Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Budka Suflera
Autor Wiadomość
Glober  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 235
Skąd: Nowogard / Warszawa
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   Budka Suflera

Muszę przyznać, że jaram się taką muzyką. Uwielbiam to, co Budka grała na swoim pierwszych płytach + częściowo na kolejnych. Ich występ był jedynym, który zaznaczyłem kolorem "muszę być, choćby się waliło, paliło, trzęsło, grzmiało i byłbym pijany". Przy Lao Che czy Jelonku pewnie też mógłbym coś takiego, postawić, ale tego nie zrobiłem ze względu na wyjątkowość koncertu BS - jako jednego z ostatnich w ich historii. Ale tego się nie spodziewałem. Forma Cugowskiego jak i instrumentalistów - zachwycająca. Tyle lat na scenie, a młode zespoły mogą im czyścić buty. Taka muzyka, taki klimat... wzruszające. Nie boję się powiedzieć, że to najlepszy Woodstockowy koncert, na którym byłem w ciągu tych moich czterech edycji festiwalu.

EEEMIIIGROWAŁEM!!
 
 
xbluexcatx  
Coś już napisał
łojeżu.

Wiek: 32
Dołączyła: 16 Sty 2014
Posty: 80
Skąd: gorzów.
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Koncert piękny, bez dwóch zdań. Moment gdy wszyscy razem śpiewali Jolkę - niesaaaamowity. Aczkolwiek do teraz mam ciarki na całym ciele, gdy przypomnę sobie ten utwór. Wspaniałe, Pan Cugowski ma cudowny głos, i mam ciary nawet teraz gdy myślę o tym wykonie. :)
[video]http://www.youtube.com/watch?v=wT_ObQMSs3U[/video]
Ale ale... Tak chciałam żeby zagrali "Twoje Radio"... :(
 
 
 
Elsanka  
Rozkręca sie


Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 147
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Przepiękny koncert, mega klimatyczny. Mam nagranie z Jolki, co prawda wizualnie niezbyt dobre jakości, ale słychać jak wszyscy razem śpiewają i aż się tym wtedy wzruszyłam. Ogólnie, Cugowski ma świetny głos jak na swoje lata i był to jeden z lepszych koncertów na tegorocznym PW.
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Dla mnie najlepszy na 20PW.
 
 
 
blind  
Coś już napisał
Ślepy

Wiek: 34
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 04 Sie, 2014   

Dla mnie koncert absolutnie magiczny.
 
 
berndsen  
Rozkręca sie
hopsahopsaturlajdropsa


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Cze 2012
Posty: 294
Skąd: Istebna
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Niesamowity, wyjątkowy a kiedy wszyscy razem śpiewaliśmy "jest taki samotny dom" to już w ogóle zaczęłam płakać. A tyle było narzekania, że festyn... Chyba ni.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Jeden z najlepszych koncertów bez dwóch zdań. Cugowski mimo upływu lat ma głos jak dzwon. Wspaniałe wykonania piosenek - a moment kiedy cały Woodstock zaczął śpiewać refren Jolki był po prostu magiczny.
 
 
 
Światłeto  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa, Polska
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Ja mam 2 zastrzeżenia okołokoncertowe:

1. Szkoda , że Cugowski nie potrafił zdobyć się na to, żeby podejść i podać rękę facetowi na wózku, którego ludzie z 5 minut trzymali nad głowami w tym celu.

2. Czy on się podczas całego koncertu chociaż raz odezwał, czy tylko śpiewał? Chyba tylko jego syn cośtam w drugiej połowie koncertu pogadał, a tak to taśmowo piosenka za piosenką. Tak to przynajmniej zapamiętałem.
 
 
goldenboj  
Lubi pieprzyć
Muzyk :)


Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 469
Skąd: Zbąszynek
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Jest taka zasada że jak się nie czujesz w danym dniu frontmanem, nie masz siły, ochoty przemawiać do ludzi to tego nie rób i zostaw to innemu członkowi kapeli :)
 
 
 
qqrq
Gość
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Kojarzycie moze piosenke, przy której Cugowski powitał synów na koncercie? Chyba była to druga z kolei w setliscie?
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Po kolei zagrali:
1. Sen o dolinie
2. Memu miastu na do widzenia (with Bracia)
3. To nie tak miało być
4. Pieśń niepokorna
5. Noc nad Norwidem (with Bracia)
6. Cień wielkiej góry
7. Lubię ten stary obraz
8. Samotny nocą
9. Jolka, Jolka pamiętasz (with Felicjan Andrzejczak)
10. Szalony koń
11. Jest taki samotny dom (with Bracia)
Na bis:
12. Głodny
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Światłeto napisał/a:
Czy on się podczas całego koncertu chociaż raz odezwał, czy tylko śpiewał? Chyba tylko jego syn cośtam w drugiej połowie koncertu pogadał, a tak to taśmowo piosenka za piosenką. Tak to przynajmniej zapamiętałem.



po co miał gadać? przyjechał tam zaśpiewać! koncert magiczny, acz nieco zamulający.. jednakowoż jolka na tyle tysięcy gardeł zapadnie w pamięć do końca życia ;] podobau mi się, mimo że byłam sceptycznie nastawiona


aaaa i jeszcze senator był chyba jedyną osobą, która na woodzie zwracała się do publiczności per "PAństwo"
 
 
 
Gaja99  
Rozkręca sie
Gaja99


Wiek: 32
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 107
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Sister Midnight napisał/a:
Światłeto napisał/a:
Czy on się podczas całego koncertu chociaż raz odezwał, czy tylko śpiewał? Chyba tylko jego syn cośtam w drugiej połowie koncertu pogadał, a tak to taśmowo piosenka za piosenką. Tak to przynajmniej zapamiętałem.



po co miał gadać? przyjechał tam zaśpiewać! koncert magiczny, acz nieco zamulający.. jednakowoż jolka na tyle tysięcy gardeł zapadnie w pamięć do końca życia ;] podobau mi się, mimo że byłam sceptycznie nastawiona


Dokładnie. Jeśli ktoś nie czuje się konferansjerem czy wodzirejka go nie bawi, to i po co? Lepiej tylko śpiewać niż pieprzyć głupoty i pseudofilozoficzne gadki jak jakaś Marika czy inny Bednarek ;x
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Wg mnie playlista mogła być lepsza, bo na takim koncercie przy przeszło 100 tys widowni liczą się przede wszystkim hity, które jak najwięcej osób kojarzy. Wg mnie zabrakło m.in. Takie Tango, Bal Wszystkich Świętych czy V Bieg, no ale z drugiej strony wielkim ich fanem nigdy nie byłem, więc może i dlatego niewiele kojarzyłem.
 
 
 
xxl  
Coś już napisał


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 93
Skąd: Żary/Wro
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Prawda, pod koniec koncertu i w drodze powrotnej z niego ze wszystkich stron słyszałam wołanie o "Takie tango". Sama byłam nieco rozczarowana, bo liczyłam, że znowu rozśpiewa się wspólnie pół miliona gardeł.

Ale ogólnie koncert bardzo mi się podobał, byłam pod wielkim wrażeniem kondycji wokalnej Cugowskiego.
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Moja opinia (którą w bardzo podobnych słowach słyszałem też od większości znajomych):
Beznadzieja bo bez Tanga i Balu, słabo bo olał gościa na wózku, ogólnie cały koncert trochę zamulający... Ale na Jolce się popłakałem! Chyba najlepsza piosenka na tym Woodzie! ;)
 
 
gucioprawda89  
Lubi pieprzyć
biotechnolog

Wiek: 34
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Bal i Tango nie były wpisane w formę koncertu, więc nie wiem dlaczego narzekacie. Ja się nastawiłem na pierwszą płytę, a nie na 'best of'. Dodali kilka kawałków mniej znanych z lat '80, takich bardziej progresywnych + Jolkę z Andrzejczakiem i wsio. Realizacja zapowiedzi w 100% :D
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Wto 05 Sie, 2014   

Budka ssie, ale plus dla Cugowskiego za nową pijacką grę. Za każdym razem kiedy jego brwi wyłaniały się zza okularów trzeba było się napić. Dotrwałem do bisa.
 
 
Reamali  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 10
Skąd: Nowa Sól / Kraków
Wysłany: Śro 06 Sie, 2014   

Jeju... Przy oficjalnym zaproszeniu członkowie zespołu wyraźnie powiedzieli, że będą grać utwory z Cienia Wielkiej Góry... Czego się spodziewaliście? Cieszcie się, że pojawiła się Jolka, która w ogóle jest nie z tej płyty.

Dla mnie koncert magiczny, bo to niezwykłe usłyszeć tak ponadczasowe utwory.
 
 
rookman  
Forumowy prawiczek


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 47
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro 06 Sie, 2014   

Nie sądziłem, że aż tyle osób jara się Budką! :P Mnie akurat ani oni ziębią, ani parzą. Koncert obserwowałem sobie i słuchałem jednym uchem z górki. Ale naprawdę byłem pod wrażeniem jak przy refrenie "Jolki" całe wzgórze darło japy (ja zresztą też :D ). Nawet to sobie nagrałem ;)
Co do braku konferansjerki, to, moim zdaniem, trochę lipa. Lider jednak powinien ogarniać takie rzeczy, zwłaszcza po tylu latach na scenie. Ale jako że, jak wspomniałem, nie zależało mi na tym koncercie, to mógł sobie Krzychu nawet pacierz między utworami odmawiać ;P
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 06 Sie, 2014   

A tak w ogóle to... EEEEMIGROWAŁEEEEM! :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group