Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dezaprobator
Czw 11 Cze, 2009
[zespół] Dżem
Autor Wiadomość
Twoja stara  
Forumowy prawiczek
Po prostu od urodzenia uwielbiam wakacje


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 6
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   [zespół] Dżem

Co myślicie o tym zespole ja osobiscie uwazam ze fajnie bylo by gdyby zagrali za rok choc wiadomo ze Dzem bez Ryska to nie ten sam Dzem no ale mimo wszytsko ich koncert na woodstocku moglby byc ciekawy i wartoscoiwy :)
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

Widziałem ich wiele razy ponieważ często występują na Górnym Śląsku i Zagłębiu, jednakże chciałbym ich zobaczyć na Woodstocku. Mogło by być fajnie :)

P.S.
Wszyscy pierdzielą o tym rysku, że bez Ryśka to nie ten sam Dżem itd a większość osób nie ma okazji pamiętać Dżemu jak był Rysiek. Ja mam 24 lata więc jak zmarł miałem 10 lat. To cóż ja mogę o nim wiedzieć ? A przypuszczam, że jestem jedną z najstarszych tutaj osób...
 
 
 
PianA  
Moderator
chlap chlap


Wiek: 40
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 666
Skąd: gliwice
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

hehehe. To ja wchodzę w skład rady STARSZYCH :D .
Moja opinia o dżemie? mnie to loto. Lubiłem dżem ale już nie lubie gdyż przejadł mi sie strasznie. Gdzie nie pójde na impreze tam dżem czy nie istnieją inne równie dobre zespoły które można zaprosić na impreze plenerową?? nieeeee bo dżem to murowana frekwencja dlatego mnie tak wkurzają bo wszedzie jest dżem normalnie wszędzie. za niedługo będą w kanapkach mych lub w lodówce kazdej na ślunsku :P
 
 
 
Eclaircie  
Rozkręca sie
Trochę słodyczy,ale z pieprzem proszę!


Wiek: 33
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 208
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

a ja nie byłam na koncercie Dzemu nigdy mimo ,że jak Dezaprobator zauważył często na Śląsku grają. Dzem jak to Dzem-fajne piosenki mają ale już mi się przejadło-za często słuchałam;p
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008   

NIENAWIDZĘ DŻEMU. Smęcą jak cholera. Jestem zwolennikiem szybkich,czadowych rytmów,a Dżem zdecydowanie takich rytmów nei przygrywa...Poza tym wściekłem się jeszcze bardziej, gdy na X Przystanku grali jako niespodzianka...Jaka to ku*wa niespodzianka,skoro grali wcześniej 3 lata z rzędu ?! Ewidentnie przegiął Jurek z tą niespodzianką...Załamałem się wtedy kompletnie. Jedynym motywem związanym z tą kapelą, który mi się spodobał, to był film "Skazany na bluesa". Mistrzostwo Świata...
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008   

film był średni jak dla mnie :P
ale w sumie jak chcą to neich grają, ja raczej bym nie poszła, bo tak jak Dez mówił grają tutaj cały czas (u mnie ost nawet w mieście byli) a ja jakoś nie leciałąm z powodu tego, że moge czasem w domu posłuchać i styknie
 
 
 
wiewiórka oi  
Forumowy prawiczek
JABOL PUNK


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

dla mnie film "skazany na bluesa" też jest mistrzostwem świata !! Sam Dżem też bardzo lubię ( z Ryskiem czy bez Ryśka ) ale na tegorocznym Woodstocku jakoś niezbyt bym ich chciała. Jeśli chodzi o blues to cholernie bym chciała CREE !!! (niedawno byłam na koncercie i aż mi dreszcze przeszły tak dali czadu. Było pięknie :mrgreen: )
 
 
 
Lola  
Rozkręca sie
Amen.

Wiek: 34
Dołączyła: 03 Paź 2008
Posty: 164
Skąd: inąd.
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Ja bym bardzo chciała zobaczyć zespół na woodstocku :) Uwielbiam go. Wg mnie wcale nie smęcą, grają muzykę, by zastanowić się chwilę nad życiem. Czasem warto odpocząć od szybkich, energetycznych piosenek, które nie mówią o niczym. Teksty Dżemu opowiadają piękne, prawdziwe historie i zmuszają do myślenia. Sama poezja! A Ryśka głos? To dopiero mistrzostwo! Naprawdę, jest to zespół, o którym można wiele, wiele pisać, do kompromisu się nie dojdzie. Jeśli komuś nie pasują, to trudno. Ja osobiście oddałabym WSZYSTKO, by tylko znaleźć się na koncercie Dżemu. Z Ryśkiem.
 
 
 
diabel  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Pełczyce
Wysłany: Nie 30 Lis, 2008   

film zdecydowanie dobry, czy dzem na wood? wlasciwie czemu nie. graja naprawde fajnie, ich piosenki to historia, oni sami to historia polskiego bluesa. z ryskiem czy bez sa swietni i warto ich posluchac
 
 
ozzysrem2  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 14
Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

Dżem bez Ridlela to nie DŻEM
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

to już było przewałkowane dawno...
 
 
 
TSA  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

ozzysrem2 napisał/a:
Dżem bez Ridlela to nie DŻEM


Dżem będzie wielki czy to z Riedlem czy bez niego w składzie. Niewątpliwie Rysiu był jest i pozostanie symbolem tego zespołu, ale myślę, że właśnie przez pamięc o nim Dżem jest taki wyjątkowy, a ich utwory wywołały bardzo duży wpływa na moje życie, czy to te śpiewane przez ostatniego hipisa czy te przez Otrębów
 
 
Jolka  
Forumowy prawiczek
samopas

Wiek: 32
Dołączyła: 04 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009   

Miło by było jakby zagrali, ale bez specjalnego szaleństwa. To zespół, którego koncertów najwięcej w życiu zaliczyłam, jako że często są w okolicy. I wcale nie uważam, że Dżem z Maćkiem a bez Ryśka to nie Dżem, bez przesady. Na PW 2009 będą ok.
 
 
Siczka^^  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro 07 Sty, 2009   

Rysiek na zawsze pozostanie w skladzie zespolu... a ja dzemu zawsze chetnie poslucham, bo, Jolka, jestem jeden koncert do tylu.
 
 
whookie friday
Gość
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   dzem

siema ludzie siema jurek dzem jest zaje niech usłyszą wszystkie anioły tą wspaniała muzyke na przystanku 2009 prosto z Polski którą kocham niech ta nuta natchni dusze do dobrych uczynków pozrdawiam :-) :-) :-) :-)
 
 
Katja  
Forumowy prawiczek

Wiek: 40
Dołączyła: 15 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: KRK
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   

ileż można z tym Dżemem, soorry nie mam nic do Dżemu, ale gdzie nie pojde na Impreze tam jest Dżem, na woodstocku grali całkiem nie tak dawno, a jeszcze sorry ale nie każdy lubi tę muzyke, ja przy niej zasypiam, jet smutna i mętna i jakoś mi sie ze skocznym, wesłym woodstockiem nie komponuje. Dżem - na festival bluesowy!!! punk&metal&reggae&rock'n'roll = Woodstock!
 
 
Punky Slave
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Dżem na festiwal bluesowy,
Reggae na festiwal regałowy,
Punk na festiwal punkowy,
Metal na festiwal metalowy!
(Jak sie tak czepiać szczegółów. :mrgreen: :->
 
 
Evey  
Forumowy prawiczek
Lilith


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

Ja osobiście bardzo lubię i doceniam ten zespół, jednak Dżem bez Ryśka to nie to samo :-| Myślę że Dżem na woodstocku zamulałby troche, to chyba nie są odpowiednie klimaty ;-)
 
 
 
Motorzysta17  
Rozkręca sie
stary wyga

Wiek: 33
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 136
Skąd: żory
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

Evey własnie to chciałem napisac- Dżem bez ryśka dla mnie przestał istniec
 
 
 
nik
Gość
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

Dżem nie.
 
 
EXE  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 44
Wysłany: Śro 21 Sty, 2009   

Dżem to dobra kapela, ktorej mozna zawsze milo posluchac, ale nie caly czas bo faktycznie mozna sie tym przejesc. Ile tez mozna gadac, ze bez Ryśka to nie ten sam Dżem, wszyscy to wiedza, a w kolko jest to nawijane i jeszcze zeby ktos to uzasadnil...

Rychu byl charyzmatyczna, indywidualna postacia, z zajebiaszczm wrodzonym talentem spiewu, ale tez i piosenki umial ladne napisac, a do tego mial niepowtarzalny luz i styl na scenie, a jak wychodzil to laski sikaly po gaciach. Ale byl tez cpunem i byl nieodpowiedzialny, sprawial czesto problemy reszcie zespolu, byl z niego usowany itd, ale to chyba wszyscy wiedza ?? No i niestety skonczyl jak skonczyl, szkoda goscia.

Obecny Dżem rózni sie od starego nie tylko innym wokalista, chlopaki sie postarzeli nie ma juz tego powera co byl kiedys, czesto koncerty sa smutne, smecone. Malo tego bardzo drogo sie cenia Dżemowcy, a ciagle odgrzewaja stare kotlety wkółko te same utwory zero powiewu swierzosci. Tak fani Dżemu zawsze beda usatysfakcjonowani ale ludzie postronni chcieli by i cos nowego uslyszec. Do tego Balcar, drażni mnei troche jego barwa i wogole styl, do tego jest najmniej przyjemnym typkiem z calej kapeli i neistety swiety tez nie jest.

Podsumowujac, Dżem moze zagrac na Woodstocku, ale tez nie musi, lubie posluchac, ale bez przesady.

Jednym slowem lata mi to czy zagra czy nie, ale jakbym mial ostatecznie wybierac obsadzil bym jego miejsce inna kapelą.

A apropo filmu Skazany na Bluesa, to byl niezbyt ciekawy, a najgorsze jest to ze wiekszosc mysli ze wszystkie motywy z filmu wydarzyly sie naprawde.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group