Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
2016 bez Woodstocku?
Autor Wiadomość
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 22 Cze, 2016   

powinni tego zakazać (tj wooda) TAM MARYHŁANINA ROŚNIE!@!!!!!
 
 
 
rus_one  
Coś już napisał

Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 71
Skąd: K-n
Wysłany: Śro 22 Cze, 2016   

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1091712194219229&id=100001413764482&set=a.719347371455715.1073741831.100001413764482&source=57&ref=m_notif&notif_t=like

Fota z fejsa, nie wiem czy zadziała bo z telefonu nie umiem :p ogólnie zawsze 3 tygodnie wcześniej zaczynają działać.
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

http://kreciola.tv/video/171909009

status imprezy podwyższonego ryzyka utrzymany, chociaż wszystkie plany zostały przyjęte przez służby.

No i tak jak Jurek mówi, przez wiele edycji policja spuszczała się nad tym, jak to na woodstocku nie jest bezpiecznie, nie wspominając o pani marszałek województwa, która cały rok opala się w blasku Owsiaka i woodstocku, stojąc u jego boku na otwarciu wydzierała się, że jesteśmy w otwartym regionie lubuskim, a teraz nawet nosa nie wystawia i milczy, nie komentując poczynań wojewody. Chociaż może to i dobrze, bo ona z PO jest.
 
 
Czesiek  
Rozkręca sie


Wiek: 32
Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 107
Skąd: Borek Szlacheki
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Cytat:
Drodzy Woodstockowicze!

Jeszcze nigdy tak bardzo nie liczyliśmy na Was!

A jednak Policja podtrzymała opinię w stosunku do Przystanku Woodstock, który w części będzie imprezą o podwyższonym ryzyku. Kiedy dwa tygodnie temu z ust wojewody lubuskiego po raz pierwszy usłyszeliśmy taką zapowiedź, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Od zawsze, a od kilku lat z ogromnymi sukcesami, Przystanek Woodstock organizowany był ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo jego uczestników. Byliśmy dumni co roku czytając w listach kierowanych od wojewodów i komendantów policji doskonałe opinie, w których wyrażano uznanie dla logistyki, profesjonalizmu, a przede wszystkim dla umiejętności budowania niezwykłych relacji między organizatorem a uczestnikami festiwalu, które pozwalały zachować największy standard bezpieczeństwa. Chwaliły nas nie tylko służby mundurowe, ale także wszystkie inne instytucje współpracujące przy zabezpieczeniu festiwalu. Podkreślano jego wyjątkowość, serdeczność, a przy tym niezwykłą staranność organizatora w wypełnianiu wszystkich wymogów. Tak oceniały nas m.in. Inspekcja Sanitarna, służby medyczne, czy służby zabezpieczenia kolei.

Przystanek Woodstock to ogromne i długotrwałe przedsięwzięcie. Sama logistyka wyjazdu z Kostrzyna zasługuje na osobną opowieść. Przystanek Woodstock był treścią kilkudziesięciu prac licencjackich, magisterskich, a nawet jednej pracy doktorskiej. We wszystkich opisach, nawet tych najbardziej surowych i skupiających się na wyrywkowych woodstockowych zdarzeniach, podkreślano autorski, unikatowy sposób organizacji i przeprowadzenia tak wielkiego festiwalu. Jego wyjątkowość została doceniona rok temu przez organizatorów corocznej konferencji Music Expo w Los Angeles, która skupia producentów i przedstawicieli branży muzycznej z całego świata. Polski Przystanek Woodstock został wyróżniony niezwykle cennym mianem najlepszego, z punktu widzenia promowania muzyki, festiwalu na świecie.

Czy coś aż tak bardzo zmieniło się w ciągu niecałego roku, od Przystanku Woodstock 2015?

Dla nas, organizatorów, niezmiennie najważniejszym jest bezpieczeństwo wielotysięcznej publiczności. Zapewnienie zabezpieczenia porządkowego, opieki medycznej, miejsca do biwakowania, zaplecza sanitarnego, czy różnorodnego zaplecza gastronomicznego. Większym niż terroryzm zagrożeniem byłoby dla nas chociażby masowe zatrucie, brak dostępu do bieżącej wody, a jeszcze większym zagrożeniem, nad którym bardzo mocno się pochylamy i któremu bardzo skutecznie, wraz z policją, przeciwdziałamy, były próby wprowadzania na Przystanek Woodstock narkotyków z dopalaczami w roli głównej. Statystyki zabezpieczenia medycznego i notowania policji pokazywały ogromny sukces tych działań i znikomą skalę łamania prawa. Wyraźnie o tym mówiliśmy, ponieważ to był kolejny dowód na to, jak bardzo uczestnicy Przystanku Woodstock przestrzegają zapisów regulaminu imprezy.

Na tym opiera się cały fenomen festiwalu! Uczestniczą w nim ludzie, którzy tworzą społeczeństwo obywatelskie, świadomi swoich praw i obowiązków. Współpracujący ze sobą i rozwiązujący wspólnie wiele problemów. To ludzie, z którymi ja, Jurek Owsiak, mam poczucie kontaktu – wzrokowego i głosowego, oraz pełnego zrozumienia. To ludzie, którzy słuchają, co się do nich mówi, o co się ich prosi. To także ludzie, którzy potrafią wzruszyć, a w każdej relacji telewizyjnej - a te rozchodzą się na cały świat - pokazywani są w niezwykle pozytywnym świetle. New York Times kilka lat temu opublikował fotorelację z Przystanku Woodstock, przy której zamieścił zaledwie kilka zdań komentarza, za to całostronicowe zdjęcia „błotnych kąpieli” miały w sobie niezwykle pozytywny, pogodny i optymistyczny przekaz, którego czytelnicy gazety mogli nam tylko pozazdrościć.

Zanim otrzymaliśmy formalny komunikat policji, w odpowiedzi na zaskakującą opinię wojewody lubuskiego opracowaliśmy rewolucyjny plan zabezpieczenia imprezy. Z wielkim bólem, z ciężkim sercem, ale… Ogrodziliśmy ogromny teren całego Przystanku Woodstock. Stworzyliśmy 14 wielkich bram, przyjęliśmy większą ilość Pokojowego Patrolu, który ma razem z nami pilnować porządku na festiwalu. Przyjęliśmy także zasadę, że na terenie poniżej wzgórza ASP nie będą mogły parkować samochody (to była odpowiedź na wcześniejsze sugestie policji). Poszerzyliśmy strefy wolne od procentów. To już nie tylko ASP, ale także miejsca bezpośrednio pod Dużą i Małą Sceną.

Byliśmy przekonani, że tak daleko idące z naszej strony propozycje wystarczą, aby festiwal odbył się wg dotychczasowych zasad. Niestety, otrzymaliśmy 6-stronicową opinię policji uzasadniającą dlaczego Przystanek Woodstock w sporej części otrzymuje status imprezy o podwyższonym ryzyku. Znajdują się tam określenia, które trudno jest zastosować do naszego festiwalu. Takie stwierdzenia jak „możliwość wystąpienia przejawów nienawiści na tle narodowościowym, kulturowym, etnicznym czy wyznaniowym”, lub to, że „Przystanek Woodstock może być obiektem zainteresowania środowisk skrajnie nacjonalistycznych oraz skrajnych środowisk lewackich” można by porównać do przewidywań, że pierwszego dnia festiwalu spadnie śnieg. Na przestrzeni lat uczestnicy Przystanku Woodstock wielokrotnie pokazali, iż łączą ich niezwykłe i bardzo pozytywne więzi społeczne, które przeciwstawiają się wszelkim wynaturzeniom i które pozwalają, o czym wyżej wspomnieliśmy, utrzymać porządek w tym niezwykle wartkim i ludnym woodstockowym mieście.

Taka informacja na trzy tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu to jak grom z jasnego nieba. To oznacza, że musimy zatrudnić więcej tzw. Niebieskiego Patrolu - ludzi z uprawnieniami i agencje ochrony, którym za ich pracę płacimy. To powiększa budżet festiwalu o potężne pieniądze, które, jak wiecie, musimy zdobyć od sponsorów.

Znacie to powiedzenie – co nas nie zabije, to nas wzmocni. Fundacja podjęła decyzję, że Przystanek Woodstock się odbędzie. Ta maszyna już ruszyła, już są pierwsi Woodstockowicze, już instalują się pierwsze kontenery na kostrzyńskim polu. Ale wiemy, że ci, którzy zdecydowali o nadaniu statusu podwyższonego ryzyka, nie na muzyce będą się skupiali. Festiwal będzie pod ogromną kontrolą.

Dlatego teraz bardzo liczymy na Was – przestrzegajcie naszego regulaminu! Nie targajcie żadnych butli gazowych. Wcześniej przelejcie płyny z opakowań szklanych w opakowania plastikowe. Tzw. „pole Malinowskiego” będzie całe do Waszej dyspozycji – tam parkujemy, tam będzie dodatkowe oświetlenie. Nie tylko dbajcie o samych siebie, ale także prosimy - reagujcie na każdą próbę łamania prawa, regulaminu, na wszelkiego rodzaju złe zachowanie, które jest niezgodne z filozofią festiwalu.

Zaryzykujemy stwierdzenie – jeśli miałby to być ostatni Przystanek Woodstock, to niech będzie najpiękniejszy, najcudowniejszy, aby można go było wspominać do końca życia. Oby wszystkich Woodstockowiczów naładował jak największą dobrą energią, która uczyni ten festiwal opowieścią, do której zawsze warto wrócić. Pokażcie festiwal swoim przyjaciołom, swoim bliskim, swoim dzieciakom. Pamiętajcie o naszym Siemashopie, pamiętajcie, aby z dumą włożyć na pierś tegoroczną woodstockową koszulkę lub mieć któryś z woodstockowych gadżetów.

Pokażmy także my wszyscy, że organizując jedyny duży festiwal w Polsce ze statusem podwyższonego ryzyka, jak zawsze zrobimy go pięknym i niepowtarzalnym. Niech będzie dla najbardziej wytrwałych, dla najbardziej odważnych. Niech tegoroczny Przystanek Woodstock będzie pozytywnym przykładem dla wszystkich przepowiadaczy jedynie złej pogody, którzy w swojej wyobraźni budują świat pełen tylko zagrożeń i dzielący ludzi na tych dobrych i tych bardzo złych.

Jest nam przykro, że po tylu latach wzorowej postawy w czasie kolejnych Przystanków Woodstock, zostaliście w ocenie administracyjnej uznani za ludzi, do których się nie ma zaufania. My do Was mamy zaufanie ogromne i budujemy na nim nie tylko Przystanek, ale całe nasze fundacyjne istnienie.

Bądźcie dla nas wyrozumiali. Zrobimy Najpiękniejszy Festiwal Świata. Liczymy na każdego z Was! Spotkania z Wami już sami nie możemy się doczekać!

Do zobaczenia na polu w Kostrzynie! Wchodźcie na nasze strony, gdzie m.in. znajdziecie także Wasz pomysł na rozpoczęcie festiwalu bez Iskier, który bardzo nam się podoba.

Jurek Owsiak & Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

źródło: http://woodstockfestival....oodstockowiczow

W dużym skrócie ogrodzony cały teren Woodstocku, więcej Pokojowego Patrolu, więcej Niebieskiego Patrolu.
 
 
monalisa  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 18 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Radomsko
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

To co się teraz wyprawia apropo Przystanku Woodstock to jakaś komedia..
Woodstock festiwalem o podwyższonym ryzyku, a Światowe Dni Młodzieży? to przepraszam bardzo co? To własnie na ŚDM raczej powinni się skupiać, ponieważ już doszło wiele wieści o organizowanych zamachach i innych tego typu działaniach, nie ważne czy prawdziwych, czy nie. Jednakże nie zmienia to faktu, że na tym powinni się skupiać. W całej historii Woodstocku nie było nigdy czegoś takiego jak zamach czy jakiś atak na uczestników, ale władza... oni chcą wszystko zepsuć, zrobić na złość Jurkowi, bo jednak nie jest im przychylny, ma inne poglądy.
A co do argumentów rzekomej Policji to można sobie nimi podetrzeć tyłek, bo to jest po prostu skecz nic wiecej.
 
 
zygmunt  
Rozkręca sie


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 130
Skąd: z brzuszka mamusi
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

nie widzę i nie rozumiem tego. Co ogrodzą i gdzie? Cały kwadrat 2x2km? Ciągle mi to wydaje się awykonalne.
A nawet jeśli się to uda- jak coś się stanie, wybuchnie panika, będzie ciężej się wydostać, zamknie to dowolną drogę ucieczki. Dla własnego bezpieczeństwa proponuję demontaż.
 
 
Elys  
Coś już napisał
Zawodowy prokrastynator.

Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 64
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

"Stworzyliśmy 14 wielkich bram"

Przeszukania na wejściu? I jak to teraz będzie z wczesnym wstępem?
 
 
Mija  
Forumowy prawiczek
jakoś tam mija...

Wiek: 31
Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Co to się odpierdala...
 
 
stasw328  
Coś już napisał

Wiek: 27
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 53
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

I gzie te bramy mają niby stanąć?
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Elys napisał/a:
Przeszukania na wejściu? I jak to teraz będzie z wczesnym wstępem?

A to już zależy od tego, jakie dyspozycje ochronie wydadzą organizatorzy festiwalu.
 
 
 
Elys  
Coś już napisał
Zawodowy prokrastynator.

Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 64
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

A co z wczesnym wstępem? D:
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Sądzę, że ogrodzą teren z wczesnymi woodstockowiczami w środku. A brama to będzie po prostu przerwa w płocie, przy której stać będą czerwoni albo niebiescy, i jak co roku pilnować czy ktoś nie wnosi szkła na wierzchu, albo nie dzwoni za bardzo plecakiem.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Wychodzi na to, że po prostu zrobią tak, że woodstock będzie pod tym względem jak inne festiwale.
 
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

KazikHansen napisał/a:
Wychodzi na to, że po prostu zrobią tak, że woodstock będzie pod tym względem jak inne festiwale.

Oby nie. To by oznaczało ostateczną śmierć woodstocku jaki znamy. Ale to już zależy bezpośrednio od Owsiaka.
 
 
 
Talamanca  
Forumowy prawiczek
socjoLOLog


Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 12
Skąd: difolt siti
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

nie wiem, co tu się odcipcza, ale trzeba po prostu pokazać, że publiczności woodowej nic nie złamie, bo tę władzę i jej antypatię ma w nosie. najfajniej by było, gdyby ludzie po prostu ogarnęli, że w tym roku regulamin nie jest próbą zakładania komuś kagańca, a wskazówką jak to zrobić, żeby za rok wooda nie zdemontowali w przedbiegach... tym samym jak czytam malkontentów jednego z drugim co bóldupczą o kuchenki gazowe na polu to mnie krew zalewa <zly>
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

eh.. a w tym roku moja dziewczyna jedzie po raz pierwszy, chciałem jej pokazać jak tam jest pięknie a tu jeden wielki znak zapytania jak to będzie wyglądało..
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Talamanca napisał/a:
nie wiem, co tu się odcipcza, ale trzeba po prostu pokazać, że publiczności woodowej nic nie złamie, bo tę władzę i jej antypatię ma w nosie. najfajniej by było, gdyby ludzie po prostu ogarnęli, że w tym roku regulamin nie jest próbą zakładania komuś kagańca, a wskazówką jak to zrobić, żeby za rok wooda nie zdemontowali w przedbiegach... tym samym jak czytam malkontentów jednego z drugim co bóldupczą o kuchenki gazowe na polu to mnie krew zalewa <zly>

Co roku regulamin był w zasadzie tylko po to, żeby sprostać wymaganiom ustawy. A już sam zapis o zakazie spożywania alkoholu "w szczególności w strefach bez procentów" był puszczeniem oczka do woodstockowiczów. Pytanie, czy w tym roku będzie tak samo, i będą reagować tylko na rażące naruszenia, czy zrobi nam się z tego drugi opener z trzepaniem przy wejściu, coby nikt swojego piwa czy jedzenia nie wniósł.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Swarog napisał/a:
KazikHansen napisał/a:
Wychodzi na to, że po prostu zrobią tak, że woodstock będzie pod tym względem jak inne festiwale.

Oby nie. To by oznaczało ostateczną śmierć woodstocku jaki znamy. Ale to już zależy bezpośrednio od Owsiaka.


Wydaje mi się, że i tak długo się utrzymali nie spełniając sporej części tych wymogów. Wydaje mi się, że z tym już nic się nie będzie dało zrobić.
 
 
 
sabina  
Coś już napisał


Wiek: 57
Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Jelcz-laskowice
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

clover93 napisał/a:
eh.. a w tym roku moja dziewczyna jedzie po raz pierwszy, chciałem jej pokazać jak tam jest pięknie a tu jeden wielki znak zapytania jak to będzie wyglądało..


Nie będzie tak samo, to fakt, ale i tak będzie pięknie, bo ludzie są piękni. Więc jedźcie i bawcie się jak najlepiej, i niczym się nie martwcie :D
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 37
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Duch Przystanku Woodstock żyje. Jednak to tylko duch. Ktoś widział, ktoś słyszał nawet że takowy był. Tymczasem od lat Woodstock staje się festiwalem takim jak wszystkie tyle że darmowym nadal. W sumie to publicznosć i słowo darmowy plus atrakcje poza muzyką czynią go wyjątkowym. Teraz zamknięcie festiwalu, ogrodzenie jak zwierzęta publiczności może ostatecznie pogrzebać idee, która świeciła dotąd złotymi literami: Wolność, Młość, Braterstwo. Nie ma wolności ... tak do końca. Więcej Niebieskich nie wróży nic dobrego dla miłości czy braterstwa. I w sumie dobrze, że nie jadę czułbym się jak w obozie, co prawda najweselszy barak w całym obozie socjalistycznym ale jednak obóz socjalistyczny ;D Będą mandaty jak ktoś poza siatką sobie walnie legowisko? Pewnei będą xd
 
 
kabanos  
Coś już napisał

Wiek: 34
Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 67
Skąd: legnica
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Jestem ciekaw tego ogrodzenia i bram jak oni sobie to wyobrażają ? Mam tylko nadzieję że nie będzie powtórki z prodigy i barierek pod sceną <szok>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group