Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Pociąg w którym można wyprostowac nogi
Autor Wiadomość
marbod  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 31
Skąd: Na wschód od Renu
Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   Pociąg w którym można wyprostowac nogi

Część,

Zwracam się z pytaniem do osób które regularnie jeżdżą do Kostrzyna pociągiem:

Ile dni przed rozpoczęciem festiwalu najlepiej pojechać żeby z jednej strony załapać się na tańsze, woodstockowe przejazdy a z drugiej mieć minimum komfortu: znaczy miejsce żeby usiąść i przestrzeń umożliwiającą chodzenie do kibla (sikanie przez drzwi trzymane przez kompana jest może klimatyczne, ale raczej nie zbyt rozsądne...).
Myślicie, że nocny pociąg z poniedziałku na wtorek będzie rozsądnie zapełniony, czy raczej już będzie pełno aż po sufit?

Do tej pory jechałem pociągiem na woodstock 2 razy, oba 2 dni przed festiwalem i o ile za pierwszym razem było całkiem spoko (niby siedzenie na ziemi, ale dobra impreza i dało się oddychać) to ostatnio była tragedia, szczególnie, że moja dziewczyna pare razy mdlała i do okna musiałem nieść ją dosłownie chodząc po ludziach.
 
 
Elsanka  
Rozkręca sie


Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 147
Skąd: śląsk
Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   

Wydaje mi się, że ciężko ocenić ile osób będzie w danym woodstockowym pociągu. Jeżeli chcesz większego komfortu, to chyba lepiej będzie jechać jakimś zwykłym pociągiem.
Jeżeli jednak koniecznie musisz jechać woodstockowym, to w zeszłym roku jechałam chyba o północy z Katowic i mieliśmy miejsca siedzące i do kibelka bez problemu też dało się dojść. Także myślę, że te pociągi, które odjeżdżają najpóźniej są najmniej zatłoczone i po drodze też wsiada mało osób, ale może niech się jeszcze wypowiedzą bardziej doświadczone osoby. :)
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   

Pociągi typowo woodstockowe są zawsze zawalone, nie ma raczej wyjątków. Jak chcesz jechać luźniej to pojedź TLK/EIC z wykupioną miejscówką ;p Możesz też pomyśleć nad dojazdem do Poznania i przesiadce w "krótkorelacyjny", jest szansa że trafisz luźniejszy :)
 
 
Wonsz  
Forumowy prawiczek
Człowiek Wonsz


Wiek: 31
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   

Jak coś to ja jadę właśnie z KRK pociągiem TLK, miejscówkę pewnie sobie wezmę. Wyjeżdżam 26.07 więc obstawiam, że będzie dość luźno. :D
 
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Sob 05 Lip, 2014   

26 pewnie tak. Ja jadę TLK 28.07 (poltora godziny przed pierwszym oficjalnym uctokowym) i juz mnie w innym temacie psotraszyli, ze bedzie pelno bydla, ktore wykupi bilety bez miejscowek i sie wcisnie na krzywy ryj by usiasc. ;p
 
 
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Widzisz? Trzeba było od razu jechać tym Woodstockowym, brak siedzeń w cenie! :D
 
 
Cyman!  
Coś już napisał

Wiek: 36
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 68
Skąd: TCV
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Vorathiel napisał/a:
26 pewnie tak. Ja jadę TLK 28.07 (poltora godziny przed pierwszym oficjalnym uctokowym) i juz mnie w innym temacie psotraszyli, ze bedzie pelno bydla, ktore wykupi bilety bez miejscowek i sie wcisnie na krzywy ryj by usiasc. ;p

PODOBNO (rzadko jeżdżę, więc pewności nie mam) w TLK bez miejscówki teraz nie pojedziesz, ale z racji że mamy sezon, że Woodstock, że Polska i TLK, to pewnie tak to się dla Ciebie skończy... Sorry, taki mamy klimat. ;)

A co do tematu - nie wiem jak wcześnie należałoby wyjechać, ale z doświadczenia wiem że większość pociągów w kierunku Kostrzyna w tygodniu poprzedzającym festiwal jest raczej ZARĄBANA i szanse na komfortową podróż są raczej nikłe. Polecam samochód, korzystałem w zeszłym roku i z innej metody już nie skorzystam. ;)
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Cytat:

PODOBNO (rzadko jeżdżę, więc pewności nie mam) w TLK bez miejscówki teraz nie pojedziesz

pojedziesz. Jak się skończą siedzące to sprzedają bilety bez miejscówek - stojące lub bawisz się chama i siadasz gdzie popadnie.

A komfortowo idzie dojechać w niedzielę.
 
 
 
trzykawki  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: GOP
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Witam. Najwygodniej (nawet na 1-2 dni przed rozpoczęciem) można dojechać pociągiem w sposób następujący: Kraków 7:41 - Krzyż 15:58 TLK (z miejscówkami), Krzyż 16:20 - Kostrzyn 17:55 osobowy. W pierwszym etapie cisza, spokój i wygoda, od Krzyża w osobówce zaczyna się impreza, co stanowi integralny element woodstocku, a 1,5 h to w sam raz aby poczuć klimat, a nie zamęczyć się.
 
 
Amigo  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 16 Lip, 2014   

Są jeszcze miejscówki na bezpośredni TLK z Przemyśla przez Rzeszów, Kraków, ... , Wrocław... do Kostrzyna (docelowo do Świnoujścia).
Wyjazd np. z Rzeszowa o 12.17
To jedyne bezpośrednie połączenie pociągiem nie-woodstockowym na takiej trasie. I dopiero od tego roku. Ja wczoraj kupiłem bilety siedzące na 29.07.
 
 
anitowa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Mazu, czy ten tekst w podpisie z pytaniem o moje przygotowania do Woodstocku to faktycznie Twoje pytanie, czy znowu szerzy się jakiś wirus? Raczej Cię nie kojarzę, więc wątpię, żebyśmy się znali ...:-)
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

anitowa napisał/a:
Mazu, czy ten tekst w podpisie z pytaniem o moje przygotowania do Woodstocku to faktycznie Twoje pytanie, czy znowu szerzy się jakiś wirus? Raczej Cię nie kojarzę, więc wątpię, żebyśmy się znali ...:-)


http://uctok.com/topics22/you-vt2039.htm
Polecam zapoznać się. ;)
 
 
 
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

anitowa napisał/a:
Mazu, czy ten tekst w podpisie z pytaniem o moje przygotowania do Woodstocku to faktycznie Twoje pytanie, czy znowu szerzy się jakiś wirus? Raczej Cię nie kojarzę, więc wątpię, żebyśmy się znali ...:-)


E, to już obcego o przygotowania zapytać nie można? :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
sprzedaż maszyn do czyszczenia filtrów dpf

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group