Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Co z tym punkiem?

Ile jest punk rocka na Przystanku Woodstock?
za dużo!
0%
 0%  [ 0 ]
za mało!
67%
 67%  [ 48 ]
po co punk?!
5%
 5%  [ 4 ]
w sam raz...
26%
 26%  [ 19 ]
Głosowań: 71
Wszystkich Głosów: 71

Autor Wiadomość
dawidekO  
Forumowy prawiczek
Czadu zawsze za mało!

Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Kołobrzeg
  Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   Co z tym punkiem?

Hej, bardzo mnie interesuje, co sądzicie o kondycji polskiego punk rocka? Sporo starych kapel działa, sporo powróciło, niektóre zdegustowane ponownie się hibernują. Nie widać ich na "Przystankach", oficjalne media je ignorują, a oni ciągną ten wózek do przodu, bardziej pewnie dla siebie niż kogokolwiek, zapewniając klubom i pubom "ruch w interesie". Chętnie zobaczyłbym parę z tych bandów na Przystanku Woodstock, ale czy mogą się przebić przez nieustający koncert życzeń (kapele, które grają co roku, lub prawie co roku) i woodstockową normę promującą kapele metalowe (bo na ogół ideowo bezpieczne = bezideowe), skłaniające do tańca reggae i wszelkie bandy używające skrzypek, akordeonu czy nawet używanego w dzieciństwie przez Mariana Paździocha z "Kiepskich", bąka. Co ciekawe, na fotografiach promujących Przystanek Woodstock obok kwiatów słonecznika i dziewczyn w wiankach, najwięcej kolorowych irokezów, dla których mało jest jakoś "duchowej strawy". Na ostatnim Przystanku była niezła zabawa na SHAM 69, co by się działo, gdyby dojechał Conflict? Myślę, że na pewno nic złego, a my naładowalibyśmy baterie na cały ro(c)k. Co wy na to, ludziska?
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

No to tak.

dawidekO napisał/a:
ale czy mogą się przebić przez nieustający koncert życzeń (kapele, które grają co roku, lub prawie co roku)


Wymień mi te kapele z ostatnich 4 Woodstocków? Bo ja prócz Carrantouhilla nie przypominam sobie.

dawidekO napisał/a:
woodstockową normę promującą kapele metalowe (bo na ogół ideowo bezpieczne = bezideowe), skłaniające do tańca reggae i wszelkie bandy używające skrzypek, akordeonu czy nawet używanego w dzieciństwie przez Mariana Paździocha z "Kiepskich", bąka.



Nie zapominaj, że Woodstock nie jest imprezą tylko punkową. Inne gatunki muzyczne też tutaj mają prawo istnieć na Przystanku, czy to się komuś podoba, czy nie. Co do tych "wszelkich bandów używających skrzypek, akordeonu,etc." to myśle,że czasami mogą one naładować akumulatorki nie gorzej, niż niejedna punkowa kapela. ;-)

Koło siebie, w Sopocie, masz dość mocno zwykle obsadzony festival punkowy, w Czechach też jest tego od cholery, co roku grają tam kapele pokroju Exploited, GBH, Sham 69,Discharge, Dropkick Murphys,itd,itd... ; ) za stosunkowo małe pieniądze.. tak więc trochę obiektywizmu.
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

aha... najlepiej, żeby grał sam Punk rock??? ... no chyba żartujesz xD
 
 
allan  
Coś już napisał

Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 97
Skąd: Płock
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

ja tam sie zgadzam z dawidekO ze punka na wodstocku jest za malo. nie mowie zeby na woodzie byl sam punk rock ale 2-3 kapele punkowe kazdego roku chyba by nikomu nie zaszkodziły.
 
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

a ja tam punka nie lubie, wiec dla mnie moze go nie byc w ogole :-)
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009   

W sam raz kolego z miasta :D
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

a jak dl amnie mogłoby być trochę więcej, ale tez bez przesady! wszystkiego po trosze;]
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

Nie za bardzo słucham punkowych kapel ale powiem szczerze, że im ich było więcej tym lepiej wg. mnie wypadały woodstocki. Było więcej punków a co za tym idzie było mniej sztywno. Im bardziej idziemy w inne gatunki muzyczne tym więcej z Woodstocku się traci. Ale to i tak nie wpływa na moją ocenę bo wolę więcej swoich koncertów niż punka.
 
 
 
dawidekO  
Forumowy prawiczek
Czadu zawsze za mało!

Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   Ze 4 punkowe bandy, byłbym zadowolony!

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi wcale o punkowy Woodstock, ale ze 4 kapele mogłyby się co roku pojawiać, miejsca na woodstockowych scenach jest dosyć dla wszystkich form muzycznych, obecnych na "Łódstokach". Wychodzę oczywiście z założenia, że skoro toleruję lub lubię inną niż punk muzykę, to i Wy myślicie podobnie o mojej, przynajmniej podczas trwania festiwalu, gdzie wszyscy jakoś potrafią obejść się bez agresji i nietolerancji, co w polskim społeczeństwie na co dzień jest raczej niespotykane. :shock: Fajnie też byłoby, gdyby osoby odpowiedzialne za dobór gwiazd, trochę im się przyjrzały - ich aktualnym dokonaniom i kondycji. Mnie osobiście zdegustowała chociażby (lubiana zresztą przeze mnie) kapela Type O Negative, która poza chlaniem wińska na scenie i nudnawym repertuarem okrojonym z wielu znanych kawałków, nie potrafiła jakoś ludziom sprzedać swojej muzyki. A co do powtarzających się często kapel, to nie chce mi się studiować spisów "łódstokowych" wykonawców z ostatnich lat, kto uważa, że jest inaczej, niech sam sprawdzi. Pozdroovy i czekam na dalsze opinie!
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

kiedyś słuchałem Punku... ale po koncercie Analogsów odstawiłem go na bok i została tylko garstka zespołów punkowych w mym sercu :) m.in. KSU, Kyllahulut, Brudne dzieci sida, uliczny opryszek :)

ja uważam, że powinno być więcej trash/heavy metalu... a czemu nigdy nie było prawdziwego Rock n roll'a!!! Chuck Berry na Woodstocku??? przecież to by był szał :)
 
 
andrew255  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 125
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Wto 01 Gru, 2009   

Jak dla mnie na woodstocku powinno być miejsce dla wielu gatunków muzycznych, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Rzadko słucham punka, ale kto wie, zdarzało się, że po dobrym koncercie odkrywałem zespół/gatunek muzyczny, na nowo.
 
 
 
Lucyfer  
Forumowy prawiczek
ten który powiedział NIE!!!


Wiek: 38
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: z 6 kręgu piekła
Wysłany: Śro 02 Gru, 2009   

po co punk?!
punk to GATUNEK MUZYKI na wymarciu


szanujmy innych, tak? / Jumbo
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 02 Gru, 2009   

no i znowu czerwony mazak, ajajaj. :D Ja tam lubię pank, czasami. Nie wiem co napisałeś ale trochę głupio jechać kogoś za muzykę którą słucha. Każdy lubi inną.
 
 
kawa  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Mar 2009
Posty: 87
Skąd: stąd.
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

punka nigdy nie jest za dużo (;

ale spooko, Zielone Żaby co roku robią rzeźnię za wszystkie inne zespoły razem wzięte.(;
chciałabym zobaczyć KSU na woodzie strasznie. :c toż to jest najszczerszy punk!
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

KSU... byłem na ich koncercie we wro na 30-leciu :P była moc... też bym ich chętnie zobaczył :P
 
 
Yakub  
Coś już napisał


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 51
Skąd: Wrc
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

KSU- byłby odlot. Fajnie byłoby też usłyszeć Ulicznego Opryszka, Dezertera, może być nawet Sedes :D A jak by fajnie było, gdyby Patyczak sie gdzieś nawinął? ^^
Ja myślę, że 2 kapele punk- jedna bardziej znana, druga "podwórkowa" i jedna kapela oi! by wystarczyła. Resztę niech stanowią hipisi, rastamani, czy inne metale.
 
 
Koli  
Coś już napisał
Taki jeden


Wiek: 32
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 88
Skąd: Łaziska Średnie
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

no ja bym się nie obraził jakby na woodzie codziennie na dużej scenie grała by 1 lepsza punkowa kapela i 2-3 na małej.
 
 
 
Simon  
Typowy spamer


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1106
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Woodstock moim zdaniem nie ma pankowego charakteru i jest teraz po prostu miejscem do którego jedzie się spotkać pozytywnych ludzi, posłuchać muzyki i się pobawić - a pankowe kapele to prawie zawsze jakieś przesłanie no i poza wyjątkami to nie są to za bardzo rozrywkowe kapele(chodzi mi o to, że taki Volbeat trafi w gusta większej ilości osób niż Conflict na ten przykład). Chciałbym więcej punka, ale się nie upieram.
 
 
mattiae  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Gryfów Sląski
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

Ja tam uważam, że ostatnio tego punka jest za mało. Praktycznie to nie ma w ogóle.
A tacy Podwórkowi Chuligani lub jakby się udało ściągnąć SKA-P (w Jarocinie się udało), czy jakieś inne panki-skakanki na pewno, by nie zawiodły ;] .
A jeśli chodzi o tegoroczny Wood, zbliżający się już przeogromnymi krokami, to ludziska, wbijajcie w sobotę o 18:30 pod Folkową Scene, The Dreadnoughts naprawdę kopie w tyłek! ;D
Na folkowej też będzie Awariat Nato. Do zobaczyszka ! :)
 
 
Raczkins  
Na pewno offtopuje
...po co się bać, skoro w duszy gra muzyka...


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 628
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 23 Lis, 2010   

no ja sieprzyznam że moje wczesniejsze pojęcie o PW było, ze to sam punk i że sami punkowcy tam przyjeżdzaja, rzeczywistość skonfrontowała moje wyobrażenia, rtochę na minus ... powinno być więcej kapel punkrokowych dopuszczonych na sceny:)
 
 
 
smutnedziecko  
Forumowy prawiczek
28:06:42:12


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 26
Skąd: kalisz
Wysłany: Pon 15 Sie, 2011   

Simon napisał/a:
pankowe kapele to prawie zawsze jakieś przesłanie no i poza wyjątkami to nie są to za bardzo rozrywkowe kapele
sorry, że odnoszę się do tego po ponad roku, ale jeżeli na woodstocku jest miejsce na jezusa i krisznę (którzy także niosą jakieś przesłanie), to tym bardziej jest miejsce na muzykę z przesłaniem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group