Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Woodstock z nominacją do European Music Awards
Autor Wiadomość
Rastagram  
Lubi pieprzyć
Seksy


Dołączyła: 20 Cze 2014
Posty: 446
Skąd: Jamaica
Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   Woodstock z nominacją do European Music Awards

"Jest też jednak jeden zaskakujący aspekt tegorocznej listy nominacji - umieszczenie na niej imprezy znanej jako Woodstock. Fakt, że rywalizować ma ona, a może wręcz odebrać tytuł najlepszego dużego festiwalu, z takimi tuzami jak m.in.: duńska impreza w Roskilde, niemieckie bliźniacze festiwale Hurricane i Southside czy budapeszteński Sziget, zakrawa niemal na bolesny żart. Wszyscy kontrkandydaci do nagrody w tej dziedzinie to przecież festiwale muzyczne, a Woodstock należy raczej zaklasyfikować jako zlot młodzieży, któremu jedynie towarzyszą występy kilku zespołów - muzyczny program tej imprezy na poziomie ilościowym i jakościowym jest absolutnie niewspółmierny do tego, co w tym względzie prezentują pozostali nominowani.

To trochę tak, jakby za festiwal muzyczny uznać coroczne zloty fanów amerykańskiego zespołu Insane Clown Posse - owszem, to niezwykły fenomen społeczny, któremu od lat poświęca się sporo uwagi i który stał się nawet przyczynkiem do powstania kilku książek i filmów, ale nikt nie stawia go na równi z typowymi amerykańskimi festiwalami muzycznymi takimi jak: Coachella, Bonaroo czy Fun Fun Fun Fest. W tym miejscu organizatorzy European Music Awards zrobili poważny, a z polskiej perspektywy - wręcz żenujący, błąd. "


A o to jak pan Przemysław Gulda, dziennikarz serwisu gazata.pl ,przedstawia Woodstock.
Co o tym sądzicie. Mnie osobiście bawi ten wywód,szczególnie że to własnie w dużej mierze przez PW Polska jest rozpoznawalnym krajem na świecie.
Poniżej link do całego artykułu.

http://kultura.gazeta.pl/..._nominacji.html
 
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   

Nie można brać na poważnie tekstów ludzi, którzy pracują dla gazety wybiórczej ( czyt. gówno prawda) i wszystkiego co jest z nią powiązane. kolejny żałosny ktoś, komu żal dupę ściska. że ta impreza jest tak duża, tak silna i ma ugruntowaną pozycję wśród festiwali w Polsce, Europie, a może i na świecie.
 
 
Greenboy1993  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Śliwice
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Myślę, że wystarczy spojrzeć na to ilu jest obcokrajowców na PW i z jakich są krajów. Już samo to czyni z tego "zlotu młodzieży" ogromny festiwal. Redaktor wypomniał w tekście, że lista zespołów grających na PW wygląda blado w porównaniu do innych festiwali... Ska-p(grał na większości europejskich festiwali w ubiegłym roku), Sabaton, The Prodigy, Black Label Society, Anti-Flag, Marley`owie (ilu to ich już grało na PW :D), Vavamuffin itd, itd to zespoły znane na całym świecie. Wiadomo, że na festiwalu mającym praktycznie 4 dni koncertów są zespoły mniej znane no ale PW wcale nie wypada źle w porównaniu do innych festiwali. Trzeba brać pod uwagę to, że jest to darmowy festiwal. Szanowny pan Redaktor nie wie co pisze i o czym pisze. Zresztą czy Gazeta Wyborcza zatrudniłaby fachowca w branży muzycznej czy w ogóle w jakiejkolwiek branży?
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 25 Lis, 2014   

Greenboy1993 napisał/a:
Myślę, że wystarczy spojrzeć na to ilu jest obcokrajowców na PW i z jakich są krajów. Już samo to czyni z tego "zlotu młodzieży" ogromny festiwal. Redaktor wypomniał w tekście, że lista zespołów grających na PW wygląda blado w porównaniu do innych festiwali... Ska-p(grał na większości europejskich festiwali w ubiegłym roku), Sabaton, The Prodigy, Black Label Society, Anti-Flag, Marley`owie (ilu to ich już grało na PW :D), Vavamuffin itd, itd to zespoły znane na całym świecie. Wiadomo, że na festiwalu mającym praktycznie 4 dni koncertów są zespoły mniej znane no ale PW wcale nie wypada źle w porównaniu do innych festiwali. Trzeba brać pod uwagę to, że jest to darmowy festiwal. Szanowny pan Redaktor nie wie co pisze i o czym pisze. Zresztą czy Gazeta Wyborcza zatrudniłaby fachowca w branży muzycznej czy w ogóle w jakiejkolwiek branży?


Co do line-upów, to nie mogę się zgodzić. Fakt, że na woodzie grają coraz większe nazwy, ale pod względem klasy kapel, to na tle Europy woodstock wypada naprawdę blado. Jedyny zespół który pojawia się gdzieś tam jako naprawdę duży headliner, a grał na woodzie to Prodigy. Sabaton w ogóle przemilczę, bo to śmieszny zespół. Jeśli spojrzy się na lineupy takich festiwali jak Rock am Ring, Hellfest, Nova Rock, Sziget Wacken, to zespoły które na woodzie grają jako główne gwiazdy - tam są zazwyczaj jako zespoły średniej klasy co najwyżej. Autorowi tekstu chodziło o to, że zagraniczne festiwale mają po prostu lineupy z większą pompą i to prawda. Sam co roku rozważam pojechanie na Wacken zamiast na wooda, ale zawsze bilety są wyprzedawane w kilka godzin :D
 
 
 
Greenboy1993  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Śliwice
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

Ok.. co do kapel się zgodzę i być może trochę przesadziłem z tym, że jest tak dobrze. Ale myślę, że przy porównywaniu do innych festiwali trzeba też wziąć pod uwagę to że PW jest darmowy, a inne festiwale, gdzie grają wielkie gwiazdy są często dość drogie. To wiąże się z dostępnością dla większej liczby osób. Bo wielu zwyczajnie nie stać żeby jechać na europejskie festiwale, a na PW wystarczy dotrzeć i mieć parę groszy na przetrwanie. To jest właśnie wyjątkowe i mam nadzieję że nigdy się nie zmieni :)
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 26 Lis, 2014   

Greenboy1993 napisał/a:
Ok.. co do kapel się zgodzę i być może trochę przesadziłem z tym, że jest tak dobrze. Ale myślę, że przy porównywaniu do innych festiwali trzeba też wziąć pod uwagę to że PW jest darmowy, a inne festiwale, gdzie grają wielkie gwiazdy są często dość drogie. To wiąże się z dostępnością dla większej liczby osób. Bo wielu zwyczajnie nie stać żeby jechać na europejskie festiwale, a na PW wystarczy dotrzeć i mieć parę groszy na przetrwanie. To jest właśnie wyjątkowe i mam nadzieję że nigdy się nie zmieni :)


No tutaj też można by się spierać. Ceny europejskich festiwali (sam bilet, nie liczę dojazdów, bo jak ktoś się uprze to dotrze nawet na stopa) są równowartością mniej więcej 3-4 koncertów w Polsce. Co do kwestii tego, że wood jest darmowy, tutaj też nie jesteśmy jedyni. Największy festiwal muzyczny w Europie - Donauinselfest, który odbywa się w Wiedniu również jest darmowy - podejrzewam, że znalazłoby się tego znacznie więcej. Czy bezpłatność festiwalu jest zaletą czy nie - tu już można by się było spierać. To, że woodstock jest darmowy ma mnóstwo wad, chociażby takich, że sporo patologii mimo wszystko co roku się pojawia (nie mówię, że każdy uczestnik taki jest, ale jeśli ktoś tego nie zauważa, to moim zdaniem patrzy na wszystko wybiórczo) - tak samo jak chociażby dealerów narkotykowych (żeby nie było - jeśli ktoś sobie lubi zażyć jakieś dragi - nie przeszkadza mi to, ale poniekąd hasłem festiwalu jest "stop narkotykom" :D). Moim zdaniem wprowadzenie biletów mogłoby wyjść na dobre temu festiwalowi. W tym roku byłem chociażby na festiwalu w Cieszanowie, który jest płatny, ale nie jakoś strasznie drogi - i nikt jakoś na klimat nie narzekał. No ale woodstock pewnie nigdy nie będzie płatny, więc nawet jeśli ktoś ma inne zdanie niż ja, to obawiać się nie musi ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group