Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 23 Kwi, 2009
czy gry komputerowe oglupiaja?
Autor Wiadomość
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   czy gry komputerowe oglupiaja?

ja mysle ze tak ale sa potrzebne
 
 
Araiser
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Wszystkie gry komputerowe? Logiczne też ogłupiają?
 
 
Motorzysta17  
Rozkręca sie
stary wyga

Wiek: 33
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 136
Skąd: żory
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   Re: czy gry komputerowe oglupiaja?

FeSTeR napisał/a:
ja mysle ze tak ale sa potrzebne

czyli np pasjans ogłupia? symulatory takiej jakie są stosowane dla pilotów myśliwców czy na kurs prawa jazdy tez? gry logiczne? tak poza tym co to ma do kategorii "Wszystko o Przystanku Woodstock 2009"?
jak dla mnie temat do usunięcia lub przesunięcia :roll:


done.//dahomej
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

ogłupiają czy nie, ale na pewno kradną czas.. ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo poza Mario i Simsami nie grałam w nic, nie przepadam w ogóle za grami komputerowymi, ale żeby znowu ogłupiające? niektóre na pewno, pewnie nawet większość, ale są i gry przy których trzeba trochę pomyśleć, a nie bez sensu nap***ć w co się rusza i nie rusza..
 
 
 
Xerox  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 106
Skąd: Wałcz
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Osobiście uważam, że niektóre ogłupiają niektóre nie. Większość wyrabia takie cechy jak refleks, myślenie przyczynowo-skutkowe. Uczą złożonego myślenia :P Uwielbiam Heroes III :)
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Za szczeniaka sporo grywałem w RPG i nie uważam, że to był czas stracony, były to takie książki, gdzie człowiek sam pisał fabułę, ale jeżeli na grach się kończy i nic poza nimi nie ma, to ogłupiają.
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

na pewno strzelanki działają dobrze na wzrok :) a czy ogłupiają to jakoś na pewno. Tacy maniacy gier komputerowych nie mają czasu na naukę.
 
 
Jebanana^^,  
Rozkręca sie
No Pasaran

Wiek: 31
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 205
Skąd: Knurów
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Myśle, że nie chodzi tylko o samą nauke.. niektóre gry zaburzają obraz rzeczywistości...
 
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Jak ktoś jest psychicznie chory to nie ma różnicy czy będzie grał w gry komputerowe czy czytał Biblię.
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Strzelanki mogą poprawić percepcję, ale monitor niszczy wzrok;)
 
 
Araiser
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Jebanana^^, napisał/a:
Myśle, że nie chodzi tylko o samą nauke.. niektóre gry zaburzają obraz rzeczywistości...



Eee, nie bawcie się w jakieś moherowe babcie :-P
 
 
Jebanana^^,  
Rozkręca sie
No Pasaran

Wiek: 31
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 205
Skąd: Knurów
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

wcale nie chodzi o to że myślą tak moherowe babcie... nazywaj sobie to jak chcesz... ale według mnie taka jest prawda :)
 
 
 
Araiser
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

To rozwiń, bo mnie ciekawi ;p
 
 
Jebanana^^,  
Rozkręca sie
No Pasaran

Wiek: 31
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 205
Skąd: Knurów
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Jeżeli ktoś pogra sobie w np GTA a rodzice nie tłumaczą mu tego ewentualnie sa lekko nadopiekuńczy, nie wypuszczają go z domu i nie pokazuja tego jaki jest świat dzieciak uczy się, że aby coś osiągnąć trzeba, no powiedzmy, że ukraść auto, pobić kogoś żeby zdobyć kase... niby jest to błahe ale w umyśle młodego człowieka może wyrządzić wiele szkód.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Araiser napisał/a:
To rozwiń, bo mnie ciekawi ;p

Dokladnie, duzo rzeczy ma potencjal do zaburzenia rzeczywistosci. Taka biblia tez a serwuje sie ja dzieciom jeszcze w przedszkolu. Kto nie bedzie miec dystansu do tego co oglada/czyta/slucha no i do nowego medium: w co gra, to tak czy inaczej bedzie miec zaburzona rzeczywistosc
 
 
jabolowa  
Coś już napisał


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 55
Skąd: Sobieszczany
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

po moim bracie widac,ze oglupiaja.
moze nie wszystkie,ale GTA,san andreas itp. napewno.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

jabolowa napisał/a:
po moim bracie widac,ze oglupiaja.
moze nie wszystkie,ale GTA,san andreas itp. napewno.

a po mojej matce widac, ze religia powoduje asymilacje spoleczna oraz brak jakiegokolwiek dystansu do wlasnej osoby. Czy wszyscy religijni ludzie tacy sa ? Bez sensu przyklad, twoje obserwacje jednej osoby(zreszta nie napisales nawet w jaki sposob twoj brat jest ''oglupiony'') nie tworza reguly. Wlasnie w ten sposob rodza sie stereotypy...
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

zUe dazy napisał/a:
Strzelanki mogą poprawić percepcję, ale monitor niszczy wzrok;)


nie niszczy ci wzroku, jeśli dobrze masz ustawiony względem siebie monitor :)
 
 
Asiek006  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 127
Skąd: ^^
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Aras666 napisał/a:
zUe dazy napisał/a:
Strzelanki mogą poprawić percepcję, ale monitor niszczy wzrok;)


nie niszczy ci wzroku, jeśli dobrze masz ustawiony względem siebie monitor :)


w mniejszym lub większym stopniu zawsze niszczy nasz wzrok ;)
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Simon napisał/a:
Araiser napisał/a:
To rozwiń, bo mnie ciekawi ;p

Dokladnie, duzo rzeczy ma potencjal do zaburzenia rzeczywistosci. Taka biblia tez a serwuje sie ja dzieciom jeszcze w przedszkolu. Kto nie bedzie miec dystansu do tego co oglada/czyta/slucha no i do nowego medium: w co gra, to tak czy inaczej bedzie miec zaburzona rzeczywistosc


z tym że czytając coś bądź coś oglądając nie kierujesz daną postacią a co za tym idzie nie wczuwasz się w nią tak dobrze jak w postać z gry komputerowej. Uważam że gry najbardziej zaburzają rzeczywistość a dzieciaki i nie tylko dzieciaki coraz częściej próbują odzwierciedlić sobie świat gry komputerowej w realnym świecie a to niestety czasem ma nieciekawe skutki. Zgodził bym się z Tobą w pewnym elemencie a mianowicie że książki religijne również mogą mieć zły wpływ, ale raczej nie na osoby w aż tak młodym wieku... a jeżeli chodzi o "serwowanie" biblii dzieciakom to z tym zdecydowanie bym się nie zgodził ponieważ w takim wieku poznają one bardziej jakieś opowieści bądź lekkie przypowieści które raczej pomagają im rozwijać wyobraźnie niż wpływać na zaburzenie rzeczywistości :)
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Wiesz, kiedys bylo takie badania, bylo pare dzieci zydowskich, ktore opisywaly Palestyne. Jak wiemy ''rodowici'' palestynczycy zostali wymordowani, Wiekszosc dzieci stwierdzilo, iz bylo to moralnie poprawne...
Ps. co ciekawe, gdy zostapic przypowiesc religijna zupelnie innymi realiami, inny czas, inne miejsce, inne imiona - to wtedy dzieciaki juz potepily taka decyzje(wymordowanie mieszkancow). Nie wydaje mi sie, zeby gry komputerowe mogly poczynic wieksze szkody, Ja pamietam za dzieciaka bawilem sie w power-rangersow i takich innych nie jest to identyfikowanie sie z postaciami ? Zawsze w jakis sposob indentyfikujemy sie z ''glownym bohaterem'' i nie sadze by gry mialy tu jakis o wiele wiekszy wplyw. Zreszta od tego sa PEGI, nagminnie zreszta ignorowane, ale to juz nie jest wina gier komputerowych, ale rodzicow
Ps. Mialem do Ciebie nie pisac, ale widze, ze Ty nie potrafiles uszanowac mojej prosby, ale niech bedzie i tak, moze jednak masz cos madrego do powiedzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group