Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Pociągi Woodstockowe - rozkład jazdy
Autor Wiadomość
Amigo  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 45
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

Ja już tydzień temu kupiłem bilet właśnie na ten pociąg z Rzeszowa, bo już wtedy pisali na forum, że dzień wcześniej (28) skończyły się miejscówki. Dlatego pognałem tak wcześnie na dworzec.
To i tak sukces, że są jeszcze do tej pory.
 
 
argasek  
Coś już napisał
argasek


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

marbod napisał/a:
A słyszeliście o magicznych woodstockowych pociagach?
Co roku ktoś opowiada historię o tym jak to jechał przez całą Polskę bezpośrednio do Kostrzyna w prawie pustym pociągu gdzie wszyscy leżeli sobie na siedzeniach


To nie magia, tak wyglądał np. jeden z ubiegłorocznych pociągów na Woodstocka z Katowic - wsiedliśmy i zgłupieliśmy, bo każdy kto chciał, miał miejsce do siedzenia (nie na podłodze ;)) ) i nie było nawet tych koszmarnych, twardych czerwonych siedzeń.
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

W sumie to nic zaskakującego jak sie rzuci okiem na informacje z prasy. Normalnie pociągów specjalnych było 50-60. W zeszłym roku było ich... 100! W tym jest 104, czyli jeszcze ciut więcej. Po prostu jest więcej pociągów to i miejsc więcej.
W zeszłym roku poranny pociąg z Wwy Gdańskiej w momencie odjazdu miał koło 50% miejsc siedzących wolnych (!)
Więc ten tłok w pociągach to powoli robi się już trochę mitem.
Podobnie jak to, że zawsze są opóźnienia. Jak ktoś zrywa hamulce bezpieczeństwa to oczywiście opóźnienie będzie, ale jak nie ma takich koników to pociągi w miarę rozklad trzymają.
 
 
Bochenek  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 44
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Za to w ubiegłym roku ten nocny z wawy gdańskiej był już wypchany po brzegi. Tym razem jadę rano, więc mam nadzieję na trochę luzu.
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

argasek napisał/a:
marbod napisał/a:
A słyszeliście o magicznych woodstockowych pociagach?
Co roku ktoś opowiada historię o tym jak to jechał przez całą Polskę bezpośrednio do Kostrzyna w prawie pustym pociągu gdzie wszyscy leżeli sobie na siedzeniach


To nie magia, tak wyglądał np. jeden z ubiegłorocznych pociągów na Woodstocka z Katowic - wsiedliśmy i zgłupieliśmy, bo każdy kto chciał, miał miejsce do siedzenia (nie na podłodze ;)) ) i nie było nawet tych koszmarnych, twardych czerwonych siedzeń.

Np. nocny o 3:29 z poniedziałku na wtorek. Najlepsze, że był podstawiony już godzinę wcześniej :D To był luksus, o paaanie.
 
 
 
magdam  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

a wiecie czy mozna kupic bilet z poznania do kostrzyna + powrotny z kostrzyna do gdyni ? w internecie nie da sie tego wpisac (mozna tylko powort tam gdzie sie wsiadało) ale moze w kasie biletowej by mi sprzedali taki bilet. ktos cos wie na ten temat ?
 
 
rolnikuba  
Forumowy prawiczek

Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

magdam napisał/a:
a wiecie czy mozna kupic bilet z poznania do kostrzyna + powrotny z kostrzyna do gdyni ? w internecie nie da sie tego wpisac (mozna tylko powort tam gdzie sie wsiadało) ale moze w kasie biletowej by mi sprzedali taki bilet. ktos cos wie na ten temat ?


Chodzi Ci o specjalne czy normalne ?
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

magdam napisał/a:
a wiecie czy mozna kupic bilet z poznania do kostrzyna + powrotny z kostrzyna do gdyni ? w internecie nie da sie tego wpisac (mozna tylko powort tam gdzie sie wsiadało) ale moze w kasie biletowej by mi sprzedali taki bilet. ktos cos wie na ten temat ?

Niestety nie można. Promocyjne bilety tam+powrót są tylko do tego samego miasta, z którego się wyjeżdżało.
Bilety promocyjne w tym roku są tylko przez internet, więc wizyta w kasie nie pomoże.
 
 
LukasiK  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Lipno/Toruń
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Myslicie ze jak zalaminuje sb bilety to przy sprawdzaniu nie beda robili zadnych problemow?
 
 
Swarog  
Rozkręca sie
Ksylenowy Wojownik Wioski Wikingów

Wiek: 34
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Problem może być. Lepiej wsadzić w jakiś worek, chyba że zamierzasz z tymi biletami pływać.
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Bardzo często pojawia się na bilecie informacja żeby nie laminować, bo czytnik nie łapie kodu potem.
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

LukasiK napisał/a:
Myslicie ze jak zalaminuje sb bilety to przy sprawdzaniu nie beda robili zadnych problemow?

Biletów kolejowych nie wolno laminować - konduktor sprawdza nie tylko wydrukowane dane, ale też czy bilet nie jest podrobiony, a zafoliowanie spowoduje że niektórych zabezpieczeń nie będzie mógł zweryfikować.
Najlepiej kupić bilet przez internet i:
- albo wydrukować go kilka razy i schować wydruki w różne miejsca na wszelki wypadek - bilet internetowy ważny jest tylko z dowodem tożsamości więc samych wydruków można zrobić dowolnie dużo, ale samodzielnie i tak będą nieważne nawet jak się zgubi taki bilet
- albo pokazać bilet na telefonie lub tablecie, tylko trzeba mieć albo dostęp do neta, albo możliwość zapisania i wyświetlenia pdf'a
Opcja pierwsza wydaje się najprostsza.
 
 
blind  
Coś już napisał
Ślepy

Wiek: 34
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Ci konduktorzy to w ogóle czepialscy. Mnie się przyczepili, że bilet był kilkukrotnie złożony. Wydrukowany był z internetu, więc ciężko bym woził ze sobą teczkę na A4 coby się nie pogniótł. :D

Ja swój bilet zamierzam zapakować w worek foliowy.
 
 
LukasiK  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Lipno/Toruń
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

Dzieki za info.
Ja polecam torebki strunowe ISTAD Z ikei.
2 struny dla bezpieczenstwa i mozna nawet pływac z biletem.
 
 
K2  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 43
Skąd: na Pragie w lewo!
Wysłany: Sob 26 Lip, 2014   

blind napisał/a:
Ci konduktorzy to w ogóle czepialscy. Mnie się przyczepili, że bilet był kilkukrotnie złożony. Wydrukowany był z internetu, więc ciężko bym woził ze sobą teczkę na A4 coby się nie pogniótł. :D

Fakt :)
Tak na prawdę chodzi o to żeby nie składać tam gdzie jest ten kod 2D, bo konduktor go musi zeskanować, a jak jest poskładany to może się nie przeczytać i jest problem.
 
 
blind  
Coś już napisał
Ślepy

Wiek: 34
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Tyle, że ten kod jest tak duży i w tak centralnym miejscu (mówię tutaj o TLK), że naprawdę ciężko by było złożyć kartę do rozsądnych rozmiarów i jednocześnie pozostawić kod QR nie zagiętym.
 
 
wpbyeah  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 10
Skąd: wlkp.
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

Jest jakiś pociąg we wtorek 29.07 w godzinach porannych z Poznania głównego bo na rozpisce pisze tylko że Woodstock express jest o 11.20 <zniesmaczony>
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 27 Lip, 2014   

blind napisał/a:
Tyle, że ten kod jest tak duży i w tak centralnym miejscu (mówię tutaj o TLK), że naprawdę ciężko by było złożyć kartę do rozsądnych rozmiarów i jednocześnie pozostawić kod QR nie zagiętym.

Nie raz i nie dwa jechałam TLK z biletem z netu i nigdy problemu ze zgięciem i włożeniem do portfela nie miałam.
 
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

wpbyeah napisał/a:
Jest jakiś pociąg we wtorek 29.07 w godzinach porannych z Poznania głównego bo na rozpisce pisze tylko że Woodstock express jest o 11.20 <zniesmaczony>


I to całkiem sporo ich jest. Ale jeśli nie umiesz się posługiwać stroną http://rozklad-pkp.pl, to przykro mi, nikt Ci już nie pomoże. :<
 
 
buziak  
Forumowy prawiczek

Dołączyła: 28 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Mazury cud natury
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

Dobra, nie wiem czy ktoś mi jeszcze odpiszę ale założyłam konto tylko dlatego aby dowiedzieć się pewnej rzeczy. Kupiłam bilet już jakiś czas temu ze zniżką, dziś jak akurat za kilkanaście godzin jadę znalazłam legitymację i okazało się, że nie ma zdjęcia. Nie wiecie czy mogę w kasie dopłacić różnicę do normalnego mimo, że bilet był z Internetu? Chciałam przykleić inne zdjęcie ale nie ma pięczotki wiec lipa.

Chciałam dowiedzieć się od PKP o takiej możliwości ale infolinia zabrala już z konta 18 zł.
 
 
phantommm  
Coś już napisał
phantommm


Wiek: 30
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 52
Skąd: dąbrowa górnicza
Wysłany: Pon 28 Lip, 2014   

Nie wiem czy możesz dopłacić, ale możesz oddać bilet (tracisz chyba 5% wartości czy jakoś tak) i kupić normalny. Ale może niech wypowie się ktoś kto bardziej to ogarnia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime