Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Niebieski patrol (tzw.ochrona) czyli agresja na Woodstocku
Autor Wiadomość
Krakus  
Forumowy prawiczek
MIELONE K***A =)


Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Sywir napisał/a:
Stalem obok znajomego w tym roku pod scena na guano apes, machal flaga niezbyt wysoka i przebil sie do niego pokojowy patrol, spokojnie zagadal ze zaslania widok z kamer i kumpel zwinal flage. Da sie jak widac po ludzku dojsc do konsensusu.


Oczywiście że się da, jednak że jak wcześniej było wspomniane problem dotyczy ochrony a nie pokojowego patrolu. Apeluje o zmianę nazwy tematu aby wyjaśnić nie dociągnięcia.
 
 
 
Rodzyna  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Zue do tragedii mogło dojść kiedy niebiescy taranowali tłum bo wątpię,żeby robili do delikatnie uważając,żeby komuś czegoś czasem nie zrobić,a gdyby kolega,który pisał,że dostał właśnie wtedy w klatkę piersiową oberwał mocniej? Pomyśl co wtedy mogło się stać.Tym bardziej,że założę się,że nikt z niebieskich zanim zaczął się przepychać nie spróbował otworzyć gęby i załatwić to w inny sposób.Tym bardziej,że w końcu tłum nic nie robił za wyjątkiem czekania w kolejce po piwo.I nie do patrolu mamy pretensje,a niebieskich.:)
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Nie widziałem jak tratowali tłum, więc nie wiem czy przesadzili, wiem tylko, że ochrona nie może być zbyt łagodna, ale nie powinna również nadużywać siły bez powodu. Ot taki złoty srodek jest potrzebny:]
 
 
Michal  
Forumowy prawiczek

Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Witam wszystkich,
To jest flaga o której rozmawialiście wcześniej i która została brutalnie zerwana w Sobotę około godziny 16'tej. Część osób twierdzi że flaga mogła kolidować z wysięgnikiem kamery nad tłumem lub też tworzyć zagrożenie sceny. Tutaj: http://www.wosp.org.pl/wo..._woodstock.html można zobaczyć lokalizację flagi na zaledwie kilka minut przed jej zniszczeniem.Proszę spojrzeć na fotografię 35 i 36. Flaga była wystarczająco daleko od wysięgnika (wysięgnik znajdował się za nami),a jeśli spojrzycie na jej wielkość z pewnością przekonacie sie ze nie kolidowała z widocznością i nie stwarzała żadnego zagrożenia. Przed Woodstockiem w Kostrzynie byliśmy na kilkunastu innych festiwalach (min.: Glastonbury, Reading, V Festival) gdzie widzieliśmy dziesiątki, ana Glastonbury setki flag powiewających nad tłumem.Na wielu z nich również mieliśmy flagę o podobnych gabarytach i w podobnych lokalizacjach. Jeśli nawet Panowie "ochroniarze" mieli jakieś zastrzeżenia co do lokalizacji flagi powinni podejść i nas o tym poinformować.Zamiast tego rzucili się na mojego kolegę i używając przemocy połamali maszt oraz porwali flagę. Jest Nam tym bardziej przykro że stało się to na około godzinę przed obchodami godziny W (rocznica Powstania Warszawskiego). Dodam tylko że projekt zrobiliśmy samodzielnie właśnie z myślą o tej rocznicy. Flaga przedstawia sztandar z plakatu z 1939 roku (jak widać poniżej). Doszło do zupełnie nie potrzebnej przepychanki po której zostałem zabrany na tył sceny gdzie tzw. "ochrona" posiada biały namiocik w którym za zamkniętymi drzwiami bez jakichkolwiek świadków prowadzi dalszy ciąg "swojej pracy". Nie był to jeszcze koniec tej przygody... Bardzo proszę o kontakt osoby które zajście widziały lub posiadają materiał photo/video. Na koniec dodam tylko że w przypadku kiedy ten temat "w dziwny" sposób zniknąłby z forum - założę taki sam temat na peb.pl wiec jak co proszę go odnaleźć i pisać tam.
 
 
grotesqa  
Lubi pieprzyć


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2009
Posty: 383
Skąd: Horyniec/Rzeszów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

a teraz troche z innej beczki, ale dotyczy to Patrolu- od kiedy nie wolno im wydać nawet plasterka i od kiedy nie mają tabletek przeciwbólowych? Byłam u nich pare razy za kolegę, który miał nogę w gipsie od biodra do kostki po bandaż bodajże, to kazali mi z nim przyjść.......
 
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

michal ja tam bylem i nawet pomagałem wam ;/ ale skurczybyki pałkami teleskopowymi chcieli częstować ;]
 
 
andrew255  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 125
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Michal napisał/a:
"ochrona" posiada biały namiocik w którym za zamkniętymi drzwiami bez jakichkolwiek świadków prowadzi dalszy ciąg "swojej pracy"


Czy chodzi o biały namiot, zaraz za namiotem Allegro? Siedziałem raz w tych okolicach i widziałem jak obezwładnili jakiegoś zmieszanego sprawą Woodstockowicza i weszli z nim do tego namiotu, ale co tam się działo to już nikt nie wie...
 
 
 
bambi  
Forumowy prawiczek
maruda

Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

nie wierze że tak po prostu do kogoś podbili i spuścili wpierdol bez przyczyny.

Ktoś coś nabroił, ukradł, nasikał komuś do piwa nie wiem, niebiescy nie sa od tego zeby tłumu wyłowic kogos i pobic. Nigdy nie poznamy jakto bylo z tym ziomiem od flagi bo sam sie nie przyzna albo walnie scieme, tyle ;]

A dodam ze niebiescy swietnie sie spisali. Widzialem przypadkiem jedna bójke kolo toiów gdzie procz piesci lataly paski od spodni po twarzach i plecach. W dwie minuty po alarmie czerwonych calego zajscia nie bylo.
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Michal napisał/a:
Na koniec dodam tylko że w przypadku kiedy ten temat "w dziwny" sposób zniknąłby z forum - założę taki sam temat na peb.pl wiec jak co proszę go odnaleźć i pisać tam.


Nie zniknie, bo to nie jest forum WOŚP-u.

Cytat:
teraz troche z innej beczki, ale dotyczy to Patrolu- od kiedy nie wolno im wydać nawet plasterka i od kiedy nie mają tabletek przeciwbólowych? Byłam u nich pare razy za kolegę, który miał nogę w gipsie od biodra do kostki po bandaż bodajże, to kazali mi z nim przyjść.......


Od zawsze ? Punkty medyczne oraz Patrol medyczny tylko takie rzeczy posiadają.

Niebiescy w większości przypadków robią to co do nich należy i czynią to bez zarzutu, jednak nie każdy jest idealny. Nie pochwalam absolutnie takiego zachowania, jakie jest tutaj przedstawione, no ale mówię, nie każdy jest idealny...to są raczej wyjątki od reguły...
 
 
Horwi  
Forumowy prawiczek
MetalMental


Wiek: 31
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 13
Skąd: Wieliczka SaltKupan
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Dzięki Wam drodzy Łudstokowicze że mnie tak traktujecie :D
Jestem wielce zaszczycony że mogę dołączyć do grona tak miłych ludzi jak wy :)
Przepraszam za mały offtopic.
W naszym mieście działa młodzieżowe forum liderów i właśnie pertraktuję z przełożonymi na temat wyjazdu nas czyli wolontariuszy na przyszły Woodstock. Może być bardzo ciekawie ponieważ prawie każdy z nas słucha muzyki adekwatnej do tej granej na Woodstocku.
Jeszcze raz sorka za mały offtop i Pozdrawiam Was Serdecznie !
 
 
Michal  
Forumowy prawiczek

Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

aras666: dzięki za pomoc.TAK TRZYMAĆ. byłeś na miejscu to wiesz jak było.
andrew255: NIE.to nie ten. Za sceną(wejść może tylko personel)około 80 metrów - mały biały namiot gdzie nie wpuszcza się nikogo poza niebieskimi i nikt nie widzi co tam się dzieje.
Bambi: Jeśli ci "niebiescy są tacy fajni i robią dobrą robotę, to dlaczego każą ludziom kasować zdjęcia z tego zajścia.mamy namiary na osobę która fotografowala to wszystko po czym "niebiescy" podeszli do niej i kazali wszystko wykasować.(swoja drogą będziemy próbowali odzyskać te zdjęcia)

A TAK PRZY OKAZJI ZNISZCZENIE POLSKIEJ FLAGI TO TAK CZY OWAK NIEZŁE SKURWYSYŃSTWO
 
 
Maleństw_pp  
Forumowy prawiczek

Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

No to po kolei

Zacznijmy od tego, że jestem w Pokojowym i piszę z punktu widzenia Patrolu.

1 Jeżeli ktoś szuka bezpośredniego kontaktu do Jurka to proponuje bezpośrednio przez główną stronę wośp-u. Wbrew temu co tutaj parę osób sugeruje bardzo wątpię żeby cokolwiek zostało tam skasowane albo do Jurka nie trafiło. Fundacja to nie tylko Jurek, ale cała masa świetnych ludzi, nie oleją nikogo jeżeli faktycznie ma rację.

2 Gratuluje koledze, który się chwali, że przyłożył niebieskim. Co taki dumny z siebie jesteś? Oni są tam po to żeby dbać między innymi o twoje bezpieczeństwo. Pewnie zdarzają się tam czarne owce jak wszędzie, ale są oni absolutnie niezbędni w swojej mało delikatnej formie i robią tam kawał dobrej roboty, z której nie zdajesz sobie sprawy.

3 Alino jeżeli sytuacja, o której piszesz miała faktycznie miejsce to jest mi niewymownie przykro, ale!!! Czemu zgłaszasz to dopiero teraz? Trzeba było brać syna i natychmiast prowadzić go do kogoś z czerwonych albo żółtych. Zapewniam Cię, że nie zostałabyś olana. Po to tam jesteśmy żeby wam pomagać.

4 Nie wiem kto zdjął tą wystawę antyaborcyjną, jestem pewna, że nikt od nas (ani patrol, ani fundacja), ale wielkie brawa dla niego! Po czterech godzinach oglądania tego gówna na zmianie nikomu z nas się poglądy nie zmieniły Ci, którzy byli przeciw przeciw pozostali i tak samo ci za pozostali za. Jedno było pewne po zmianie wszyscy byli przeciwnikami wystaw antyaborcyjnych. Nikogo to na dłuższą metę nie ruszy po przemocy, którą ma na co dzień w telewizji a nam się już rzygać chciało.

5 Jak już wcześniej pisał ktoś z Patrolu zmieńcie tytuł bo jest wybitnie niesprawiedliwy

6 Patrolowi NIE WOLNO dawać nikomu żadnych leków. I słusznie, od tego jest Patrol Medyczny. Dlaczego? A chociażby z tej przyczyny, że najpierw potrzebny jest wywiad czy dany woodstokowicz nie jest uczulony, już nie mówiąc o klientach, którzy po prostu chcą łyknąć pięć ibuprofenów żeby się szybciej upić. Tak samo nie mamy obowiązku nosić ze sobą apteczek, część z nas ma , ale są to nasze osobiste apteczki za własne pieniądze, a przypominam że Patrol to wolontariat więc siłą rzeczy nie każdemu chce się wydawać kasę na coś co woodstokowicz może dostać za darmo w punkcie medycznym, do którego chętnie pokierujemy

7 Jeszcze raz powtarzam wszelkie skargi proszę kierować bezpośrednio do fundacji. Na pewno nie zostaniecie olani i na miłość boską zmieńcie ten tytuł. Patrol naprawdę robi co może żeby było na woodstocku jak najlepiej i chociaż przez 99% czasu jest naprawdę rewelacyjnie to jednak zdarzają się momenty kiedy i my spotykamy czarne owce wśród woodstokowiczów i wtedy przestaje być śmiesznie i właśnie wtedy potrzebni są niebiescy

8 Pozdrowienie dla wszystkich. Do zobaczenie na Przystanku za rok :) Zapraszam serdecznie do Patrolu. Jedyny warunek ukończone 18 lat.
 
 
Horwi  
Forumowy prawiczek
MetalMental


Wiek: 31
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 13
Skąd: Wieliczka SaltKupan
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Pokojowy patrol od 18 lat ? tzn. czerwoni ?
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

tak.
 
 
AlinaBiala  
Forumowy prawiczek

Wiek: 51
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Temat zmieniłam jak zapewne zauważyliście :->

Maleństw_pp,
co do zgłoszenia - owszem byliśmy - zgłaszaliśmy - po 45 minutach czekania na nie wiadomo kogo pod bramą zrezygnowałam...
Chłopak z czerwonego patrolu robił co mógł rozmawiając przez krótkofalówkę.
Zresztą tak jak pisałam wcześniej - to już nie ma w tej chwili znaczenia.
Mój Syn oprócz paru siniaków, zadrapań i przeciętych ust jest zdrowy i to jest dla mnie najważniejsze.
A jaki jest cel mojego działania, napisałam wczesniej.
Na stronie WOŚP też opisałam sytuację, stąd sądzę, że te informacje dotrą do Jurka prędzej czy później.

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i rady :-D
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

Maleństw_pp napisał/a:

4 Nie wiem kto zdjął tą wystawę antyaborcyjną, jestem pewna, że nikt od nas (ani patrol, ani fundacja), ale wielkie brawa dla niego! Po czterech godzinach oglądania tego gówna na zmianie nikomu z nas się poglądy nie zmieniły Ci, którzy byli przeciw przeciw pozostali i tak samo ci za pozostali za. Jedno było pewne po zmianie wszyscy byli przeciwnikami wystaw antyaborcyjnych. Nikogo to na dłuższą metę nie ruszy po przemocy, którą ma na co dzień w telewizji a nam się już rzygać chciało.

Czyli wybiórcza tolerancja i pseudo wolność słowa? Mi się chciało rzygać na pewne rzeczy znajdujące na przystanku, ale ich nie demolowałem i nikogo nie okładałem. Bardzo dziwna forma sprawiedliwości i słuszności. Gdyby banda łysych zdemolowała na Woodstocku stoisko rozdające gumki, czy walczące z rasizmem, to by był debilizm i agresja, ale jako, że jest inaczej, to wszystko ok. Gratuluje rozumowania i braku konsekwencji, ale dobra, bo nie o tym temat i nie chcę śmiecić.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

Proponowałbym jednak wrócić do pierwotnego tematu, a o tym sobie ewentualnie popisać gdzie indziej, bo się burdel robi.
 
 
Rene  
Forumowy prawiczek

Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: Kostrzyn n.Odrą
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   cd

Nie wiem czy akurat trafilem na ta sytuacje ale widzialem goscia ktory machal flaga pod scena mocno nadźgany i dwie poobijane dziewczynki przyszly prosic o pmoc patrol polecieli czerwoni gosciu nie regowal,poprosii niebieskich i juz nie bylo wtedy przebacz.
Potem rozmawiajac ze znajomymi widzialem jak gosc filmuje mnie i cale zajscie z ochrona na kamere,zostal przezemnie poproszony grzecznie aby wykasowal mnie z zdjec na co odpowiedzial wypier... wiec poprosiem wolnego patrolowca o pomoc i Panowie z niebieskiego patrolu dokladnie wyjasnili Panu ze jak sobie ktos nie zyczy to sie nie filmuje.
I poprosili o skasowanie fotek bo w innym wypadku rozstrzygna sprawe filmowania z Policja(akredeytacja,prawa autorskie?) dla mnie nie wazne ja nie chcialem sie znaleźc w necie i tyle i mam do tego prawo. A czy to byla akurat opisywana przez was sprawa to nie wiem podejrzewam ze bylo ich od zatrzesienia.A prawda lezy po środku i andal nie wieze ze kogos ścigneli za darmo.
Wspomne ze po polu kreci sie masa Palicjantów w cywili ktorych nie ma szans rozpoznać oraz specjalna grupa (po cywilu) ktora stara sie wylapywac,zlodziei ,dilerów,lub osoby zakłucajace spokój i porzadek i na ich wezwania ochrona musi reagować stanowczo...Pozaty zawsze tak bylo ze patrol czerwony rozmawa i prosi...potem przychodzi niebieski i konczy sprawe.
 
 
 
Powstaniec83  
Forumowy prawiczek
Powstaniec83

Wiek: 41
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

Hej,
Jestem osobą która trzymała tą flagę i bardzo mnie cieszy fakt że mamy już kilku naocznych świadków. Chłopaki spod sceny, serdecznie dziękuję. Proszę pamiętać że każdy z Was mógłby się znaleźć w podobnej sytuacji! A woodstock to MY!
Niestety w tym konkretnym przypadku nie było absolutnie żadnego ostrzeżenia werbalnego bądź wizualnego, był za to zwierzęcy instynkt Niebieskich. Albo mi się wydaje albo na forum WOSP chcą ukręcić głowę topicow... Co do treści flagi to proszę się jej przyjrzeć dokładnie tutaj: http://ludstock.com/files...a_kopia_853.jpg . Jeżeli jej treść godzi w kogoś uczucia to śmiem twierdzić że ma podłoże neonazistowskie. Jak widać flaga przedstawia sztandar (kopia plakatu z 1939 roku nawołującego Polaków do walki z okupantem). Znajduje się tam również symbol POLSKI WALCZĄCEJ, używany mn. powstańców. Flaga została specjalnie przygotowana z myślą o tej kolejnej rocznicy... niestety nie dotrwała ponieważ banda "dresów" rzuciła się na mnie. Ja próbowałem ogarnąć co się tak naprawdę dzieję ponieważ cała sytuacja była dla mnie kompletnym zaskoczeniem i szokiem. Z niedowierzaniem w całym zamieszaniu próbowałem z nimi coś ustalić a te chamy (bo inaczej tego Proszę państwa nazwać się nie da - używam epitetu osobowo do tych konkretnie gości) Mam ogromny żal do ludzi odpowiedzialnych za organizację niebieskiego patrolu ponieważ schrzanili nam festiwal w związku z czym w Niedziele zawinęliśmy się. Po połamaniu flagi, udałem się pod bramę obok dużej sceny wraz z kolegą - rozmawialiśmy z człowiekiem w żółtej kamizelce a jego imię to Marcin (ponoć był managerem ochrony). Poza pustą, nic nie wnosząca rozmową nic nie wskóraliśmy. Ciekawy jest też fakt że pojawiła się jedna osoba z czerwonego patrolu która chciała nam pomóc wyjaśnić sytuację i powoływała się na świadka zajścia... została ona szybko odizolowana od nas. Z tego powodu apeluję do tej osoby oraz do reszty która może coś w sprawie wnieść o kontakt. Jak już napomniałem nie był to koniec wydarzeń na ten dzień....niestety...
P.S. Uważam że topic jest jak najbardziej aktualny.
 
 
Rodzyna  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

Michał ściagnijcie program digital image recovery,jest to program do odzyskiwania zdjęć,jeśli karta nie była formatowana to jakaś część powinna się odzyskać.Nie wiem czy można nim odzyskiwać też filmy bo jak dotąd używałam jedynie do zdjęć,ale myślę,że jest jakiś inny program do filmów.
Swoją drogą dla mnie ochroniarze,straż miejska i innego rodzaju służby,które mają jakąś tam wyższość nad innymi,ale właściwie nie wiele mogą(nie tyle ile policja itd.) to najgorsza zaraza bo srają wyżej niż mają tyłki i robią wszystko,żeby to udowodnić.W efekcie sami łamią prawo i zamiast pomagać krzywdzą.
 
 
DŻEMfan  
Coś już napisał
Od PW 2006 do śmierci

Wiek: 27
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 83
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

to jest straszne niby woodstock peace'n'love itd. ale nibiescy leją jak sb w PRL-u(dziadek opowiadał)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga