Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z funkcjonowaniem forum
Autor Wiadomość
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Póki mogę to se ponarzekam x.x brzydko działa zaznaczanie tematów i oznaczanie jako przeczytane. W dziale Marzenia czy pewniaki jest dużo aktywnych tematów i wiele nowych postów w nich. Niektóre tematy chce mi się bardziej przeglądać inne mniej. Te, które mnie nie interesują zaznaczam i klikam "Oznacz jako przeczytane". I tu jest mały problemik, bo wszystkie tematy w danym dziale oznacza mi jako przeczytane, a nie 2 czy tam 3. Nie wiem czy sprawa wygląda podobnie przy "ignorowaniu" tematów. To tyle na dziś <haha>

Edit: Już wszystko wiem czemu sie tak robi :D
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

Co do problemów funkcjonowania forum w godzinach nocnych: rozmowa z home.pl

Witam,

> Codziennie po północy następuje przeciążenie serwera. Trwa ono około 20
> minut. Codziennie więc po północy moje strony działają mega wolno lub nawet
> wyskakuje, że serwer jest przeciążony.
> Zakładam, że ktoś robi backupy o tej porze jednakże, taka sytuacja nie
> miała wcześniej miejsca.
> Proszę o interwencję, gdyż nawet o północy na mojej stronie jest spory ruch
> i to bardzo utrudnia użytkownikom życie.

Cytat:
Dziękuję za kontakt. Pragnę poinformować, że opisana przez Pana sytuacja związana jest z cyklicznym wykonywaniem kopii zapasowej zawartości serwera. Kopia taka jest wykonywana w godzinach nocnych i może wpłynąć tymczasowo na obniżenie wydajności serwera. Operacji wykonywania backupu nie możemy przenieść na inną godzinę ze względu na specyfikę serwera współdzielonego (kopia jest wykonywana równocześnie dla wszystkich kont znajdujących się na jednej maszynie). Jak najbardziej rozumiemy Pana zmartwienie zaistniałą sytuacją, jednakże nie możemy w tej kwestii dokonywać wyjątków. Jedyne co mogę zaproponować w tym przypadku do przejście na wyższy pakiet Business Server, który posiada wyższe parametry bezpieczeństwa, a co za tym idzie jest znacznie bardziej wydajny.

Migracja na wyższy pakiet nie wiązałaby się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a jedynie ze skróceniem ważności konta o połowę. Podwyższenie pakietu spowoduje, że serwisy internetowe umieszczone na Pana serwerze będą w czasie wykonywania backupu wyświetlać się szybciej niż obecnie. Proszę o informację, czy byłby Pan zainteresowany takim rozwiązaniem.

W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.


Niestety nie mogę się na to zgodzić.
To jest śmieszne co pan pisze.
Sam zajmuję się hostingiem w jakimś tam stopniu i wiem, że backupy serwerów wykonuje się nie o godzinie 0.00 tylko o godzinie gdzie jest najmniejszy ruch czyli w okolicach godziny 3:00.
Proszę mi nie proponować przejścia na mocniejszy hosting tylko przenieść zadanie crona na godziny późniejsze w których natężenie ruchu na serwerze jest znikome.
Niedogodność w postaci nie działania strony przez 30 minut dziennie w momencie gdy na moje strony jeszcze wchodzą ludzie to jawne łamanie warunków umowy i narażanie mnie na straty w postaci utraconych użytkowników.
30 minut dziennie wyłączenia stron z użytku to ponad 2% czasu ich całkowitego działania co jest niedopuszczalne.
Żądam zatem poprawy warunków działania serwera, gdyż jako konsument przysługuje mi prawo do reklamacji.

Cytat:
Dziękujemy za wiadomość.
Uprzejmie informujemy, iż kopie bezpieczeństwa są wykonywane globalnie dla usług hostingu współdzielonego i nie ma możliwości zmiany godziny wykonywania się kopii. Jednocześnie informujemy, iż Państwa serwis generuje duży ruch, co powoduje czasowe przekroczenie parametrów bezpieczeństwa maxCGI. Ze swojej strony proponujemy zmianę typu usługi na Business Server, która posiada wyższe parametry bezpieczeństwa.


