Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Autorytaryzm czy demokracja ?
Autor Wiadomość
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 36
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

ale ja nie wiem o co innego chodzi. heh na boisku bylem ale slyszalem ze sie dymilo :)
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Śro 22 Lip, 2009   

aha, już wiem. Najprawdopodobniej chodzi o post w temacie "Wioska". Napisałaś coś typu "Nie wiem czy Cie wezmą bo to wioska dla Vip-ów" czy coś w tym stylu, jakbyś nie wiedziała to na początku wszystko nie związane z tematem poleci w kosmos. Teraz i tak już jest zjazd z tematu ale jeszcze wtedy go nie było więc uznałem że to tu nie pasuje i sam osobiście go usunąłem.
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Po zapoznaniu się ze sprawą chciałbym zmienić swoje stanowisko i wygłosić orędzie( które zostanie prawdopodobnie olane, ale co tam:])

Co oznacza bycie moderatorem na ludstock.com? Zauważyłem, że ta funkcja na tym forum wygląda nieco inaczej niż na innych. O ile w większości przypadków osoba moderująca ma pilnować porządku i obiektywnie podchodzić do sprawy, tak tu następuje swego rodzaju bezprawie i samowolka, vide ban Araisera. Wypływa z tego szokujący wniosek, że system ostrzeżeń pełni funkcję jedynie kosmetyczną, a każdy kto prywatnie zawadza moderatorowi wylatuje. Nie sądziłem, że na forum, które odwołuje się do przyjaźni, miłości i tolerancji będzie panował elitaryzm i podział na równych i równiejszych.

Oczywiście rozumiem, że to wasze forum, wy zainwestowaliście czas i pieniądze aby powstało, ale po co? Skoro polega to tylko na towarzystwie wzajemnej adoracji wybranych osób, to lepszym i tańszym rozwiązaniem byłaby konferencja na gadu gadu.

Kolejna sprawa związana z waszą wioską, skoro jesteście zamkniętą ekipą i nie chcecie obcych, to nie musicie chyba trąbić o tym na forum, no chyba, że jest stworzone tylko i wyłącznie dla waszej kliki. Zbanowanie Goblera za to, że wkleił to co myśli punk rock, która nota bene wyraziła zgodę na publikację tej rozmowy, jest brakiem jaj i tyle. Powiedzieli byście wprost jak wygląda sytuacja, a nie gadki szmatki na boku.

Zbanowanie Goblera i Araisera było dziecinadą na najwyższym poziomie. Powinszować
 
 
harry  
ShoutBox
no przychódź.


Wiek: 36
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 785
Skąd: Trzebiel wieś
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

masz rację. rozmawialem o tym problemie z innymi osobami. postronnymi. mialem dzisiaj porozmawiac z Dezem. Mialem tez porozmawiac z Goblerem i Araiserem ale nie mialem jeszcze czasu. Ale najpierw przed tym wszystkim chcialem porozmawiac z Jagodą... jestem na tym forum od samego poczatku. tzn starego forum. bylem jeszcze przed dezem i wszystkimi moderatorami jacy są.... tamto stare forum powstalo m in dlatego ze na forum wospu powstala podobna sytuacja do tej co u nas obecnie. wtedy ktos obrazil owsiaka na forum i dostal bana przez co w ramach sprzeciwu powstalo uctok.com. Goblera nie znam nie wiem jaki jest naprawde ale mysle ze relacje miedzy nim a jagodą powinny zostac tylko miedzy nimi. Ani jagoda nie powinna pisac tak o forum a on tym bardziej nie powinien wykozystywac tego przecowko niej i umieszczac to na forum. te posty powinny zostac usunięte ale nie należy mu się ban. co do Araisera to mysle ze tym bardziej ban mu sie nie nalezal. sam mialem z nim pare utarczek (chodzilo chyba o vadera i boga) ale to normalne na forum. jesli faktycznie przesadzil to powinien dostac ostrzezenie. podobala mi sie czystka na forum jaka ostatnio robilismy bo sprzatac trzeba ale jesli chodzi o urzytkownikow to nie w taki sposob. jezeli chodzi o mnie to nie bronię Araisera ani Goblera, nie jestem tez po stronie reszty moderatorow. poprostu chcialbym zebysmy faktycznie trzymali sie glownego hasla woodstocku jakim jest milosc przyjazn i muzyka. chcialbym zeby zniesc bana dla araisera i goblera. mialem o tym dzisiaj rozmawiac z wszystkimi ale juz mi sie nie chce dwa razy pisac. a tak poza tym troche temu razem z Jumbem zrobilismy taka akcję ze wedlug tych zasad tez powinnismy dostac bana. na forum wospu sie pogodzili... nie badzmy gorsi.
 
 
 
PianA  
Moderator
chlap chlap


Wiek: 39
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 666
Skąd: gliwice
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Słuchaj nie jest tak że kasujemy wszystkie posty które nam nie pasują. ja kasuje tylko te które w pewien sposób zaśmiecają dany temat. Na temat zbanowanych się nie chce wypowiadać bo nie znam ich dobrze lecz gobler troche swoimi postami mnie denerwował ale szczerze..............je...ie mnie to. nie chce mi się dywagować kto miał rację lub jej nie miał dlatego powiem tak, Forum jest otwarte dla wszystkich. wioska forumowa tez jest otarta dla was bylebyśmy się w jakiś sposób znali. Lub jeżeli się nie znamy to możemy poznać niekoniecznie mieszkając w wiosce.....

Sytuacja tak jest bo w zeszły roku było tyle ludu ze nikt nie wiedział kto kim jest i w ogóle było straszne zamieszanie -> może to tłumaczyć nasze obawy

i tak jak mam w podpisie----> KOCHAJMY SIĘ
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

zUe dazy napisał/a:

Co oznacza bycie moderatorem na ludstock.com? Zauważyłem, że ta funkcja na tym forum wygląda nieco inaczej niż na innych. O ile w większości przypadków osoba moderująca ma pilnować porządku i obiektywnie podchodzić do sprawy, tak tu następuje swego rodzaju bezprawie i samowolka, vide ban Araisera. Wypływa z tego szokujący wniosek, że system ostrzeżeń pełni funkcję jedynie kosmetyczną, a każdy kto prywatnie zawadza moderatorowi wylatuje. Nie sądziłem, że na forum, które odwołuje się do przyjaźni, miłości i tolerancji będzie panował elitaryzm i podział na równych i równiejszych.

Oczywiście rozumiem, że to wasze forum, wy zainwestowaliście czas i pieniądze aby powstało, ale po co? Skoro polega to tylko na towarzystwie wzajemnej adoracji wybranych osób, to lepszym i tańszym rozwiązaniem byłaby konferencja na gadu gadu.

Kolejna sprawa związana z waszą wioską, skoro jesteście zamkniętą ekipą i nie chcecie obcych, to nie musicie chyba trąbić o tym na forum, no chyba, że jest stworzone tylko i wyłącznie dla waszej kliki. Zbanowanie Goblera za to, że wkleił to co myśli punk rock, która nota bene wyraziła zgodę na publikację tej rozmowy, jest brakiem jaj i tyle. Powiedzieli byście wprost jak wygląda sytuacja, a nie gadki szmatki na boku.

Zbanowanie Goblera i Araisera było dziecinadą na najwyższym poziomie. Powinszować


Moim zdaniem jest to w pewnym sensie niesprawiedliwa ocena tego co się ostatnio stało. Założę się, że nikomu z użytkowników nie chodzi aby tworzyć zamkniętą wioskę. Każdy chce poznawać ludzi i po to to forum zostało stworzone.
Jednakże niektórzy umieją lepiej formułować swoje zdanie a inni troch gorzej. Myślę, że jakby okradł was ktoś z zaufanych ludzi w miejscu, które teoretycznie jest bezpieczne troszkę inaczej patrzylibyście na sprawę wioski forumowej.
Naturalnie nie da się przewidzieć jak będzie w tym roku ale chcielibyśmy zminimalizować ryzyko i zaprosić osoby, co do których mamy jakiekolwiek pojęcie co sobą reprezentują.

Jeżeli chodzi o Goblera to znam go osobiście i biorę to , że tak powiem na klatę. On mnie po prostu wkurwił. Można to nazwać dziecinnym zachowaniem bo zapewne takim jest. Nie chcę mieć po prostu doczynienia z tym człowiekiem i zapewne nie tylko ja.

Co do sprzątania się zgadzamy.

A jeżeli chodzi o Araisera to tutaj miałem mieszane uczucia. ja osobiście nie byłem do końca przekonany czy jego zachowanie zasługuje na takie działanie. Jednakże podjąłem decyzję na fali wkurwu na to co się dzieje na forum.
Z racji poświęconego czasu a w zasadzie lat spędzonych nad rozwojem poprzedniego no i tym bardziej tego forum traktuję to wszystko dosyć emocjonalnie. Być może nie wszystkie moje decyzje są słuszne no ale zawsze jakieś. Gdybym to olewał i można by było pisać cokolwiek się chce i gdzie chce to to forum by tak na prawdę przestało istnieć.

W sumie powiedziałem co chce i czekam na dalszą polemikę.

P.S
Czasem trzeba kimś wstrząsnąć aby było lepiej. Tak samo bywa i tu.
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Ależ rozumiem, że nie ma obowiązku lubienia wszystkich i robienia z waszej wioski nie wiadomo czego, ale powinno być to jasno i klarownie wytłumaczone(dlatego post Goblera w sprawie Jagody nie powinien być usuwany, a raczej wypowiedziany do końca), może to kogoś urazić, ale trudno. Mówienie fajnie fajnie wpadajcie do nas, a na boku psioczenie na ten stan jest ... no jakby to powiedzieć dziwne.

Na forum dyskusyjnym prywatne uprzedzenia powinny grać mniejszą rolę, bo inaczej zamyka się ono do bardzo wąskiego grona osób, a chyba chodzi o wymianę poglądów z jak największą liczbą ludzi. Przecież pobyt na forum nie jest równoznaczny z przybyciem do waszej wioski, a osoby nielubiane nie pchałyby się tam gdyby wszystko było szczerze, nawet brutalnie, napisane.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

No to już kwestie waszych decyzji, powinniście ustalić sobie jak ma wyglądać wasza wioska i w którym kierunku powinna iść, dzięki czemu nie będzie takich problemów jak ten.

Co do forum, to nie wiem czy zamiatanie pewnych spraw pod dywan jest dobrym pomysłem, ale to już kwestia zarządu forum, ja powiedziałem co miałem do powiedzenia, więc ciao:* ;-)
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

Zaden system nie bedzie dobry dopuki tolerancja ludzi wzgledem siebie nie osiagnie zenitu, a przy tym dazenie do sukcesu nie bedzie tak krwawe. Poprostu jest to zamkniete kolo - chcesz wladzy, musisz stac sie dnem, stajesz sie dnem, dajesz zly przyklad innym, ktorzy chcac sie rozwijac w pracy na najwyzszych szczeblach musza tez stawac sie dnem. Bo jak ktos ma szczere intecje to zaraz go wilki zakasaja na smierc.

Ale jak juz by mial wybierac z istniejacych systemow, to wybral bym demokracje, w ktorej co pol roku bylo by referendum, a obywatele byli by zmuszeni pod kara grzywny chodzic na to glosowanie (gdzie juz chyba tak gdzies jest, ale mi ta nazwa kraju w tej chwili wyleciala), a politycy zmuszeni by byli pod odpowiedzialnoscia karna wykazac ze przynajmniej probowali zrealizowac swoj program wyborczy. Oraz zeby przed wyborami powstawal specjalny program telewizyjny na ktorym kazdy by mial mniej wiecej rowne szanse sie promowac - oczywiscie moglo by to byc uatrakcyjnione zeby przyciagnac widzow, a nie zanudzic ich na smierc, lecz na innych stacjach ktore by nie gwarantowaly rownej reklamy wszystkim, wzmianki o polityce byly by na ten czas zabronione (i nie mowie tu o 2 dniowej ciszy wyborczej).
I zakaz sandarzy, bo przez nie jest to ze 3/4 kraju mowi ze nie zaglosuje na kogos bo on nie ma szans.

to tak w skrocie :)
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

tool napisał/a:
co pol roku bylo by referendum

Referendum kosztuje, a w pół roku nie idzie wiele zrobić. Doprowadziłbyś tylko do niestabilności władzy, co odstraszyłoby inwestorów i gospodarka pada itd itp.
tool napisał/a:
a obywatele byli by zmuszeni pod kara grzywny chodzic na to glosowanie

I wybierać wedle koloru tła, czy twarzy kandydata, zbyt mała świadomość polityczna na wprowadzanie takich pomysłów. Ewentualnie doprowadzimy do tego, że każdy będzie wybierać kogoś ze swojej branży licząc, że mu się przez to poprawi

tool napisał/a:
a politycy zmuszeni by byli pod odpowiedzialnoscia karna wykazac ze przynajmniej probowali zrealizowac swoj program wyborczy.

Proces co pół roku wobec każdego polityka?:] Nim by się skończył minęłaby kadencja.

tool napisał/a:
kazdy by mial mniej wiecej rowne szanse sie promowac - oczywiscie moglo by to byc uatrakcyjnione zeby przyciagnac widzow, a nie zanudzic ich na smierc, lecz na innych stacjach ktore by nie gwarantowaly rownej reklamy wszystkim, wzmianki o polityce byly by na ten czas zabronione (i nie mowie tu o 2 dniowej ciszy wyborczej).

1Kto za to zapłaci?
2Napływ setek, ba nawet tysięcy kandydatów sprawi, że program nie będzie mieć końca


tool napisał/a:
I zakaz sandarzy, bo przez nie jest to ze 3/4 kraju mowi ze nie zaglosuje na kogos bo on nie ma szans.

Tolerancja ze zniesieniem wolności rynkowej,słowa itp? Dziwna wizja, oj dziwna.
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

1 - tak, kosztuje, ale mozna wykombinowac tansza forme, a co do formy referendum, to myslalem o naprowadzeniu sejmu o czym ma mowic faktycznie i debatowac. Czyli 1 partia chce zmniejszyc podatek a druga nie, a po glosowaniu kombinuja jak zrobic to co obywatele wybrali.

2 - Mysle ze swiadomosc polityczna z czasem by sie poprawila

3 - proces po kazdej kadecji, ale tylko jesli faktycznie olal swoja prace - bo jak to teraz jest, obiecuja gory ze zlota, a po wyborach pokaza nam co najwyzej jak sami je do sefu chowaja. I o usprawnieniu sadownictwa to ja juz nic nie bede pisac.

4 - a jak myslisz, kto teraz placi za promocje parti? a przeciez kazdy powinien miec rowna mozliwosc zostania politykiem, a jak by faktycznie bylo tak wielu chetnych to mozna wybierac zawsze kandydatow w mniejszych okregach.

5 - moze i dziwna wizja, ale zwroc uwage ze jak sie swiezo zaczynaja wybory to slupki sondazy sa dla partii mniej wiecej rowne (nie mowiac teraz o swietej wojnie po z pis). Poprostu sondaze oiwoduja, ze ludzie przestaja wierzyc w swoj glos i wybieraja mniejsze zlo.

oczywiscie mogl bym bardziej to rozpisac, ale kto by to wtedy przeczytal :)
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

tool napisał/a:
1 - tak, kosztuje, ale mozna wykombinowac tansza forme, a co do formy referendum, to myslalem o naprowadzeniu sejmu o czym ma mowic faktycznie i debatowac. Czyli 1 partia chce zmniejszyc podatek a druga nie, a po glosowaniu kombinuja jak zrobic to co obywatele wybrali.

Jaką tańszą? Głosowanie sms? ;-) . Poza tym nie potrzebne pytanie obywateli o zdanie, bo plus minus wiadomo w jakim kierunku będzie iść partia, u socjalistów podatki będą większe, zaś wolnorynkowcy będą starali się je ograniczyć.
tool napisał/a:
Mysle ze swiadomosc polityczna z czasem by sie poprawila

Wątpię, jedyne co się zmieni, to to, że zrobią to na odpierdol pod przymusem i tyle.

tool napisał/a:
proces po kazdej kadecji, ale tylko jesli faktycznie olal swoja prace - bo jak to teraz jest, obiecuja gory ze zlota, a po wyborach pokaza nam co najwyzej jak sami je do sefu chowaja. I o usprawnieniu sadownictwa to ja juz nic nie bede pisac.

Tylko, że opozycja zawsze będzie zarzucać rządowi bezczynność i łamanie obietnic wyborczych. Zresztą co jeżeli droga do wzrostu gospodarczego prowadzi przez chwilowy spadek i zaciskanie pasa? No i kto miałby to oceniać?

tool napisał/a:
- a jak myslisz, kto teraz placi za promocje parti? a przeciez kazdy powinien miec rowna mozliwosc zostania politykiem, a jak by faktycznie bylo tak wielu chetnych to mozna wybierac zawsze kandydatow w mniejszych okregach.

Od takiego egalitaryzmu mamy w sejmie pełno osób niekompetentnych, których przyciągnęła wizja łatwej forsy. Dowalić różnymi cenzusami i po kłopocie:>

tool napisał/a:
5 - moze i dziwna wizja, ale zwroc uwage ze jak sie swiezo zaczynaja wybory to slupki sondazy sa dla partii mniej wiecej rowne (nie mowiac teraz o swietej wojnie po z pis). Poprostu sondaze oiwoduja, ze ludzie przestaja wierzyc w swoj glos i wybieraja mniejsze zlo.

No to wina głupoty ludzkiej, a nie sondaży:]
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

hehe, czyli zakladasz ze ludzie sa za glupi zeby rzadzic sami soba :) czesc prawdy w tym jest, bo latwo sie manipuluje mass -ami. Dobrym przykladem byl Hitler jak w pare lat zrobil ze spoleczenstwa nazistow. Lecz mysle ze to co napisalem w dalszej przyszlosci by osiagnelo dobry skutek, z czasem ludzie by zechcieli wiedziec na kogo glosuja jak by poczuli ze nikt ich nie olewa, a manipulacje ograniczyc do minimum. Natomiast rola partii polegala by na przedstawianiu projektow roznego typu na dany temat, spoleczenstwo wybieralo by opcje, a dalej sejm byl by wykonawca woli spoleczenstwa.

No ale to chyba zbyt idealistyczny poglad na te czasy. Lecz ludzkosc sie ciagle rozwija, moze kiedys... No i zakladajac ze nikt by nie przedstawial projektow nierealistycznych
 
 
KATA  
Coś już napisał
kotów kat ma oczy zielone


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

Mam ochotę dowiedzieć się, dlaczego moderatorzy kasują posty zupełnie, ale to zupełnie neutralne i nikogo nie obrażające :roll:
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

mam ochotę wytłumaczyć komuś, że czasem posty są nie w temacie... :roll:
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

punk_rock napisał/a:
mam ochotę wytłumaczyć komuś, że czasem posty są nie w temacie... :roll:
i mówiące o czymś kompletnie nieinteresującym i nudnym jak życie userow
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009   

KATA napisał/a:
Mam ochotę dowiedzieć się, dlaczego moderatorzy kasują posty zupełnie, ale to zupełnie neutralne i nikogo nie obrażające :roll:

Dla porządku KATA dla porządku :)
 
 
 
monka
Gość
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009   

myślałam, że forum jest po to, żeby na nim pisać... a jak dla moderatorów jest nudno i nie w temacie, to mogli sobie konferencję na gg zrobić, zamiast modować na forum, które jest de facto dla wszystkich
 
 
monka
Gość
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009   

no proszę. od razu o wiele jaśniej
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Śro 02 Wrz, 2009   

Dezaprobator napisał/a:
No ale można już pierdzielić od rzeczy więc chyba warto.

nie to zebym sie wcinal :) jak cos to z tematu pewniaki o woodstocku 2010

nie znam tematu sprawy, czyli o jakie konkretnie posty chodzi, ale fakt faktem ze czasem przesadzacie z tym modkowaniem :) widzialem juz jakis temat co po dotknieciu rozdzki moderatora nagle umarl :)
 
 
józefas_89
Gość
Wysłany: Śro 02 Wrz, 2009   

większość to pewnie cholerni męczennicy, bojownicy o prawa..mając się za ludzi 'ponad "zapewne wskazują , że wolność myśli i swoboda wypowiadania się (nawet od czapy) ma znaczenie... nie każdy człowiek ma poziom inteligencji (przynajmniej) powyżej przeciętnej..i logiczne jest że na pewno za mądrych rzeczy nie napisze..co jednak nie odbiera mu prawa do pisania...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group