Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
2016 bez Woodstocku?
Autor Wiadomość
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Z tego co Jurek napisal,mozna wywnioskowac ze przyszly przystanek(2017) jest zagrozony,czy tylko ja tak mysle? Szlag by to trafil,pisiory sa i walcza ,o to by zabrac nam to co najlepsze! bo nie wierze za policja i to nagle bez zadnych naciskow,tak wysrubowala warunki ktore fundacja musi spelnic,a to zwiekszy naklady finansowe.Sponsorzy tez pewnie walcza tylko o swoje interesy,hojniejsi raczej nie beda chyba ze zajma caly festiwal,lacznie z nazwa <zly>
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

sabina napisał/a:
clover93 napisał/a:
eh.. a w tym roku moja dziewczyna jedzie po raz pierwszy, chciałem jej pokazać jak tam jest pięknie a tu jeden wielki znak zapytania jak to będzie wyglądało..


Nie będzie tak samo, to fakt, ale i tak będzie pięknie, bo ludzie są piękni. Więc jedźcie i bawcie się jak najlepiej, i niczym się nie martwcie :D


wiem, wiem ale i tak szkoda że to się zmienia i w dodatku w takim kierunku. .
 
 
Elys  
Coś już napisał
Zawodowy prokrastynator.

Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 64
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

DRY CIDER napisał/a:
Z tego co Jurek napisal,mozna wywnioskowac ze przyszly przystanek(2017) jest zagrozony,czy tylko ja tak mysle? Szlag by to trafil,pisiory sa i walcza ,o to by zabrac nam to co najlepsze! bo nie wierze za policja i to nagle bez zadnych naciskow,tak wysrubowala warunki ktore fundacja musi spelnic,a to zwiekszy naklady finansowe.Sponsorzy tez pewnie walcza tylko o swoje interesy,hojniejsi raczej nie beda chyba ze zajma caly festiwal,lacznie z nazwa <zly>


Imho, jeśli był by problem z zorganizowaniem festiwalu w przyszłym roku to wg. mnie powinna zmienić sie lokacja, nadal na granicy ale od zewnątrz, na pewno któryś z naszych sąsiadów (ale szczerze, lepiej nie Niemcy) by się zgodził ugościć nas na tydzień.
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Elys napisał/a:
DRY CIDER napisał/a:
Z tego co Jurek napisal,mozna wywnioskowac ze przyszly przystanek(2017) jest zagrozony,czy tylko ja tak mysle? Szlag by to trafil,pisiory sa i walcza ,o to by zabrac nam to co najlepsze! bo nie wierze za policja i to nagle bez zadnych naciskow,tak wysrubowala warunki ktore fundacja musi spelnic,a to zwiekszy naklady finansowe.Sponsorzy tez pewnie walcza tylko o swoje interesy,hojniejsi raczej nie beda chyba ze zajma caly festiwal,lacznie z nazwa <zly>


Imho, jeśli był by problem z zorganizowaniem festiwalu w przyszłym roku to wg. mnie powinna zmienić sie lokacja, nadal na granicy ale od zewnątrz, na pewno któryś z naszych sąsiadów (ale szczerze, lepiej nie Niemcy) by się zgodził ugościć nas na tydzień.

może ukraina? tam i tak organizują Woodstock Ukraine, na wzór naszego polskiego. Żeby było śmieszniej, by organizujemy na wzór amerykańskiego.
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Spokojnie. Władza z nami nie wygra. Co najwyżej przesieje trochę ludzi na Woodstocku, będą mniej znane kapele, ale Woodstock będzie trwał i to już nawet nie od Jurka zależy. W sumie to będzie to o co sporo starych Woodstockowiczów (w tym i ja) tak biadoliło. Niszowe zespoły, mniejszy tłum, jak za starych dobrych lat 90-tych xd . I nie ma co marudzić, bo władza u władzy będzie tylko do końca kadencji, więc spokojnie przeczekać te 4 lata. Jurek nie zorganizuje Woodstocku, to ja zorganizuję, a jak nie ja, to ktoś inny. Przez 4 lata władza wykopie sobie ładny dół, w który my nawrzucamy wapna a potem władzę i przysypiemy gruzem przyklepawszy lekko szpadlem.
 
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Bronson napisał/a:
I w sumie dobrze, że nie jadę


tutaj pis wygrał...
 
 
 
Talamanca  
Forumowy prawiczek
socjoLOLog


Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 12
Skąd: difolt siti
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

_Szajba_ napisał/a:
Spokojnie. Władza z nami nie wygra. Co najwyżej przesieje trochę ludzi na Woodstocku, będą mniej znane kapele, ale Woodstock będzie trwał i to już nawet nie od Jurka zależy. W sumie to będzie to o co sporo starych Woodstockowiczów (w tym i ja) tak biadoliło. Niszowe zespoły, mniejszy tłum, jak za starych dobrych lat 90-tych xd . I nie ma co marudzić, bo władza u władzy będzie tylko do końca kadencji, więc spokojnie przeczekać te 4 lata. Jurek nie zorganizuje Woodstocku, to ja zorganizuję, a jak nie ja, to ktoś inny. Przez 4 lata władza wykopie sobie ładny dół, w który my nawrzucamy wapna a potem władzę i przysypiemy gruzem przyklepawszy lekko szpadlem.


zamierzam Cię na woodzie znaleźć i postawić piwo za ten tekst :))
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Szajba, ja tez Ci piwo chcę postawić!
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Najlepsza okazja to środa 19:00 u Gucia, na zlocie weteranów.
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

_Szajba_ napisał/a:
Spokojnie. Władza z nami nie wygra. Co najwyżej przesieje trochę ludzi na Woodstocku, będą mniej znane kapele, ale Woodstock będzie trwał i to już nawet nie od Jurka zależy. W sumie to będzie to o co sporo starych Woodstockowiczów (w tym i ja) tak biadoliło. Niszowe zespoły, mniejszy tłum, jak za starych dobrych lat 90-tych xd . I nie ma co marudzić, bo władza u władzy będzie tylko do końca kadencji, więc spokojnie przeczekać te 4 lata. Jurek nie zorganizuje Woodstocku, to ja zorganizuję, a jak nie ja, to ktoś inny. Przez 4 lata władza wykopie sobie ładny dół, w który my nawrzucamy wapna a potem władzę i przysypiemy gruzem przyklepawszy lekko szpadlem.


tak będzie! :D
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

winogron napisał/a:
_Szajba_ napisał/a:
Spokojnie. Władza z nami nie wygra. Co najwyżej przesieje trochę ludzi na Woodstocku, będą mniej znane kapele, ale Woodstock będzie trwał i to już nawet nie od Jurka zależy. W sumie to będzie to o co sporo starych Woodstockowiczów (w tym i ja) tak biadoliło. Niszowe zespoły, mniejszy tłum, jak za starych dobrych lat 90-tych xd . I nie ma co marudzić, bo władza u władzy będzie tylko do końca kadencji, więc spokojnie przeczekać te 4 lata. Jurek nie zorganizuje Woodstocku, to ja zorganizuję, a jak nie ja, to ktoś inny. Przez 4 lata władza wykopie sobie ładny dół, w który my nawrzucamy wapna a potem władzę i przysypiemy gruzem przyklepawszy lekko szpadlem.


tak będzie! :D

Nic dodać. Nic ująć. Szajba trafił w sedno.
 
 
 
toitoilover  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 32
Skąd: wro
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

woodstock już zbyt mocno wpisał się w nasz krajobraz żeby tak po prostu zniknąć :)
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

toitoilover napisał/a:
woodstock już zbyt mocno wpisał się w nasz krajobraz żeby tak po prostu zniknąć :)


taa, jasne. Jakaś tam negatywna opinia z jakiegoś-tam urzędu i zakaz organizacji "imprezy masowej"

Co z tego że my przyjedziemy bo Szajba jakbyco to "zorganizuje"? Będzie tak jak z marszami dziadków z KODu - zbierzemy się 2 razy, władza nie rozgoni bo wie, że nic nie znaczymy. A trzeciego razu przyjedzie już tylko parę osób bo co to za impreza gdzie nic nie grają i nie ma wody do umycia się,

Jurku 0wsiaku i psie Sabo - nie idźcie, kurwa, tą drogą! Udajcie, że nadal rządzi wasze ukochane PO i zamknijcie buźki, przestańcie drzeć łacha dla idei.

Rozpierdalając Woodstock, rozpierdalacie nie tylko wasze źródło zarobkowania (ta odwaga oczywiście świadczy na Waszą korzyść) ale również przepiękny festiwal dla prawie miliona ludzi
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Chyba nowa władza się nie nauczyła, że im bardziej ciśnie, tym większy bunt. Bardzo krytykowano finał WOŚP i w tym roku pobiliśmy rekord i to o sporą sumę! Więc moi kochani - pokażmy, że potrafimy się świetnie bawić mimo tych zakazów. Bo możemy, jeśli chcemy. Ja już powoli szukam na mapie miejsca do zaparkowania auta (poza polem), myślę powoli o zebraniu plastikowych butelek do przelania wina. Jeżeli będziemy się pięknie bawić, jak mamy z zwyczaju, to na pewno Jurek będzie zadowolony. Nieważne, czy go lubicie, czy nie - on jest podporą tego festiwalu i trzeba mu udowodnić, że miał całkowitą rację mówiąc, że nam ufa ;)
 
 
Kapitan  
Coś już napisał

Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 77
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Zależy co rozumiesz przez pojęcie pięknej zabawy. Bo nie sądzę, żeby pod tym względem coś się zmieniło. Jeśli ktoś tu przyjeżdżał, żeby chodzić narąbanym przez calutki tydzień, będzie robił to dalej. Jeśli ktoś rokrocznie zabierał ze sobą całą "apteczkę", zabierze ją i w tym roku. Browarów pod scenami i samochodów na polu też z pewnością nie zabraknie. Dla większości woodstockowiczów ten festiwal był jedynym miejscem, na którym czuli się naprawdę wolni, toteż nie wierzę, że każdy będzie potulnie godził się aby mu tę wolność ograniczano. Do tego trzeba mieć na uwadze, że zapewne jakaś 1/3 osób o większości tych zmian dowie się dopiero na miejscu.
Ja mam teraz spore obawy, że przyjadę za te kilkanaście dni do Kostrzyna i zobaczę Woodstock zgoła inny od tego, który znam i kocham.
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

kizia napisał/a:
Chyba nowa władza się nie nauczyła, że im bardziej ciśnie, tym większy bunt

chyba żadna władza tego nie zrozumie nigdy :P

Kapitan napisał/a:
Zależy co rozumiesz przez pojęcie pięknej zabawy. Bo nie sądzę, żeby pod tym względem coś się zmieniło. Jeśli ktoś tu przyjeżdżał, żeby chodzić narąbanym przez calutki tydzień, będzie robił to dalej.


a jak ktoś nie pije i nie ćpa na woodstocku to teraz, przez te strasznie ograniczenia, nie będzie się dobrze bawił?

Kapitan napisał/a:
Ja mam teraz spore obawy, że przyjadę za te kilkanaście dni do Kostrzyna i zobaczę Woodstock zgoła inny od tego, który znam i kocham


Czyli jaki, bo piszesz, że wszyscy będą robić to samo co do tej pory. Ludzie się będą mniej śmiać bo będą sprawdzać na wejściu, czy będą bardziej smutny bo nie mogli sobie ugotować przy aucie pod namiotem zupy na butli gazowej, tyko musieli kupić?

Największym zagrożeniem dla woodstocku w tej chwili, w związku z nadaniem takiego statusu są przepisy w rozdziale 6 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych np:

Cytat:
Art. 34a. [Przerwanie imprezy masowej przez wojewodę]
1. Wojewoda może, w drodze decyzji administracyjnej, przerwać imprezę masową, jeżeli jej dalszy przebieg może zagrozić życiu lub zdrowiu osobom albo mieniu w znacznych rozmiarach, a działania podejmowane przez organizatora są niewystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.


i wtedy żadne trzepanie, dostosowywanie się i płoty nie pomogą.
 
 
Kapitan  
Coś już napisał

Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 77
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

winogron napisał/a:
Kapitan napisał/a:
Zależy co rozumiesz przez pojęcie pięknej zabawy. Bo nie sądzę, żeby pod tym względem coś się zmieniło. Jeśli ktoś tu przyjeżdżał, żeby chodzić narąbanym przez calutki tydzień, będzie robił to dalej.


a jak ktoś nie pije i nie ćpa na woodstocku to teraz, przez te strasznie ograniczenia, nie będzie się dobrze bawił?


Źle mnie zrozumiałeś, bo zupełnie o co innego mi chodziło. Dążyłem do tego, że ciężko będzie nas (woodstockowiczów) przedstawić jako kulturalnie, pięknie bawiącą się publiczność. Mimo haseł Woodstock na trzeźwo, stop narkotykom, etc. wiadomo jak to wychodzi w praniu i w tym roku, mimo że będą nam patrzeć na ręce bardziej, zapewne nic się pod tym względem nie zmieni. A do tego na 100% znajdą się tacy, którzy będą się tym zmianom buntować, co tylko pogorszy ogólny obraz.
Wiadomo, że wielu jak zawsze będzie bawić się przykładnie, ale mimo to władze i tak będą widziały tylko to co złe.

winogron napisał/a:
Kapitan napisał/a:
Ja mam teraz spore obawy, że przyjadę za te kilkanaście dni do Kostrzyna i zobaczę Woodstock zgoła inny od tego, który znam i kocham


Czyli jaki, bo piszesz, że wszyscy będą robić to samo co do tej pory. Ludzie się będą mniej śmiać bo będą sprawdzać na wejściu, czy będą bardziej smutny bo nie mogli sobie ugotować przy aucie pod namiotem zupy na butli gazowej, tyko musieli kupić?


