 2010   

Secundo: To w takim razie morfina też powinna być legalna ? bo jest:
a) naturalna
b) jest środkiem leczniczym
c) nie wywołuje agresji, uspokaja - i zażywając ją doustnie kurewnie ciężką ją przedawkować ze skutkiem śmiertelnym

Jak widzisz pasuje do wszystkich postulatów które są tak chętnie wykrzykiwane przez zwolenników MJ. Fakt, że większość społeczeństwa już akceptuje palaczy marihuany jak i marihuanę, nie sprawia, że nagle palenie ziela stało się nieszkodliwe(choć relatywnie, porównując do innych substancji narkotycznych, marihuana nie wywołuje tak wielkich zmian jak i nie przyspaża szczególnych problemów zdrowotnych jak i psycho-społecznych jak inne środki, ale to samo można by powiedzieć o na ten przykład MDMA, albo o niektórych tryptaminach - które sobie osobiście bardziej cenię.).

Jak ktoś zaczyna wykrzykiwać hasła nie mając nawet najmniejszego rozeznania ani wiedzy w danym temacie to mi się krew gotuje, rozumiem ludzi którzy nie tykają nic innego niż marihuana - sprawdzona, relatywnie bezpieczna, akceptowana przez otoczenie - wszystko fajnie, ale mówić, że nie jest narkotykiem bo jest lekarstwem zakraja o ignorancję godną niektórych panów w czarnych sukienkach czy polityków.


Hmm... może i masz racje nie powiem bo też próbowałem innych specyfików ale jeżeli cvhodzi o dopalacze to jest tragedia Sam paliłem te gówno zwane KONKRETEM i wiem co po tym jest a jeżeli chodzi o te inne specyfiki to są też dużo szkodliwe. A weś na ten przykład zajżyj do pomocy naukowych czym jest czysta marihuana nie dodawana zżadnym eterem i tym podobnym środkiem wystarczy a jężeli chodzi o morfinę to ja głosu nie będę zabierał bo nie wiem jakie ma dzialanie bo nie brałem tego nigdy.
 
 
 
lubczyk  
Forumowy prawiczek
Spieprzaj dziadu.


Wiek: 31
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 21
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Wto 19 Paź, 2010   

Simon, zacznijmy od tego że to nie moi znajomi ;]

A co do przyczyn krwotoku wewnętrznego to nie mam pojęcia, nie znam typów więc generalnie mnie to nie interesuje ;]

Co do objawów o których napisałeś, pamiętaj że każdy organizm zupełnie inaczej działa pod wpływem pewnych środków. To sprawa indywidualna.
 
 
 
Jędrek-??  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 12
Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   

[quote="Simon"]Nie mówiąc już o tym, że przypadki śmierci "po dopalaczach" nie zostały udowodnione medycznie. Tymniemniej jestem pewien, że np. mefedron albo niektóre JWH mogą wykazać się w odpowiednich dawkach toksycznością zdolną zabić.

Cytat:
[ Dodano: Pon 18 Paź, 2010 ]
Jako ciekawostkę dodam, że zgony zaczęły się w momencie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, gdzie rząd dodał na listę substancji zakazanych niektóre JWH i beta-ketony stosowane w dopalaczach - i w tym momencie zaczęły się zgony, ponieważ środki relatywnie bezpieczne, które są stosowane od nieraz kilkunastu już lat, zostały zastopiąne przez nowe - no a króliczkami doświadczalnymi byli oczywiście użytkownicy dopalaczy.

[ Dodano: Pon 18 Paź, 2010 ]
Jędrek-?? napisał/a:
MARIHUANA OD DAWIEN DAWANA JEST ŚRODKIEM LECZNICZYM NIE NARKOTYKIEM

Primo: Jaka jest więc definicja narkotyku ?
Secundo: To w takim razie morfina też powinna być legalna ? bo jest:
a) naturalna
b) jest środkiem leczniczym
c) nie wywołuje agresji, uspokaja - i zażywając ją doustnie kurewnie ciężką ją przedawkować ze skutkiem śmiertelnym

Jak widzisz pasuje do wszystkich postulatów które są tak chętnie wykrzykiwane przez zwolenników MJ. Fakt, że większość społeczeństwa już akceptuje palaczy marihuany jak i marihuanę, nie sprawia, że nagle palenie ziela stało się nieszkodliwe(choć relatywnie, porównując do innych substancji narkotycznych, marihuana nie wywołuje tak wielkich zmian jak i nie przyspaża szczególnych problemów zdrowotnych jak i psycho-społecznych jak inne środki, ale to samo można by powiedzieć o na ten przykład MDMA, albo o niektórych tryptaminach - które sobie osobiście bardziej cenię.).

Jak ktoś zaczyna wykrzykiwać hasła nie mając nawet najmniejszego rozeznania ani wiedzy w danym temacie to mi się krew gotuje, rozumiem ludzi którzy nie tykają nic innego niż marihuana - sprawdzona, relatywnie bezpieczna, akceptowana przez otoczenie - wszystko fajnie, ale mówić, że nie jest narkotykiem bo jest lekarstwem zakraja o ignorancję godną niektórych panów w czarnych sukienkach czy polityków.

Masz tu dorogi kolego wyjaśnienie tego co chciałem tu powiedzieć może mnie źle zrozumiałeś;):

Z dwóch specjalnie hodowanych i selekcjonowanych odmian konopi Cannabis sativa pozyskuje się składniki preparatu o nazwie Sativex. Wykazano, że kannabinoidy zawarte w ekstrakcie z konopi (głównie THC i kannabidiol) mogą skutecznie znosić silne bóle neuropatyczne. Wskazania obejmują bóle neuropatyczne w przebiegu stwardnienia rozsianego (SM), leczenie wspomagające średniego i silnego bólu u chorych z zaawansowanym nowotworem, cierpiących mimo stosowania największych tolerowanych dawek opioidów. Lek aplikowany jest w postaci aerozolu na błonę śluzową jamy ustnej. Sativex został zarejestrowany do leczenia tylko w Kanadzie, ale może być też używany ze specjalnych wskazań w Wielkiej Brytanii[3]. Lek czeka na rejestrację w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.

Obecnie trwają też badania nad innymi wskazaniami do Sativexu. Obejmują one stwardnienie rozsiane (niedowład spastyczny i zaburzenia funkcji pęcherza moczowego), allodynię, neuropatię cukrzycową, bóle splotu ramiennego, bóle w przebiegu urazów rdzenia kręgowego. Producent leku, GW Pharmaceuticals, prowadzi też badania nad innymi preparatami opartami na kannabinoidach – mogłyby one znaleźć zastosowanie w terapii reumatoidalnego zapaleniu stawów czy nieswoistego zapalenia jelit (IBD).


Marihuana jako używka:

Spożycie marihuany, pomimo licznych kontrowersji, sankcji społecznych i prawnych oraz działań światowych władz i organizacji, stanowi dziś popularną formę "zakazanej rozrywki" – "bezpieczną i naturalną" alternatywę wobec "twardych" narkotyków.

Przeprowadzone dotąd badania nie dają pewnych rezultatów co do kwestii szkodliwości oraz skutków długotrwałego przyjmowania marihuany. Pośród propagatorów i użytkowników popularna jest opinia o jej niskiej, względem innych środków, szkodliwości. Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia potwierdzają tę tezę, pod względem zdrowotnym uznając spożycie konopi za mniej szkodliwe, niż konsumpcję legalnych używek: tytoniu oraz alkoholu. Zawarte w marihuanie substancje nie wywołują fizjologicznego uzależnienia.

Debata nad kwestią etyki spożycia i legalizacji marihuany nabiera znaczenia w USA i wielu krajach europejskich, w tym w Polsce. Związane jest to z czynną rolą ruchów oraz ugrupowań politycznych, w których interesie leży coraz częściej status prawny i odbiór społeczny popularnej "trawy".
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   

----
  
 
 
Jędrek-??  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 12
Wysłany: Czw 21 Paź, 2010   

Simon napisał/a:
Jędrek-?? napisał/a:
Hmm... może i masz racje nie powiem bo też próbowałem innych specyfików ale jeżeli cvhodzi o dopalacze to jest tragedia Sam paliłem te gówno zwane KONKRETEM i wiem co po tym jest a jeżeli chodzi o te inne specyfiki to są też dużo szkodliwe. A weś na ten przykład zajżyj do pomocy naukowych czym jest czysta marihuana nie dodawana zżadnym eterem i tym podobnym środkiem wystarczy a jężeli chodzi o morfinę to ja głosu nie będę zabierał bo nie wiem jakie ma dzialanie bo nie brałem tego nigdy.


Ja nie twierdze, że dopalacze są zdrowe, Ja tam tego nigdy nie brałem - bo po jaki chÓj ? Nie jestem króliczkiem doświadczalnym, a jak jestem - to z własnego wyboru :lol: ale wtedy sam ustalam substancję, dawkę, sposób podania etc. - a nie, że wpierdalam albo palę coś, czego składu nie znam, po czym nie wiem czego oczekiwać, psychodelii, naenergetyzowania, rozleniwienia ? Nie znam dawek, szkodliwości, potencjalnej neurotoksyczności - w dupie mam takie ćpanie :mrgreen:

[ Dodano: Czw 21 Paź, 2010 ]
a co do tekstu który tu ładnie przekopiowałeś, to Ja taką wiedzą władałem jeszcze w gimnazjum ;-) Wtedy krzyczenie "legalize!" na ulicach, gdy byłem pijany i pisanie o tym multum piosenek(a nawet zagranie koncertu w szkole, z chłopakami, gdy przedstawiliśmy się jako zespół: Sqoon hahahah :lol: ) a jointa miałem w ręku raz w życiu może, jeszcze dało się na to przymykać oko, młody i głupi, ale przychodzi chyba taki czas w życiu, że warto trochę bardziej realistycznie spojrzeć na świat i zaakceptować fakt, że marihuana jest tylko zwyczajną używką, jak każda inna - o swojej szkodliwości jak i działaniu, pozytywnych skutkach ubocznych - jak i tych negatywnych - a potem zadecydować czy jesteśmy w stanie przyjąć konsekwencje naszych czynów i czy jesteśmy w stanie "ogarnąć" daną substancję. Ja na przykład WIEM, że gdybym zaczął kopcić raz na tydzień czy częściej to bym nie wyrobił z nauką, są tacy, którzy by to zrobili, ale nie Ja - pamięć mi się kompletnie jebie.
Za to jestem osobą, która spróbowała naprawdę hardcorowych dragów jak np. metamfetamina i heroina - i się w nic nie wpierdoliła - spróbowałem, było fajnie, czasem najadłem się strachu - i od tamtej pory(a już było to trochę czasu temu) nie ruszyłem nic - ani nawet o tym nie myślałem. Inni by na moim miejscu już napierdalali here w kanau od roku. Wszystko zależy od indywidualnych cech Twojego własnego organizmu.


DOKŁADNIE ALE JARANIE NIE JEST TAKIE ZŁE I TO CO TU NAPISAŁEŚ ZE TO ZLEŻY OD DANEJ OSOBY ALE DOPALACZE SĄ NAPRAWDĘ NIE DOBRE PO DOPACHA MASZ STRASZNIE KWADRATOWE MYŚLI A METAAMFETAMINKI TEŻ SIĘ SPRÓBOWAŁO W SWOIM ŻYCIU NIE CHWALĄC SIĘ ALE HERY MOŻE NIE TO NIE DLA MNIE ALE PALONKO JEST DOBRE NATURALNE ITP ;) POZDRAWIAM I NA WOODSTOCKU 2011 SAM OSOBIŚCIE BĘDZIEMY MUSIELI SIĘ SPOTKAĆ I SIĘ SKOPCIĆ HEHE.;)
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

http://finanse.wp.pl/kat,...,wiadomosc.html
Po chwili ciszy temat dopalaczy powraca do mediów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group