Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Niebieski patrol (tzw.ochrona) czyli agresja na Woodstocku
Autor Wiadomość
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

Co do tego pobicia, to debilizm.
Ktoś kto bierze pieniądze za ochronę, ma ją zapewniać a nie stwarzać zagrożenie-.-'.
Jeżeli ma jakieś osobiste problemy, to niech je rozwiązuje w swoim prywatnym czasie, a nie pod płaszczykiem umundurowania, za którym może się kryć.
Zresztą po kiego bić kogoś na koncercie?
Jeżeli nie pasował mu wygląd osoby, to po co brał fuchę na woodstocku, gdzie nota bene powinien się spodziewać mieszanki subkulturowej
Problemy ideologiczne też żadnym rozwiązaniem nie są, bo co daje pobicie jednej z 450 tysięcy osób? Zresztą to z góry odpada, bo jakie wartości można manifestować na koncercie O_o.
Ciężko mi się dopatrzyć się jakichkolwiek "racjonalnych" pobudek tego co zaszło. Najzwyklejsze w świecie nadużycie siły i bezpodstawne potraktowanie człowieka jak zwierzęcia. Przynajmniej tak to wygląda z tych informacji jakie tu zostały przedstawione, dla bardziej obiektywnej opinii wypadałoby zaznajomić się z wersją organizatorów/firmy ochroniarskiej

Zaś co do tego co można z tym zrobić, to całkiem sporo. Oprócz apelowania do Owsiaka i policji można złożyć skargę do agencji, która zajmowała się ochroną, jeżeli to nie przyniesie skutku, można sprawę rozdmuchać w mediach, niektóre z nich na pewno podchwycą temat.

Tak przy okazji tematu chciałbym powinszować innej bandzie idiotów, która zniszczyła wystawę antyaborcyjną znajdującą się obok woodstocku. Pobicie 2 osób i dewastacja w imię pokoju i tolerancji, debilizm jak nic.
 
 
Horwi  
Forumowy prawiczek
MetalMental


Wiek: 31
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 13
Skąd: Wieliczka SaltKupan
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

Moim skromnym zdaniem to też jakiś debilizm ochrony.
W przyszłym roku idę do czerwonych ;D więc jakby coś się działo to puścicie sms'a i zadbam o to żeby komuś przekazać o zaistniałej sytuacji.
 
 
Krakus  
Forumowy prawiczek
MIELONE K***A =)


Wiek: 33
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

Horwi dobrze wiedzieć :) Ja miałem nie miłą sytuację z niebieskimi przy wiosce piwnej. Owszem był tłum rozumiem że chcieli dać trochę luzu pracującym tam ale na litość boską.
W pewnym momencie panowie z ochrony wpadli w tłum po czym rozpychali wszystkich na dwie części, tych bliżej lady i tych nieco dalej. Pech chciał że znalazłem się w samym środku. Zobaczyłem tylko rekę kierującą się w stronę mojej klatki piersiowej. Tutaj dziękuje osobie za mną która pomogła mi się pozbierać po mocnym uderzeniu. Niestety ochrona w tym roku się nie popisała tym bardziej że to nie był jedyny przypadek i nie najgorszy. Mam nadzieję że w przyszłym roku problem ten zostanie rozwiązany
 
 
 
AlinaBiala  
Forumowy prawiczek

Wiek: 51
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

Dziękuję Wam wszystkim :-)
Jest mi raźniej, kiedy widzę jak doradzacie i opisujecie inne sytuacje.

zUe dazy,
tak masz w pełni rację, że można to rozdmuchać w mediach itd.
Chciałam to załatwić w pełni oficjalną drogą bez sytuacji, które mogłyby przynieść uszczerbek Woodstockowi i Jurkowi O. Wielu tylko na to czeka...
Będę nadal trzymała się tej drogi dopóki nie spróbuję wszystkich dostępnych mi sposobów.
Co do wersji Młodego - wierzę mu w pełni - nie mylić ze ślepo - przez 19 lat mnie nie skłamał. Natomiast nie sądzę, żeby któryś z panów niebieskich przyznał się do tego, że miał ochotę komuś dołożyć za wygląd, ideologię bądź inne takie...
Również nie potrafię doptarzeć się w żadne sposób jakichkolwiek racjonalnych pobudek do tego typu zachowań. Ja również tam byłam i nie wyobrażam sobie sytuacji, choćby takiej o jakiej wspomina Krakus, miałabym być odpechnięta czy uderzona dlatego, że ktoś chce ulżyć pracownikom wioski piwnej... Paranoja. Nie mam nic przeciwko pracownikom wioski piwnej, ale mam też swoją godność osobistą i nie życzę sobie, żeby jakiś pan niebieski mnie popychał, bo jestem dla niego bezkształtną masą tłumu...
Swoją drogą ciekawe czy na innej imprezie np. na zjeździe emerytowów bądź na balu w przedszkolu panowie zachowaliby się w podobny sposob...

Dzięki Horwi, mam jednak nadzieję, że nie będzie więcej takich przypadków, jak te o których tu rozmawiamy...

Rodzyna, dzięki jestem w trakcie przeglądania filmów :-)
 
 
Leser  
Rozkręca sie
WhyDuck Oi!


Wiek: 33
Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 119
Skąd: Płock
Wysłany: Wto 04 Sie, 2009   

Ja muszę powiedzieć iz tak nawet sie nie traktuje zwierzat!!! niebiescy sa poto aby zaradzic bijatykom a nie jeszcze je "wskrzeszać"
Nie wiem czy dobrze napisałem ale chyba wiadomo o co kaman"
Miałem tez incydent z niebieskimi, wracałem sobie po koncercie z Guano Apes troche kulejacy (nie wazne, xD w koncu srodek sceny) i stało dwuch niebieskich. Spokojnie wracając na pole zostałem dosc mocno popchniety ( a na pewno to bylo mocno bo waze troszke ponad 100 nie chwaląc sie xD) tak mocno aż upadłem na ziemie no i jak wstałem zaczełem sie do nich wyrażać z podniesionym głosem "za co to kur... miało być " no i podeszli do mnie szybszym krokiem mowiac "to dostaniesz jeszcze gorzej za chamskie zachowanie do nas!! " czyli za nic no to musiałem ich troche uspokoic czyli jeden dostał a drugi troche mniej i wtedy zaczeło sie. nie wiem skad sie wzieli ale zaczeło mnie gonic z 5 ale naszczescie mi sie upiekło poniewaz no jak sie ucieka przed dostaniem wpierdo... to ma sie ten refleks w nogach i poskakałem troche przez namioty i mnie nie znależli...
Ale naprawde takie zachowanie jest niedopuszczale a na pewno nie na PW
POzdrawiam ludzi ktorzy mnie wpuscili wtedy do namiotu i po mimo dobrej zabawy w nim kazdy udawał ze spi :)
 
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Alino - Twój syn dostał za nic? Nie jestem fanatykiem Niebieskich i wierzę, że mogło dojść do nadużyć, ale "bez żadnego pwodou" ? Nie zachowywał się agresywnie w tłumie?
 
 
 
AlinaBiala  
Forumowy prawiczek

Wiek: 51
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

szczepek,
opowiem tak jak usłyszałam:
Był w kotle razem ze swoją dziewczyną, odstawił ją na bok, bo chciał skorzystać z "toalety". Wychodząc oparł sie o scenę ręką i pochylił głowę, wtedypodbiegło do niego kilku panów i wytaszczyło za scenę obijając go przy tym. Tak jak wspominałam wcześniej tłumaczył im, że nie jest agresywny i zły, na co dostała odpowiedź o której pisałam wcześniej... Na koniec dostał gazem.
Jeśli więc naruszył jakieś zasady opierając się ręką o scenę to nie dostał za nic...

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 ]
Sorry za błędy, ale chyba jeszcze zbyt emocjonalnie do tego podchodzę :-)
 
 
Joker  
Forumowy prawiczek
Entschuldigung, hast du eine zigaretten?


Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 22
Skąd: Poland
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Kurde to widzę, że ostro przegięli, ja na miejscu o żadnych takich przypadkach nie słyszałem. Zauważyłem, że admin tego forum poinformował o waszych "przygodach" oficjalne forum wośpu. Mam nadzieje, że niebiescy dostaną po dupie za swoją bezkarność.

Mój kumpel miał też przygodę, może nie tak ostrą jak wy piszecie, ale pod sceną jakiś typ uderzył go z ryj, on mu oddał niebiescy zabrali go na bok i spisali, a tamtemu nic.
 
 
 
Marisha  
Konto Fikcyjne


Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 377
Skąd: Kalisz
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

AlinaBiala jestem w lekkim szoku po przeczytaniu Twoich postów :shock: :-x Może skontaktuj się z Owsiakiem, niech wie co się dzieję na woodstocku(myśliscie że zdaje sobie z tego sprawe? kwestia cichego milczenia?), bo zawiadomienie na plicji raczej nic nie da teraz...
 
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Cóż, "bez powodu" nie dostał, ALE zachowanie Niebieskich zdecydowanie było nieadekwatne do zachowania Twojego syna. Jak ktoś sika pod sceną(tak zrozumiałem) to po prostu bierze się gościa i wyprowadza z koncertu, jak robi problemy to dopiero używa się siły. Zdecydowanie należy to zgłosić i Owsiakowi i firmie ochroniarskiej.
 
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Z tego co zrozumiałem, to nie sikał, a oparł się ręką o scenę, co nie powinno być powodem, skoro całe tłumy siedzą o nią oparte. .
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Czekamy zatem na Alinę.
 
 
 
DeathViolent  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Czytając to, co napisaliście o zachowaniu panów ''niebieskich'' jestem w szoku. W sumie będąc na rockowisku w węgorzewie ochrona tam zachowywała się skandalicznie, gdy ktoś, kto był ''niesiony'' przez tłumy spadł za barierke, wtedy brali go za fraki, popychali etc. Wiem, wiem, że to nie ma nic wspólnego z Woodstockiem. Moze nasza polska ochrona, bądź policja ma za mało do roboty u nas...

Pozdrawiam wszystkich (:
 
 
 
Rene  
Forumowy prawiczek

Wiek: 47
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: Kostrzyn n.Odrą
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   niebieski patrol

Powiem tak :
Pokojowy Patrol -czerwone zolte koszulki zazwyczaj tlumaczy...
Niebieski - Ochrona dzialazapobiegajac aktywnie zagrozeniom czesto w momentach kiedy pokojowy patrol nie moze sobie poradzić...


Niestety nie znam opisanej sytuacji z flaga ale wiem ze czesto zbyt wysokie flagi pod scena koliduja z wysiegnikami kamer i dogodzi do sytuacji niebezpiecznych.

Jeśli chodzi o Wioske Piwna- ma swoja ochrone i tez kiedy ona sobie nie radzi wzywaja niebieski patrol chodź wiem ze dowodcy tego patrolu niechetnie podejmuja tam interwencje bo za ochrone na tym terenie odpowiada kampania piwiwarska.

I nie chce nic wybielac wiem tylko...ze podobno przycieto koszty wlasnie an profesionalnej ocronie,zmeczenie upal,zly dobor ludzi napewno zrobil swoje ...ale pamietajcie ze i druga srona nie zawsze jest biala!

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 ]
i prosze zmiecie nazwe tego tematu na- niebieski patrol pobicia a nie na pokojowy patrol bo siejecie tu nieprawde i zgroze i to juz moze skonczyc sie pozwem jestem w pokojowym patrolu i nie sadze by kogos pobily czerwone koszulki a niestety w tym i tamtym roku naszych patrolowców musiano z poodu pobic przez woodstockowiczow zaopatrzyc w szpitalu...
moze powinienem zalozyc temat woodstokowicze degenneraci bija swoja sluzbe?
Bo przeciez pokojowy patrol to woodstokowicze-fajnie by brzmialo?
 
 
 
szczepek  
Rozkręca sie
aka Deithwen

Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 118
Skąd: Konin
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

CO?! Ktoś pobił członka PP?!

Czy kogoś tu, ku***, poj*****?!


EDIT. Dodanie gwiazdek to jedyne, co zmienię w tym poście.
 
 
 
DŻEMfan  
Coś już napisał
Od PW 2006 do śmierci

Wiek: 27
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 83
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

AlinoBiała wiem co czujesz i wiem że podchodzisz zvyt emocjonalnie bo to nromalna reakcja gdyż mój brat też mało co wpierdol nie dostał jak miałem go pilnowac (swoją drogą nie wiedziałem umiemy tak szybko biec zaczeli naqs gonic koło bandżi ale zguboili nas u koło kranów
 
 
 
AlinaBiala  
Forumowy prawiczek

Wiek: 51
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Witam, już tłumaczę - Młody oparł się o scenę - nie sikał, ani nie wymiotował.
szczepek, jak słusznie wspomniał zUe dazy, tego typu zachowanie, nie powinno być w mojej ocenie, załatwiane z taką dawką agresji.

Rene, nie mam nic przeciwko czerwonemu patrolowi pokoju - piszę wszędzie wyraźnie o niebieskich panach, nie wiem skąd i na jakich zasadach zatrudnionych. Rozumiem, że może to wzbudzać Twoje emocje.
Zrozum też i mnie...
Nie boję się sądów, policji, urzędów - być może z racji wykonywanego zawodu, nie ma to znaczenia. Nie strasz mnie więc pozwami...

Do wszystkich:
Celem mojego działania w tej chwili jest tylko i wyłącznie zapobieżenie podobnym sytuacjom w przyszłości. Nie chcę żeby ktokolwiek, kto uczestniczy w tego typu imprezach był narażony na niebezpieczeństwo, bądź czuł się zagrożony ze strony służb, które mają chronić, bo dokładnie w tym celu zostały powołane.
Nie będę biegać z obdukcją, nagłaśniać w mediach itp. - tak jak wspomniałam wcześniej, nie chcę żeby na działalność Jurka Owsiaka padł jakikolwiek niepotrzebny cień, podoba mnie się to co robi Jurek i całym sercem jestem z Nim.
Chcę żeby ludzie odpowiedzialni za dobór ochrony, tudzież innych służb porządkowo-interwencyjnych zwrócili baczniejszą uwagę na to, kto jest zatrudniany i jaki jest zakres władzy czy kompetencji takich grup. Może nie jest to dookreślone w umowie, może są jakieś inne uchybienia, ktore można naprawić teraz, zanim dojdzie do niepotrzebnej tragedii.
Taki właśnie jest mój cel!
 
 
Rodzyna  
Forumowy prawiczek


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 32
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Rene wszystko rozumiemy,ale o tym,że za długa flaga może pod sceną być niebezpieczna dowiedziałam się dopiero teraz od Ciebie i myślę,że nie tylko ja.Wystarczyłoby poprosić o (jeśli to możliwe) skrócenie flagi albo odejście w miejsce gdzie nic w powietrzu nie lata czy po prostu odniesienie jej do namiotu,wyjaśniając powód.Bo ja nie widzę tutaj żadnego powodu dla którego ktoś miałby dostać po pysku.Tak samo zamiast taranując ludzi,którzy stoją w kolejkach wyjaśnić,żeby kawałek odeszli bo jest taka i taka sytuacja.Nic nie tłumaczy takiego zachowania w stosunku do drugiego człowieka.

A na Twoim miejscu Alina zrobiłabym tę obdukcję na wszelki wypadek bo nigdy nic nie wiadomo,a potem będziesz sobie w brodę pluła,że jej nie masz.
 
 
Sywir  
Forumowy prawiczek


Wiek: 34
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Rene napisał/a:
Niestety nie znam opisanej sytuacji z flaga ale wiem ze czesto zbyt wysokie flagi pod scena koliduja z wysiegnikami kamer i dogodzi do sytuacji niebezpiecznych.


Stalem obok znajomego w tym roku pod scena na guano apes, machal flaga niezbyt wysoka i przebil sie do niego pokojowy patrol, spokojnie zagadal ze zaslania widok z kamer i kumpel zwinal flage. Da sie jak widac po ludzku dojsc do konsensusu.
 
 
zUe dazy  
Rozkręca sie


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 199
Skąd: Bydgoszcz/Ciechanów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Rodzyna napisał/a:
ak samo zamiast taranując ludzi,którzy stoją w kolejkach wyjaśnić,żeby kawałek odeszli bo jest taka i taka sytuacja.Nic nie tłumaczy takiego zachowania w stosunku do drugiego człowieka.

Tu już kwestia wielkości tłumu i podpicia, jeżeli patrol byłby zbyt łagodny, to mogłoby się coś stać. Czasem trzeba trochę ostrzej, żeby nie było jakiejś tragedii.
 
 
AlinaBiala  
Forumowy prawiczek

Wiek: 51
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 05 Sie, 2009   

Tak Sywir, da się - jeśli mamy do czynienia z cywilizowanymi ludźmi - a za takich uważam wolontariuszy z czerwonego pokojowego patrolu - a nie panów nakarmionych nie wiadomo czym...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group