Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Eluveitie
Autor Wiadomość
Chester  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 205
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Także znam całą dyskografię, nie miałem okazji zobaczyć jeszcze na żywo na szczęście Woodstock spełnia marzenia, ES'ów już widziałem, Skindreda też, Papa Roach'ów i Guano Apes niestety nie było mi dane tak jak i z resztą Gentlemana, na szczęście Eluveitie :D
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Zajebista kapela,irlandzki folk swietnie wspolgra z ostrzejszym graniem,ciesze sie ze zagraja ;))
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

To nie irlandzki folk, tylko celtycki, rejony obecnej Francji, Belgii, Szwajcarii (stamtąd pochodzi zespół) czyli ogólnie niegdyś Galii :)

Dużo ludzi myśli, że oni część tekstów śpiewają w języku Gaelic (głównie Szkocja) podczas gdy oni faktycznie to wykonują w języku Galijskim.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Jaaasiek napisał/a:
To nie irlandzki folk, tylko celtycki, rejony obecnej Francji, Belgii, Szwajcarii (stamtąd pochodzi zespół) czyli ogólnie niegdyś Galii :)

Dużo ludzi myśli, że oni część tekstów śpiewają w języku Gaelic (głównie Szkocja) podczas gdy oni faktycznie to wykonują w języku Galijskim.

Zgodzę sie prawie ze wszystkim co tu Jasiek napisał, mam jedno ale... Irlandczycy to też celtowie, więc nie można w taki sposób tworzyć przeciwieństwa. Celtycki folk owszem, a uściślając - galijski. Chociaź żródeł muzycznych z Galii praktycznie nie ma, więc prawdopodobnie bliżej temu do muzyki bretońskiej lub właśnie irlandzkiej.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

No właśnie nie :) To co dzisiaj nazywa się "muzyką celtycką" jest wzorowane na folku irlandzkim. Folk celtycki natomiast wywodzi się właśnie z terenów kontynentu :) Zasadnicze różnice są w doborze instrumentów :) Choć oczywiście mogę się mylić.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Jaaasiek napisał/a:
No właśnie nie :) To co dzisiaj nazywa się "muzyką celtycką" jest wzorowane na folku irlandzkim. Folk celtycki natomiast wywodzi się właśnie z terenów kontynentu :) Zasadnicze różnice są w doborze instrumentów :) Choć oczywiście mogę się mylić.


Muzyka celtycka, to muzyka wywodząca się z krajów, gdzie żyją kultury uznane ze celtyckie, czasami także wymienia się inne kultury, gdzie celtowie żyli dawniej i ich tradycja jest obecna w mniejszy lub większy sposób. Muzyka irlandzka, szkocka czy bretońska to zazwyczaj podgatunki tej muzyki, i rzeczywiście różnią się między sobą doborem instrumentów, chociaż wiele z nich się w jakiś sposób pokrywa (np. dudy, ale dudy w różnorakich odmianach są obecne w większości kultur europejskich - nawet Polska ma swoje odmiany dud). Jeśli chodzi o obecną muzykę celtycką pochodzącą z kontynentu, to regionem celtyckim posiadającym bogate dziedzictwo muzyczne jest Bretania, będąca częścią Francji (Eluveitie wykorzystuje tej muzyki dość sporo - przykładem jest chociażby utwór Inis Mona, którego główny motyw muzyczny jest wręcz "cytatem" muzycznym z bretońskiej piosenki Tri Martolod). Jeśli chodzi o dobór instrumentów w samym zespole, to instrumentarium, jakie można u nich znaleźć, to np. skrzypce (często wykorzystywane w muzyce ludowej), tin whistle (jeden z bardziej popularnych instrumentów w muzyce irlandzkiej), uileann pipes (irlandzka odmiana dud), gaita (dudy pochodzące z Hiszpanii), czy bodhran (bęben wywodzący się również z Irlandii). Jak widać nawiązań do irlandzkiej muzyki, przynajmniej w doborze instrumentów jest całkiem sporo, czemu w sumie trudno się dziwić, bo Irlandia to kraj celtycki, gdzie wpływy obcych kultur były najmniejsze i dzięki czemu ma dość bogate dziedzictwo muzyczne ;) Nawiązania do Gallów (a dokładniej Helwetów) są oczywiste, ale ze względu na brak materiałów związanych z ich muzyką Eluveitie musiało się posiłkować materiałem innych celtyckich kultur.
 
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Oj tam,irlandzka,czy celtycka,czy gallow,dla mnie jeden uj i tyle.Lubie po prostu jej polaczenie z ostrzejszym graniem,tak ja np gothic,ktory tez fajnie brzmi z owczesnymi riffami <haha> pozdro i nie zrec sie tu prosze!
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Ja się z nikim nie żrę, po prostu interesują mnie te klimaty i wyjaśniam pewne rzeczy :D
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Nie 01 Lut, 2015   

Przecież się nie żremy tylko dyskutujemy :)
 
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015   

Jak dla mnie to najlepsza do tej pory ogłoszona kapela...
 
 
 
shvagier  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: DG City
  Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

Widziałem ich pierwszy raz na Folk Feście w Krakowie jakoś w listopadzie, czy grudniu. Przed nimi grał islandzki Skalmold (MEGA!) i rosyjska Arkona, idealne kapele na Woodstock. Parę tygodni później - dup! Eluveitie na Woodzie! Dla mnie najlepszy zespół z tych do tej pory ogłoszonych. Ta muza idealnie pasuje do kostrzyńskich przestworzy, dzikiej natury, wzgórz, lasów :)) W osiem osób fajnie zapełnią scenę, mega fajna ekipa z nich. Dwie panie Nicole i Anna - jedna skrzypeczki, druga lira korbowa i wokal - świetne dziewczyny. Chrigel jak ryknie na cały Kostrzyn to się dżewa poskładają <haha> Na fanklubie eluveitie już się zbroją i szykują wielką wspólną wioskę. Będzie folkowa msza na woodstocku. Będzie epicko, będzie magia, ciary i super zabawa ;) podjarałem się <rotfl3>

Together we go unsung! https://www.youtube.com/watch?v=_1lXdLus2WI
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   

shvagier napisał/a:
Widziałem ich pierwszy raz na Folk Feście w Krakowie jakoś w listopadzie, czy grudniu. Przed nimi grał islandzki Skalmold (MEGA!) i rosyjska Arkona, idealne kapele na Woodstock. Parę tygodni później - dup! Eluveitie na Woodzie! Dla mnie najlepszy zespół z tych do tej pory ogłoszonych. Ta muza idealnie pasuje do kostrzyńskich przestworzy, dzikiej natury, wzgórz, lasów :)) W osiem osób fajnie zapełnią scenę, mega fajna ekipa z nich. Dwie panie Nicole i Anna - jedna skrzypeczki, druga lira korbowa i wokal - świetne dziewczyny. Chrigel jak ryknie na cały Kostrzyn to się dżewa poskładają <haha> Na fanklubie eluveitie już się zbroją i szykują wielką wspólną wioskę. Będzie folkowa msza na woodstocku. Będzie epicko, będzie magia, ciary i super zabawa ;) podjarałem się <rotfl3>

Together we go unsung! https://www.youtube.com/watch?v=_1lXdLus2WI


Byłem w Szczecinie na tych koncertach, fakt faktem genialni wykonawcy, chociaż moim zdaniem Arkona Eluveitie bije na głowę (zresztą co roku w marzeniach powraca jeśli dobrze pamiętam), chociaż to drugie też robi świetną robotę. Pewnie za dużo dobrego nie będzie i Arkony nie uświadczymy w tym, ale skoro byli już Korpiklauni (akurat tego zespołu nie lubię) czy In Extremo, to całkiem możliwe, że w końcu i Arkonę zaproszą. Ps. dziwię się, że autor cytowanego posta nie wspomniał o naszym rodzimym Percival Schuttenbach, który w marzeniach także wraca co roku, a który już kiedyś dawno na scenie folkowej grał na woodzie.
 
 
 
Wolfie  
Forumowy prawiczek


Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Eluveitie, yay! Jeszcze In This Moment i będzie mega.
 
 
lumen  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączyła: 25 Lut 2015
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   

nie mogę się doczekać! \m/
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

Tak jak przeczuwałem - organizatorom nie udało się niczym przebić tego pewniaka :D
 
 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 21 Lip, 2015   

W sumie nie znałem, ale słucham na YT i całkiem przyjemne.

W tym roku IMO owsiak mocno poszedł z lineupem, dawno nie było tak dobrze.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang