Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Woodstockowe Tradycje.
Autor Wiadomość
Locke  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 29 Sty, 2014   Woodstockowe Tradycje.

Witajcie!

Piszę pracę zaliczeniową na temat Woodstockowych zwyczajów i tradycji, ale chwilowo cierpię na ciężkie zaćmienie mózgu, i poprzestałem zaledwie na kilku przykładach.

Potrzebuję przykładów Woodstockowych tradycji ale takich, które:

A) trwają co najmniej od kilku edycji
B) mają charakter happeningowy ( tzn. spontaniczny, prowadzacy do interakcji z innymi woodstockowiczami, ale o jasnej formule. Idealny przykład: ,,Zaraz będzie ciemno!"
C) są charakterystyczne tylko dla naszego ukochanego festiwalu.

Pomożecie?
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 29 Sty, 2014   

*free hugs
*wielka dolewka
*stanie w kolejkach do wszystkiego
*piwo ball [również spotyka się nazwę flanki bodaj]
*picie piwa z leja
*błotko
*picie z każdym napotkanym człowiekiem...


Nie wiem, jakoś wydaje mi się, że większość tradycji nie nadaje się do pracy zaliczeniowej :D
 
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Śro 29 Sty, 2014   

- zbiorowa odpowiedź na okrzyk "zaraz będzie ciemno!!!" (tyle, że nie wiem czy trwa od kilku edycji, mam wrażenie, że 3 lata temu nie istniał)
- "pokaż cycki!" wyrażane poprzez nawoływania, banery, koszulki
- w zeszłym roku natknęłam się na "nagi bieg", ale ponoć to świeża tradycja (mam nadzieję, że będzie kontynuowana)
- zdobienie choinek w puszki od piwa, od kilku lat ko0jarzę takie drzewka
- tolerancja względem sypiania w cudzych namiotach w razie gdy kogoś niemoc ogarnie

i najniesamowitsza dla mnie tradycja - tolerowanie niemców i ich języka <z jezorem>
 
 
Locke  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Piwonia napisał/a:
- zbiorowa odpowiedź na okrzyk "zaraz będzie ciemno!!!" (tyle, że nie wiem czy trwa od kilku edycji, mam wrażenie, że 3 lata temu nie istniał)
- "pokaż cycki!" wyrażane poprzez nawoływania, banery, koszulki
- w zeszłym roku natknęłam się na "nagi bieg", ale ponoć to świeża tradycja (mam nadzieję, że będzie kontynuowana)
- zdobienie choinek w puszki od piwa, od kilku lat ko0jarzę takie drzewka
- tolerancja względem sypiania w cudzych namiotach w razie gdy kogoś niemoc ogarnie

i najniesamowitsza dla mnie tradycja - tolerowanie niemców i ich języka <z jezorem>


1. Nie no, jak opisałem sam okrzyk to myślisz, że odpowiedzi nie? :D Istniał istniał. Istnieje odkąd pamiętam. Po prostu jego występowanie jest mocno losowe.
2. Eeeeeee... Poza Woodstockiem to hasło każdego chama. Poza tym, nawet jeśli nastąpi interakcja, to raczej za bardzo nie ma o czym pisać. ;)
3. Jeśli nie wystepuje co roku od kilku lat, to nie tradycja.
4. Brak elementu interakcji społecznej. :(
5. Ciężko to nazwać tradycją, to raczej po prostu rodzaj nastawienia... Poza tym, gdzie w tym happening?

Mazu napisał/a:
*free hugs
*wielka dolewka
*stanie w kolejkach do wszystkiego
*piwo ball [również spotyka się nazwę flanki bodaj]
*picie piwa z leja
*błotko
*picie z każdym napotkanym człowiekiem...


Nie wiem, jakoś wydaje mi się, że większość tradycji nie nadaje się do pracy zaliczeniowej :D


1. Free Hugsy spotykałem i poza Woodstockiem, ale w sumie... Muszę nad tym pomyśleć. ;)
2. Kwalifikuje się, jeśli mówimy o przypadkach gdy zbierający oferuje w zamian jakiegoś rodzaju występ. A takich sobie nie przypominam. Możesz podać jakąś konkretną sytuację jeśli się spotkałaś z czymś takim? ;)
3. Tru, prawdziwa tradycja. Od lat niezmienna, towarzyszy nam początków. :D
4-7. Nie kwalifikują się, ze względu na mało happeningowy charakter.

Ale dziękuję za propozycje. :D

Żeby nie było. Szukam tradycji O CHARAKTERZE HAPPENINGOWYM, albo posiadające cechy performance'u.
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

ale te choiny, to mocno interludzkie były. Sam dodawałem lekko podgniecioine puchy przywiezione hen jeszcze spod domu

https://picasaweb.google.com/115067243129825223493/PrzystanekWoodstock2009#5774416374349009970

na zdjęciu to nie ja ale ja byłem następny. A i ten dżentelmen ze zdjęcia podszedł nie z pobliskiego obozu a - szedł był przede mną na pole i piwo się mu wypiło
 
 
Piwonia  
Rozkręca sie


Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 112
Skąd: Ślązaczka
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Locke napisał/a:


1. Nie no, ...



Bardzo przepraszam Szanownego pana "Locke. Forumowy prawiczek" za zajęcie Mu jakże cennego czasu. Obiecuję, że nigdy więcej tego nie zrobię

Było od razu napisać - uwaga, wątek naukowy, nie dla wszystkich
 
 
Locke  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Piwonia napisał/a:
Locke napisał/a:


1. Nie no, ...



Bardzo przepraszam Szanownego pana "Locke. Forumowy prawiczek" za zajęcie Mu jakże cennego czasu. Obiecuję, że nigdy więcej tego nie zrobię

Było od razu napisać - uwaga, wątek naukowy, nie dla wszystkich


Napisałem, że jestem wdzięczny za sugestie.

MWzWM napisał/a:
ale te choiny, to mocno interludzkie były. Sam dodawałem lekko podgniecioine puchy przywiezione hen jeszcze spod domu

https://picasaweb.google.com/115067243129825223493/PrzystanekWoodstock2009#5774416374349009970

na zdjęciu to nie ja ale ja byłem następny. A i ten dżentelmen ze zdjęcia podszedł nie z pobliskiego obozu a - szedł był przede mną na pole i piwo się mu wypiło


A, no to zmienia trochę postać rzeczy. Jako że nie pijam napojów sprzedawanych w puszkach, to ten zwyczaj mnie trochę ominął. ;) Dzięki!
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Rzucanie obuwia na koniec PW - na kable :)
 
 
nie mam pleców  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 306
Skąd: Lądą
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Może szukanie Andrzeja? Dodałbym jeszcze mój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu na woodzie, czyli zbieranie do arbuza zlewek różnych alkoholi od ludzi i picie tego, tudzież pojenie tym innych woodstockowiczów. ale nie wiem czy to ma charakter happeningowy
 
 
Locke  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

kizia napisał/a:
Rzucanie obuwia na koniec PW - na kable :)
Obrazek


Jak najbardziej się nada. Dzięki wielkie!

PS. Wiesz może kiedy rozpoczęła się ta tradycja? ;)

nie mam pleców napisał/a:
Może szukanie Andrzeja? Dodałbym jeszcze mój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu na woodzie, czyli zbieranie do arbuza zlewek różnych alkoholi od ludzi i picie tego, tudzież pojenie tym innych woodstockowiczów. ale nie wiem czy to ma charakter happeningowy


1. Szukanie Andrzeja to też idealny przykład. :D
2. No nie bardzo, chyba że ,,zarabiasz" na te napoje poprzez jakiś rodzaj występu. ;)
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Marsz brodaczy! Brodacze się zbierają, maszerują śpiewając pieśni wysławiające brodę, następnie przemieszczają się do wioski piwnej na wspólną konsumpcję i tradycyjne moczenie brody w piwie.
Na pewno w 2008 już był, a czy wcześniej to nie wiem, możesz dokładnie zapytać tu https://www.facebook.com/...598515/?fref=ts
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Locke napisał/a:
kizia napisał/a:
Rzucanie obuwia na koniec PW - na kable :)
Obrazek


Jak najbardziej się nada. Dzięki wielkie!

PS. Wiesz może kiedy rozpoczęła się ta tradycja? ;)

Wydaje mi się, że to kostrzyńska tradycja, na pewno widziałam to już w 2007 roku. Niech wypowie się ktoś, kto był na wcześniejszych PW.
Możesz tez napisać o przebierańcach. Na Woodstocku z pewnością nie brakuje osób w różnych dziwacznych strojach - ja sama byłam piratką w zeszłym roku ;) A widziałam min. ekipę z 300, zakonnice (chłopak biegał w tym stroju po polu i krzyczał "Bóg mi dodaje sił"), greckie posągi :P, kolesia w wielkim sombrero - część charakterystyczna dla PW -> często ludzie przebierają się w to co znajdą na polu, czyli wykorzystują kartony, taśmy odgradzające.
No i musisz napisać o błotku. Sam grzybek ma funkcje schładzania, to co dzieje się pod nim wykracza poza granice wyobraźni. Tam jest jeden wielki happening :D
 
 
MWzWM  
Rozkręca sie
Goebbels fotografii reportażowej


Wiek: 103
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 263
Skąd: z miasta
Wysłany: Pią 31 Sty, 2014   

a sie jeszcze nad temi golasami zastanowiłem. Znacie jakiekolwiek insze wydarzenie gdzie publiczność czasem se paraduje na golasa?

Sytuacje odwrotne są dość częste, szczególnie podczas festiwali teatralno-performerskich gdy to Artyści rozbierają się by potępić rasizm, antysemityzm, efekt cieplarniany lub Jarosława Kaczyńskiego a wywalczyć równość, braterstwo lub dotacje na przyszły rok.

Ale na Uctoku jest tak, że to publiczność wybiera tę formę przy wyraźnym odcinaniu się organizatorów.

I wówczas bieg golasów wpisywałby się w wieloletnią tradycję

https://picasaweb.google.com/115067243129825223493/PrzystanekWoodstock2010#5774369028577436226

https://picasaweb.google.com/115067243129825223493/PrzystanekWoodstock2009#5774432584423618834

https://picasaweb.google.com/115067243129825223493/PrzystanekWoodstock2011KilkaZdjec#5770773336758641986

https://picasaweb.google.com/115067243129825223493/PrzystanekWoodstock2013#5910259715535694562
 
 
kijana  
Moderator


Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1007
Skąd: Trzebiel
Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   

Wieloletnia tradycja woodstockowa, to śniadanie w Intermarche.
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   

Może ciężko mówić o tradycji skoro dopiero od 2012 roku ale wspólne granie na rurach i umywalkach w lesie za wioską piwną (tą za gastro) kiedy nie ma wody.
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   

taa..i rozwalanie kranów kiedy woda jeszcze jest, świetna tradycja <rotfl3>
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   

Nie wiem co ma granie patykami na pustych umywalkach do ich rozwalania?
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Sob 01 Lut, 2014   

Właśnie w 2012 nie było tam wody przez "granie" na umywalkach, to mi się skojarzyło
 
 
 
kiaglor  
Coś już napisał
~V~

Wiek: 36
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 54
Skąd: innąd
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

Odśpiewywanie "sto lat" dla artystów.
Może wspólne śpiewanie / imprezowanie w specjalnych, woodstockowych pociągach ?
Bitwa na butelki!
Tworzenie wiosek tematycznych na polu.

Na nic innego już wpaść nie mogę :]
 
 
 
Sister Midnight  
Zakurwim dęsa ?
stawka większa niż cyce


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 2827
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

kijana napisał/a:
Wieloletnia tradycja woodstockowa, to śniadanie w Intermarche.


<rotfl3>
w ogóle pielgrzymki do miasta, albo chociaż do tesco..
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014   

kijana napisał/a:
Wieloletnia tradycja woodstockowa, to śniadanie w Intermarche.


Na zielonej trawce :))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
https://meskimokiem.pl/jak-czytac-rozmiar-garniturow-jaki-to-jest-rozmiar-40-42-garnituru/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group