Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
KULT
Autor Wiadomość
unu  
Rozkręca sie


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: z rosomaka
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013   

Ingenue napisał/a:
'Każdy kto podniósł kradzione jest dla mnie k...' jakoś wątpię, że chodzi o jedną płytę, to pośrednio pogląd Kazika na piractwo. Ale pewnie Wy macie pełne dyskografie i Was to nie dotyczy. Jeżeli chodzi o ich wysiłek przelany w muzykę to przeczytaj resztę posta, spójrz gdzie żyjemy i jaka jest średnia krajowa, nikogo nie stać (prawie) na to żeby kupić kilka płyt, zapłacić za kilka biletów i być fair wobec wszystkich ulubionych artystów więc jeżeli ktoś ma chociaż 2-3 płyty i kilka razy zapłacił za koncert zasługuje na szacunek. Ten wysiłek jest spłacany przez fanów nie tylko poprzez zakup płyty, ale też przez frekwencję na koncertach, nabycie koszulek, głosowanie na różnych listach przez co nabija się częstotliwość z jaką piosenka leci w radiu itd. Poza tym w naszym kraju dopiero uczymy się funkcjonować w globalnej wiosce i wcześniej nie było żadnego Spotify i innych uczciwych relacji fan-artysta.


No nóż w kieszeni się otwiera... Nie stać mnie na Ferrari to rozumiem że mogę sobie takie ukraść?
Masz rację że płyty są dość drogie, zwłaszcza zagranicznych wykonawców. Ale wydać 20-30zł miesięcznie na jedną czy dwie płyty rodzimego wykonawcy to nie jest jakiś ogromny wydatek. Wystarczy zrezygnować z dwóch czy trzech paczek fajek czy kilku piw...
Problem polega na tym że nasze pokolenie przywykło do tego że muzykę/film/książkę można sobie ściągnąć za darmo z internetu, koncerty też mamy darmowe na juwenaliach i innych tego typu imprezach. I nagle jak ktoś powie że nie, tak nie powinno być, że za sztukę również trzeba płacić, a ten kto ściąga płyty jest zwykłym złodziejem, to podnosi się larum że jakiś staruszek postradał zmysły...
To że byłem na koncercie danej kapeli i kupiłem ich płytę, nie upoważnia mnie do tego że mogę im ukraść kolejne 3 płyty.

Owszem, też mi się zdarza ściągnąć muzykę, ale jak najszybciej uzupełniam moją dyskografię. Lub są to albumy niedostępne na rynku.
Natomiast nic nie usprawiedliwia osób które mają na swoim odtwarzaczu 5GB muzyki, a 2 płyty (lub wcale) na półce (znam takie osoby).
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013   

Dobra, to temat o Kulcie a nie o piractwie, więc wracamy do tematu ;]
 
 
 
Ingenue  
Rozkręca sie

Dołączyła: 25 Cze 2013
Posty: 104
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013   

20 zł ; D płytę za 20 zł kupiłam ostatnio 2 lata temu w wyprzedaży -70%. Koniec.
 
 
MuchaDG  
Coś już napisał
Bzzzzy


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 63
Skąd: Dabrowa Górnicza
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Kult mnie nie jara na Woodzie, ale myślę że to właśnie przez to że byłem na jego 3 koncertach, choć za bardzo nie słucham... Dwa na Juwenaliach i jednym na Dniach mojego (gówno wartego) miasta. A czemu mam nie tylko chodzic na koncerty artysty, które są za free a jeszcze za jakieś płacić? Jak mi będzie zależeć to zapłace, jasne... ale to, że ja nie płace za bilet przy wejściu wcale nie oznacza, że Kazik nie dostaje honorarium za swoją prace. Juz nie narzucajmy sobie az takiego zaangażowania w sprawę. Ktoś chce iść i płacić ok, tak zrobi, bo jest fanem. Ale to nie oznacza z góry że każdy kto lubi, będzie tak robił.
A Kazik ma racje- to jego praca, niech ma to, na co pracuje.
 
 
Zmartwiony z S  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Nie chciałbym Kultu na woodzie ze względu na to iż wolę ich w klubach itp. Co do tego tzw. piractwa, nie będę hipokrytą sam mam co nieco na dysku, ale na ścianie mam równie pokaźną kolekcję płyt. Poza tym to mi trochę przypomina jazdę na gapę w autobusie, chce jechać, ale na bilet mi szkoda, tak samo jest tutaj, chce posłuchać, ale na płytę mi szkoda i nazwij teraz kogoś kto postępuje w ten sposób inaczej niż mendą; szczególnie, że w obu tych wypadkach karę ponosi ten uczciwy, ponieważ to on płaci za bilet i to on może się spodziewać wzrostu cen płyty, ponieważ wytwórnia nie zarabia, albo artysta nie zarabia :)
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

Nie, nie i jeszcze raz nie. Godzina Kultu? Serio? To nie wyjdzie.
 
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

Dobry kult nie jest zły. Taki zespół zabawi większość imprez w Woodstock na pewno. Jak będą do stawię się na koncert :)) [Lepiej <?> ]
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

Jeju,jaki okropny post.
 
 
Cyman!  
Coś już napisał

Wiek: 37
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 68
Skąd: TCV
Wysłany: Czw 13 Mar, 2014   

KULT na Woodstocku musi zagrać, to moje niezmienne zdanie od kilku lat. Dziwi mnie, że panowie nie mogą się w końcu dogadać, przecież to naprawdę mógłby być największy koncert Kultu (a może nawet Przystanku Woodstock) w historii...

Ciekawostka: na stronie kapeli jest info, że grają w tym roku na festiwalu w Jarocinie (20 lipca), a 5 dni przed Przystankiem w Chorzowie (Festiwal Ryśka Riedla?). Pod względem terminu nigdy nie było tak blisko, więc może teraz? Do cholery, to jest XX Przystanek Woodstock, dogadajcie się! ;)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 13 Mar, 2014   

Chyba jedynie pierwszego dnia, bo początkiem sierpnia to jednak zawsze spadali na urlop.
 
 
 
Cyman!  
Coś już napisał

Wiek: 37
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 68
Skąd: TCV
Wysłany: Czw 13 Mar, 2014   

Jaaasiek napisał/a:
Chyba jedynie pierwszego dnia, bo początkiem sierpnia to jednak zawsze spadali na urlop.

Co to za "pracownicy", którzy w piątek/sobotę idą na urlop? ;) Poniedziałek mają 4 sierpnia, niech wtedy odpoczywają po największym koncercie w karierze. Ale wiadomo, to artyści, pojmowanie urlopów mają inne. ;)
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 13 Mar, 2014   

Ja nie wiem czy traktowaliby to jako największy koncert w swojej karierze ;)
 
 
 
Miru BGC  
Na pewno offtopuje


Wiek: 31
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 686
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

Nigdy nie przepadałem za kultem i wcale a wcale nie będzie mi przykro jeśli ich jeszcze długo na Woodzie nie zobaczę..
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

Broken Miru napisał/a:
Nigdy nie przepadałem za kultem i wcale a wcale nie będzie mi przykro jeśli ich jeszcze długo na Woodzie nie zobaczę..


A ja całkiem odwrotnie :D ale już straciłam nadzieję..
 
 
 
malkontent  
Lubi pieprzyć
spodziewaj się niespodziewanego


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 541
Skąd: z żółwiowa
Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   

Cytat:
ale już straciłam nadzieję..

jak to mówią...nadzieja matką wynalazków ^^

Myślę, że prędzej czy później pojawią się na Woodzie. Za parę lat będzie panowało przekonanie, że co to za artysta skoro na Woodstock go nie zapraszają, kiepski jakiś czy co <olaboga> Coraz więcej będzie chciało tam zagrać i tym samym coraz większy przesiew będzie robiony. Wracając do tematu Kult sam będzie chciał zagrać dla nas i w końcu zagra.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   

malkontent napisał/a:
Wracając do tematu Kult sam będzie chciał zagrać dla nas i w końcu zagra.

O ile dobrze wiem, to Kult już chciał zagrać na Woodstocku, ale tym razem organizatorom to było nie po drodze.
 
 
 
again  
Forumowy prawiczek


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: skontowni
Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   

Bardzo, bardzo bym ich chciała. Na koncercie unplugged byłam, więc muszę jeszcze zaliczyć ich z prądem, żeby utwierdzić się w przekonaniu, że gdyby Kazik był z 30 lat młodszy, to bym brała.
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Pon 17 Mar, 2014   

Może inaczej Kult zrobi przede wszystkim Nam czyli uczestnikom przystanku przyjemność grając koncert na W niż sobie. Bo w ciągu swojej dłuugiej kariery grali "sporo" i na różnych scenach z różnym "zestawem" i różną ilością publiczności. Odczucia Kultu z (ewentualnego) Wooda są powiązane jak My ich tam przyjmiemy :)) A pytanie czy sekcja marzenia przeistoczy się w pewniaka - ciężko powiedzieć może nie w tym roku ( :cool: ???) ale kto wie za rok dwa ;))
 
 
izabytom1234  
Coś już napisał

Dołączyła: 24 Cze 2013
Posty: 67
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   KULT

Siema ,
Koncert Kultu na Przystanku to marzenie , ale nie wydaje mi się zeby były na to szanse . Organizatorzy raczej nie kwapią sie z zaproszeniem , a szkoda
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   Re: KULT

izabytom1234 napisał/a:
Siema ,
Koncert Kultu na Przystanku to marzenie , ale nie wydaje mi się zeby były na to szanse . Organizatorzy raczej nie kwapią sie z zaproszeniem , a szkoda


Organizatorzy zapraszali Kult wielokretnie, ostatnim razem nawet Kazik postanowił dostosować do Woodstocku swój urlop, mimo to w ostatniej chwili powiadomiono zespół, że nie jest już brany pod uwagę...
 
 
 
Elsanka  
Rozkręca sie


Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 147
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Godzinę temu oficjalny fanpage Woodstocku wrzucił na fb piosenkę Kultu... wszyscy oczywiście w komentarzach spekulują, czy to jakaś zapowiedź. Oby!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi