Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
2016 bez Woodstocku?
Autor Wiadomość
rizaki  
Rozkręca sie
ymm?


Wiek: 34
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 147
Skąd: no
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Fatalnie się robi w tym kraju, nacjonalistów przybywa a katole dostają za dużo praw głosu. Ostatnio odkryłem, że w sejmie istnieje "parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski" - 39 posłów, 2 senatorów, sam pis. ( http://www.sejm.gov.pl/se...ADZESP&Zesp=150 )
Niech powołają jeszcze świętą inkwizycję i mamy średniowiecze.

Może komuś wymowną koszulkę? zrobiłem sobie taką ostatnio na allprincie (projekt własny) i prezentuje się świetnie. Zrobiłbym taką flagę, ale nie stać mnie a plastyk ze mnie żaden.



A wracając do Woodstocku, mocno wierzę, że grupa sfrustrowanych ludzi może wiele zmienić. Z jednej strony fajnie odciąć się od polityki, z drugiej dobrze manifestować swoją niechęć i obrzydzenie. Bo kościół w sejmie, który wypowiada się w kwestiach moralności (co za hipokryzja) to dla mnie za wiele. Pomijając zakazy, którymi zaczną nas zasypywać. Eutanazja? Aborcja? Nigdy w życiu! To nie jest Twoje ciało! Przecież jesteś dzieckiem boga. Psiamać...

ps: W ramach relaksu, do kawy lub kakao, proponuję usiąść wygodnie i posłuchać wykładu dr Jerzego Vetulaniego:
"Neurobiologia i religia".

ps2: Czemu by nie zaprosić tego wybitnego neurobiologa i biochemika na ASP?
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Piwonia napisał/a:

[ Dodano: Czw 09 Cze, 2016 ]
Jaaasiek napisał/a:
Nie wyobrażam sobie, żeby środowiska rydzykowskie czy radykalnonarodowe mogły się jeszcze bardziej zacietrzewić.


Nie dociera do Ciebie jeden oczywisty fakt - osobą która się nonstop zacietrzewia, która nonstop prowokuje, która co tydzień dodaje do pieca jest Jerzy Owsiak (no i blogger Matka Kurka ale myślę, że nie ma co zajmować się przypadkami z zakresu psychiatrii). Tak - uważam że terlikowskie i rydzyki zapomniały by o owsiaku gdyby on odpuścił. Tak jak to, że marek belka jestciągle na najwyższych państwowych posadach. A my mielibyśmy festiwal. Nie miałabytm żadnych pretensji do jurasa o jego osobiste porachunki gdyby nie to, że gra nami, naszym festiwalem. (tak, wiem, że on jest jego twórcą ale gdy pilot samolotu ma osobiste porachunki z arabskim terrorystą, nie powinien rozbijać samolotu wraz z tysiacem pasażerów tylko po to by dać temu jednemu nauczkę)

A teraz idę spać bo jutro ostatnie 2 kolokwia przed sesją.

Powodzenia na kolokwiach :)

Uważam, że jednak nagonki rozpętują te środowiska, o których myślisz, że zapomną. Nie rozumiesz, że dla nich sam fakt Woodstocku czy WOŚP jest niewygodny bo pokazują choćby to, że ludzie mogą tworzyć inną wspólnotę niż Kościół? Tylko taką bez stricte określonych zasad, bez podziału, bez nienawiści. Są to też wydarzenia, które wywierają na ludziach niesamowity wpływ, wpływ, który u radykałów wisi na włosku. Ci ludzie widza wielkie zło w tym, że bawimy się te kilka dni beztrosko, po całorocznym tyraniu, zamiast chodzić w procesjach, krzewić patriotyzm czy Bóg wie co jeszcze...

Dlatego uważam, że tacy ludzie będą dążyć do unicestwienia WOŚP jak i Woodstocku.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Jaaasiek napisał/a:
Piwonia napisał/a:

[ Dodano: Czw 09 Cze, 2016 ]
Jaaasiek napisał/a:
Nie wyobrażam sobie, żeby środowiska rydzykowskie czy radykalnonarodowe mogły się jeszcze bardziej zacietrzewić.


Nie dociera do Ciebie jeden oczywisty fakt - osobą która się nonstop zacietrzewia, która nonstop prowokuje, która co tydzień dodaje do pieca jest Jerzy Owsiak (no i blogger Matka Kurka ale myślę, że nie ma co zajmować się przypadkami z zakresu psychiatrii). Tak - uważam że terlikowskie i rydzyki zapomniały by o owsiaku gdyby on odpuścił. Tak jak to, że marek belka jestciągle na najwyższych państwowych posadach. A my mielibyśmy festiwal. Nie miałabytm żadnych pretensji do jurasa o jego osobiste porachunki gdyby nie to, że gra nami, naszym festiwalem. (tak, wiem, że on jest jego twórcą ale gdy pilot samolotu ma osobiste porachunki z arabskim terrorystą, nie powinien rozbijać samolotu wraz z tysiacem pasażerów tylko po to by dać temu jednemu nauczkę)

A teraz idę spać bo jutro ostatnie 2 kolokwia przed sesją.

Powodzenia na kolokwiach :)

Uważam, że jednak nagonki rozpętują te środowiska, o których myślisz, że zapomną. Nie rozumiesz, że dla nich sam fakt Woodstocku czy WOŚP jest niewygodny bo pokazują choćby to, że ludzie mogą tworzyć inną wspólnotę niż Kościół? Tylko taką bez stricte określonych zasad, bez podziału, bez nienawiści. Są to też wydarzenia, które wywierają na ludziach niesamowity wpływ, wpływ, który u radykałów wisi na włosku. Ci ludzie widza wielkie zło w tym, że bawimy się te kilka dni beztrosko, po całorocznym tyraniu, zamiast chodzić w procesjach, krzewić patriotyzm czy Bóg wie co jeszcze...

Dlatego uważam, że tacy ludzie będą dążyć do unicestwienia WOŚP jak i Woodstocku.


O dokładnie. Dodam jeszcze, że te środowiska okołopisowskie i radiomaryjne nagonkę na Woodstock i WOŚP tworzą już od wielu lat i to nie jest tak, że Owsiak jest tym który non stop się zacietrzewia - chociaż wg. mnie wobec przyjmowanej przez te okołopisowskie środowiska retoryki ciężko mu się dziwić. Co do tego czy tylko matkakurka tworzy nagonkę - ja polecam sobie pooglądać materiały chociażby tvrepublika czy innych okołopisowskich mediów na temat woodstocku czy wośp (które wracają tam co jakiś czas) - myślę że to jednak jest dużo większa prowokacja czy zacietrzewianie się ;)
 
 
 
Oczko66617  
Rozkręca sie
We are your friends


Wiek: 28
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Oficjalne stanowisko na temat doniesień medialnych w sprawie woodstocku jako imprezy o podwyższonym ryzyku http://woodstockfestival....anku_woodstock/

Obecnej władzy bardzo zależy aby utrudnić a najlepiej wręcz nie dopuścić do zorganizowania Wooda...
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

W sumie trochę się zdziwiłem, że od początku nie został tak zakwalifikowany (jako impreza podwyższonego ryzyka). Najbardziej zastanawia chyba kwestia tego alkoholu, ale chyba jest to do rozwiązania. Monitoring odbywał się zawsze policyjnym śmigłowcem. Większa liczba czerwonych koszulek nie stanowi chyba dużego wyzwania, trudniej pewnie z niebieskimi bo to koszty.

Ciekawe jest, że w tym oświadczeniu organizatorzy piszą, że "na pewno będzie inny festiwal". Póki co największą nowością są samochody, ale brzmi to tak jakby mieli więcej niespodzianek, o których nie mówią póki co.

Niemniej jednak wydawanie takiej decyzji to typowe, legalne, ale wyjątkowo świńskie działanie środowisk tzw. prawicy.

a tu: http://www.gazetalubuska....wideo,10090418/ takie info

Cytat:
Oficjalnie Przystanek Woodstock 2016 za wydarzenie o podwyższonym ryzyku jeszcze nie został uznany. - Możemy to zrobić dopiero po tym, jak organizator złoży wniosek o zorganizowanie imprezy masowej.Komendant wojewódzki nie chciał jednak stawiać fundacji WOŚP przed faktem dokonanym i na początku czerwca wysłał pismo, w którym informuje, że festiwal może być uznany za imprezę o podwyższonym ryzyku. Organizator ma tym samym więcej czasu, żeby spełnić wymogi, które się z tym wiążą - wyjaśnia Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

a z tym alkoholem to nie mialo byc tak ze owsiak mial to obejsc przez utworzenie wielu mniejszych imprez z kazdej strefy?
jakos tego nie widze

winogron napisał/a:
Ciekawe jest, że w tym oświadczeniu organizatorzy piszą, że "na pewno będzie inny festiwal". Póki co największą nowością są samochody, ale brzmi to tak jakby mieli więcej niespodzianek, o których nie mówią póki co.


tez sie tego boje. Juz widok pola bez samochodow bedzie dziwny, a co dopiero wieksze zmiany, jak ktos wyzej napisal - chociazby zakaz alkoholu.
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

winogron napisał/a:
Monitoring odbywał się zawsze policyjnym śmigłowcem.


no to był jeden śmigłowiec na taki obszar i nie przez cały czas i nawet nie odczuwalny, a jeśli teraz w każdym możliwym miejscu będą kazać zamontować kamerę 24h na dobę to jednak już jakoś tak będzie się czuło tą inwigilację..
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Monitoring jeżeli ma być to w obrębie scen, bo tam jest teren imprezy. Największym problemem jest chyba ta ilość osób w ochronie i obsłudze
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

no wiem że w lesie monitoringu nie dadzą, ale i tak pasaż itp pewnie będzie pod kamerami..
 
 
stasw328  
Coś już napisał

Wiek: 27
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 53
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Jeśli dobrze zrozumiałem to monitoring ma się ograniczyć do małej i dużej sceny. Oby tak było i oby to była już ostatnia zmiana "na lepsze"
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

oby
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

clover93 napisał/a:
winogron napisał/a:
Monitoring odbywał się zawsze policyjnym śmigłowcem.


no to był jeden śmigłowiec na taki obszar i nie przez cały czas i nawet nie odczuwalny, a jeśli teraz w każdym możliwym miejscu będą kazać zamontować kamerę 24h na dobę to jednak już jakoś tak będzie się czuło tą inwigilację..


Inwigilacja to mimo wszystko chyba jednak zbyt mocne słowo ;)
 
 
 
nexus  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Ludzie takie brednie wypisujecie, że aż musiałem konto założyć. Ktoś wspomniał o ustawie antyterrorystycznej, cała sprawa z festiwalem nie ma z nią nic wspólnego, chodzi o ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych, która jest od lat. Woodstock nigdy nie spełniał jej wymogów, zgody były dawane z dobrej woli policji i władz samorządowych. Pod takim zezwoleniem ktoś się podpisuje w tym przypadku prezydent/burmistrz Kostrzyna, którą opiniuje Policja i teraz mamy zamachy w Belgii, Francji, całą armię znudzonych islamistów w Niemczech, wydarzenia w Kolonii czy ostatnio podczas festiwalu muzycznego w Darmstadt i teraz ruszcie głową co by się stało jakby coś takiego stało się na Woodstocku, przecież Ci ludzie wydający zgody poszliby siedzieć, a Wy byście biadolili, że "Państwo nie zapewniło bezpieczeństwa". Niżej dałem wyciąg z ww. ustawy niech każdy sobie przeczyta czy festiwal spełnia definicję "imprezy podwyższonego ryzyka" i czy te wymagania są takie wygórowane, bo tak naprawdę chodzi o koszt wynajęcia ochrony. PS. miałem wrażenie, że Woodstock jest tolerancyjnym miejsce, a powyżej co drugi post to hejt na "katoli" 'Pisiorów" itd. ludzie więcej dystansu mniej nienawiści.

imprezie masowej podwyższonego ryzyka – należy przez to rozumieć imprezę
masową, w czasie której, zgodnie z informacją o przewidywanych zagrożeniach
lub dotychczasowymi doświadczeniami dotyczącymi zachowania osób
uczestniczących, istnieje obawa wystąpienia aktów przemocy lub agresji;

w przypadku imprezy masowej podwyższonego ryzyka – co najmniej 15
członków służb: porządkowej i informacyjnej na 200 osób, które mogą być
obecne na imprezie masowej, i co najmniej 2 członków służb: porządkowej lub
informacyjnej na każde następne 100 osób, przy czym nie mniej niż 50%
ogólnej liczby członków służb stanowią członkowie służby porządkowej
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Kurvinox napisał/a:
Mazu napisał/a:
zakaz picia alkoholu pod scenami i na ASP "obowiązuje" od lat. :)


Aha xD No to pierwsze słyszę


dokładnie ale co roku się na tym łapę (patrząc na mapkę) w zeszłym też był zakaz ? <mysli2> ?? <rotfl3> <rotfl3>
 
 
nexus  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

harris napisał/a:
Kurvinox napisał/a:
Mazu napisał/a:
zakaz picia alkoholu pod scenami i na ASP "obowiązuje" od lat. :)


Aha xD No to pierwsze słyszę


dokładnie ale co roku się na tym łapę (patrząc na mapkę) w zeszłym też był zakaz ? <mysli2> ?? <rotfl3> <rotfl3>


no właśnie podniecacie się nie wiadomo czym, ludzie na każdych dożynkach piją browar, najwyżej nie będzie można pod sceną no i teksty o jakiejś inwigilacji, a na każdych juvenaliach obowiązuje ustawa o imprezach masowych i jakoś ludzie żyją, kamera na ludzi pod sceną to taki problem? i tak już nagrywa tam owsiak.tv. Problem dla organizatora to jak napisałem powyżej, koszty ochrony, bo do tej pory ochroną zajmowały się dzieci w czerwonych koszulkach i garstka ochroniarzy a jak coś się stanie to to nie wystarczy
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

nexus napisał/a:
no właśnie podniecacie się nie wiadomo czym, ludzie na każdych dożynkach piją browar, najwyżej nie będzie można pod sceną no i teksty o jakiejś inwigilacji, a na każdych juvenaliach obowiązuje ustawa o imprezach masowych i jakoś ludzie żyją, kamera na ludzi pod sceną to taki problem? i tak już nagrywa tam owsiak.tv. Problem dla organizatora to jak napisałem powyżej, koszty ochrony, bo do tej pory ochroną zajmowały się dzieci w czerwonych koszulkach i garstka ochroniarzy a jak coś się stanie to to nie wystarczy


Woodstock to nie są juwenalia, czy dożynki...
 
 
KuniOl  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 26
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Tak to jest jak władza wprowadza specjalnie, z zamierzeniem destabilizacji kraju, tłumy ludzi, którzy nie są przystosowani do życia w grupach innych wyznaniowo niż ta ich. Potem w imię oczywiście bezpieczeństwa ludzi, których SAMI narazili wprowadzają dla dobra tychże liczne środki "bezpieczeństwa". W tymże imieniu za niedługo każda karta SIM będzie musiała być rejestrowana, a taki Woodstock, na którym autentycznie czułem się bezpieczniej niż na takich chociażby dniach Bytomia czy innych Juwenaliach dostanie po dupie, czytaj - zabierze się ludziom część wolności dla której tam jadą w imię bezpieczeństwa. To ma sens.

Idź pan w ch**.
 
 
Kinga1804  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 17 Lip 2014
Posty: 28
Skąd: Kotów
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

KuniOl napisał/a:
Tak to jest jak władza wprowadza specjalnie, z zamierzeniem destabilizacji kraju, tłumy ludzi, którzy nie są przystosowani do życia w grupach innych wyznaniowo niż ta ich. Potem w imię oczywiście bezpieczeństwa ludzi, których SAMI narazili wprowadzają dla dobra tychże liczne środki "bezpieczeństwa". W tymże imieniu za niedługo każda karta SIM będzie musiała być rejestrowana, a taki Woodstock, na którym autentycznie czułem się bezpieczniej niż na takich chociażby dniach Bytomia czy innych Juwenaliach dostanie po dupie, czytaj - zabierze się ludziom część wolności dla której tam jadą w imię bezpieczeństwa. To ma sens.

Idź pan w ch**.

Sam pan idź w ch**. Sam Owsiak mówił, że zakaz samochodów miał wejść już rok wcześniej, a proszony o to był od lat, ale zawsze umiał się dogadać. W tym roku dopiero nie udało mu się pójść na kompromis. Ten zakaz powinien istnieć tam od lat, zanim w ogóle nagłośniano kwestie uchodźców, która nie ma z tym nic wspólnego. Wiem że szukanie winnych jest modne i to nośny temat, ale niesmaczne jest, gdy za całe zło wini się nie ludzi o złej woli, tylko wyciera się mordę hasłami ZŁY UCHODŹCA i TERRORYZM.
 
 
KuniOl  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 26
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Nie wycieram tym mordy, bo z kuli mnie to cała ta euro poprawność mnie mało obchodzi, tak samo jak los Państw, które teraz mają z tym problem - sami zapracowali. Natomiast czy ja mam ból dupska o to, że usuneli samochody? Nie, mam ból dupska, że za niedługo ten festiwal będzie taki jak Opener czy inne tego typu, gdzie człowieka nie traktuje się jak człowieka, tylko jak potencjalnego przestępca, każdy Ci patrzy na rece, a ludzi czują się zastraszeni, bo każdy może się wyjeb** w środku tłumu. Rok temu nawet mi to przez myśl nie przeszło, a teraz za sprawą tej całej poprawności politycznej mam siedzieć cicho, bo coś mi nie pasuje. Nie pasuje mi, że tak otwarty festiwal jakim był Woodstock musi przejść modernizację, bo parę osób postanowiło wpuścić ludzi, którzy lubią "rozrywki". I nie mów mi, że to nie jest kwestia tego, jaka jest sytuacja w Europie aktualnie.
 
 
Kinga1804  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 17 Lip 2014
Posty: 28
Skąd: Kotów
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

KuniOl napisał/a:
Nie wycieram tym mordy, bo z kuli mnie to cała ta euro poprawność mnie mało obchodzi, tak samo jak los Państw, które teraz mają z tym problem - sami zapracowali. Natomiast czy ja mam ból dupska o to, że usuneli samochody? Nie, mam ból dupska, że za niedługo ten festiwal będzie taki jak Opener czy inne tego typu, gdzie człowieka nie traktuje się jak człowieka, tylko jak potencjalnego przestępca, każdy Ci patrzy na rece, a ludzi czują się zastraszeni, bo każdy może się wyjeb** w środku tłumu. Rok temu nawet mi to przez myśl nie przeszło, a teraz za sprawą tej całej poprawności politycznej mam siedzieć cicho, bo coś mi nie pasuje. Nie pasuje mi, że tak otwarty festiwal jakim był Woodstock musi przejść modernizację, bo parę osób postanowiło wpuścić ludzi, którzy lubią "rozrywki". I nie mów mi, że to nie jest kwestia tego, jaka jest sytuacja w Europie aktualnie.

Przecież na razie poza samochodami nic się nie zmieniło, więc po co ten raban?
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Tasior napisał/a:
nexus napisał/a:
no właśnie podniecacie się nie wiadomo czym, ludzie na każdych dożynkach piją browar, najwyżej nie będzie można pod sceną no i teksty o jakiejś inwigilacji, a na każdych juvenaliach obowiązuje ustawa o imprezach masowych i jakoś ludzie żyją, kamera na ludzi pod sceną to taki problem? i tak już nagrywa tam owsiak.tv. Problem dla organizatora to jak napisałem powyżej, koszty ochrony, bo do tej pory ochroną zajmowały się dzieci w czerwonych koszulkach i garstka ochroniarzy a jak coś się stanie to to nie wystarczy


Woodstock to nie są juwenalia, czy dożynki...


Ja widzę dużo podobieństw woodstocku i Juwenaliów ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group