W usłudze jaką mam powinienem mieć zagwarantowane poprawne działanie serwisu, nigdzie nie jest napisane, że w business starter strony mogą się nie ładować od 0.00 do 0.30 bo gdyby tak było nie zdecydowałbym się.
Nie jest to moja wina, że mają państwo źle ustawiony serwer.
Jeszcze raz mówię, jako klient mam prawo do reklamacji produktu za który zapłaciłem i właśnie chcę z tej możliwości skorzystać.

Rozmawiając jak dzieci może wytłumaczę:

Jak panu/pani zegarek nie działa pół godziny dziennie to oddają państwo go do reklamacji, natomiast jak mi pół godziny dziennie nie działa serwer to mam się z tym pogodzić lub zmienić serwer tak ?
Zatem w ramach reklamacji, podchodząc do tego tematu normalnie proszę o naprawienie usterki lub zwrot pieniędzy.

Cytat:
W nawiązaniu do wcześniej przekazanej informacji, zaobserwowana sytuacja jest spowodowana wysokim obciążeniem Pana strony w momencie, gdy wykonywane są kopie zapasowe serwera. Ponieważ utylizacja zasobów przez Pana stronę przez całą dobę zbliża się do wartości granicznych dla usługi Business Starter możemy zaproponować Panu zmianę typu usługi na Business Server. Migracja na wyższy pakiet nie wiązałaby się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a jedynie ze skróceniem ważności konta o połowę. Podwyższenie pakietu spowoduje, że serwisy internetowe umieszczone na Pana serwerze będą w czasie wykonywania backupu wyświetlać się szybciej niż obecnie.

> Jeszcze raz mówię, jako klient mam prawo do reklamacji produktu za który
> zapłaciłem i właśnie chcę z tej możliwości skorzystać.

Jak najbardziej ma Pan możliwość złożenia reklamacji. Zgodnie z regulaminem świadczenia usług reklamację należy w formie pisemnej przesłać na adres:
home.pl S.A.
Plac Rodła 9
70-419 Szczecin


Tutaj wysyłam reklamację pocztą i zgadnijcie jaką odpowiedź dostaję ?

Że jest to spowodowane robieniem backupów na serwerze, i że mogą mi zaproponować przejście na lepszy serwer...

Nie wiem co mam im odpisać, ale odpiszę tak, że im w pięty pójdzie :)
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

hahaha..nieźle..albo robią z Ciebie idiotę żebyś odpuścił w końcu albo są naprawdę mało inteligentni.

Dezaprobator napisał/a:
Proszę o interwencję, gdyż nawet o północy na mojej stronie jest spory ruch
i to bardzo utrudnia użytkownikom życie.


właśnie, właśnie <rotfl3>
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

hahah to coś jak rozmowa z botami. "nie rozumiem twojego pytania, proszę zadaj je w inny sposób, zebym mógł ci pomóc" <rotfl3>
uśmiałeh się
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

Kurwa, a oni siedzibę to gdzie mają? Może trza pojechać i komuś wpierdolić?! Bo mnie rynce opadły jak to czytałem :/

W Szczecinie Kefir, może czas znowu tam jechać? <haha> / vin
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

No masakra, debila z Ciebie robią. Jakieś kpiny! Powtarzają Ci po kilka razy to samo w nadziei, że pójdziesz na ich "ugodową propozycję". Nie daj się, życzę wytrwałości.
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

Ja bym im fiutki i cycki poobcinała.

Jak nie wiąże się z wyższymi kosztami, skoro ważność konta skraca się o połowę, to znaczy, że musisz zapłacić dwa razy w roku tę kwotę, którą teraz płacisz raz w roku, jeśli dobrze zrozumiałam. A w takiej sytuacji koszta się podwajają.


Btw. właśnie teraz (14;38) forum zaczęło mulić. I włącza się ten błąd serwisu 503 bodajże. Ten z tym, że jest biały ekran, napisy po angielsku i 503 xD a przynajmniej zaczyna się na 5, a kończy na 3 :<
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

Trza zadzwonić... do Jumbo żeby tam wpadł i zrobił porządek. :D
 
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013   

A ja mam znajomego, który tam pracuje:D Bardzo bardzo dalekiego znajomego, ale wiem gdzie mieszka:P
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Śro 20 Mar, 2013   

Paula napisał/a:
A ja mam znajomego, który tam pracuje:D Bardzo bardzo dalekiego znajomego, ale wiem gdzie mieszka:P



"naprawiaj nam forum, wiemy gdzie mieszkasz, długo cię szukać nie będziemy" :D

[ Dodano: Pon 05 Sie, 2013 ]
tylko mi szitboks zniknął? to celowe czy komp w robocie utrudnia?
 
 
 
ikswezclam  
Rozkręca sie
@->---


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 161
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw 15 Sie, 2013   

Czy shotbox wysypał się po aktualizacji 1.12.7 czy był inny powód?
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 15 Sie, 2013   

Wysypał się po tych atakach botów.
 
 
 
zygmunt  
Rozkręca sie


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 130
Skąd: z brzuszka mamusi
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Nie można wejść w Bank Podróży w kategorii Woodstock 2013, na dodatek ostatnim wyświetlanym tematem jest "Jurek Owsiak sprzedaje wódkę spod lady", takie tematy powinny być kasowane, naprawcie to.
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

zygmunt napisał/a:
Nie można wejść w Bank Podróży w kategorii Woodstock 2013, n



a po co Ci bank podróży z zeszłego roku? zamknięte, żeby spamu nie robić i uj. a w ogóle to czy Ty się za bardzo nie czepiasz o pierdoły..?
 
 
 
evilpauker  
Coś już napisał

Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 56
Skąd: Płock
Wysłany: Śro 22 Sty, 2014   

Dezaprobator napisał/a:
Co do problemów funkcjonowania forum w godzinach nocnych:
Tutaj wysyłam reklamację pocztą i zgadnijcie jaką odpowiedź dostaję ?

Że jest to spowodowane robieniem backupów na serwerze, i że mogą mi zaproponować przejście na lepszy serwer...


Słyszałeś o Zenbox.pl ? Szybki serwer, zajebisty support, no i darmowa migracja na ich serwery razem z DNS'ami. A jak chcesz potestować to masz na to 14 dni.
 
 
indiano  
Coś już napisał
I'm a Mountain


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: Venice
Wysłany: Czw 07 Sie, 2014   

Na mobilnych urządzeniach zawsze wyskakuje twarzoksiążka. Jest to o tyle uciążliwe, że zasłania część strony. Da się coś z tym fantem zrobić?
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 11 Sie, 2014   

Da się :) Już niebawem :D
 
 
 
indiano  
Coś już napisał
I'm a Mountain


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 79
Skąd: Venice
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2014   

Dawno mnie tu nie było. Dzięki za usunięcie problemu. :)) Teraz nawet śmiga strona jakoś szybciej. A może to mój schiz.
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

'Ran into problems sending Mail. Response: 535 Incorrect authentication data ' od jakiegos czasu taki komunikat mi wyskakuje gdy probuje napisac na priva,lub na emalie.Czy to jakas awaria forum,czy moze cos w ustawieniach trzeba zmienic,czy co? prosze o odpowiedz,dzieki.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Ja natomiast dalej mam problem z wyszukaniem czegokolwiek poprzez wyszukiwarkę forumową :(
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

tak samo, daję jedno słowo w wyszukiwarce a wyskakuje komunikat
"Użyłeś za dużo słów przy próbie szukania.
Możesz ich wykorzystać (maksymalnie): ."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang