Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 23 Kwi, 2009
czy gry komputerowe oglupiaja?
Autor Wiadomość
Araiser
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

voo_doo - ja się bardziej wczuwam czytając niż grając, sądzę, że nie tylko ja tak mam :P
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

szczerze? już ci napisałem że nie obchodzą mnie twoje prośby. No a teraz do tematu :)

Ok a teraz spójrzmy na ten temat bardziej w naszych realiach. W ostatnich kilku latach kilku nastolatków dokonało rzezi np. w Finlandii i Niemczech i bynajmniej nie zrobili tego po przeczytaniu paru książek, ale za to ich główną pasją były gry komputerowe... Wiem że są książki które potrafią zrobić człowiekowi kisiel z mózgu ale jest ich zdecydowanie mniej niż książek, a dodatkowo patrząc na to że książki ostatnimi czasy nie cieszą się zbytnią popularnością mogę się pokusić o stwierdzenie że gry mają dużo większy wpływ na naszą młodszą część społeczeństwa niż książki. Filmy raczej też aż w takim stopniu nie są w stanie wpłynąć na dziecko aż tak żeby ten mylił świat realny z wirtualnym, no chyba że teletubisie ;)


Ja też sie wczuwam dużo bardziej jak czytam ale książkę przeczytasz i odstawiasz no chyba że jest bardzo ciekawa to czytasz drugi raz albo jeszcze kilka razy. Gra jak jest ciekawa to można w to grać miesiącami... np. jakaś strzelanka sieciowa.... cały czas chodzisz i zabijasz, zabijasz zabijasz...
 
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Widzisz, voo_doo, i właśnie tak się ludźmi manipuluje. Ich główną pasją były gry komputerowe...
Kim byli ich rodzice? Jacy byli? Jak postrzegano ich i jak postrzegali innych ludzi? Czy mieli jakieś problemy? Jaki mieli światopogląd? Czy wcześniej sprawiali kłopoty?
 
 
 
Xerox  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 106
Skąd: Wałcz
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

voo_doo napisał/a:
szczerze? już ci napisałem że nie obchodzą mnie twoje prośby. No a teraz do tematu :)

Ok a teraz spójrzmy na ten temat bardziej w naszych realiach. W ostatnich kilku latach kilku nastolatków dokonało rzezi np. w Finlandii i Niemczech i bynajmniej nie zrobili tego po przeczytaniu paru książek, ale za to ich główną pasją były gry komputerowe... Wiem że są książki które potrafią zrobić człowiekowi kisiel z mózgu ale jest ich zdecydowanie mniej niż książek, a dodatkowo patrząc na to że książki ostatnimi czasy nie cieszą się zbytnią popularnością mogę się pokusić o stwierdzenie że gry mają dużo większy wpływ na naszą młodszą część społeczeństwa niż książki. Filmy raczej też aż w takim stopniu nie są w stanie wpłynąć na dziecko aż tak żeby ten mylił świat realny z wirtualnym, no chyba że teletubisie ;)


Ja też sie wczuwam dużo bardziej jak czytam ale książkę przeczytasz i odstawiasz no chyba że jest bardzo ciekawa to czytasz drugi raz albo jeszcze kilka razy. Gra jak jest ciekawa to można w to grać miesiącami... np. jakaś strzelanka sieciowa.... cały czas chodzisz i zabijasz, zabijasz zabijasz...


Problemem nie są gry, ale ludzie. Dzieciaki grają całymi dniami, ponieważ świat wirtualny jest o wiele bardziej dla nich atrakcyjny niż realny. Im bardziej się od niego odgradzają, tym zagłębienie w świat wirtualny postępuje. Rodzice powinni dopilnować by dzieci znalazły pasję w świecie realnym, by znalazły w nim coś pięknego i "fajnego". Gry są jak wszystko (Ci co chcą mnie łapać za słówka niech przeczytają "wszystko" jako "prawie wszystko"), dobre jeżeli umiemy zachować umiar.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

nie uważam się za człowieka zmanipulowanego ;) ale skoro kilka ostrych morderstw dokonanych przez nastolatków łączy to że sprawcy byli fanami ostrych zabijanek w wirtualu to coś w tym moim zdaniem musi być.
 
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

Pytanie, czemu byli fanami ostrych zabijanek?
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

voo_doo napisał/a:
szczerze? już ci napisałem że nie obchodzą mnie twoje prośby. No a teraz do tematu :)
[...]

Pozostawie to bez komentarza. Nie bede odpisywal na reszte twojego posta bo wszystko zostalo juz powiedzanie. Zreszta nie zamierzam dyskutowac z kims kto wykazuje kompletny brak szacunku wzgledem rozmowcy.
voo_doo napisał/a:
nie uważam się za człowieka zmanipulowanego ;) [...]

Gdyby zmanipulawani zdawali sobie sprawe z tego, ze sie nimi manipuluje, To cala manipulacja nie miala by sensu.
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

szybko się obrażasz ;) chciałem troche żartem ale nie wyszło więc sorka za to ;) PEACE.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009   

voo_doo napisał/a:
szybko się obrażasz ;) chciałem troche żartem ale nie wyszło więc sorka za to ;) PEACE.

ych, wpadlem w wlasna siec, ale: rozejm i pokoj, jesli nie masz nic przeciwko ;-)
 
 
KACZMAR  
Lubi pieprzyć
Ten obcy


Wiek: 38
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 462
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009   

a ja dzieki grom nauczyłem sie angielskiego, gdyż w wiekszośc gier jakie grałem zadania w misji były opisane po anglikansku. a co do gier to lubie pograc w piłke nożna i gry FPS typu: MOH, COD itd lub cos w stylu mafia, godfather.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

To nie temat, kto lubi w co grać. Pytanie brzmi czy gry ogłupiają a jak tak to dlaczego. Specjalnie to przeniosłem do "poważniej" aby było na temat i poważniej.

Moim zdaniem gry komputerowe ogłupiają ludzi na to podatnych. Jeżeli ktoś po obejrzeniu matrixa miał schizy, że żyje w Matrixie, to nic na to się nie da poradzić. Są ludzie, którzy grywają bardzo dużo i są normalni a są ludzie, którzy wczuwają się tak, że potem nie wiedzą kim są.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Dezaprobator napisał/a:
To nie temat, kto lubi w co grać. Pytanie brzmi czy gry ogłupiają a jak tak to dlaczego. Specjalnie to przeniosłem do "poważniej" aby było na temat i poważniej.

Moim zdaniem gry komputerowe ogłupiają ludzi na to podatnych. Jeżeli ktoś po obejrzeniu matrixa miał schizy, że żyje w Matrixie, to nic na to się nie da poradzić. Są ludzie, którzy grywają bardzo dużo i są normalni a są ludzie, którzy wczuwają się tak, że potem nie wiedzą kim są.

a Ja uwazam, ze problemem nie sa gry komputerowe, to tak samo jak mowienie, ze narkotyki sa zle, ciekawe w jakis sposob rzecz martwa moze byc ''zla'', o wiele wazniejsze sa powody dla ktorych ludzie tak wczuwaja sie w gry komputerowe, powody przez ktore ludzie Ci nie potrafia sobie poradzic z ''rzeczywistym'' swiatem.
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

NO zdecydowanie się zgadzam. To prowadzi to jasnych wniosków, że należało by edukować ludzi aby nie chcieli się zatracać w grach alkoholu czy narkotykach. Jak będą chcieli to nikt ich nie upilnuje.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009   

oczywiście wiadomo że na poziomie edukacji można wiele zdziałać ale to się odnosi do wielu kategorii życia... co moim zdaniem nie zmienia faktu że zarówno zażywane narkotyki jak i brutalne gry komputerowe mają na ludzi niekorzystny wpływ(oczywiście nie mam tutaj zamiaru porównywać jednego do drugiego).
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009   

voo_doo napisał/a:
oczywiście wiadomo że na poziomie edukacji można wiele zdziałać ale to się odnosi do wielu kategorii życia... co moim zdaniem nie zmienia faktu że zarówno zażywane narkotyki jak i brutalne gry komputerowe mają na ludzi niekorzystny wpływ(oczywiście nie mam tutaj zamiaru porównywać jednego do drugiego).

ale czemu niektorzy graja w brutalne gry i nic im sie nie dzieje a inni robia masakry ? Czemu niektorzy zazywaja od czasu do czasu narkotyki i nie zatracaja sie w tym - a inni trafiaja przez nie na bruk ? Jasne, mozna zakazywac i skupiac sie na skutkach, czyli ''zatracaniu sie'' ale chyba lepiej zaczac od przyczyn, przynajmniej tak mi sie wydaje.
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009   

ale czemu niektorzy graja w brutalne gry i nic im sie nie dzieje a inni robia masakry ? Czemu niektorzy zazywaja od czasu do czasu narkotyki i nie zatracaja sie w tym - a inni trafiaja przez nie na bruk ? Jasne, mozna zakazywac i skupiac sie na skutkach, czyli ''zatracaniu sie'' ale chyba lepiej zaczac od przyczyn, przynajmniej tak mi sie wydaje.[/quote]

tutaj każdy czynnik może mieć znaczenie... przykre dzieciństwo, dorastanie w nieciekawych okolicach(typu dzielnica cudów w legnicy ;P ) nie zbyt przyjazne towarzystwo, brak akceptacji przez społeczeństwo, jakieś dziwne urojenia, słaba psychika itp. Niestety ciężko dotrzeć do takich osób którzy w przyszłości mogą się stać potencjalnymi zamachowcami... Co do zakazów to niestety zaostrzanie prawa nie daje dobrych wyników a pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że często daje efekt zupełnie przeciwny od zamierzonego.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

voo_doo napisał/a:
Co do zakazów to niestety zaostrzanie prawa nie daje dobrych wyników a pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że często daje efekt zupełnie przeciwny od zamierzonego.

w temacie o narkotykach mozesz sobie przeczytac moja ostatnia wypowiedz ;-) o tym jak dekryminalizacja narkotykow przyniosla pozytywne skutki, oczywiscie, to tylko jeden przyklad, ale mysle, ze mozna to odniesc do wielu rzeczy(np. w stanach w ameryce w ktorych prawo ostro karze morderstwa(smierc) - jest najwiecej morderstw!(w stanach, ktore zdecydowaly sie na mala liberalizacje prawa - problem zmalal))
 
 
JackDaniels  
Rozkręca sie
Ja Pierdole Te Warianty Bo Z Zasady Jestem Anty


Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 128
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

voo_doo napisał/a:
Co do zakazów to niestety zaostrzanie prawa nie daje dobrych wyników a pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że często daje efekt zupełnie przeciwny od zamierzonego.
zakazany owoc zawsze smakuje najlepiej jakis czas rtemu pojawily sie filmiki pokazujace chlopaka ktory wyl doslownie grajac w jakas tam gre ja to sie smialem ale problem jest glebszy niektore gry powinny miec ograniczenia wiekowe a za nieprzestrzeganie ich powinny byc wymierzane kary na rodzicach dopiero rozwijajace sie umysly mlodych ludzi to bardzo cieniutka granica pomiedzy zyciem wirtualnym a rzeczywistoscia.mozna powiedziec okloszowac kazdych nie to nie jest rozweiazanie poprostu rodzice powinni uwazniej sie patrzyc na swoje pociechy niektore gry rozwijaja zobaczcie na taka Stepmanie(sam w nie gram:)) doskonala zabawa przy ktorej cwiczymy swoja koordynacje ruchowa
 
 
MadameLilith  
Forumowy prawiczek
master of illusion

Wiek: 32
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

JackDaniels, zgadzam się z tobą, rodzice powinni zwracać większą uwagę na to w co grają ich dzieci i co sami im kupują.
Simon napisał/a:
voo_doo napisał/a:
Co do zakazów to niestety zaostrzanie prawa nie daje dobrych wyników a pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że często daje efekt zupełnie przeciwny od zamierzonego.

np. w stanach w ameryce w ktorych prawo ostro karze morderstwa(smierc) - jest najwiecej morderstw!(w stanach, ktore zdecydowaly sie na mala liberalizacje prawa - problem zmalal))

przypomniał mi sie eksperyment, gdzie w dwóch toaletach umieszczono 2 różne napisy "zakaz rysowania po ścianach" i "prosimy nie rysować po ścianach". I okazalo się, że w tej drugiej toalecie było mniej "grafitti" :-) Ludzie często łamią zakazy, które narzuca im się na siłę
 
 
jasio99  
Forumowy prawiczek
Master Of Metal


Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Myślę, że duuużo gier ogłupia.. wiem po tym, bo sam gram w różne MMORPG typu MU, WoW, czy Diablo. Nie raz grało się ponad dobę bez zejścia z kompa. Nie mogłem NIC robić jeśli nie miałem tego włączonego. Lekcje przy tym odrabiałem a często grając. Zostało mi uzależnienie od włączonej muzyki, komunikatorów i pisania na forach ( w tej chwili mam 4 fora włączone.. tak dla przykłady ). Nie mając kompa przez 8 dni dostawałem kur*icy..
 
 
 
JackDaniels  
Rozkręca sie
Ja Pierdole Te Warianty Bo Z Zasady Jestem Anty


Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 128
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

jasio99 napisał/a:
Myślę, że duuużo gier ogłupia.. wiem po tym, bo sam gram w różne MMORPG typu MU, WoW, czy Diablo. Nie raz grało się ponad dobę bez zejścia z kompa. Nie mogłem NIC robić jeśli nie miałem tego włączonego. Lekcje przy tym odrabiałem a często grając. Zostało mi uzależnienie od włączonej muzyki, komunikatorów i pisania na forach ( w tej chwili mam 4 fora włączone.. tak dla przykłady ). Nie mając kompa przez 8 dni dostawałem kur*icy..

sam przystanek woodstock dobrze robi dedoxalizacje :)) jedziesz pierwszym pociagiem grzejesz ostro przyjezdzaasz do domu i zdychasz wiec masz prawie tydziec detoxu poco terapia u psychiatry kiedy mozna chlac?kiedys tez gralem w mu i tym podobnym teraz tylko czasami zagram w carom3d bilard ale jak mam na to czas prace mam jako taka wiec nie pozwala mi na przesiadywanie w domu:)i love it
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi