Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
22 PW Imprezą masową o podwyższonym ryzyku
Autor Wiadomość
goldenboj  
Lubi pieprzyć
Muzyk :)


Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 469
Skąd: Zbąszynek
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

sabina napisał/a:
Prawdopodobnie niektórzy rozbiją się koło ogrodzenia, ale z drugiej strony :D Z wrodzonej awersji do głupich zakazów. Ech...ciekawy to będzie festiwal :D

Np. ja bo będę autem wypełnionym "niebezpiecznymi przedmiotami"...
 
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

spootnick napisał/a:

1. To nie jest duża odległość, przecież do Kostrzyna można się dostać drogą 112 po stronie niemieckiej w ciągu pół godziny. Co do wpier...olu nie mam wątpliwości, tylko czy akurat władza nie czeka na rozruchy? I jeszcze jedno, to że byśmy się odegrali nie ulega kwestii, ale np nasze woodstockowe dziewczyny mogłyby ciężko oberwać/być molestowane (albo jeszcze gorzej) za to że nie chodzą w ścierce na głowie. To zostaje w głowie, a czasami nie tylko w głowie.

i naprawdę sądzisz, że w tym tłumie jaki jest na woodstocku grupa śniadolitych mężczyzn mogłaby sobie ot tak molestować jakieś dziewczyny przy braku reakcji innych osób? PW słynie z tego, że ludziom się pomaga - tak jak kiedyś łapano i rozprawiano się ze złodziejami lub zadymiarzami tak samo zareagowano by na działania ciapatych. Woodstock to nie Kolonia czy Sztokholm, gdzie ludzie już się przyzwyczaili do innego koloru gęby - tutaj każda taka grupa od razu przyciągałaby stosowną uwagę i reakcję. Zupełnie inne warunki.

Cytat:

2. Sytuacja jednak jest inna, bo:
- dołączyliśmy do usa (celowo z małej litery) do kolejnej nie naszej wojny odbywającej się na bliskim wschodzie i mogą pojawić się chęci odwetu
- w zeszłym roku akcje zastraszania nie były tak powszechne, jak są teraz, sam rok 2016: Kolonia, Paryż, Bruksela itd.
- w tym roku będzie znacznie więcej obcokrajowców w Polsce ze względu na ŚDM - łatwiej pomylić terrorystę ze zwykłym pielgrzymem w tak zróżnicowanym tłumie (nie jestem rasistą, po prostu ludzie z różnych rejonów świata różnią się od siebie).

z USA Polska już odbyła wspólnie kilka wojen, a do tej obecnej w Syrii dołączyło jeszcze wiele innych państw. Nadal nie uważam, że akurat Polska znalazła się na szczególnym celowniku z tego powodu, pomijając ŚDM

A obcokrajowców jest i tak sporo w Polsce w wakacje i raczej ogromna większość uczestników ŚDM będzie białego koloru skóry.

Cytat:

3. Zgadzam się z tobą w pełni, ale nie wiem w jaki sposób zagraniczne media się wypowiadają o ŚDM. Po akcji na PW wyskoczyłby jakiś kolejny klaun z "zachodu" i odradzał przyjazd do Polski.

myślę, że zagraniczne media ŚDM niezbyt mocno interesuje. Jest tylko różnych doniesień z Polski o działaniach rządu, że akurat ta impreza chyba jakoś się nie przebija.

Cytat:
ale co do kontroli granicznych już się nie do końca mogę zgodzić. Duża ilość terrorystów, celowo pozbywała się swoich dokumentów, żeby nie można było ich za szybko skojarzyć. Prosta kontrola paszportu na granicy zatrzymuje delikwenta.

jasne, bo terrorysta na pewno skorzysta z przejścia granicznego i to jeszcze bez paszportu ;)) Z tą "dużą ilością terrorystów" to grube przegięcie - prawie wszyscy zamachowcy w Europie urodzili się tutaj, podróżowali jak najbardziej legalnie na swoich papierach. Jedynie dwóch czy trzech to osoby które udawały uchodźców bez dokumentów. Więc co, zakazać osobom o śniadym kolorze skóry albo arabskim wyglądzie podróżowania w ogóle?

Zamykanie granic uszczelni napływ nielegalnych migrantów ekonomicznych, ale nie bojowników o sprawę islamu. Utrudni za to bardzo życie zwykłym obywatelom i turystom. Dość regularnie poruszam się na różnych pograniczach, czasem przekraczam granicę wielokrotnie w ciągu dnia i w miejscach typu jakaś ścieżka, las itp.. Nie wyobrażam sobie za każdym razem kontroli granicznej z pełną ceregielą, kolejki, kopanie w plecakach i dymanie do oficjalnego przejścia, które może być oddalone o kilkadziesiąt kilometrów.

Cytat:
Prowokacje to też nie jest wynalazek tego rządu.

róznica jest taka, że PO nie dążyło do państwa autorytarnego, a PiS tak. Zatem prowokacja prowokacji nie równa.

Cytat:
a tak na boku, to nie jestem wyborcą PIS'u, nie byłem i nie będę.

nie tylko PiS jest siłami ciemności w tym parlamencie ;) Ale to już zupełnie inna dyskusja.
 
 
shvedeq  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 21
Skąd: Namysłów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

U nas w zeszłym roku była grupa 4 czy 5 Egipcjan. Teraz ich nie wpuszczą ze względu na kolor skóry i podejrzenia o terroryzm?
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

w sumie wcale bym się nie zdziwił jeśli te kontrole na bramach nie polegały właśnie głównie by sprawdzać dokładniej obcokrajowców(podejrzanie wyglądających), a białych w większości przypadków będą puszczać nawet nie zwracając na nich uwagi
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

gdyby kontrolowali wszystkich, to kolejki byłby dłuższe niż za PRL-u bo srajtaśmę... to byłaby rzeczywista śmierć Woodstocka, bo komu by się chciało będąc rozbitym za płotem czekać dłuugo na tych bramkach.

No i ciekawe czy płot nie podzieli woodstockowiczów na tych "lepszych" i "gorszych". Czy np. PP będzie się w ogóle pojawiał za płotem, albo medyczni czy to zostanie tylko dla tych wewnątrz klatki?
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Cytat:
No i ciekawe czy płot nie podzieli woodstockowiczów na tych "lepszych" i "gorszych". Czy np. PP będzie się w ogóle pojawiał za płotem, albo medyczni czy to zostanie tylko dla tych wewnątrz klatki?


była gdzieś też informacja już że tylko w obrębie ogrodzonego terenu ma być dostęp do toi toiów, pomocy czerwonych itd
 
 
Elys  
Coś już napisał
Zawodowy prokrastynator.

Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 64
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Podzieli, według tego co wypisywali na FB i innych źródłach "służby/usługi" woodstockowe będą tylko dostępne na terenie festiwalu.
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

aha. Czyli jak się coś stanie za płotem to zasuwaj po pomoc przez bramę... "fajnie". Biorąc pod uwagę, że do tej pory czerwoni docierali nawet do odległych miejsc to jest "dobra zmiana".
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

ja i tak wolę poza być (w miejscu gdzie ostatnio byłem), tylko jedno co mnie martwi, to to czy nie będą kolejki przy bramach żeby za każdym razem nie trzeba było stać..
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Ja jadę, jak zawsze. Rozbijam się, gdzie zawsze. Jak to będzie wyglądało nie ma co gdybać. kto chce, ten ryzykuje i jedzie, kto nie chce ten zostaje w domu, potem dowiadując sie jak było od tych co byli. Jeśli się nie myle ( niestety mogę się mylić, a sprawdzać mi się nie chce) to prawo stanowi, że jeżeli jesteś w stanie udzielić pomocy medycznej to MUSISZ jej udzielić, niezależnie od płotów, kolorów skóry czy innych dyrdymałów. Całe to nakręcanie się jest bez sensu. Zakaz wnoszenia butli, kuchenek i szkła był od lat. Zakazy picia pod scenami też już kilka lat obowiązują. Może się okazać, że ten płot i szperanie po plecakach będzie tak samo skrupulatnie egzekwowane jak reszta zakazów.
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

_Szajba_ napisał/a:
Jeśli się nie myle ( niestety mogę się mylić, a sprawdzać mi się nie chce) to prawo stanowi, że jeżeli jesteś w stanie udzielić pomocy medycznej to MUSISZ jej udzielić, niezależnie od płotów, kolorów skóry czy innych dyrdymałów


tu raczej nie tyle chodzi o samą pomoc medyczną, co np że czerwoni nie będą wychodzić na patrole poza ogrodzenie, tak samo pewnie nie będziesz mógł liczyć na interwencję niebieskich itp
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Wiem, że skończy się to linczem, ale muszę to napisać. Czerwoni są DLA MNIE bezużyteczni. Kilka razy potrzebowałem pomocy to musiałem znaleźć kogoś w żółtej koszulce lub medyka. Większość nie wie co, gdzie i jak. W dupie mają regulamin, którego powinni pilnować. To może być tylko moje doświadczenie z nimi, ale z roku na rok jest coraz gorzej. Więc ich patroli mi by nie brakowało, a nawet bym pewnie nie zauważył. Co do niebieskich, to tylko wiadomość o tym, że ich nie będzie będzie miała zły skutek, bo zachęci do kradzieży. Muszę przyznać, że nigdy ich na polu nie widziałem. Ze dwa razy pod scena i ze dwa w wiosce piwnej, a tak to tylko słyszałem o nich, że są. Jedyna rada dla tych co się rozbijają dalej i chcą byc bezpieczni - dogadajcie się kto z sąsiadów zna pierwszą pomoc itp., niech każdy ma swoją apteczkę, a najlepiej weźcie numer telefonu do jakiegoś żółtego i do niego dzwońcie w razie potrzeby.
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

_Szajba_ napisał/a:
Co do niebieskich, to tylko wiadomość o tym, że ich nie będzie będzie miała zły skutek, bo zachęci do kradzieży. Muszę przyznać, że nigdy ich na polu nie widziałem. Ze dwa razy pod scena i ze dwa w wiosce piwnej, a tak to tylko słyszałem o nich, że są.


w sumie w terenie też nie kojarzę ich, ale koncerty obstawiają raczej
no właśnie chodzi o tą świadomość że ktoś tego "pilnuje", choć i tak oni nie przyłapali by na kradzieży, bo skąd by mieli wiedzieć czy złodziej czy właściciel, więc jedynie to później mogliby się zająć złodziejem jeśli sam byś go złapał, więc w sumie to jak przyłapiesz kogoś na kradzieży to i sąsiedzi Ci na pewno pomogą z nim
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

my w zeszłym roku mieliśmy na patelni busa całego zapakowanego gwoździami i materiałami wybuchowymi.. nie zdetonowaliśmy go tylko dla tego, ze się najebaliśmy... <rotfl3> więc szkoda, że w tym roku nas nie wpuszczą :(
 
 
 
Ossie  
Typowy spamer
SPAMCYCKI


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 1195
Skąd: Łaskarzew / Warszawa
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

A teraz smerfy zrobią Sis wjazd na chatę xD
 
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Śro 29 Cze, 2016   

W tej chwili podstawowe pytanie, to od kiedy będzie już ten płot i zaczną "działać" przeklęte bramki...
 
 
paolina.zet  
Coś już napisał


Wiek: 29
Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 86
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro 29 Cze, 2016   

Czerwoni to patologia. Zapytaj czerwonego o coś a na pewno dostaniesz odpowiedź.... przysłowiowy Janusz bardziej ogarnia topografie festiwalu niż oni.......
 
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 29 Cze, 2016   

Tak dla informacji - do przedmiotów niebezpiecznych zalicza się szpadle i ich nie będzie można wnosić na teren (jak np noży czy siekierek) - informacja od znajomego z PP. Więc jeśli ktoś chce się okopywać to albo łyżeczką albo czaszką kogoś z rządu. Obojętnie.

[ Dodano: Śro 29 Cze, 2016 ]
P.S.

Widelce ponoć tylko plastikowe można i to nie żart. W sumie logiczne, za pomocą widelca można porwać samolot.

#mamojadęnawoodstockporwaćsamolot
 
 
sabina  
Coś już napisał


Wiek: 57
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Jelcz-laskowice
Wysłany: Śro 29 Cze, 2016   

Co my mamy teraz z flagami zrobić? Jak i na czym je przymocować? Przecież kija ze sobą nie przywiozę, choćby dlatego, że mnie z nim nie wpuszczą.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 29 Cze, 2016   

Możecie zrobić drzewiec z plastikowych widelców, tylko uważajcie, bo pomyślą, że chcecie porwać dużo samolotów :D Dlatego pewnie Iskry wycofali, by żaden widelcowy terrorysta nie porwał wojskowego samolotu.
 
 
sabina  
Coś już napisał


Wiek: 57
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Jelcz-laskowice
Wysłany: Śro 29 Cze, 2016   

Radosław Lubor napisał/a:
Możecie zrobić drzewiec z plastikowych widelców, tylko uważajcie, bo pomyślą, że chcecie porwać dużo samolotów :D Dlatego pewnie Iskry wycofali, by żaden widelcowy terrorysta nie porwał wojskowego samolotu.


Ale jak nas poniesie i zrobimy drzewca zbyt wysokiego, to oskarżą nas o polowanie na samoloty pasażerskie. Trzeba będzie użyć tylko widelczyków :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group