Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
22 PW Imprezą masową o podwyższonym ryzyku
Autor Wiadomość
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

isis to islamiści, więc raczej walczą by siłą ludzi przekonać do ich wiary, no i uderzają w państwa, które walczą z nimi, ale jednak nadal uważam że jak mają uderzyć to albo śdm albo tak po prostu na jakimś dworcu/lotnisku, a nie w ludzi w znacznym stopniu obojętnych(a nawet "wrogów") dla narodu

tak że o wood się jakoś nie boję, już bardziej bym się bał o samą drogę
 
 
stasw328  
Coś już napisał

Wiek: 26
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 53
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Golem napisał/a:
A nie jest czasem tak, że ISIS jednak trochę bardziej nie lubi libertynów niż wierzących? Ja się jakoś nie mogę uwolnić od myśli, że w tym roku Wood po prostu potencjalnie jest zagrożony i jakiś tam niepokój we mnie siedzi.


Weź jednak pod uwagę fakt, że podstawowym zadaniem terroryzmu jest siać terror wśród nie tylko obywateli, ale gównie władzy, a naszej obecnej zamach na Woodstocku byłby nawet na rękę więc o ISIS się nie ma co bać. Zdecydowanie bardziej bałbym się prowokacji ze strony narodowców, jednak również nie wierzę, że w skali festiwalu miałoby to jakiś rozgłos wśród woodstokowiczów.
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

dla mnie największą obawą jest dyskomfort przez ogrodzenie/większą ilość niebieskich/(zobaczymy w jakim stopniu będzie działa ten monitoring) itp, a nie o zamachy, i o to czy to nie będzie ostatni wood w Polsce..
 
 
stasw328  
Coś już napisał

Wiek: 26
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 53
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Myślę, że płot niezbyt będzie czuć o ile nie będzie dokładnych kontroli na bramach i będzie można przemieszczać się w miarę luźno. A jak będzie dokładnie? Okaże się na miejscu.
 
 
vmaxmaniac  
Forumowy prawiczek

Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 7
Skąd: Środa Wlkp
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

clover93 napisał/a:
ale isis nie są głupi, nie będą atakować w coś co jest na rękę połowie ludności, wolą uderzyć w cele które zabolą, typu śdm, bo tamtych ludzi to wszystkim będzie szkoda, a ze śmierci "hołoty" to się połowa narodu ucieszy


Zawsze bylem dumny z kwalifikowania mojej skromnej osoby jako ''holoty'' <winko> dobrze mi z tym.
Co do isis dla nich niewierny to niewierny generalnie świry do kwadratu.[/list]
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Czasem mam wrażenie, że nie zdajecie sobie sprawy, jak wielu spośród nas to "narodowcy" xD
 
 
 
Rastagram  
Lubi pieprzyć
Seksy


Dołączyła: 20 Cze 2014
Posty: 446
Skąd: Jamaica
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Ossie napisał/a:
Offtop xD

Jak kupisz Raście piwko to będzie mogła mi dać piwko, które obiecała :3


Nawet jak nie postawi, A MAM NADZIEJĘ ŻE TO HONOROWY CZLEK, to i tak ci postawie :* ;)
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

jak Cię znajdę to postawię :D
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Szukaj wioski o najwyzszym stezeniu patologii xD
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

haha no postaram się xD
 
 
spootnick  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

A ja walnę herezją i pewnie zaraz całe forum się na mnie rzuci.

Mnie też się nie podobają te utrudnienia, ale z jednej strony jestem w stanie je zrozumieć, przynajmniej częściowo.
1. Kostrzyn znajduje się 30 km do tzw obozu uchodźców, a zdarzało się już przybyszom rozrabiać w Słubicach (obóz jest pod Frankfurtem).
2. Widzimy co dzieje się w Niemczech i Europie, stąd władza zaczyna się trochę trząść, bo nasze służby nie należą też do tych najlepszych. Jeżeli lepiej zorganizowani i dofinansowani zachodni funkcjonariusze nie dają rady, to co u nas?
3. Jakikolwiek problem mógłby być bardzo szkodliwy wizerunkowo przed ŚDM, a wiadomo w którym kierunku aktualna władza spogląda i jakie ma priorytety.
4. Nie ukrywajmy, że jednak takie skupisko ludzi, jest "atrakcyjnym" miejscem do posłania kilkuset "niewiernych" do piachu w imię Allaha czy innej wypaczonej idei (nikogo nie chcę obrazić, czasami ludzie celowo wyinaczają światłe pomysły a potem je wtłaczają ludziom do głów).
5. Co do prowokacji ze strony władzy, to nie byłbym do tego przekonany. Wiadomo, ręki sobie odciąć za nich nie dam, ale nie sądzę. To jest tylko kolejny powód do tego, żeby dbać o siebie wzajemnie i pilnować między sobą. Chociaż widzę z roku na rok poprawę, czasy kiedy zaczynałem przyjazdy na Wooda (początki lat 2000), to była wolna amerykanka. Teraz jest zupełnie inaczej, dużo bezpieczniej, np. nie ma tylu "zgonów" dogorywających pod obszczanym Toitojem czy kontenerem na śmieci. Ludzie bardziej o siebie dbają.
 
 
sabina  
Coś już napisał


Wiek: 57
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Jelcz-laskowice
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

"1. Kostrzyn znajduje się 30 km do tzw obozu uchodźców, a zdarzało się już przybyszom rozrabiać w Słubicach (obóz jest pod Frankfurtem). "

Chcą mieć ogrodzenie, to niech mają. Ale jak ktoś będzie chciał przez nie przejść, to przejdzie (przecież płot nie jest "pod prądem"). Nie takie przeszkody imigranci pokonywali. Także nic by to nie dało. A my sami o siebie wzajemnie potrafimy zadbać, więc nie wiem po co tyle zachodu. No ale jak chcą.....trudno, trwajmy i się nie dajmy :D pamiętajcie o fladze pod sceną :D
 
 
spootnick  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Co do płotu, to wiadomo, że nie jest to zabezpieczenie idealne, a wręcz głupie, bo może przysporzyć tylko kłopotów (np przy wybuchu paniki).
Ale zastanawiam się czy przypadkiem sponsor nie dorzucił się/argumentował, żeby on tam był. Wiadomo ludzie z miasta nie przyniosą sobie tyle browarka, pójdzie więcej rozwodnionego Lecha po 6 za zeta na terenie.
 
 
sabina  
Coś już napisał


Wiek: 57
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Jelcz-laskowice
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Prawdopodobnie niektórzy rozbiją się koło ogrodzenia, ale z drugiej strony :D Z wrodzonej awersji do głupich zakazów. Ech...ciekawy to będzie festiwal :D
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

spootnick napisał/a:
1. Kostrzyn znajduje się 30 km do tzw obozu uchodźców, a zdarzało się już przybyszom rozrabiać w Słubicach (obóz jest pod Frankfurtem).

Woodstock to nie Słubice, w przypadku jakiegokolwiek "rozrabiania" dostaliby na PW taki wpier...l, że uciekaliby szybciej niż się zjawili

spootnick napisał/a:
2. Widzimy co dzieje się w Niemczech i Europie, stąd władza zaczyna się trochę trząść, bo nasze służby nie należą też do tych najlepszych. Jeżeli lepiej zorganizowani i dofinansowani zachodni funkcjonariusze nie dają rady, to co u nas?

naszej władzy małe rąbnięcie byłoby bardzo na rękę, bo wtedy można by, wzorem francuskim, wprowadzić stan wyjątkowy, zamknąć granicę, zakazać nieodpowiednich demonstracji i ogólnie ludzi potrzymać bardziej za mordę. Poza tym "działo się" w Europie i Niemczech już rok temu podczas PW, w sierpniu setki tysięcy szturmowały granice, w Niemczech siedziała już ich spora część, a zamachy to, niestety, chleb powszedni zachodniej Europy, a jednak na poprzednim PW takich obostrzeń nie było

spootnick napisał/a:
3. Jakikolwiek problem mógłby być bardzo szkodliwy wizerunkowo przed ŚDM, a wiadomo w którym kierunku aktualna władza spogląda i jakie ma priorytety.

ŚDM i tak ma fatalny wizerunek, nie tylko z bezpieczeństwem.

spootnick napisał/a:
4. Nie ukrywajmy, że jednak takie skupisko ludzi, jest "atrakcyjnym" miejscem do posłania kilkuset "niewiernych" do piachu w imię Allaha czy innej wypaczonej idei (nikogo nie chcę obrazić, czasami ludzie celowo wyinaczają światłe pomysły a potem je wtłaczają ludziom do głów).

takich celów są w Europie setki. De facto każde większe skupisko ludzkie może nim być. Problem jest taki, iż wspomniane obostrzenia bynajmniej terrorystów nie powstrzymają (podobnie jak zamknięte granice czy rejestrowane telefony na kartę), za to zawsze uprzykrzają życie zwykłym ludziom. W ostateczności jakiś muslim wysadzi się pod bramą i zabije nie tych skaczących przy muzyce, ale tych czekających na kontrolę.

spootnick napisał/a:
Co do prowokacji ze strony władzy, to nie byłbym do tego przekonany.

Po tej władzy można spodziewać się wszystkiego, zwłaszcza dla pozbycia się odwiecznego wroga, jakim jest dla PiSu Owsiak...

Mnie ciekawi jak będzie wyglądało to całe ogrodzenie i jaki teren... czy laski też? Na pewno będzie to już inny festiwal...
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Pudelek napisał/a:
spootnick napisał/a:
1. Kostrzyn znajduje się 30 km do tzw obozu uchodźców, a zdarzało się już przybyszom rozrabiać w Słubicach (obóz jest pod Frankfurtem).

Woodstock to nie Słubice, w przypadku jakiegokolwiek "rozrabiania" dostaliby na PW taki wpier...l, że uciekaliby szybciej niż się zjawili

spootnick napisał/a:
2. Widzimy co dzieje się w Niemczech i Europie, stąd władza zaczyna się trochę trząść, bo nasze służby nie należą też do tych najlepszych. Jeżeli lepiej zorganizowani i dofinansowani zachodni funkcjonariusze nie dają rady, to co u nas?

naszej władzy małe rąbnięcie byłoby bardzo na rękę, bo wtedy można by, wzorem francuskim, wprowadzić stan wyjątkowy, zamknąć granicę, zakazać nieodpowiednich demonstracji i ogólnie ludzi potrzymać bardziej za mordę. Poza tym "działo się" w Europie i Niemczech już rok temu podczas PW, w sierpniu setki tysięcy szturmowały granice, w Niemczech siedziała już ich spora część, a zamachy to, niestety, chleb powszedni zachodniej Europy, a jednak na poprzednim PW takich obostrzeń nie było

spootnick napisał/a:
3. Jakikolwiek problem mógłby być bardzo szkodliwy wizerunkowo przed ŚDM, a wiadomo w którym kierunku aktualna władza spogląda i jakie ma priorytety.

ŚDM i tak ma fatalny wizerunek, nie tylko z bezpieczeństwem.

spootnick napisał/a:
4. Nie ukrywajmy, że jednak takie skupisko ludzi, jest "atrakcyjnym" miejscem do posłania kilkuset "niewiernych" do piachu w imię Allaha czy innej wypaczonej idei (nikogo nie chcę obrazić, czasami ludzie celowo wyinaczają światłe pomysły a potem je wtłaczają ludziom do głów).

takich celów są w Europie setki. De facto każde większe skupisko ludzkie może nim być. Problem jest taki, iż wspomniane obostrzenia bynajmniej terrorystów nie powstrzymają (podobnie jak zamknięte granice czy rejestrowane telefony na kartę), za to zawsze uprzykrzają życie zwykłym ludziom. W ostateczności jakiś muslim wysadzi się pod bramą i zabije nie tych skaczących przy muzyce, ale tych czekających na kontrolę.

spootnick napisał/a:
Co do prowokacji ze strony władzy, to nie byłbym do tego przekonany.

Po tej władzy można spodziewać się wszystkiego, zwłaszcza dla pozbycia się odwiecznego wroga, jakim jest dla PiSu Owsiak...

Mnie ciekawi jak będzie wyglądało to całe ogrodzenie i jaki teren... czy laski też? Na pewno będzie to już inny festiwal...


Z tym wysadzaniem się przed bramą to najcelniejsza uwaga (co nie znaczy, że pozostałe są chybione)

Moim zdaniem, całe to zamieszanie to raczej kwestia pokazania kto tu rządzi i że miejsce zwierzat jest w klatce xDDD a nie z dbałości o czyjeś bezpieczeństwo.

Gdyby ISIS czy inne radykalne ugrupowanie terrorystyczne chciało napierdalać woodstock, to już dawno by to zrobili. Oni nie mają żadnego interesu w marnowaniu zasobów ludzko-pirotechnicznych w polsce a tym bardziej nie na Woodstocku.
 
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

wiem jedno - gdybym był terrorystą-samobójcą to już pakowałbym plecak na ŚDM. Bardziej medialnej imprezy, zwłaszcza że związanej z religią niewiernych - nie ma. I to wcale nie trzeba się rozwalić na polu, gdzie dostęp będzie kontrolowany - przy tej lokalizacji i rozpierdulce jaką nowy rząd zrobił w służbach wystarczy bombnąć nawet w tłumie kierującym się na miejsce. Po wybuchu paniki setki trupów gwarantowane.

Woodstock miał ten plus, że przestrzeń była otwarta, a nie zamknięta w jednym. Po opłotowaniu ten plus w przypadku jakiegoś wypadku zniknie...
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Pudelek napisał/a:
wiem jedno - gdybym był terrorystą-samobójcą to już pakowałbym plecak na ŚDM. Bardziej medialnej imprezy, zwłaszcza że związanej z religią niewiernych - nie ma. I to wcale nie trzeba się rozwalić na polu, gdzie dostęp będzie kontrolowany - przy tej lokalizacji i rozpierdulce jaką nowy rząd zrobił w służbach wystarczy bombnąć nawet w tłumie kierującym się na miejsce. Po wybuchu paniki setki trupów gwarantowane.

Woodstock miał ten plus, że przestrzeń była otwarta, a nie zamknięta w jednym. Po opłotowaniu ten plus w przypadku jakiegoś wypadku zniknie...


Jestem ekstremalnie ciekawy jakie to będą płoty...
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

spootnick napisał/a:
Ale zastanawiam się czy przypadkiem sponsor nie dorzucił się/argumentował, żeby on tam był. Wiadomo ludzie z miasta nie przyniosą sobie tyle browarka, pójdzie więcej rozwodnionego Lecha po 6 za zeta na terenie.


gdzieś na forum była informacja że nie mają kontrolować pod względem wnoszonego własnego piwa (ktoś się kontaktował z organizatorami i tak odpowiedzieli), więc raczej wątpię by to była jakaś zależność

Pudelek napisał/a:
Mnie ciekawi jak będzie wyglądało to całe ogrodzenie i jaki teren... czy laski też?


tu masz zaznaczony teren
http://woodstock.maps.arc...e2ce7c4d33dc6ad
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

clover93 napisał/a:

tu masz zaznaczony teren
http://woodstock.maps.arc...e2ce7c4d33dc6ad


ahaa... czyli tam gdzie byłem rok temu to już była strefa, ale np. dwa lata temu już nie... pewno kto żyw to będzie starał się rozbić za płotem, choć z drugiej strony non stop potem przełazić przez bramki...
 
 
spootnick  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Pudelek, nie będę bawił się w cytaty, po prostu odpowiem na twoje argumenty w jednym długim bloku. Może komuś wyda się za długie i nie będzie tego czytał :):
1. To nie jest duża odległość, przecież do Kostrzyna można się dostać drogą 112 po stronie niemieckiej w ciągu pół godziny. Co do wpier...olu nie mam wątpliwości, tylko czy akurat władza nie czeka na rozruchy? I jeszcze jedno, to że byśmy się odegrali nie ulega kwestii, ale np nasze woodstockowe dziewczyny mogłyby ciężko oberwać/być molestowane (albo jeszcze gorzej) za to że nie chodzą w ścierce na głowie. To zostaje w głowie, a czasami nie tylko w głowie.
2. Sytuacja jednak jest inna, bo:
- dołączyliśmy do usa (celowo z małej litery) do kolejnej nie naszej wojny odbywającej się na bliskim wschodzie i mogą pojawić się chęci odwetu
- w zeszłym roku akcje zastraszania nie były tak powszechne, jak są teraz, sam rok 2016: Kolonia, Paryż, Bruksela itd.
- w tym roku będzie znacznie więcej obcokrajowców w Polsce ze względu na ŚDM - łatwiej pomylić terrorystę ze zwykłym pielgrzymem w tak zróżnicowanym tłumie (nie jestem rasistą, po prostu ludzie z różnych rejonów świata różnią się od siebie).
Co do chęci kontroli to wiem, że każdemu rządowi się taka sytuacja podoba. Więc czemu ten miałby być inny? Przecież ekipa PO też bawiła się w podsłuchy itp. Politycy różnych opcji nie różnią się od siebie tak bardzo, jak wygląda to na ekranie TV.
3. Zgadzam się z tobą w pełni, ale nie wiem w jaki sposób zagraniczne media się wypowiadają o ŚDM. Po akcji na PW wyskoczyłby jakiś kolejny klaun z "zachodu" i odradzał przyjazd do Polski. Pamiętam takiego byłego piłkarzynę z Angli (Sol Campbel), który spruwał się na Polskę i Polaków odradzając przyjazd na EURO 2012. Nie sądzę, aby to było potrzebne.
4. No własnie niektórzy z ludności "napływowej" zrobili sobie swego rodzaju zwyczaj rozpierniczania wszelkich tego typu skupisk ludzkich, nie pamiętam nazwy ostatniego festiwalu w Berlinie, który też był tak rozgoniony przez "śniadolicych". Takich celów są setki i na prawie każdym jest jakaś rozróba z imigrantami. Co do telefonów na kartę, które są rejestrowane zgadzam się z tobą, ale co do kontroli granicznych już się nie do końca mogę zgodzić. Duża ilość terrorystów, celowo pozbywała się swoich dokumentów, żeby nie można było ich za szybko skojarzyć. Prosta kontrola paszportu na granicy zatrzymuje delikwenta. Mnie osobiście nie przeszkadza legitymowanie się paszportem na granicy pod warunkiem, że nie dodatkowych obostrzeń typu jakieś wizy, itp.
5. Prowokacje to też nie jest wynalazek tego rządu. P. Bieńkowska sama na pewnych taśmach przyznała, że buda pod ambasadą Rosji w Warszawie podczas 11 listopada spłonęła nie do końca z rąk uczestników Marszu Niepodległości. Tego mogę się spodziewać, ale wydaje mi się, że byłoby to zbyt oczywiste (oczywiście mogę się mylić).

PS. a tak na boku, to nie jestem wyborcą PIS'u, nie byłem i nie będę. A łysy jestem bo włosy z głowy wypadły ze starości ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group