Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze sugestie, pomysły na usprawnienia festiwalu na rok2016
Autor Wiadomość
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Śro 21 Paź, 2015   

MWzWM napisał/a:
Na woodstocku jest woda. W kranach. Jest zimna, bardzo smaczna, zero chloru. Jasne, zaraz po podłączeniu do sieci są tabliczki by nie pić ale szybko znikają bo rurki się przeczyszczą.


O teraz to mnie zadziwiłeś! Pierwsze słyszę o takim podejściu.
Osobiście całe życie w domu piję zwykłą "kranówę", ale z kranu na polu to nigdy nawet mi do głowy nie przyszło, żeby spróbować...
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

Mi tam piwo z wioski piwnej nie przeszkadza,po prostu ostatnie dwie edycje nawet jednego piwkowoda tam nie zakupilem, :)) Co do usprawniania to wiecej jeszcze lepszej zabawy yeahhhh <winko>
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 24 Paź, 2015   

cinekrce napisał/a:
KazikHansen napisał/a:

Mnie się wydaje że wioska piwna to w ogóle prawnie jest traktowana jako osobna impreza. Ktoś to kiedyś tu wyjaśniał.

Bez znaczenia, i tak z pewnością jest traktowana jako impreza masowa, więc % wartość alkoholu w piwie jest ograniczona do 3.5.


Wydaje mi się, że właśnie ten myk o którym pisałem jest robiony po to, żeby obejść przepisy o imprezach masowych ;)
 
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 12 Lis, 2015   

KazikHansen napisał/a:
cinekrce napisał/a:
KazikHansen napisał/a:

Mnie się wydaje że wioska piwna to w ogóle prawnie jest traktowana jako osobna impreza. Ktoś to kiedyś tu wyjaśniał.

Bez znaczenia, i tak z pewnością jest traktowana jako impreza masowa, więc % wartość alkoholu w piwie jest ograniczona do 3.5.


Wydaje mi się, że właśnie ten myk o którym pisałem jest robiony po to, żeby obejść przepisy o imprezach masowych ;)

Dokładnie, piwo na woodstocku ma normalną ilość procentów. Kopie tak jak powinno, a że jest słabe w smaku to inna sprawa.
 
 
 
beztroskiczas  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 10
Skąd: Londek Zdroj
Wysłany: Wto 17 Lis, 2015   

teraz w sumie rozumiem dlaczego wioski piwne sa ogrodzone ;))
 
 
Hellu  
Coś już napisał
tanio sprzedam uran (tylko czeczenom)


Wiek: 28
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 83
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

MWzWM napisał/a:
A najdziwniejsze dla mnie jest od lat to, że ludzie na woodstocku kupują WODĘ. W lidlu, w mieście, wherever. Spotkałem nawet kiedyś znajomą, która po to by móc dostać butelkę mineralnej - zbierała śmieci (a praktycznie padała już wtedy z pragnienia)

Na woodstocku jest woda. W kranach. Jest zimna, bardzo smaczna, zero chloru. Jasne, zaraz po podłączeniu do sieci są tabliczki by nie pić ale szybko znikają bo rurki się przeczyszczą.



Wiele osób, w tym chociażby ja, woli po prostu nie ryzykować. Butelka wody z lidla kosztuje tylko 60 groszy, a daje pewność, że niczym się nie zatrujesz.
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Hellu napisał/a:
. . . Butelka wody z lidla kosztuje tylko 60 groszy, a daje pewność, że niczym się nie zatrujesz.


Ja tam zawsze czuję respekt przed dziewczęcą histerią w kwestii nie położe torby na ziemi bo pełno zarazków, nie wezmę go do buzi bo zajdę w ciążę oraz nie wypiję wody z kranu bo złapię AIDS.

Mimo to, bawi mnie sytuacja gdy woodstockowicze dość powszechnie taplaja sie w tzw błotku do którego defekują psy (mam takie zdjęcie z woodstocku sprzed dwóch lat, nie publikowane bo nie chcę siać paniki) oraz szczają pozostali użytkownicy ale boja sie wody z kranu, która pochodzi ze sprawdzonego źródła głębinowego i nie ma szans by ktoś ja zabrudził bo nie sposób się włamać do wodociągu.

Jasne, że woda w lidlu kosztujew 60 groszy. Ale by się jej napić, trzeba w upale odstać nierzadko parę godzin. W kranie jest natychmiast
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Wystarczy iść raz w kilka osób kupić ze 20 litrów wody w baniakach - problem z bani.
 
 
izabytom1234  
Coś już napisał

Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 67
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Cytat:
nie wezmę go do buzi bo zajdę w ciążę


słabo działa edukacja sexualna w tym kraju :)
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

MWzWM napisał/a:

Jasne, że woda w lidlu kosztujew 60 groszy. Ale by się jej napić, trzeba w upale odstać nierzadko parę godzin. W kranie jest natychmiast

Jak się nie jest na tyle głupi, żeby stać w tej mega długiej kolejce do jednej kasy, podczas gdy reszta kas zwykle jest pusta, to przejście przez lidla po wodę zajmie góra 15 minut, i to w szczycie oblężenia.
 
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

izabytom1234 napisał/a:
Cytat:
nie wezmę go do buzi bo zajdę w ciążę


słabo działa edukacja sexualna w tym kraju :)


działa jak działa, ale popić czymś trzeba xD

zastanawiam się ,czy nie zabrać ze sobą kelnera, bo faktycznie przez 3 dni nie przeżyję...
 
 
Hellu  
Coś już napisał
tanio sprzedam uran (tylko czeczenom)


Wiek: 28
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 83
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

MWzWM napisał/a:
Hellu napisał/a:
. . . Butelka wody z lidla kosztuje tylko 60 groszy, a daje pewność, że niczym się nie zatrujesz.


Ja tam zawsze czuję respekt przed dziewczęcą histerią w kwestii nie położe torby na ziemi bo pełno zarazków, nie wezmę go do buzi bo zajdę w ciążę oraz nie wypiję wody z kranu bo złapię AIDS.


Nie tyle dziewczęcą histerią, co po prostu zdrowym rozsądkiem. Czy to woodstock, czy to brutal, czy inny festiwal - osobiście wody z kranu po prostu nie piję, bo raz się na tym przejechałem i wolę tego nie powtarzać :P

MWzWM napisał/a:
Mimo to, bawi mnie sytuacja gdy woodstockowicze dość powszechnie taplaja sie w tzw błotku do którego defekują psy (mam takie zdjęcie z woodstocku sprzed dwóch lat, nie publikowane bo nie chcę siać paniki) oraz szczają pozostali użytkownicy ale boja sie wody z kranu, która pochodzi ze sprawdzonego źródła głębinowego i nie ma szans by ktoś ja zabrudził bo nie sposób się włamać do wodociągu.


Myślę że akurat te osoby, które w tym błotku się taplają, nie mają problemów z piciem wody z kranu xD
I nie chodzi tu o zabrudzenie przy "włamaniu", a o naturalne czynniki.

MWzWM napisał/a:
Jasne, że woda w lidlu kosztujew 60 groszy. Ale by się jej napić, trzeba w upale odstać nierzadko parę godzin. W kranie jest natychmiast


Właśnie dlatego kupuje się na zapas, a kiedy widzisz że zapasy się kończą, idziesz je uzupełnić. Zresztą wizyta w lidlu (oczywiście kiedy wiedziałem po co idę, zamiast godzinę szlajać się po sklepie i zastanawiać się co wziąć), nawet w godzinach szczytu nigdy nie zajęła mi dłużej niż pół godziny. xD
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Sob 30 Sty, 2016   

A wracając do sugestii usprawniających: tak, barierki przy małej scenie sprawiają ponure wrażenie gdy się juz przyzwyczai wzrok do dużej sceny bez barierek. Raczej wolę usiąść gdzieś na trawie daleko od sceny niż skakać pod nią.

W ogóle: barierki. Ogromnie się ucieszyłam, że w zeszłym roku zrezygnowano z ogradzania lasu od strony pasażu oraz pomiędzy piwem a sceną. Dwa lub 3 lata temu barierki tam stały i nie mozna było wskoczyć na szybkie siku.

Jesszcze jak by zamieniono bicie rekordu w malowaniu woodstockowiczów w imprezę, którą można by zobaczyć - też byłoby fajnie. Np. ogrodzić taśma teren przy scenie przed koncertami i malowanie zorganizować przed sceną. Stałoby się w ten sposób częścią woodstocku a nie - oddzielną, zamkniętą imprezą dla malowanych i youtuberów, którzy wykupili licencje na filmowanie
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

Piwonia napisał/a:
A wracając do sugestii usprawniających: tak, barierki przy małej scenie sprawiają ponure wrażenie gdy się juz przyzwyczai wzrok do dużej sceny bez barierek. Raczej wolę usiąść gdzieś na trawie daleko od sceny niż skakać pod nią.

W ogóle: barierki. Ogromnie się ucieszyłam, że w zeszłym roku zrezygnowano z ogradzania lasu od strony pasażu oraz pomiędzy piwem a sceną. Dwa lub 3 lata temu barierki tam stały i nie mozna było wskoczyć na szybkie siku.

Jesszcze jak by zamieniono bicie rekordu w malowaniu woodstockowiczów w imprezę, którą można by zobaczyć - też byłoby fajnie. Np. ogrodzić taśma teren przy scenie przed koncertami i malowanie zorganizować przed sceną. Stałoby się w ten sposób częścią woodstocku a nie - oddzielną, zamkniętą imprezą dla malowanych i youtuberów, którzy wykupili licencje na filmowanie

to na filmowanie kupuje się licencje? powiedz cos wiecej
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

żeby "górka" nie była zaśmiecona barierkami, namiotami banków itp itd. miło było w 2012 od tego czasu ciągle coś tam PRZESZKADZA :(( tak jak na zdjęciach poniżej na górce to są Woodstokowicze nie banery, reklamy płotki, barierki.
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

uuuuuuuu napisał/a:
Piwonia napisał/a:
A wracając do sugestii usprawniających: tak, barierki przy małej scenie sprawiają ponure wrażenie gdy się juz przyzwyczai wzrok do dużej sceny bez barierek. Raczej wolę usiąść gdzieś na trawie daleko od sceny niż skakać pod nią.

W ogóle: barierki. Ogromnie się ucieszyłam, że w zeszłym roku zrezygnowano z ogradzania lasu od strony pasażu oraz pomiędzy piwem a sceną. Dwa lub 3 lata temu barierki tam stały i nie mozna było wskoczyć na szybkie siku.

Jesszcze jak by zamieniono bicie rekordu w malowaniu woodstockowiczów w imprezę, którą można by zobaczyć - też byłoby fajnie. Np. ogrodzić taśma teren przy scenie przed koncertami i malowanie zorganizować przed sceną. Stałoby się w ten sposób częścią woodstocku a nie - oddzielną, zamkniętą imprezą dla malowanych i youtuberów, którzy wykupili licencje na filmowanie

to na filmowanie kupuje się licencje? powiedz cos wiecej

Bo generalnie jak nie pokażesz legitymacji z Prasówki to Cię tam nie wpuszczą jako nie uczestnika malowania. A za akredytację trzeba zapłacić.
 
 
 
ia_nn  
Rozkręca sie


Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

Jeśli ktoś z władzy to czyta, to moją jedyną propozycją jets usprawnienie przejazdów PKP. Usprawnienie to mogłoby polegać np na tym, ze obecnie na peronie CZŁONKOWIE pokojowego patrolu mieliby sprawdzać poziom załadowania pociągu poprzez wejscie do srodka i stamtąd wydawać dyspozycje o zamknięciu bramek na perony dla powracających. Moim zdaniem pozwoliłoby to uniknąć haniebnych scen z zeszłego roku kiedy to do różnych miast (Warszawa, Kraków, Wrocław- bo o tych wiem na 100%) pociągi wyjeżdzały conajmniej w połowie puste, kiedy przed wejsciem na peron ludzie sie tłoczyli.
Mam nadzieje, że ktoreś z członków, które tutaj zagląda wykaże odrobinę dobrej woli i podda mój jakże prosty i jakże genialny pomysł pod obrady na zjeździe woodstockowych decydentów.

Całą resztę zostawmy ludziom samym. Ludzie sami najlepiej wiedzą co chcą na woodstocku robić, nie trzeba im w tym pomagać. Po prostu nie przeszkadzać.

Pozdrawiam.
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Śro 17 Lut, 2016   

zbytni jarmark jest na głównej alei, te wszystkie stoiska powinny być gdzieś na bocznym placu

aby nie burzyć wszystkiego w niedzielę rano, LIDL powinien być dłużej otwarty (był chyba do 12 i już nic w nim nie było), a strefa Play była całkiem zamknięta, a szkoda bo w niedzielę jeszcze wiele osób chciało naładować telefon..
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Śro 17 Lut, 2016   

Przywrócić krany przy toiach między allegro i wioską piwną! Od lat były, a w tym roku z niewiadomych powodów nagle zniknęły...
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw 17 Mar, 2016   

Tasior napisał/a:
Przywrócić krany przy toiach między allegro i wioską piwną! Od lat były, a w tym roku z niewiadomych powodów nagle zniknęły...


100% poparcia - te toiki to naturalne miejsce, by wyskoczyć na 1 lub 2 między koncertami (albo nawet i w czasie!), a tu bęc - człowiek wychodzi z kibla, a tu bęc nie ma gdzie łap umyć! A najbliższa miejscówka z wodą to dopiero krany przy krisznie! w akcji desperacji niejeden piwem grabie musiał odkażać,.. chyba nie muszę przypominać, że marnowanie browara na festiwalu ociera się już o świętokradztwo!
 
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Wto 22 Mar, 2016   

Najważniejsze:
Uruchomić wywozy toików, dojazdy na pole i lidla wcześniej i zostawić na dłużej! Nawet na tydzień przed Woodstockiem jest to już liczba którą można wyrazić w tysiącach, którzy już koczują i jakiś mały tymczasowy sklepik czy market na miejscu byłby w porzo. Ruch mniejszy, niż w trakcie festiwalu, ale jak na dzień przed woodstockiem toiki są tak pełne wszystkiego, a zwłaszcza kupy że robi się z nich górka wystająca nad deskę sedesową to nie jest fajna sprawa.

Przywrócić wanienki przy kranach! <prysznic> <wanna> I ogrodzenie! Woda nie chlapie, można się oprzeć, albo coś umyć dużo wygodniej. I w ogóle wodę dopiąć na ostatni guzik, bo albo ciśnienie słabe, albo całkiem tej wody brakuje.


Pora pomyśleć o trochę bardizej zaawanasowanej przechowali bagażów, to nie jest Burning Man, że każdy wszystko przywozi i znika, jak Jurek ucywilizował woodstock kranami to logicznie by było iść za ciosem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group