Już sama obecność kamer, płotów, bram, ewentualnego przetrzepywania i reszty tych zmian sprawi, że będzie to wyglądać inaczej. Boję się, że przez to mogę czuć się nieswojo, co nigdy na tym polu nie miało miejsca, i tak, boję się również że ogólne niezadowolenie może się przełożyć na atmosferę.
To taki przedwyjazdowy stresik, ale oczywiście mimo obaw mam głęboką nadzieję, że będzie pięknie jak co roku ;)
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016   

Spoko, kapuje, rzeczywiscie trochę inaczej zrozumiałem :P

Woodstock nie jest robiony od wczoraj i zawsze byłem pod wrażeniem organizacji tego wszystkiego i teraz też wierzę, że organizatorzy mają świadomość tego, jak się czują ludzie na miejscu i robią wszystko, żeby zmiany były prawie niezauważalne :P I nadal uważam, że to co Jurek mówi i co piszą o tym ostatnim festiwalu to jest trochę podkoloryzowane i nakręcane, tak jak zapraszali w styczniu do bicia rekordu zebranych pieniędzy na wośpy.
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

_Szajba_ napisał/a:
Spokojnie. Władza z nami nie wygra. Co najwyżej przesieje trochę ludzi na Woodstocku, będą mniej znane kapele, ale Woodstock będzie trwał i to już nawet nie od Jurka zależy. W sumie to będzie to o co sporo starych Woodstockowiczów (w tym i ja) tak biadoliło. Niszowe zespoły, mniejszy tłum, jak za starych dobrych lat 90-tych xd .

piękna wizja, ale, niestety, nierealna :(( Owsiak na pewno nie zawróci z tej drogi i nie cofnie się do poziomu sprzed lat. Nawet kiedyś to zapowiadał (tak z dekadę temu) i co wyszło? Komercja, ściąganie gwiazd, bicie rekordów itp. Jurek po prostu nie może funkcjonować z PW bez tej otoczki wielkości, cudowności i wspaniałości. Przecież to dawno nie jest impreza-podziękowanie dla wolontariuszy, ale normalny komercyjny biznes, z tą różnicą, iż bez biletów wstępu. Wyobrażasz sobie PW o którym nikt w prasie nie napisze? I co wtedy Jurek zrobi, skoro teraz ciągle narzeka, że media nieustannie pomijają jego imprezę? :P Stety lub niestety, ta impreza związana jest z Owsiakiem. Żadne ersatzy nie wypalą (już to próbowano na dzikim przystanku): obecne młode pokolenie nie przyjedzie na coś takiego, a stare się wykrusza.

Albo Woodstock nadal jest w fazie rozwoju albo w swojej końcowej. Powrotu nie ma.

Cytat:

I nie ma co marudzić, bo władza u władzy będzie tylko do końca kadencji, więc spokojnie przeczekać te 4 lata. Jurek nie zorganizuje Woodstocku, to ja zorganizuję, a jak nie ja, to ktoś inny. Przez 4 lata władza wykopie sobie ładny dół, w który my nawrzucamy wapna a potem władzę i przysypiemy gruzem przyklepawszy lekko szpadlem.

optymista :)) To nie jest normalna władza, a i klimat w Polsce od pewnego czasu coraz bardziej duszny i ciężkawy, więc jej sprzyja. Od polityki tu się nie ucieknie, jakoś przez ostatnie lata nie było podwyższonego ryzyka, a teraz nagle się pojawiło? Ci wszyscy potencjalni terroryści to doskonały pretekst dla władzy, aby kolejnymi ustawami i działaniami trzymać społeczeństwo bardziej za mordę i to kolejna z tych odsłon... Bo terroryście ustawy nie zagrożą, a obywatelowi tak.

W tym roku (prawdopodobnie) na PW się nie pojawię. I chyba wychodzi, że dobrze. Bo jeśli będzie to ostatnia impreza, to wolę zapamiętać tą moją ostatnią sprzed roku, bez bram, płotów i innego badziewa. A jeśli Woodstock przetrwa (w co wierzę, że te wszystkie obostrzenia pozostaną głównie na papierze i nie wpłyną na zabawę) to przynajmniej za rok będę wiedział, czy warto znów tam pojechać czy jednak to już kompletnie nie moja bajka ;))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group