Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Ile mogło być osób na PW?
Autor Wiadomość
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   Ile mogło być osób na PW?

Zastanawiam się ile w tym roku mogło być osób na Przystanku. Owsiak jak zwykle zawyża i fantazjuje, nie wiem nawet ile tym razem opowiadał, jednak moim zdaniem było nieco mniej niż ostatnio.

Rozbiła mnie natomiast oficjalna informacja od władz woj. lubuskiego, że na polu przebywało jednocześnie maksymalnie 200 tysięcy osób! Wiem jak wygląda pole przy takiej liczbie - mniej więcej o połowę mniejsze, ze znacznie większą przestrzenią między namiotami i, co najważniejsze, nie z tysiącami namiotów po każdych okolicznych lasach. No i przy takiej liczbie kolejki do toiów, kranów, gastronomii są o wiele mniejsze!

Ja stawiam na jakieś 400 tysięcy, może mniej, ale nie na pewno 200 tysięcy!

To właściwie nie ma znaczenia dla uczestników, lecz widać, że znowu ktoś chce coś umniejszyć...
 
 
Gocha  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

Zdecydowanie było mniej ludzi niż w zeszłym roku i dobrze. Zeszłoroczne kolejki do toi toiów były momentami okropne, a ile osób lało w krzakach/po bokach toi toi. Osobiście stawiam na jakieś 400 tysięcy ludzi.
 
 
Roni1133  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 39
Skąd: Opolski
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

gdzies slyszalem ze kolo 500 tys ale mniej niz w tam tym roku :) Miasto musi podac że 200 bo na tyle dostali pozwolenie na organizacje imprezy masowej :)
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

Jak był Sabaton w 2012 to podawali jakieś 700, a było koło miliona, ale nie mogli podać ze względów bezpieczeństwa.

W 2009 było ok. 400, jeśli rok temu na Comie był milion, to ja stawiam że 900 tys.
 
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

W naszych okolicach osób było więcej, dużo było też na pierwszym dniu koncertowym, ale ogólnie raczej mniej niż w roku ubiegłym, chyba głównie ze względu na pogodę. Tym niemniej oficjalne pisanie, że w zeszłym roku padł rekord frekwencji też nijak ma się do prawdy, bo ludzi było o wiele, wiele mniej niż w przeludnionym roku 2011. Jeśli w zeszłym rzeczywiście było 750 tys to w 2011 musiało być grubo ponad milion (nieoficjalnie za kulisami mówiło się wówczas o 1,3mln).
 
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

zdecydowanie najwięcej ludzi było, gdy grało Prodigy i na pewno Sabaton tego nie pobił - za Prodigy to pół pola stało w jednym wielkim korku.

W zeszłym roku rekord frekwencji? Też się z tym zgadzam, że bzdura, to nawet nie można porównywać do 2011.

Problem jest w tym kto podaje te dane... Owsiakowi w liczby nie wierzę w ogóle, bo były lata, że co roku krzyczał o rekordzie, a gołym okiem było widać, że ludzi jest mniej. No ale jak to - Woodstock bez rekordu? <szok> ;))

PS>w ogóle zastanawiam się jak można dostać pozwolenie na imprezę masową do iluś tam osób, jeśli nie jest ona biletowana i zamknięta? Jak festyn wiejski jest na 1000 osób i wejdzie więcej to będą przeganiać? <zdziwiony>
 
 
Roni1133  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 39
Skąd: Opolski
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

nie jest tak do konca impreza masowa bodajze zaczyna sie od 2 tys poprostu pisza np ze na danej imprezie bedzie 100 tys osob i wtedy musza zapewnic dana liczbe policji strazy karetek ochrony musza byc drogi Ewakuacyjne itp :) Wogole to straz i policja musi wydac zgode na zorganizowanie imprezy masowej bez ich zgody i wymagan taka impreza nie moglaby sie odbyc :)
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

tyle, że przewidzieć ile będzie osób to można w remizie OSP albo na koncertach, gdzie są bilety - tutaj nie. I może faktycznie chodzi o to, że karetek/ochrony/lekarzy było na 200 tysięcy, a nie na drugie tyle i żeby nie mieć kłopotów, to lepiej podać oficjalną niższą liczbę.

A drogi ewakuacyjne są przecież na PW od zawsze, w tym roku wyjątkowo nikt się na nich nie rozbijał, co tym bardziej poświadcza, że jednak było mniej niż ostatnio.
 
 
butcher  
Forumowy prawiczek

Wiek: 37
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

Pudelek napisał/a:
A drogi ewakuacyjne są przecież na PW od zawsze, w tym roku wyjątkowo nikt się na nich nie rozbijał, co tym bardziej poświadcza, że jednak było mniej niż ostatnio.


Takie to wróżenie z fusów wszystko. Też mam oczywiście wrażenie, że było mniej niż w roku zeszłym, a już na pewno mniej niż na Prodigy.
Tylko to wrażenie wydaje się być nieco mylne, kiedy widzę takie foty:


Wydaje się, że teren jest o wiele bardziej rozległy i ludzie bardziej się rozpraszają - w końcu nie każdy musi być na głównej gwieździe, szczególnie kiedy musi potem dymać pół godziny z buta pod górę :D

Mimo wszystko, nadal wrażenie, że nieco mniej, ale na pewno nie przeświadczenie ;)
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

butcher napisał/a:
Pudelek napisał/a:
A drogi ewakuacyjne są przecież na PW od zawsze, w tym roku wyjątkowo nikt się na nich nie rozbijał, co tym bardziej poświadcza, że jednak było mniej niż ostatnio.


Takie to wróżenie z fusów wszystko. Też mam oczywiście wrażenie, że było mniej niż w roku zeszłym, a już na pewno mniej niż na Prodigy.
Tylko to wrażenie wydaje się być nieco mylne, kiedy widzę takie foty:
Obrazek

Wydaje się, że teren jest o wiele bardziej rozległy i ludzie bardziej się rozpraszają - w końcu nie każdy musi być na głównej gwieździe, szczególnie kiedy musi potem dymać pół godziny z buta pod górę :D

Mimo wszystko, nadal wrażenie, że nieco mniej, ale na pewno nie przeświadczenie ;)


No właśnie.

W tym roku wyjątkowo byliśmy rozbici koło parkingu 5 za ASP a nie na terenie "młodnika" (koło drogi daleko za gastro). Wybraliśmy się zobaczyć naszą zeszłoroczną miejscówę i normalnie szokłem ile ludzi było w lesie, na polanach.

Mam wrażenie, że "woodstock" przeniósł się do lasu, a w "centrum" tylko nowicjusze napierdalali samojeby na fejsa ;]
 
 
 
DJPreZes  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 274
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

Na "fanpejdżu" pisali, że ok 500tyś osób. Całkiem możliwe, ale odczuwalnie nieco mniej niż rok temu. Co do "nowicjuszy w centrum" to nie do końca - znajomy już 9 raz praktycznie pod samą sceną, a my z nim po raz 6 :P Sąsiedzi, też praktycznie Ci sami przez te lata.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

To foto z satelity to tegoroczny Wood rozumiem?
I skąd taką masz? :)
 
 
 
Piotr_123  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

na Facebooku na oficjalnej stronie PW jest to zajęcie
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

Faktycznie, a tutaj z możliwością zajebistego powiększenia! :D

http://www.mggpaero.com/WOODSTOCK/
 
 
 
Piotr_123  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

Znalałem Nasz obóz :))
 
 
 
Amigo  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

Wyjątkowo nie mogłem być na PW w tym roku, dlatego mogę porównywać lata 2005-14, jeżdżąc regularnie. Oglądałem własnie to zdjęcie wszystkich pól namiotowych (robione z drona czy z czegoś w tym rodzaju) - i nadziwić się nie mogę, że za Kriszną było tak bardzo dużo namiotów. To jakieś 40% całej populacji. Nie zapuszczałem się w tamtą stronę. Nie sądziłem, że tam są tak rozległe, ogromne terytoria.
A co do dyskusji nad dawnym Woodstockiem, obecnym i prognozowanym - to naturalne, że on się robi inny. Ale INNY - nie znaczy GORSZY.
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

Amigo napisał/a:
i nadziwić się nie mogę, że za Kriszną było tak bardzo dużo namiotów. To jakieś 40% całej populacji.

Możliwe, że aż taka ilość ludu za kryszną była spowodowana tym, że można było tam wjeżdżać samochodem później niż 26.07
 
 
 
Pudelek  
Coś już napisał


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 95
Skąd: spodchmurykapelusza
Wysłany: Śro 05 Sie, 2015   

butcher napisał/a:

Takie to wróżenie z fusów wszystko. Też mam oczywiście wrażenie, że było mniej niż w roku zeszłym, a już na pewno mniej niż na Prodigy.
Tylko to wrażenie wydaje się być nieco mylne, kiedy widzę takie foty


problem z tymi zdjęciami lotniczymi jest dokładnie taki sam, jak z wróżeniem fusów - że to nie jest pełny obraz. Zdjęcia lotnicze nie pokazują np. co się działo w lasach, a tam, MOIM ZDANIEM, było mniej napchane niż ostatnie lata. Tak samo jak na normalnym polu wydawało mi się luźniej. Drogi ewakuacyjne przejezdne, nawet Patrol nie musiał przeganiać. Mało kto rozbijał się na samej ścieżce, było kilka metrów wolnego - mówię o głównym terenie festiwalu. Idąc do Gucia na rondo to od kilku lat namioty ciągnęły się prawie pod knajpę - teraz do połowy...

A jeśli chodzi o te ogromne pole za Kryszną - byłem tam odwiedzić znajomych 2 lata temu. Nie wiem jak wyglądało wtedy z powietrza, ale z powierzchni ziemi to namioty ciągnęły się po horyzont tego pola, do lasu. Teraz z powietrza widać, że zajęta jest jego połowa.

Zatem nadal podtrzymuję tezę, że 400 tysięcy to maksymalnie tiaaa
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

mi się wydaje, że było najmniej ludzi od kilku ładnych lat.. i wcale nie uważam, że to źle <rotfl3>
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

Też tak myślę. Szczególnie widziałem to idąc któregoś dnia zaraz przed koncertami pasażem.
Kolejki do wszystkiego (może oprócz pryszniców ale to zrobiła temperatura) były też krótsze niż ostatnimi czasy.
 
 
 
vvv  
Coś już napisał


Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 53
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

ja mam wrażenie że w 2013 było mniej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania