Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Alergia na Woodstocku
Autor Wiadomość
Qba  
Forumowy prawiczek

Wiek: 27
Dołączył: 06 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Barnóko
Wysłany: Pon 06 Lip, 2015   Alergia na Woodstocku

Witam,
Jeżdżę na woodstock od jakis 3-4 lat i nie mialem objaw alergicznych.
Alergie nabyłem jakis czas temu i chciałbym się zapytać woodstokowiczów tych z mocniejszą i tych ze słabszą alergią, (ja sam mam alergie w skali 8.5/10) jak jest z alergią na woodzie.
Pozdrawiam!
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Pon 06 Lip, 2015   

Zależy na co ta alergia. Jak na alkohol ,to przejebane. Jak na czekoladę, to da się przeżyć .
 
 
 
Qba  
Forumowy prawiczek

Wiek: 27
Dołączył: 06 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Barnóko
Wysłany: Pon 06 Lip, 2015   

drzewa, trawy, zboża etc.
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pon 06 Lip, 2015   

Qba napisał/a:
drzewa, trawy, zboża etc.


z trawami moze troche problemu byc
 
 
pilarska  
Coś już napisał


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 70
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 06 Lip, 2015   

Qba napisał/a:
drzewa, trawy, zboża etc.

Z tym nigdy większego problemu nie miałam, gorzej z kurzem. Leki na receptę obowiązkowo, chociaż i tak kicham. Ale ludzie mają różne objawy alergii.
 
 
malkontent  
Lubi pieprzyć
spodziewaj się niespodziewanego


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 541
Skąd: z żółwiowa
Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

jak ponacierasz wszystkie otwory ciała jakimś alko, im więcej % tym pewniejszy efekt, to przeżyjesz <z jezorem>
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Śro 08 Lip, 2015   

Leki antyhistaminowe nie powinny być łączone z alkoholem. Po pierwsze, mogą wywołąć zawroty głowy i otępienie, po drugie - jest to mało pomocne, bo alkohol hamuje bądź spowalnia proces wchłaniania (i wydalania, co szkodzi wątrobie) leków. Dodatkowo, jeśli masz zamiar pić alkohol podczas alergii - to samo w sobie jest niebezpieczne, bo aldehyd octowy (który powstaje w wyniku utlenienia alkoholu etylowego) może doprowadzić do wyrzutu histaminy (to ten związek organiczny, który wydzielony w dużych ilościach do tkanki podskórnej drażni zakończenia nerwowe, powodując świąd i ból i jest czynnikiem prozapalnym przy alergiach).

To tyle z bilogicznego punktu widzenia to tyle (chyba). Woodstock jest w takim okresie, kiedy mniej rzeczy pyli. O tyle dobrze. Jako alergik, polecam mieć zawsze przy sobie krople do oczu i maseczki do twarzy (ew. wilgotne chusty, którymi możesz zakryć usta i nos). Maseczki możesz kupić w aptece, chociaż ja używam tych z budowniczego (jest w nich duszniej, ale chronią lepiej).

W razie pytań - wal :D
 
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

Ossie napisał/a:
Leki antyhistaminowe nie powinny być łączone z alkoholem. Po pierwsze, mogą wywołąć zawroty głowy i otępienie, po drugie - jest to mało pomocne, bo alkohol hamuje bądź spowalnia proces wchłaniania (i wydalania, co szkodzi wątrobie) leków. Dodatkowo, jeśli masz zamiar pić alkohol podczas alergii - to samo w sobie jest niebezpieczne, bo aldehyd octowy (który powstaje w wyniku utlenienia alkoholu etylowego) może doprowadzić do wyrzutu histaminy (to ten związek organiczny, który wydzielony w dużych ilościach do tkanki podskórnej drażni zakończenia nerwowe, powodując świąd i ból i jest czynnikiem prozapalnym przy alergiach).

To tyle z bilogicznego punktu widzenia to tyle (chyba). Woodstock jest w takim okresie, kiedy mniej rzeczy pyli. O tyle dobrze. Jako alergik, polecam mieć zawsze przy sobie krople do oczu i maseczki do twarzy (ew. wilgotne chusty, którymi możesz zakryć usta i nos). Maseczki możesz kupić w aptece, chociaż ja używam tych z budowniczego (jest w nich duszniej, ale chronią lepiej).

W razie pytań - wal :D



 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

...krople do oczu, nosa, tabletki, wapno...da się przeżyć...
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Pią 10 Lip, 2015   

Tak jak piałam - tabletek na Woodsa nie polecam Jedziesz, żeby się bawić, a tabletkami możesz sobie spieprzyć wyjazd :P

Jeśli alergia objawia Ci się katarem - polecam zakupić FIXSIN. Buteleczka z uzupełnieniami to koszt ok. 30 zł (za zestaw podstawowy). Ale musisz mieć dostęp do czystej, najlepiej przegotowanej wody. Uzupełnienie (saszetka na raz) wsypujesz do buteleczki (jest w zestawie podstawowym), mieszasz i "wciskasz" (naciskając butelkę) do nosa. Wylatuje Ci drugą dziurką. Najlepsze na przeczyszczenie nosa i zatok :) Bardzo polecam. Nietanie, ale skuteczne.

Polecam też wizytę u alergologa. Nawet jak nie stać Cię w tym momencie na odczulanie, warto wiedzieć, na co dokładnie masz uczulenie, bo wątpię, żeby to było wszystko.

Wapń - jak najbardziej, warto mieć w apteczce nie tylko ze względu na alergię, ale i możliwą asfaltówkę (jeśli alergie objawia się zmianami naskórnymi, jest większe zagrożenie podrażnieniami : ).

I nie rozumiem tego Minionka xD
 
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Ossie napisał/a:


I nie rozumiem tego Minionka xD


Tak się poczułem, jak ten minonek. Gdy przeczytałem twój post. Taki treściwy, taki przydatny.. Gru.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga