Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Czesław Śpiewa
Autor Wiadomość
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

Kowboj napisał/a:
KazikHansen napisał/a:
Ale ta jego piosenka ma z grubsza prześmiewczą formę (sam z ciekawości przesłuchałem całej widząc tytuł) i w sumie to szydzi z polskich emigrantów, którzy w zasadzie narzekali w Polsce jak to im źle, a po wyjeździe nagle stali się wielkimi patriotami (nawet taki idiota jak ja wychwycił to od razu :D), ale mimo wszystko nie wrócą. Żeby nie było, że jestem wielkim obrońcą Czesława - na woodstocku bym go nie chciał, bo go nie lubię, ale akurat powszechnego oburzenia o tę piosenkę po prostu nie rozumiem.


Wiesz Ja tez jestem emigrantem mieszkam w Londynie od 4lat i jakos nie narzekalem mieszkajac w polsce tylko sutuacja mnie zmisila do wyjazdu.


No dobrze, rozumiem, z tym że w takim razie Czesław nie nawiązuje w tym momencie do Ciebie, tylko do konkretnej grupy ludzi. W swojej piosence nie wypowiada się jako on, tylko wciela się w postać takiego emigranta, który przy okazji jest malkontentem (ale nie tym z naszego forum) i wiecznie mu coś nie pasuje, gdziekolwiek by się nie znalazł.
 
 
 
Kowboj  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Wilkołaz
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

KazikHansen napisał/a:
No dobrze, rozumiem, z tym że w takim razie Czesław nie nawiązuje w tym momencie do Ciebie, tylko do konkretnej grupy ludzi. W swojej piosence nie wypowiada się jako on, tylko wciela się w postać takiego emigranta, który przy okazji jest malkontentem (ale nie tym z naszego forum) i wiecznie mu coś nie pasuje, gdziekolwiek by się nie znalazł


Przyjacielu takich ludzi jest pelno i nie tylko na emigracji <z jezorem> ale mam takie wrazenie ze w pewnym sesie to wszystkich wciska do jednego koszyka a tak byc nie powinno raczej. Ale nie ma potrzeby sie sprzeczac skoro obaj zgadzamy sie ze to slaby pomysl zeby zagral :D
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

Kowboj napisał/a:
KazikHansen napisał/a:
No dobrze, rozumiem, z tym że w takim razie Czesław nie nawiązuje w tym momencie do Ciebie, tylko do konkretnej grupy ludzi. W swojej piosence nie wypowiada się jako on, tylko wciela się w postać takiego emigranta, który przy okazji jest malkontentem (ale nie tym z naszego forum) i wiecznie mu coś nie pasuje, gdziekolwiek by się nie znalazł


Przyjacielu takich ludzi jest pelno i nie tylko na emigracji <z jezorem> ale mam takie wrazenie ze w pewnym sesie to wszystkich wciska do jednego koszyka a tak byc nie powinno raczej. Ale nie ma potrzeby sie sprzeczac skoro obaj zgadzamy sie ze to slaby pomysl zeby zagral :D


No ja tylko się ludziom dziwię, że się oburzają o tę piosenkę, bo tam, jak powtarzam, nic takiego złego nie ma. Grać, to już grał, i w sumie to szanuję ten występ, bo wywołał niemałe oburzenie wśród fanów Metalliki :) Mam tylko nadzieję, że już nie wróci.
 
 
 
Kowboj  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Wilkołaz
Wysłany: Czw 16 Paź, 2014   

KazikHansen napisał/a:
No ja tylko się ludziom dziwię, że się oburzają o tę piosenkę, bo tam, jak powtarzam, nic takiego złego nie ma.


A wiesz czytalem jakis jego wywiad ostatnio...tez wypowiadal sie na temat Polski i Polakow i tak wg mnie idealnie sie wkomponowal w to co piszesz o tej piosence i narzekaniu itp <z jezorem>
 
 
malkontent  
Lubi pieprzyć
spodziewaj się niespodziewanego


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 541
Skąd: z żółwiowa
Wysłany: Czw 11 Gru, 2014   

Czeka i czekam na jakieś potwierdzenie, bo z mojego punktu widzenia byłoby to super.
Dokladnie mam takie samo zdanie jak KazikHansen, co do rzeczonej piosenki. Nie każdy tekst musi być o miłości xd Artyści też ludzie i mają swoje przemyślenia, swoje poglądy, które mogą uzewnętrzniać, ot i tyle. Nie każdemu musi się to podobać, jasne, ale wylanych pomyj nie pojmuję. Może zwyczajnie prawda w oczy kole, prawda kole w "aureolę".
Kurcze, jestem ciekaw ile osób przesłuchało tą piosenkę choć jeden jedyny raz całą i faktycznie zastanowiło się przez minutę nad tym tekstem. Na maturze jest czytanie ze zrozumieniem, chyba powinni wprowadzić też słuchanie ze zrozumieniem? <mysli2> Aaa i zajęcia dodatkowe, temat: sarkazm i ironia - jak to ugryźć.
Podsumowując - nie widzę żeby Polska w jakimkolwiek stopniu była obrażana.

Byłem swego czasu na juwenaliowym koncercie w Krk'wie i bardzo pozytywne wspomnienia mam.
Czesław na Woodstocku, pewnie. Czesław na dużej scenie, a czemu by nie. Jedyne czego bym nie chciał, to żeby zaśpiewał „Nienawidzę Cię Polsko”. Większość się wkurzy, bo nie zrozumie czy też zrozumie opacznie, na jedno wychodzi.
 
 
cień  
Forumowy prawiczek

Wiek: 26
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Southampton
Wysłany: Sob 27 Gru, 2014   

Według mnie Czesław jest zajebistym muzykiem, ale nad jego muzyką... Cóż nad nią trzeba pomyśleć. Posłuchać, wejść w klimat, pomyśleć nad tekstem. Przyznajmy się szczerze, że na Woodstocku większość nie jest trzeźwa i przygotowana na jakiekolwiek wyższe rozważania. Ludzie tam jadę, by się wyskakać i wykrzyczeć. No, tyle ode mnie
 
 
Ingenue  
Rozkręca sie

Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 104
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 27 Gru, 2014   

widziałam Czeslawa na Cieszanowie i on podziela Wasze zdanie na temat wartości intelektualnej swojej muzyki, bo mówił ludziom mniej więcej coś takiego, że i tak nie zrozumieją... a setlistę można przecież dopasować do wydarzenia. Skoro nasze schlane głowy przyswoiły muzyków takich ja Pink Freud to Czesława przyswoją nawet bez jednego ucha.
 
 
ia_nn  
Rozkręca sie


Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

cień napisał/a:
Według mnie Czesław jest zajebistym muzykiem, ale nad jego muzyką... Cóż nad nią trzeba pomyśleć. Posłuchać, wejść w klimat, pomyśleć nad tekstem. Przyznajmy się szczerze, że na Woodstocku większość nie jest trzeźwa i przygotowana na jakiekolwiek wyższe rozważania. Ludzie tam jadę, by się wyskakać i wykrzyczeć. No, tyle ode mnie


Prosze Cię gdzie tu myślenie. Żeby tego słuchać myślenie trzeba wyłączyć. Jak można myśleć nad tekstami pisanymi na forach internetowych każdy wers przez innego cżłowieka byle do rymu... W dodatku wykonuje to człowiek który sam mowi, że do Polski przyjechał jedynie dlatego że łątwo tutaj zostac GWIAZDĄ. Realizuje swój plan marketingowy a wy sie doszukujecie drugiego dna? Nie chce nikogo obrażać, ale jednak taki ktoś powinien zastanowić się troche nad swoją egzystencją. Może warto poczytać troche książek (z tym że nie kryminały reklamowane przez empik jako książka roku w Sranadzie albo Funlandii...)

Pozdrawiam.
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Bo ci wszyscy szolmani,i inni sezonowi grajkowie robia tylko kase i nie kochaja muzyki ktora tworza.Czeslaw to kolejny szolman,tu wywiad,tam zaproszenie do tv,pieprzy glupoty tylko i wazne dla niego tylko to,ze kasa sie zgadza.Sto razy bardziej wole zespoly ktore moze i muzycznie sa slabsi,ale graja bo to lubia.
 
 
Volcan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 12 Sty, 2015   

Plotka jak narazie. Rozmawiałem z Czesławem w październiku bodajże, to mówił, że tak pięknie nie było dla niego na Woodstocku, ale to czyste sprawy organizacyjne. Chciałby zagrać, ale nie od niego wszystko zależy. Ja też bym chciał by zagrał :). Chociaż w wiosce Krishna :).
 
 
cień  
Forumowy prawiczek

Wiek: 26
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 7
Skąd: Southampton
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

Może u Krosznowców to rzeczywiście nie byłby głupi pomysł?
Byłam wczoraj na jego koncercie w Southampton. Niezmiennie uważam, że był świetny, ale nachlany tłum uniemożliwiał mu doprowadzenia do końca czegokolwiek. Boję się, że na Łudzie, nawet u Krisznowców, gdzie się nie pije, dojdzie do czegoś podobnego :/
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

cień napisał/a:
Może u Krosznowców to rzeczywiście nie byłby głupi pomysł?
Byłam wczoraj na jego koncercie w Southampton. Niezmiennie uważam, że był świetny, ale nachlany tłum uniemożliwiał mu doprowadzenia do końca czegokolwiek. Boję się, że na Łudzie, nawet u Krisznowców, gdzie się nie pije, dojdzie do czegoś podobnego :/


Ja będąc na jego koncercie odniosłem wrażenie, że większość czasu zajęły mu wygłupy i pokazywanie jaki to on nie jest szalony, ale może teraz już tak nie robi. Ciężko mi dokładnie opisać o co chodzi. Poza tym z tego co wiem to Czesław podobnie jak ten nachlany tłum - tez lubi sobie wypić, no ale co tam kto uważa. Jak dla mnie to jego muzyka jest średnia, ale to już tylko moje zdanie.
 
 
 
Kothaar  
Rozkręca sie
Hail The Hordes!


Wiek: 30
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 248
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 22 Lut, 2015   

Nie przepadam za gościem. Jakby plota się potwierdziła, to jak dla mnie mogliby ten występ zamknąć w namiocie asp, późno w nocy, w kameralnej atmosferze i alternatywnie... Tam by se pośpiewał, powygłupiał i jąkał do fanów. :-P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang