Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dżem
Autor Wiadomość
danio8111  
Rozkręca sie

Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 120
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2014   

miko95ful napisał/a:
Dajmy tutaj jeszcze happysad, huntera i comę. Te zespoły do Dżemu by się wpasowały. Nie chcę tu nikogo obrażać no ale wszyscy wiemy czego w gimnazjach słuchają.


No sorry nie porównuj Happysadu i Comy do Dżem. Tych dwóch się nie da słuchać a Dżem to klasa :)
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014   

miko95ful napisał/a:
Dajmy tutaj jeszcze happysad, huntera i comę. Te zespoły do Dżemu by się wpasowały. Nie chcę tu nikogo obrażać no ale wszyscy wiemy czego w gimnazjach słuchają.

Ja nie wiem, to Ty dopiero opuściłeś gimnazjum :P
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014   

miko95ful napisał/a:
Dajmy tutaj jeszcze happysad, huntera i comę. Te zespoły do Dżemu by się wpasowały. Nie chcę tu nikogo obrażać no ale wszyscy wiemy czego w gimnazjach słuchają.


Ahaaaa.Tzn. że wszystko to czego słucha się w gimnazjach z zasady nie ma m-jsca na scenie Przystanku Woodstock? Odrzucasz to tylko z tego powodu? A masz jakieś dane potwierdzające fakt iż happysad,hunter i coma w gimnazjach słuchane są,a twoi faworyci-Acid Drinkers-absolutnie nie? Swoją drogą-nieśmiało zerknąłem na twój wiek i...przepraszam,Wysoki Sądzie,ale nie mam więcej pytań.

P.s.Nie mam nic do ciebie jako człowieka i nie odbieraj tego jako personalnego ataku.Po prostu mam po dziurki w nosie argumentów "Nie zapraszajmy zespołu X,bo przyjadą dziewczynki w czerni i różowych włosach","Nie zapraszajmy wykonawcy "Y",bo gimnazjaliści jak Polska długa i szeroka zlecą się jak szarańcza i rozsadzą nasz Przystanek od środka".

P.s.2 Mój przyjaciel mawia "W dżemie siła drzemie" i chociaż nie odnosi się to bezpośrednio do zespołu Dżem,myślę,że koncert tych panów nie jest najgorszym z wyborów.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

danio8111 napisał/a:
miko95ful napisał/a:
Dajmy tutaj jeszcze happysad, huntera i comę. Te zespoły do Dżemu by się wpasowały. Nie chcę tu nikogo obrażać no ale wszyscy wiemy czego w gimnazjach słuchają.


No sorry nie porównuj Happysadu i Comy do Dżem. Tych dwóch się nie da słuchać a Dżem to klasa :)


Na pewno stoi klasę wyżej niż te zespoły, co nie zmienia faktu że koncerty Dżemu niemiłosiernie mnie nudzą (do tego stopnia, że happysad moim zdaniem daje ciekawsze koncerty)... ale argument miko na temat gimnazjów - jak już niektórzy zdążyli zauważyć - jest śmieszny po prostu.
 
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014   

Znowu Dżem ? Gdyby to jeszcze z Ryśkiem to okej ale nie chcę tego cover bandu na Woodstocku, tym bardziej ze grali tu już dość razy. Obecnie to najsłabszy polski zespół bluesowy no ale najbardziej znany i bazujący na dokonaniach sprzed no jakichś 20 lat. Niech mi tu ktoś wymieni utwory Dżem śpiewane przez M. Balcara równie dobre co te za kadencji Ryśka. Nie potraficie no i dlatego nie. Nie dla cover bandów.
 
 
cfc05  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 26 Wrz, 2014   

Bronson, zastanów się co ty piszesz, a potem dopiero zacznij. Jaki "cover band" o.O. Obecnie w zespole Dżem gra czterech muzyków którzy grają w zespole od kilkudziesięciu lat, w tym dwóch założycieli tego zespołu, więc przestań pieprzyć o cover bandzie. Podaj przykład równie dobrego rockowo-bluesowe bandu w Polsce co Dżem. Jeżeli chodzi o nowsze kawałki Dżemu to pewnie ich nawet nie słyszałeś, bo Ci się nie chciało...Wyszedłeś z założenia, że nie Rysiek je śpiewa więc są do kitu. A jeżeli byś już to uczynił na pewno znalazł byś kilka a nawet kilkanaście takich które są równie dobre co te napisane w latach 1979-1994. Zastanawiam się też czy Ty wgl byłeś na jakimkolwiek koncercie tego zespołu, czy tylko słyszałeś opinie od swoich znajomych. A jeżeli chcesz usłyszeć pare dobrych kawałków tego jak go nazwałeś "cover bandu" to są takie płyty jak "2004" czy też "Muza"
Co do obecności na Przystanku jestem absolutnie za!
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014   

Kolego ja byłem parę razy na koncercie Dżemu i w życiu się tak nie wynudziłem. Zamuł, pedalstwo i zupełny brak ekspresji ze sceny. Dżem się skończył na Richardzie, czy tego chcesz czy nie.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014   

Bronson napisał/a:
Znowu Dżem ? Gdyby to jeszcze z Ryśkiem to okej ale nie chcę tego cover bandu na Woodstocku, tym bardziej ze grali tu już dość razy. Obecnie to najsłabszy polski zespół bluesowy no ale najbardziej znany i bazujący na dokonaniach sprzed no jakichś 20 lat. Niech mi tu ktoś wymieni utwory Dżem śpiewane przez M. Balcara równie dobre co te za kadencji Ryśka. Nie potraficie no i dlatego nie. Nie dla cover bandów.


Generalnie to się zgodzę, z tym że nawet kawałki z Ryśkiem mnie nudzą. Jak dla mnie najlepsza muzyka Dżemu, to ta z czasów, kiedy nagrywali z Tadeuszem Nalepą, wtedy nawet miało to ręce i nogi. Dżem to nawet nie tyle blues, co rock z domieszkami bluesa. Mnie nie przekonuje ta muzyka wcale, wolę inny blues. A jak ktoś koniecznie chce tego Dżemu, to niech sobie jedzie na festiwal Ryśka Riedla, chociaż z tego co się orientuję w tym roku ich tam nie było :D
 
 
 
cfc05  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014   

Wiadomo, że każdy ma swoje zdanie ;). niektórym podoba się to co grają, niektórych to nudzi. Ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem "cover band" bo to było stwierdzenie bezmyślne i głupie...ktoś po prostu nie potrafi uszanować legendarnego jak na polskie warunki zespołu. Faktycznie w tym roku nie grali na Festiwalu R.R bo było to zaledwie półtora miesiąca po ich koncercie urodzinowym w tym samym miejscu.
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2014   

cfc05 napisał/a:
Ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem "cover band" bo to było stwierdzenie bezmyślne i głupie...ktoś po prostu nie potrafi uszanować legendarnego jak na polskie warunki zespołu.


Dżem się skończył wraz ze śmiercią Ryśka Riedla. Był nie tylko Jego głosem ale i duszą. Dla przykładu wtedy gdy żył a nagrali album bez Jego udziału to jakoś specjalnie nikt nie wołał za tymi utworami na koncertach. Jak szanować ludzi, którzy żerują czyt. odcinają kupony od swojej przeszłości nie mając do zaoferowania żadnego utworu na miarę tamtych ? Na szacunek to trzeba sobie zapracować a trudno szanować zespół, który jedzie na opinii od 20 lat i gra mdłe kawałki z wokalistą pozbawionym charyzmy śpiewającego głównie nie swoje utwory. Dlatego to jest dla mnie teraz COVER BAND. I zdania nie zmienię.
 
 
cfc05  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2014   

Dżem nie nagrał żadnego albumu bez Ryśka gdy ten jeszcze żył, to po pierwsze. Zgadzam się z Tobą, był głosem i duszą Dżemu. Ale nie wydaje Ci się, że nie byłoby Ryśka gdyby nie Dżem? Ci świetni gitarzyści, perkusiści, basista, klawiszowiec? To są świetni muzycy, jedni z lepszych w kraju. Rysiek się rozwijał ale oni też i doszli do świetnego poziomu, który prezentują dziś. Jeżeli dobrze Cie rozumiem to uważasz, że wszystkie hity z lat 1979-1994 stworzył Rysiek? Tu się mylisz i to bardzo. Większość tekstów pisane były przez przyjaciół, znajomych zespołu. A muzyka była tworzona przez muzyków zespołu. Także poczytaj sobie o tym, bo się mylisz. Ten właśnie cover band jak go nazywasz stworzył większość hitów, które śpiewał Rysiek(co robił świetnie oczywiście) i musisz to przyjąć do wiadomości. Oczywiście nie ujmując Riedlowi, który także pisał, ale nie wszystko. Moim zdaniem obecny wokalista nie jest pozbawiony charyzmy, bo posiada ją co pokazuje na koncertach, przynajmniej na tych, na których byłem. Mdłe kawałki? no to Twoje zdanie. A na koncertach w setlistach znajdują się także i kawałki pisane przez wokaliste. Wystarczy się zorientować ;D
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2014   

cfc05 napisał/a:
Dżem nie nagrał żadnego albumu bez Ryśka gdy ten jeszcze żył, to po pierwsze.

Jesteś pewien, że nie nagrał? Swoją drogą jest to według mnie najlepszy album tego zespołu (i jedyny którego potrafię słuchać. Nie rozumiem skąd tyle uwielbienia dla tego zespołu. Jak dla mnie nawet na skalę polski to jest nic szczególnego (czekam na burzę, ale niestety tak uważam). A już w szczególności nie rozumiem uwielbienia dla osoby Ryśka Riedla. Dodam też, że jak słyszę whisky albo naiwne pytania, to budzą się we mnie bardzo negatywne emocje. Dobra, ponarzekałem, daję wam spokój.
 
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014   

cfc05 napisał/a:
Dżem nie nagrał żadnego albumu bez Ryśka gdy ten jeszcze żył, to po pierwsze. Zgadzam się z Tobą, był głosem i duszą Dżemu. Ale nie wydaje Ci się, że nie byłoby Ryśka gdyby nie Dżem? Ci świetni gitarzyści, perkusiści, basista, klawiszowiec? To są świetni muzycy, jedni z lepszych w kraju. Rysiek się rozwijał ale oni też i doszli do świetnego poziomu, który prezentują dziś. Jeżeli dobrze Cie rozumiem to uważasz, że wszystkie hity z lat 1979-1994 stworzył Rysiek? Tu się mylisz i to bardzo. Większość tekstów pisane były przez przyjaciół, znajomych zespołu. A muzyka była tworzona przez muzyków zespołu. Także poczytaj sobie o tym, bo się mylisz. Ten właśnie cover band jak go nazywasz stworzył większość hitów, które śpiewał Rysiek(co robił świetnie oczywiście) i musisz to przyjąć do wiadomości. Oczywiście nie ujmując Riedlowi, który także pisał, ale nie wszystko. Moim zdaniem obecny wokalista nie jest pozbawiony charyzmy, bo posiada ją co pokazuje na koncertach, przynajmniej na tych, na których byłem. Mdłe kawałki? no to Twoje zdanie. A na koncertach w setlistach znajdują się także i kawałki pisane przez wokaliste. Wystarczy się zorientować ;D


Skoro zespół Dżem napisał większość tekstów a Rysiek je zaśpiewał to i tak jest mistrzem skoro teraz taki Maciej Balcar nie ma tej ikry co On a w przeciwieństwie do Ryśka jest "czysty" nie obciążony jakimiś nałogami. Śmieszą mnie ludzie którzy mówią że słuchają bluesa i których wiedza zaczyna się i kończy na zespole Dżem. Są setki innych zespołów bluesowych tak w Polsce jak i za granicą. Owszem Dżem do roku 1995 miał sporo świetnych , zapadających w pamieć utworów ale teraz że jadą na opinii i nie umieją jakoś mimo wszystko stworzyć czegoś choćby takiego jak ten nagrany po śmierci Ryśka "Zapal świeczkę" dowodzi że Ich czas już minął. Lepiej jakby poszli w ślady Budki Suflera i zakończyli działalność i jakby mieli to zrobić to na Woodstocku byłoby to w porządku. Tyle.
 
 
cfc05  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014   

Cytat:
Jesteś pewien, że nie nagrał?
tak jestem pewny, gdyż ten album to album Tadeusza Nalepy, a Dżem został zaproszony do gościnnego udziału w tej płycie. To jest zupełnie co innego.
Bronson napisał/a:
Skoro zespół Dżem napisał większość tekstów a Rysiek je zaśpiewał to i tak jest mistrzem
Nie Dżem napisał tylko wiekszość tekstów pisali znajomi, przyjaciele. Wiem, że jest wiele świetnych zespołów grających bluesa, ale wydaje mi się, że Dżem jest taką ikoną polskiego bluesa. No cóż, każdy ma swoje zdanie :)
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014   

cfc05 napisał/a:
Cytat:
Jesteś pewien, że nie nagrał?
tak jestem pewny, gdyż ten album to album Tadeusza Nalepy, a Dżem został zaproszony do gościnnego udziału w tej płycie. To jest zupełnie co innego. :)


Co nie zmienia faktu, że nagrali i to jest chyba najlepsze dzieło w ich dorobku. Reszta jest dla mnie zupełnie bez polotu, a wokal Ryśka mnie drażni :/
 
 
 
brd  
Coś już napisał


Wiek: 28
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 80
Skąd: Maków Podhalański
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014   

No każdy ma swoje zdanie, nikt nikogo niczym i nichuj nie przegada. :D Jedni by woleli siedzieć w namiocie podczas koncertu dżemu a inni śpiewaliby autsajdera pod sceną. Ja osobiście nigdy nie słyszałem na żywo głosu Ryśka bo jestem za młody, a na koncercie dżemu nie byłem jeszcze więc chociaż raz chętnie bym ich posłuchał zanim odejdą ci starsi członkowie, a jeśliby nadarzyła się taka okazja to chętnie bym to zrobił na woodstocku. ;)
 
 
paolina.zet  
Coś już napisał


Wiek: 29
Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 86
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto 07 Paź, 2014   

W sumie podzielam zdanie tych którzy mówią że słuchanie tego zespołu to wręcz katorga i że się przejadli i nie od dziś każdy ma takie zdanie bo może i to prawda ale w moim mieście jak grali kilka lat temu poszłam na ich koncert z takim sobie nastawieniem. Trochę się zdziwiłam jak ludzie zajebiście bawili się na ich właśnie koncercie a na następnych (pamietam że był happysad i albo akurat ii coś tam jeszcze ) nie było już tylu ludzi do bawienia
 
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Sob 11 Paź, 2014   

Czy zauwazyl ktos ze jak sie cos kocha to na zawsze?Ja rozumie radio,top listy i czlowiek co kilka miesiecy zmienia swoje ulubione zespoly,kurwa ale nie o to chodzi.Ja mam wiele swoich ulubionych zespolow.Wiele z nich slucham do dzis i jak ktos wyskakuje z haslem ze mu zbrzydlo to iz ciagle slyszy ich utwory np na pasazu,no to sorry,ale kiedy twoj zespol beda tak chetnie i czesto grac siedzac na krawezniku serca wooda?Jesli zauwaze na przyszlym woodzie ze popularnoscia cieszy sie inny zespol,to ok,a ja i tak ich bede uwielbial,bo kocham ich muzyke.
 
 
Klaudia;))  
Coś już napisał
woodstokowiczka;)

Wiek: 28
Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 77
Skąd: Świat
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

Ja jestem za, jestem ogromną fanką Dżemu, jednak na ich koncercie jeszcze nie byłam, a usłyszenie ich po raz pierwszy na żywo na Woodstocku to będzie spełnienie moich marzeń :)
Poza tym, faktem jest, że na pewno zagrają takie kawałki jak "Wehikuł czasu" czy "Whisky" i nie dziwię się, że niektórzy mają ich dość...bo ja również! Wg mnie są to może i dobre, ale już mocno oklepane kawałki a w gruncie rzeczy zespół ma o wiele lepsze i to właśnie je z chęcią usłyszę ;) Moje ulubione jak "Sen o Victorii", "List do M" czy "Modlitwa III" to jest prawdziwy, dobry Dżem, który kocham.
 
 
 
Żarou  
Rozkręca sie
Demon ruski


Wiek: 30
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 109
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 24 Lut, 2015   

Dżem to dla mnie bardzo ważny zespół i mam kilka jego już od dawien dawna wytypowanych utworów. Byłem na nim raz na Białostockich Juwenaliach w zeszłym roku, na woodstocku poszedłbym tym bardziej :)
 
 
Oczko66617  
Rozkręca sie
We are your friends


Wiek: 28
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 26 Lut, 2015   

Plota obalona, Jurek w jakimś z blogów albo w radiu powiedział coś w tym stylu " w tym roku ich nie zobaczymy, ale za rok na pewno zagrają". No ale rok temu mówił to samo ;p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group