Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z funkcjonowaniem forum
Autor Wiadomość
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

No właśnie ostatnio też to zauważyłam, uprzedziłaś mnie :)
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013   

To jest tak, że obecnie na forum jest tak narobione od strony programistycznej syfu, że ciężko powiedzieć co się już psuje. Forum już działa tak długo i tyle ma zainstalowanych dodatków, że głowa boli. Musiałbym wygospodarować z tydzień aby przeinstalować forum.
 
 
 
Taffi1994  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 25
Skąd: Łask
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Hejo ja mam problem polegający na tym że gdy loguję się na Google Chrome to jest wszytko okej, ale jak chce zalogować się przez firefox to wpisuję login hasło i nic się nie dzieje, cofa mnie do strony głównej i nie pokazuje mi nic że zalogowałem się lub że jest błędne hasło itp. tak jak bym się nie logował. Trochę mnie to irytuje bo muszę Chroma trzymać tylko do przeglądania tego forum, a na co dzień korzystam z firefox. Ktoś odpowie czym to może być spowodowane??
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Jesteś jedyny, który ma problemy z ff. Ja korzystam regularnie z tego forum przy użyciu ff i nic się nie dzieje. Nie naprawiam narazie niczego na forum bo walczę z jego kompletną reinstalacją.
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Taffi, a spróbuj wyczyścić ciasteczka na FF.
 
 
 
Taffi1994  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 25
Skąd: Łask
Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Dzięki pomogło :) że nie wpadłem na taką możliwość wcześniej.
 
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 05 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Pią 01 Lut, 2013   

Sprawa wygląda tak: gdy korzystam z opcji ,,Szukaj" i wpisuję do niej JEDNO słowo, wyskakuje mi komunikat następującej treści:
,,Użyłeś za dużo słów przy próbie szukania.
Możesz ich wykorzystać (maksymalnie): ."

To ile można wpisać, żeby wiedziało, czego szukać? ;>
 
 
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

Rosa napisał/a:
Sprawa wygląda tak: gdy korzystam z opcji ,,Szukaj" i wpisuję do niej JEDNO słowo, wyskakuje mi komunikat następującej treści:
,,Użyłeś za dużo słów przy próbie szukania.
Możesz ich wykorzystać (maksymalnie): ."

To ile można wpisać, żeby wiedziało, czego szukać? ;>


Polecam korzystać z wyszukiwarki google. Mimo, że na forum jestem już rok nadal nie ogarnęłam jak działa wyszukiwarka :D. W google po prostu wpisuj to co cie interesuje, a na końcu frazy dopisz "uctok".



To teraz ja mam problem :D Z przeglądaniem archiwum SB. Otóż nie raz nie chce mi się otwierać każdej strony pojedynczo, kiedy na przykład chce zobaczyć stronę 50, wtedy rozwijam listę stron i wybieram (tak jak na obrazku D;). I wtedy zamiast przenieść mnie na ta stronę 50-tą to przenosi mnie na stronę pierwszą.

 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Faktycznie, jest tak jak pisze koksu :)
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Z powodu braku czasu rozkładam ręce. Pewne niedogodności muszą być bo byście się do dobrego przyzwyczaili :)

i we dupach się poprzewraca ! :P / v.d.
 
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Zgłaszam iż, okropny bajzel się robi przy dodawaniu czy edytowaniu ankiety, nie wiem jak innym, ale mi się zrobił przy temacie o farbenach http://uctok.com/topics87...4900.htm#106967 Opcje pojawiają się w ankiecie podwójnie, potrójnie , mimo że ja dodaje je pojedynczo :)
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Nie wiem why się tak stao ale juz zaradziłem.
 
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Witam, u mnie występuje notoryczny problem ze wstawianiem filmów. Co ja będę gadał, sprawa wygląda tak:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=1DWiB7ZuLvI[/video]
ew. tak:
[video] https://www.youtube.com/watch?v=1DWiB7ZuLvI [/video]

A może u Was widać to jak należy? Bo ja widzę linki, w pierwszym przypadku bez hiperłącza.
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Wstaw http, a nie https i bez spacji w kodzie
[video]http://www.youtube.com/watch?v=1DWiB7ZuLvI[/video]
Działa.
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=1DWiB7ZuLvI[/video]
działa! dzięki wielkie ;)

a wydawało mi się, że próbowałem w ten sposób...
 
 
 
Roxi  
Lubi pieprzyć
Born to be alive!


Wiek: 30
Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 535
Skąd: Rosja!
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Póki mogę to se ponarzekam x.x brzydko działa zaznaczanie tematów i oznaczanie jako przeczytane. W dziale Marzenia czy pewniaki jest dużo aktywnych tematów i wiele nowych postów w nich. Niektóre tematy chce mi się bardziej przeglądać inne mniej. Te, które mnie nie interesują zaznaczam i klikam "Oznacz jako przeczytane". I tu jest mały problemik, bo wszystkie tematy w danym dziale oznacza mi jako przeczytane, a nie 2 czy tam 3. Nie wiem czy sprawa wygląda podobnie przy "ignorowaniu" tematów. To tyle na dziś <haha>

Edit: Już wszystko wiem czemu sie tak robi :D
 
 
 
dezaprobator  
Stara Gwardia

Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1832
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

Co do problemów funkcjonowania forum w godzinach nocnych: rozmowa z home.pl

Witam,

> Codziennie po północy następuje przeciążenie serwera. Trwa ono około 20
> minut. Codziennie więc po północy moje strony działają mega wolno lub nawet
> wyskakuje, że serwer jest przeciążony.
> Zakładam, że ktoś robi backupy o tej porze jednakże, taka sytuacja nie
> miała wcześniej miejsca.
> Proszę o interwencję, gdyż nawet o północy na mojej stronie jest spory ruch
> i to bardzo utrudnia użytkownikom życie.

Cytat:
Dziękuję za kontakt. Pragnę poinformować, że opisana przez Pana sytuacja związana jest z cyklicznym wykonywaniem kopii zapasowej zawartości serwera. Kopia taka jest wykonywana w godzinach nocnych i może wpłynąć tymczasowo na obniżenie wydajności serwera. Operacji wykonywania backupu nie możemy przenieść na inną godzinę ze względu na specyfikę serwera współdzielonego (kopia jest wykonywana równocześnie dla wszystkich kont znajdujących się na jednej maszynie). Jak najbardziej rozumiemy Pana zmartwienie zaistniałą sytuacją, jednakże nie możemy w tej kwestii dokonywać wyjątków. Jedyne co mogę zaproponować w tym przypadku do przejście na wyższy pakiet Business Server, który posiada wyższe parametry bezpieczeństwa, a co za tym idzie jest znacznie bardziej wydajny.

Migracja na wyższy pakiet nie wiązałaby się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a jedynie ze skróceniem ważności konta o połowę. Podwyższenie pakietu spowoduje, że serwisy internetowe umieszczone na Pana serwerze będą w czasie wykonywania backupu wyświetlać się szybciej niż obecnie. Proszę o informację, czy byłby Pan zainteresowany takim rozwiązaniem.

W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.


Niestety nie mogę się na to zgodzić.
To jest śmieszne co pan pisze.
Sam zajmuję się hostingiem w jakimś tam stopniu i wiem, że backupy serwerów wykonuje się nie o godzinie 0.00 tylko o godzinie gdzie jest najmniejszy ruch czyli w okolicach godziny 3:00.
Proszę mi nie proponować przejścia na mocniejszy hosting tylko przenieść zadanie crona na godziny późniejsze w których natężenie ruchu na serwerze jest znikome.
Niedogodność w postaci nie działania strony przez 30 minut dziennie w momencie gdy na moje strony jeszcze wchodzą ludzie to jawne łamanie warunków umowy i narażanie mnie na straty w postaci utraconych użytkowników.
30 minut dziennie wyłączenia stron z użytku to ponad 2% czasu ich całkowitego działania co jest niedopuszczalne.
Żądam zatem poprawy warunków działania serwera, gdyż jako konsument przysługuje mi prawo do reklamacji.

Cytat:
Dziękujemy za wiadomość.
Uprzejmie informujemy, iż kopie bezpieczeństwa są wykonywane globalnie dla usług hostingu współdzielonego i nie ma możliwości zmiany godziny wykonywania się kopii. Jednocześnie informujemy, iż Państwa serwis generuje duży ruch, co powoduje czasowe przekroczenie parametrów bezpieczeństwa maxCGI. Ze swojej strony proponujemy zmianę typu usługi na Business Server, która posiada wyższe parametry bezpieczeństwa.


W usłudze jaką mam powinienem mieć zagwarantowane poprawne działanie serwisu, nigdzie nie jest napisane, że w business starter strony mogą się nie ładować od 0.00 do 0.30 bo gdyby tak było nie zdecydowałbym się.
Nie jest to moja wina, że mają państwo źle ustawiony serwer.
Jeszcze raz mówię, jako klient mam prawo do reklamacji produktu za który zapłaciłem i właśnie chcę z tej możliwości skorzystać.

Rozmawiając jak dzieci może wytłumaczę:

Jak panu/pani zegarek nie działa pół godziny dziennie to oddają państwo go do reklamacji, natomiast jak mi pół godziny dziennie nie działa serwer to mam się z tym pogodzić lub zmienić serwer tak ?
Zatem w ramach reklamacji, podchodząc do tego tematu normalnie proszę o naprawienie usterki lub zwrot pieniędzy.

Cytat:
W nawiązaniu do wcześniej przekazanej informacji, zaobserwowana sytuacja jest spowodowana wysokim obciążeniem Pana strony w momencie, gdy wykonywane są kopie zapasowe serwera. Ponieważ utylizacja zasobów przez Pana stronę przez całą dobę zbliża się do wartości granicznych dla usługi Business Starter możemy zaproponować Panu zmianę typu usługi na Business Server. Migracja na wyższy pakiet nie wiązałaby się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a jedynie ze skróceniem ważności konta o połowę. Podwyższenie pakietu spowoduje, że serwisy internetowe umieszczone na Pana serwerze będą w czasie wykonywania backupu wyświetlać się szybciej niż obecnie.

> Jeszcze raz mówię, jako klient mam prawo do reklamacji produktu za który
> zapłaciłem i właśnie chcę z tej możliwości skorzystać.

Jak najbardziej ma Pan możliwość złożenia reklamacji. Zgodnie z regulaminem świadczenia usług reklamację należy w formie pisemnej przesłać na adres:
home.pl S.A.
Plac Rodła 9
70-419 Szczecin


Tutaj wysyłam reklamację pocztą i zgadnijcie jaką odpowiedź dostaję ?

Że jest to spowodowane robieniem backupów na serwerze, i że mogą mi zaproponować przejście na lepszy serwer...

Nie wiem co mam im odpisać, ale odpiszę tak, że im w pięty pójdzie :)
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

hahaha..nieźle..albo robią z Ciebie idiotę żebyś odpuścił w końcu albo są naprawdę mało inteligentni.

Dezaprobator napisał/a:
Proszę o interwencję, gdyż nawet o północy na mojej stronie jest spory ruch
i to bardzo utrudnia użytkownikom życie.


właśnie, właśnie <rotfl3>
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

hahah to coś jak rozmowa z botami. "nie rozumiem twojego pytania, proszę zadaj je w inny sposób, zebym mógł ci pomóc" <rotfl3>
uśmiałeh się
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

Kurwa, a oni siedzibę to gdzie mają? Może trza pojechać i komuś wpierdolić?! Bo mnie rynce opadły jak to czytałem :/

W Szczecinie Kefir, może czas znowu tam jechać? <haha> / vin
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto 19 Mar, 2013   

No masakra, debila z Ciebie robią. Jakieś kpiny! Powtarzają Ci po kilka razy to samo w nadziei, że pójdziesz na ich "ugodową propozycję". Nie daj się, życzę wytrwałości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi