Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Wystawa antyaborcyjna
Autor Wiadomość
AlinaBiala  
Forumowy prawiczek

Wiek: 51
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

Hmm
zastanawiam się czy wziąć udział w dalszym ciągu tej debaty po temat jakoś tak zmienił trochę kierunek...

Powiem krótko - jestem przeciwna niszczeniu jakichkolwiek tablic, flag, ogłoszeń itp.
Natomiast na pewno jestem za wolnością słowa i wyboru.

A że plakaty nie były piekne - cóż tak właśnie wygląda aborcja...
Można ją wyrazić inaczej, tak jak i syfa można przykryć pudrem, można dyskutować o czymś bądź milczeć. Nie zmienia to jednak faktu, że problem istnieje bez względu na to czy zostanie wypowiedziany czy przemilczany ubrany w kwiatki czy w gówno...
 
 
zdegradowana  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 21
Skąd: Chorzów/Katowice
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

batman, prezerwatywy to dobry pomysł. Przynajmniej lepszy niż te plakaty.
 
 
 
miminka  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 372
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

gdzie była ta wystawa?? bo jej nie zauważyłam :roll:
 
 
 
Kredka  
Rozkręca sie
Die in Hell!


Wiek: 32
Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 191
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

Wystawę widziałam, ale już zniszczoną, te zdjęcia krążyły po necie przecież. W sumie to nie wiem czy ta wystawa dobra czy zła, każdy ma własne podejście, mi ona osobiście nie przeszkadzała, ale jeżeli ktoś nie lubi takich rzeczy oglądać to niech nie patrzy, to chyba proste? A prezerwatywy przecież rozdawali i na pasażu i z allegro z tego co wiem :) dobra akcja naprawdę.
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

Skoro na woodstocku panuje wolność słowa, tolerancja i potępienie przemocy, to dziwi aprobata dla osób, które łamią te wszystkie zasady. Z jednej strony krytykowanie agresji u prawicowych ekstremistów, vide parady równości, "rasizm, a z drugiej takie zachowanie? Toć to jawna hipokryzja. No chyba, że wspomniane na początku wartości traktujemy wybiórczo. Nie chodzi mi nawet o słuszność wystawy, bo to delikatna kwestia, ale pozwalanie tylko jednej stronie na głoszenie swoich poglądów jest totalitaryzmem, od którego większość forumowiczów chyba się odcina.
 
 
Bucuch.  
Coś już napisał


Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 70
Skąd: Zamość
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

ja nie widziałam tej wystawy, widziałam same ulotki, ale myślę, że jednak miała ona słuszność, bo trzeba ludzi uświadamiać, a to że to obrzydliwie wygląda, to już inna kwestia ...
 
 
 
patrolowiec  
Forumowy prawiczek

Wiek: 38
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

Chcialem podkreslic, ze ta wystawa NIE ZNAJDOWALA SIE NA WOODSTOCKU! Dla scislosci powinno sie wiec mowic o wystawie w Kostrzynie (to jest teren miasta kostrzyn), a nie o wystawie na Woodstocku. Bylo to celowe dzialanie autora tej wystawy, poniewaz aby to ustawic na terenie festiwalu musialby uzyskac zgode Fundacji. Ustawiajac ja tuz obok poszedl na latwizne i jednoczesnie wykorzystal to ze na woodstock przyjezdza tyle osob. Dla mnie to zwykly pasozyt, ktoremu nie chcialo sie starac o to aby zachecic ludzi do ogladania jego plakatow, wiec "podpiol" sie czyjas prace i z glowy. Jesli chodzi o pasozytnictwo, to nazwalbym go tak bez wzgledu na to co bylo na plakatach.

Jesli chodzi o tresc tych plakatow, dla mnie bylo to obrzydliwe i w moim mniemaniu nieuczciwe aby zmuszac ludzi do patrzenia na to. Mowicie ze jak ktos nie ma ochoty to niech nie patrzy? - a co w przypadku naprzyklad Patrolowcow ktorzy mieli warte na wprost tych plakatow przez 4h non stop? Mieli stac 4h z zamknietymi oczemi, 4h stac tylem do nadjezdzajacych pojazdow ktore mieli kontrolowac? Nie da sie!

Poza tym, ustawiona ona byla tak, ze wysiadajac z woodstockowego autobusu niesposob bylo na nia nie patrzec. Czy to jest cos z czym powinien sie stykac uczestnik woodstocku zaraz po przyjezdzie? Moim zdaniem wykorzystali oni wizerunek Woodstocku.

Nie jestem za przemoca i biciem ludzi, ale szczerze mi ulzylo gdy ktos to wreszcie rozebral. Co byscie powiedzieli gdyby wam tak pod domem ktos rozlozyl cos takiego? I powiedzial - jak nie chcesz to nie patrz?

Takie jest moje zdanie, nikt nie musi go podzielac, tak samo jak ja nie musze zgadzac sie z tymi ze ta wystawa byla potrzebna i jak najbardziej na miejcu.

pozdrawiam
 
 
maniek  
Rozkręca sie

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 112
Skąd: Żory
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

Powiem tyle ze jak za rok znow beda to stawiac, to im napierdole, batman tez widzal jak to stawiali ale nie pamieta.To stawiali ci z przystanek jezus "chyba oni mieli te zolte/pomaranczowe chusty" Powinni miec zakaz na wood Psychole i tyle. Jezuski chca zawsze spiedolic dobra impreze, dlatego Zakaz dla nich!!

Na woodzie były dzieci i musialy patrzec na to!!

Katolicy to najwieksze Pojeby, juz wole sluchac od rana:
Hare Kryszna Hare Kryszna
Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

maniek napisał/a:
Powiem tyle ze jak za rok znow beda to stawiac, to im napierdole, batman tez widzal jak to stawiali ale nie pamieta.To stawiali ci z przystanek jezus "chyba oni mieli te zolte/pomaranczowe chusty" Powinni miec zakaz na wood Psychole i tyle. Jezuski chca zawsze spiedolic dobra impreze, dlatego Zakaz dla nich!!

Na woodzie były dzieci i musialy patrzec na to!!

Katolicy to najwieksze Pojeby, juz wole sluchac od rana:
Hare Kryszna Hare Kryszna
Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Maniek zbastuj szczeniaku-.-'

Patrolowiec:
Wystawa miała zezwolenie władz miasta i była skierowana do ludzi jadących na woodstock jako alternatywa do liberalnych treści głoszonych na przystanku. Można powiedzieć, że manifestacja i kontrmanifestacja.

Wystawa była zła i godna zniszczenia, bo gorszyła i brzydziła? No to czołgami po dewiantach i feministkach. Te drugie nota bene postulują za upowszechnieniem tego co było tematem galerii. Nie ma to jak afiszować się wypaczoną tolerancją. Jak jakiś "naziol" coś takiego zrobi, to bandyta i idiota, ale jak to samo zrobi "wyzwolony yntelektualysta", to zdrowy odruch? Żenua
 
 
miaumiaumiau
Gość
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

mimo, że wystawy nie widziałam, myślę że obrzydzenie nie było wystarczającym powodem aby ją zniszczyć. nie wszystko w życiu jest piękne i kolorowe.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Pon 10 Sie, 2009   

Drogi batmanie, skieruj te słowa do kolegi mańka, który znalazł sobie pretekst do poskakania po katolicyzmie. Ja rozumiem hormony buzują, młodzież przy śniadaniu, pomiędzy kęsami, podważa wszystkie dogmaty i zasady, ale ta pusta bluzganka moze kogoś łagodnie mówiąc wkurwić.

Co zaś do ciebie mój nietoperzowy interlokutorze, to cofnij się do rozmowy o manifestacjach antywoodstockowych i przeczytaj co tam pisałeś. Polecam zwrócić uwagę na
"Owszem, można mieć swoje zdanie ale WSZYSTKICH obowiązują pewne zasady przy jego wyrażaniu. ", więc przemyśl co chcesz dalej napisać, bo możesz wyjść na hipokrytę.

Nie zdziwię się jeżeli za rok poszłaby akcja odwetowa za tą wystawę.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

Zaatakował mnie maniek nazywając mnie pojebem, nie muszę się z kimś zgadzać, ale jakiś szacunek można zachować i powściągnąć język, dlatego stwierdziłem, że twoja wypowiedź powinna zostać skierowana w jego kierunku.

Jak już pisałem wystawa zyskała pozwolenie, więc według władz jej treści były dopuszczalne.
Jednak skoro woodstock ma być miejscem do agresywnej walki, a nie dyskusji, to nie widzę problemów w tym by budy sprzedające koszulki z Che Guevarą spalić, okopywać ludzi z sierpem i młotem, czy rozpieprzać wszystko co mi się nie podoba.

Zresztą czy winą autora jest okrucieństwo tych zdjęć? On zabijał te dzieci? Z tego co się orientuję, to galeria była wymierzona przeciwko "eskalacji" dzieciobójstwa. Oczywiście można o tym mówić łagodnie itp, ale czasem potrzebny jest silny impuls aby coś do człowieka dotarło, inaczej wpada jednym uchem, a wypada drugim.

Owszem obrazy te nie są niczym przyjemnym, straszą,brzydzą, wzbudzają gniew, ale tak wygląda ta kwestia i wypada pokazać i tą stronę tego zjawiska. Oczywiście można wychodzić z założenia dajcie mi święty spokój, róbta co chceta, ale tak abym tego nie widział, ale to to najzwyklejsze w świecie umywanie rąk.
 
 
patrolowiec  
Forumowy prawiczek

Wiek: 38
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

zUe dazy napisał/a:

Patrolowiec:
Wystawa miała zezwolenie władz miasta i była skierowana do ludzi jadących na woodstock jako alternatywa do liberalnych treści głoszonych na przystanku. Można powiedzieć, że manifestacja i kontrmanifestacja.


A to ciekawe co piszesz:
- gazeta.pl:
"Wystawa znajdowała się poza terenem 15.Przystanku Woodstock, który od 31 lipca do 2 sierpnia odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Jej organizatorzy nie mieli też zgody Urzędu Miasta Kostrzyn na wywieszenie zdjęć."
LINK: http://wiadomosci.gazeta....we_przeciw.html

- tvn24
Banery ze zdjęciami martwych płodów, uzupełnione hasłami antyaborcyjnymi, znajdowały się poza terenem 15. Przystanku Woodstock. Autorzy nie dostali zgody na prezentację swojej wystawy (pod nazwą "Pro life") ani od organizatorów festiwalu, ani od Urzędu Miasta Kostrzyn, gdzie do niedzieli trwa "Przystanek". Ekspozycję przygotowała jedna z organizacji przeciwnych aborcji.
LINK: http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Wszyscy sie myla tylko Ty masz racje?

Nie twierdze ze wystawy wogole nie powinno byc, albo ze powinno sie po kims pojezdzic czolgiem. Dla mnie uczciwe byloby, gdyby ta wystawa byla zoorganizowana w namiocie, do ktorego trzebaby wejsc zeby ja obejrzec. Nie narazala by osob wrazliwych na takie zdjecia (np. dzieci) na makabryczne przezycia. Co bys zrobil gdyby Twoje dziecko zobaczylo to i spytalo "Co to jest?" uwazasz ze mozna np 7 latkowi tlumaczyc czym jest aborcja?

Dla mnie takim samym chamem mozna nazwac zarowno tych ktorzy to wywiesili, jak i tych ktorzy to zniszczyli. Choc powtorze jeszcze raz, ze popieram tych (w tym przypadku) tych drugich chamow ktorzy tepili tych pierwszych.

pozdrawiam
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

"Rozstawiliśmy je legalnie wcześniej informując władze miasta, że zgodnie z ustawa prawo o zgromadzeniach organizujemy taki happening- powiedział „Rz” Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro, właściciel banerów."
http://www.rp.pl/artykul/...yaborcyjna.html


Równie mocno musiałbym się tłumaczyć jakbym trafił na manifestację zwolenników upowszechnienia aborcji. Tak samo dziecko w wieku 7 lat nie powinno oglądać parad równości, a jakoś nikt nie kazał im chodzić w namiotach. To zwolennicy powszechnego usuwania ciąży leją wodę na młyn przeciwników, więc wszelkie moralne ataki możesz skierować w ich kierunku.

Faktem jest, że twórcy pojechali po bandzie, ale żałosnym jest, że uczestnicy festiwalu odwołującego się do walki z przemocą i prześladowaniami podważają to wszystko bawiąc się na boku w chuligankę.

Tak czy siak temat zaczyna krążyć w kółko, więc sobie po prostu pójdę.
 
 
patrolowiec  
Forumowy prawiczek

Wiek: 38
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

zUe dazy napisał/a:
"
(ciach)
...żałosnym jest, że uczestnicy festiwalu odwołującego się do walki z przemocą i prześladowaniami podważają to wszystko bawiąc się na boku w chuligankę.
(ciach)


hmmm... skad wiesz kto to byl? Policja nie wie a Ty wiesz? Dlaczego odrazu uczestnicy? Przeciez mogli to byc ludzie wogole nie zwiazani z Woodstockiem w zaden spsob. Gdyby w poblizu Lednicy ktos pobil czlowiek, to tez bys napisal odrazu ze ksieza bija ludzi? Najlatwiej zwalic na woodstokowicza, no nie?

Jesli na podstawie takiej informacji:
Cytat:

"Rozstawiliśmy je legalnie wcześniej informując władze miasta, że zgodnie z ustawa prawo o zgromadzeniach organizujemy taki happening."


wyciagasz taki wniosek:
Cytat:

Wystawa miała zezwolenie władz miasta

to ja proponuje wybrac sie na jakis kurs czytania ze zrozumieniem. Jak mozna nie pytajac kogos o zgode uznac ze sie zgodzil? Poinformowanie kogos o fakcie to nie to samo co prosba o wyrazenie zgody. Wiec nie rozpedzaj sie, bo za chwile Ci wyjdzie ze Hitler zajal Czechoslowacje za zgoda jej mieszkancow - przeciez ich o tym poinformowal, prawda?

pozdrawiam
 
 
Agaa92  
Forumowy prawiczek
Każdy dzień,zmieni Cię.


Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sie 2009
Posty: 31
Skąd: południe
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

Skoro powołujecie sie na media...

''Jak twierdzi- o incycydencie zawiadomili policyjny patrol na „Przystanku Woodstock” i zostały odwiezione na komisariat policji w Kostrzynie, gdzie złożyły zeznania. Jej zdaniem, napastnicy nie byli przypadkowymi uczestnikami rockowego festiwalu.
– O tej porze większość młodzieży albo spała, albo była pijana. Ci ludzie byli całkiem trzeźwi i świetnie przygotowani do akcji, która trwała błyskawicznie- mówi nasza informatorka.'' rp.pl

W każdym bądz razie mógł to być każdy,a niekoniecznie Woodstokowicze...
 
 
maniek  
Rozkręca sie

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 112
Skąd: Żory
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

Kiedy ja Cie nazwałem "pojebem"??

Wiesz co, zaczynam myśleć że to ty wieszałeś te plakaty, ale nie ważne.

I mam prośbe do wszystkich Przeprośmy sie i skonczmy pierdolić, porozmawjajmy o czymś przyjemnym, każdy już chyba wystarczająco wyraził swoją opinie!.

Przepraszam tych których uraziłem.

Pozdro :!: :mrgreen:
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 11 Sie, 2009   

patrolowiec napisał/a:

hmmm... skad wiesz kto to byl? Policja nie wie a Ty wiesz? Dlaczego odrazu uczestnicy? Przeciez mogli to byc ludzie wogole nie zwiazani z Woodstockiem w zaden spsob. Gdyby w poblizu Lednicy ktos pobil czlowiek, to tez bys napisal odrazu ze ksieza bija ludzi? Najlatwiej zwalic na woodstokowicza, no nie?

Hmmm dedukcja? Zapewne bardzo dużo osób nie zmierzających na woodstock było w tamtej okolicy. Przeciwnicy tej imprezy dostali w prezencie kolejny argumencik przeciw i tyle.

patrolowiec napisał/a:
to ja proponuje wybrac sie na jakis kurs czytania ze zrozumieniem. Jak mozna nie pytajac kogos o zgode uznac ze sie zgodzil? Poinformowanie kogos o fakcie to nie to samo co prosba o wyrazenie zgody. Wiec nie rozpedzaj sie, bo za chwile Ci wyjdzie ze Hitler zajal Czechoslowacje za zgoda jej mieszkancow - przeciez ich o tym poinformowal, prawda?

Nie trzeba od razu mieszać do tego Hitlera, z tego co się dowiedziałem, to tak jest skonstruowane prawo. Aby zdelegalizować taki happening potrzebny jest sprzeciw rady miasta, którego nota bene nie było. Aby wszystko było ok wystarczyło zgłosić sam fakt inicjatywy i tyle.

Maniek:
maniek napisał/a:
Katolicy to najwieksze Pojeby

Czarno na białym-.-'

Nie wywieszałem tych plakatów, bo na ten temat staram się nie wypowiadać, tu lekko się zagalopowałem w dyskusję.
 
 
punk_rock  
wywalacz postów
KRÓLĄTKO LANSU!!!!


Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 484
Skąd: Glajwitz city xD
Wysłany: Śro 12 Sie, 2009   

Raz ta wystawa miała na celu pokazanie że aborcja jest zła itd. czyli ogólnie powinna do niej zniechęcać (no przynajmniej takowe odniosłam takie wrażenie) czyli patrząc po reakcjach ludzi, nie licząc tego że została zniszczona ale też jaki ludzie mają do tego stosunek, że nie powinno być tak na widoku itd. to chyba autorzy odnieśli odwrotny skutek...
reasumując chcieli dobrze wyszło jak zwykle...
dziękuję to chyba na tyle w tym temacie, bo nie chce wdawać się w jakieś kolejne kłótnie...

PS. maniek naprawdę zacznij uważać na to co piszesz :roll:
 
 
 
kaziolek  
Forumowy prawiczek


Wiek: 44
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 13 Sie, 2009   

wystawy nie widziałam ..zreszta dowiedziałam się o niej dopiero po woodstocku... chciałam dowiedzieć się cos wiecej i weszłam na stronę wystawy antyaborcyjnej ... jezeli te same zdjęcia były wtedy na wystawie to jestem przerazona...

aha i z tego co doczytałam to nie tylko w Kostrzynie wystawa została zniszczona :-/
 
 
patrolowiec  
Forumowy prawiczek

Wiek: 38
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw 13 Sie, 2009   

kaziolek napisał/a:
<...ciach...>
aha i z tego co doczytałam to nie tylko w Kostrzynie wystawa została zniszczona :-/

a o tym nie slyszalem, gdzie jeszcze zostala zniszczona? mozesz podac jakiegos linka do tych informacji?

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime