Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Autorytaryzm czy demokracja ?
Autor Wiadomość
Xerox  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 106
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Osobiście nie narzekam. Dezaprobator sprawuje dobrą rozsądną władzę autorytarną (osobiście chciałbym by powrócono do autorytaryzmu). Jest porządek, ale nie tyrania. Tak być powinno :P
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

To samo do demokracji można powiedzieć, jest ona skuteczna, ale tylko wtedy, gdy naród ma świadomość polityczną i stoi na wysokim poziomie, a tak ciemne masy głosują i nawet nie wiedzą na kogo.

http://www.youtube.com/watch?v=Iikvob5RHSU chyba będzie pasowało do tej dyskusji.
 
 
Xerox  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 106
Skąd: Wałcz
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009   

Autorytaryzm umożliwia sprawne podejmowanie decyzji. Prezydent nie paraliżuje działania sejmu, władza jest sprawowana sprawnie, rządzący nie są ograniczani śmiesznymi vetami, debatami i głosowaniami. Demokracja jest powolna, nie potrafi podejmować decyzji. Wybierani są populiści, bo przeciętny wyborca nie ma pojęcia o programie, czy przeszłości gościa na którego głosuje. Głosujemy na partie, nie na ludzi (co jest paranoją). Partie podporządkowują sobie jej członków, zmieniając ich w posłuszną masę. Autorytaryzm zapewnia stabilizację i porządek, a to powinno zapewnić państwo.
 
 
 
brzydki  
Forumowy prawiczek
hell yeahh

Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Pią 01 Maj, 2009   

Monarchia byłaby dobra, nawet bardzo dobra, stabilny władca podejmujący mądre decyzje(taka moja mała utopia :-) )Przydałoby się w Polsce coś takiego jednak to nie jest możliwe z przyczyn braku potomków rodziny królewskiej(chyba :?: )Autorytaryzm moim zdaniem też najgorszy nie jest ,co do demokracji nie jest zła w świadomym państwie ale w Polsce się nie sprawdza.Najlepiej by było wywalić większość polityków na zbity pysk(albo wszystkich 8-) )
 
 
 
JackDaniels  
Rozkręca sie
Ja Pierdole Te Warianty Bo Z Zasady Jestem Anty


Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 128
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

patrzac w aspekcie sprawowania samej wladzy autorytaryzm niby stawia "Glowe"panstwa blisko ludzi czyniac go rownego im samym przyczym nalezy patrzec na niego jak na mistyczny cud(system totalitarny)patrzac na pojecie demokracji w polsce czy takowa jest?demokracja =wolnosc slowa=wolnosc wyznania nie wiem czy takie cos jest powiedz cos na glowe panstwa a Ciebie zamkna oflaguj sie i podpal a powiedza ze obrazasz kraj:)
 
 
jasio99  
Forumowy prawiczek
Master Of Metal


Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

tylko po co ludziom demokracja jeżeli około 80% jest debilami i albo nie potrafi wybrać albo nie chce się iść na wybory ?
 
 
 
JackDaniels  
Rozkręca sie
Ja Pierdole Te Warianty Bo Z Zasady Jestem Anty


Wiek: 37
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 128
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

zasada jest taka idziesz na wybory i sluchasz co inni mowia wtedy robisz iksy GLÓWNO PRAWDA jak masz isc za wiekszoscia to w ogole nie idz
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

Bo ludzi nawet to nie interesuje. Myślą, że żyją w wolnym kraju, to nic nie muszą robić, bo inni zagłosują za nich. Nie interesują się polityką, więc nie wiedzą na kogo głosować. No... a później sami narzekają i dopiero ich oświeca, że to demokracja...
Nie mówię, że to wszyscy, czy jakaś większość, bo dużo jest ludzi, którym na demokracji zależy i idą na wybory, lecz takich co siedzą w domu też jest dużo. I to jest przykre, bo później narzekają na Rząd/Prezydenta.

I wiecie co, dla mnie strasznie nierozważne jest, jeżeli lud wybierze któregoś kandydata, a reszta będzie strajkować lub mieć przeciwności, bo wolałaby tamtego. Nosz to idiotyzm. Przecież sami ludzie wiedzą na czym polega demokracja. Skoro większość wybrała tego, to o co oni się buzują? Zaakceptowali demokrację, bo głosowali, a więc niech też będą tolerancyjni postępując w takich sytuacjach, bo równie dobrze ich kandydat mógł wygrać, a tamci co? No ludzie nie nauczą się tolerancji wyboru.

O a co do strajków to kurcze. Pamiętam jak kilka lat temu była cała masa strajków, bo pielęgniarki dostały w końcu podwyżkę, to i każdy chciał, a my na tym traciliśmy, bo wszystko drożało i Ci co nie mieli podwyżek żyli za nędzne pieniądze, kiedy oni byli zadowoleni, patrząc jak inni cierpią. No nigdy tego nie zrozumiem... toż to jest chamstwo. Ja rozumiem strajkować dla dobra ogółu, ale nie kur** dla siebie ;/ Egoizm po prostu.

Tyle na ten temat. No się rozpisałam.
 
 
jasio99  
Forumowy prawiczek
Master Of Metal


Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 41
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

jest tak, że każdy ma pretensje do rządu a jak by się go zapytało czy był zagłosować to odpowiedź by brzmiała " nie "

co do strajków i żądania podwyżek (może się komuś narażę ) najbardziej wku*wiaja mnie lekarze .. od rana do popołudnia w służbie zdrowia a od południa do wieczora prywatnie w gabinecie służby zdrowia.. ręce mi opadają.. zarabiają duże pieniądze, czasem ponad 10x więcej od innych a dalej mało i mało.. a jak byłem ze skierowaniem do ortopedy ze złamaniem to mnie nie przyjął bo powiedział ze co ja sobie wyobrażam i ze on do 16 ma przyjąć 40 pacjentów ( b potem śmieć prywatnie zaczynał przyjmować)
wierzę w to, że nie każdy jest taki i są jeszcze w tym kraju NORMALNI ludzie
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

na forum panuje dyktatura z ostrą cenzurą, wydaje mi sie ze powróciły czasy komunizmu. Demokracja na Forum? Tylko z nazwy pasuje.
takie jest moje zdanie.
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

grotesqa napisał/a:
na forum panuje dyktatura z ostrą cenzurą, wydaje mi sie ze powróciły czasy komunizmu. Demokracja na Forum? Tylko z nazwy pasuje.
takie jest moje zdanie.


Czy ty aby nie przesadzasz? Ostrzeżenia mają tu charakter kosmetyczny i prawie się ich nie rozdaje, bana nie widziałem ani razu. Nic mi nie zrobiono mimo głoszenia swoich "chorych" poglądów, więc gdzie ta komuna?:<
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

och, na forum cenzura ? komunizm ? Ja bym rzekł, że "rządy" są bardzo, baaaardzoo liberalne, bliżej tutaj do Anarchii niż do komunizmu czy dyktatury :D
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

prawda jest taka że ty nie chesz demokracji tyko anarchii, a tutaj żeby to miało ręce i nogi muszą być jakieś zasady, jest regulamin to raz a dwa nikt Cię tu nie trzyma, jeśli Ci tak wielce to forum nie odpowiada to możemy się pożegnać... a skoro czujesz się tak bardzo cenzurowana i uciśniona to może to będzie najlepsze wyjśce dla wszystkich
 
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

:|
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

Simon napisał/a:
och, na forum cenzura ?



skoro niewygodne posty są usuwane, to jak to chcesz określić?
 
 
 
Lyla  
Rozkręca sie

Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 256
Skąd: Żagań
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

grotesqa napisał/a:
skoro niewygodne posty są usuwane, to jak to chcesz określić?

offtop to niewygodny post?
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

Lyla napisał/a:
offtop to niewygodny post?

własnie nie o to mi chodziło.tylko zdarzylo sie ostatnio, ze napisalam na temat i we własciwym miejscu, bez niecenzuralnych wyrażeń, ale zostało to usunięte.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

Ostatnio sporo rzeczy zostało usuniętych, wiesz letnie porządki... bo syf był taki że aż nieprzyjemnie było patrzeć i pisać...a Twój post mógł zostać usunięty przez przypadek.
 
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

ja nie usuwalem postow tylko cale tematy
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

Dokładnie też tak robiłem. Także nie wiem po te pretensje...?
 
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

pisząc ''ostatnio'' miałam na myśli ostatnie 24 godz.(po czystkach) do nikogo nie mam pretensji, stwierdzam fakt.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group