Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót do domu pociągiem
Autor Wiadomość
xXXxGumisxXXx  
Rozkręca sie


Wiek: 30
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 253
Skąd: Głogów
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Powrót woodstockowym w kierunku Krakowa. Miałem jechać Złomkiem o 13:30, ale załapałem się na wcześniejszy, który i tak był opóźniony o 30 min.

Organizacja ujdzie, na plus mogę dać to, że ludzie czekający na pociąg do Wawy przepuszczali tych co śpieszyli się na ten do Krakowa i sami jeszcze krzyczeli, czy ktoś tam nie jedzie, a proces sprawdzania biletów przebiegał bez większego problemu.
Ludzi od groma, ale dało się złapać miejsce siedzące ( kosztem bluzy, którą zgubiłem biegnąc na tył składu :p ).

Jedyne co mnie wkurwiło to neandertalyzm w samym pociągu. Pomijam debila, który ponoć wybił szybę nim pociąg ruszył ( ludzie wpadli w śmiech, jak pociąg stanął 5 sekund po ruszeniu, a ktoś dodatkowo skomentował "wow, jesteśmy już w Krakowie, ale ten pociąg zapierdala" ).
Prawdziwy okaz idiotyzmu był już w drodze jak jakiś narąbany punk, który z wygląd miał grubo 30-stkę, a w głowie umysł może góra 9 latka, postanowił z kolegami wykręcać te długie żarówy u sufitu i napierdzielać nimi w pociąg krzycząc "uwaga, cel, pal". Ktoś zwrócił uwagę, to kolega tego typa odparł, że nie widzi problemu, a jak ktoś jedzie do Krakowa i będzie mu ciemno......to o to właśnie chodziło w tej "zabawie". Nawet użył stwierdzenia, że będzie taki dobry i zostawi im jedną sztukę.

Jeżeli podobnych przypadków, w większym lub mniejszym stopniu podobieństwa było więcej, to nie zdziwiłbym się, jakby powtórzyła się akcja z kranami z soboty, tylko przeniesiona do realiów PKP z pociągami w rolach głównych.
 
 
 
Hulk  
Forumowy prawiczek

Wiek: 27
Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Suszyc
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

rookman napisał/a:
Hulk napisał/a:
O 11:40 do Olsztyna, ścisk był, ale dało radę się zmieścić i spać na podłodze , także ok :). Organizacja przed peronem w porządku



A na peronie jajca z kobitką, która z wiaduktu ustawiała ludzi z pomocą mikrofonu <haha>


Zaraz będzie ciemnooo!
 
 
Pająk  
Coś już napisał
Lato z browarem...

Wiek: 37
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Mela napisał/a:
Nie wiem tylko dlaczemu wszyscy pchali się w tylne wagony gdzie nie szło nogi postawić skoro na przodzie były bez problemu nawet miejsca siedzące.:D

bo ludzie lubia iść za tłumem, ściskac się, stać w kolejkach...zauwarzc i na woodzie, do pierwszych z brzegu toiów koleki, do środkowych wchodzisz bez problemu, po talony na piwo, w pierwszej budzi, po obu stronach kolejki po 10 osbó, w drugiej, po 8 , w trzeciej po 3 a w czwartej kupujesz bez kolejki ;] nie też nie ropzumiem tego fenomenu kolejek, ale twierdzę , że niektórzy jają takie hobby poprostu
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Jumbo napisał/a:
Temat o pociągach nie o samochodach. Spam.

Oj tam, powrót to powrót ;-)
 
 
 
kizia  
Na pewno offtopuje
Lubię ser!


Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 799
Skąd: Koszalin
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Pająk napisał/a:
bo ludzie lubia iść za tłumem, ściskac się, stać w kolejkach...zauwarzc i na woodzie, do pierwszych z brzegu toiów koleki, do środkowych wchodzisz bez problemu, po talony na piwo, w pierwszej budzi, po obu stronach kolejki po 10 osbó, w drugiej, po 8 , w trzeciej po 3 a w czwartej kupujesz bez kolejki ;] nie też nie ropzumiem tego fenomenu kolejek, ale twierdzę , że niektórzy jają takie hobby poprostu

haha, racja :) Jak w Lidlu - pierwsze kasy (bliżej lodówek) - po 10-15 osób do jednej; kawałek dalej 2 osoby w kolejce :P

Na szczęście nie musiałam jechać w tym roku pociągiem. Samochody są super... chyba że jest się kierowcą ;) Widzę za to, że nastąpiły zmiany na lepsze - bardzo dobrze, bo nie wiadomo czy za rok znowu uda się pojechać autkiem...
 
 
tylko nie sołtysik  
Lubi pieprzyć
nie krzycz na mnie


Wiek: 28
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 418
Skąd: żory
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

a ja będę mega szuja, bo wracałam pociagiem w niedziele o 23 38 na hanysów. tłum jak cholera. dostałam lincz nie jeden bo *ło boże ło jezu nie masz prawa przechodzic*. ALE doturlałam sie do swojego wagonu. uznalam, ze jak wbije do przedzialu i nie bedzie problemu z powiedzeniem mam miejscówke i tu siedze, to sie dogadam. a że wyrozumiali ludzie byli, to sie pocisneli, potem poszli szaleć na korytarz. a ja i moje 4 potworki wyspałyśmy sie jak nigdy.
 
 
 
szprotka7  
Rozkręca sie
FREE HUGS <3


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 139
Skąd: Żary
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Ja naszą podróż wspominam bardzo dobrze, o niebo lepiej niż rok temu (czekanie 5h w kolejce po bilety, stratowanie mnie przez tłum przy wchodzeniu do pociągu i stanie przez 3h na jednej nodze bez picia i żarcia w koszmarnym zaduchu).

Jechaliśmy do Zielonej Góry jakoś w południe w niedzielę. Trochę się bałam, że mnie nie wpuszczą, bo miałam bilet na poniedziałek, ale nikt go nie sprawdzał, tylko krzyczeli WCHODZIĆ! GRUPA 4os WCHODZIĆ!!! Mniejsza o to, że do tej grupy nie należałam, ale weszłam :D Pociąg przyjechał jakieś 5min później, usadowiliśmy się w korytarzu i tak przebyłam całą drogę kimając na kolanie u kumpla albo płacząc ze śmiechu.

Mega pozytyw. I bilety tanie :)
 
 
 
ia_nn  
Rozkręca sie


Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013   

Nie da sie ukryć, że w porownaniu do lat poprzednich, organizacja na dworcu była REWELACYJNA !!!!!!! Informacja o nadjezdzających pociągach, ulotki z rozkładami, bramki przed peronami. Co roku trzeba było pytac czerwonych o informacje i zawsze człowiek nie mogł trafic do swojego pociągu a jak juz trafil to ledwo szło sie zmiescic. Tym razem było inaczej. Informację czerwonych zastąpiła kapitalna tablica informacyjna z wyswietlanymi pociągami a czerwonych zatrudniono jedynie do sprawdzania biletów (co też im srednio wychodzilo widząc po postach wyżej i po moich towarzyszach podrózy :) ) Pozdrawiam i życze poidobnej organizacji w przyszłym roku !!!!
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013   

Cieszę się że dostrzegliście i pozytywnie odebraliście zmiany jakie zaszły w tym roku. Nad sprawną realizacja transportu DO i Z Kostrzyna pracowała spora grupa osób z Przewozów Regionalnych i PKP PLK SA. Chciałbym również serdecznie podziękować za atmosferę jaką stworzyliście na bramkach. Nikt się nie przepychał, ustawialiście się miastami i przychodziliście na swoje pociągi. W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w odjazdy WIELKIE DZIĘKI :)

Siema i do zobaczenia za rok!

Szkoda, że po raz kolejny PKP Intercity totalnie zignorowało Kostrzyn i woodstokowiczów.
 
 
 
Saiyan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 21
Skąd: Gostynin
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013   

My mieliśmy powrót zaplanowany na 0;30 który oczywiście się nie udał.
Podchodzimy już do pociągu a oni ze więcej ludzi się nie zmieści ...
No to nic kolejny pociąg do Kutna mieliśmy o 3;00 ale wbiliśmy się na jakiś inny który jechał do Poznania o 1:30.W drodze do Poznania poznaliśmy ludzi z którymi świetnie się pilo 2 kociołki :D Jak ktoś jechał tym pociągiem to pewnie słyszał glosy co chwile ''kto ma wino'' kupie wino '' itp
Potem na stacji w Poznaniu wbiliśmy się nie na ten pociąg co trzeba.
W tym stanie zero ogarnięcia było.Wyrzucili nas na stacji we Września bo biletów nie mieliśmy tych co trzeba(dobrze że obyło się bez kolejnego mandatu) :D
Ponad godzinę czekania na stacji i zabrał nas pociąg woodstockowy który wyruszył o 3:00 z Kostrzyna.
Pociąg był pełen ale jakoś się udało do niego wbić.Resztę drogi siedziałem z kumplem w kiblu bo nie było miejsca xD
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

O 16.27 miałem pociąg powrotny do Szczecina. Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron). Przynajmniej łatwo było kupić. Przed stacją PKP chodziła przemiła Pani Konduktor która sprzedawała bilet z przenośnej kasy. Pytała wszystkich w pobliżu czy ktoś chce kupić bilet:D Tradycyjnie ścisk (chociaż usiadłem na plecaku dziewczyny). Pociąg wypełnił się w 10 s po podstawieniu. (To było niesamowite.) Mimo ścisku wracało się w miłej atmosferze. Byłem radosny i dokazywałem jak cholera. Pewien Człowiek koło mnie miał głośnik przenośny do telefonu. Jak mu padła komórka to podłączyłem swoją i raczyłem cały przedział Motörhead:D Na którejś stacji wsiadły starsze Panie to uraczyłem je kawałkiem Szatan zespołu Kury:D Ich miny: bezcenne:D Wkurwiające było trochę to że pociąg jechał 4 godziny (a powinien 2,5). No i ta policja na stacji w Szczecinie. Więcej ich było niż podczas wyjazdu bydła z Pogoni.
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

marcinin napisał/a:
Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron). Przynajmniej łatwo było kupić.


A co dokładniej było w tym denerwującego?
 
 
 
szprotka7  
Rozkręca sie
FREE HUGS <3


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 139
Skąd: Żary
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Chyba sam fakt zakupu i stara kasy :D

[ Dodano: Nie 11 Sie, 2013 ]
JakubWedrowycz napisał/a:


Szkoda, że po raz kolejny PKP Intercity totalnie zignorowało Kostrzyn i woodstokowiczów.


Nie dziwię im się.
 
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

JakubWedrowycz napisał/a:
marcinin napisał/a:
Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron). Przynajmniej łatwo było kupić.


A co dokładniej było w tym denerwującego?


Jako, że pracujesz w PKP to starasz się udowodnić jaką wspaniałą instytucją jest PKP:D
PS. A Stalin był dobroczyńcą dzieci....
 
 
 
vin  
Zakurwim dęsa ?


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 2643
Skąd: Piernikowo
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Ciekawe co by było jakby w ogóle nie było dodatkowych pociągów woodstockowych. Wtedy byś dopiero zobaczył wygodę. Nie rozumiem czemu ktoś komu aż tak przeszkadza PKP jeździ w ogóle pociągami. Jedź samochodem, będziesz miał problem z głowy. Ja nie mówię, że wielbię PKP, ale bez przesady. Biletu kupić nie chcesz, ale miejsce siedzące byś chciał...mentalność Polaków. Trzeba było zostać dzień dłużej i byś wracał wygodnie.
 
 
 
Kryptonix  
Coś już napisał

Wiek: 36
Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

marcinin napisał/a:
JakubWedrowycz napisał/a:
marcinin napisał/a:
Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron). Przynajmniej łatwo było kupić.


A co dokładniej było w tym denerwującego?


Jako, że pracujesz w PKP to starasz się udowodnić jaką wspaniałą instytucją jest PKP:D
PS. A Stalin był dobroczyńcą dzieci....


Co Ty czlowieku bredzisz? Jak normalnie podrozujesz to tez narzekasz, ze trzeba bilet kupic? Jak wchodzisz do sklepu to narzekasz, ze trzeba zaplacic za jedzenie? Jak nie chcesz placic za pociag to dawaj z buta albo na rowerze!
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Kryptonix napisał/a:
marcinin napisał/a:
JakubWedrowycz napisał/a:
marcinin napisał/a:
Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron). Przynajmniej łatwo było kupić.


A co dokładniej było w tym denerwującego?


Jako, że pracujesz w PKP to starasz się udowodnić jaką wspaniałą instytucją jest PKP:D
PS. A Stalin był dobroczyńcą dzieci....


Co Ty czlowieku bredzisz? Jak normalnie podrozujesz to tez narzekasz, ze trzeba bilet kupic? Jak wchodzisz do sklepu to narzekasz, ze trzeba zaplacic za jedzenie? Jak nie chcesz placic za pociag to dawaj z buta albo na rowerze!


Sam bredzisz. Jak muszę to płacę za PKP, a jak jest okazja to nie płacę. Gdyby była inna alternatywa niż PKP to bym korzystał. Z PKP nie ma normalnego podróżowania.
 
 
 
magius  
Rozkręca sie
m000OOOOooOOO000ooo


Wiek: 34
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

marcinin napisał/a:
Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron).
Zacytuję w tym przypadku L.U.Ca:
Cytat:
Niepewnie tnie mnie niemy krzyk o przełom przeprzy
Kro, że oprócz tej żenady każdy jak Wikipedia
Wierzy, że od drugiego lepszy
Wszystko należy się za free a przede wszystkim mp3
Więc na łączach ruch jak na helu przeprzy

:)
 
 
 
JakubWedrowycz  
Ogarniacz PKP

Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 164
Skąd: Stary Majdan
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

marcinin napisał/a:
JakubWedrowycz napisał/a:
marcinin napisał/a:
Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron). Przynajmniej łatwo było kupić.


A co dokładniej było w tym denerwującego?


Jako, że pracujesz w PKP to starasz się udowodnić jaką wspaniałą instytucją jest PKP:D
PS. A Stalin był dobroczyńcą dzieci....

A ty próbujesz usprawiedliwić kradzież. Zejdźmy na ziemię. Skoro jesteś niezadowolony z poziomu świadczonych usług to z nich nie korzystaj.

Niczego się nie staram udowodnić. Pasażerowie to nie są idioci żeby im wciskać kit o tym, że poziom usług jest wyśmienity bo nie jest. Ja tylko dyskretnie zaznaczam, że przy obecnych cenach biletów, kosztach ponoszonych przez przewoźnika i dostępności taboru to jest max co da się zrobić. Jeśli chcielibyśmy każdemu zagwarantować miejsce siedzące w klimatyzowanym wagonie należałoby podnieść ceny o 50% ale przecież wtedy pojawią się teksty, że nie kupuję biletu bo jest za drogo.

PS. Do Stargardu masz również pociąg TLK, z miejscówkami skąd więc pomysł na mękę w pociągach PRów?
 
 
 
Kryptonix  
Coś już napisał

Wiek: 36
Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

marcinin napisał/a:
Kryptonix napisał/a:
marcinin napisał/a:
JakubWedrowycz napisał/a:
marcinin napisał/a:
Wkurwiające było to że musiałem kupić bilet powrotny (aby wejść na peron). Przynajmniej łatwo było kupić.


A co dokładniej było w tym denerwującego?


Jako, że pracujesz w PKP to starasz się udowodnić jaką wspaniałą instytucją jest PKP:D
PS. A Stalin był dobroczyńcą dzieci....


Co Ty czlowieku bredzisz? Jak normalnie podrozujesz to tez narzekasz, ze trzeba bilet kupic? Jak wchodzisz do sklepu to narzekasz, ze trzeba zaplacic za jedzenie? Jak nie chcesz placic za pociag to dawaj z buta albo na rowerze!



Sam bredzisz. Jak muszę to płacę za PKP, a jak jest okazja to nie płacę. Gdyby była inna alternatywa niż PKP to bym korzystał. Z PKP nie ma normalnego podróżowania.


Czyli jestes zlodziejem i publicznie wsciekasz sie, ze dzieki dobrej organizacji tym razem nie udalo Ci sie okrasc przewoznika. Gratuluje!
Nie wiem co trzeba miec w glowie zeby byc tak krotkowzrocznym i nie zauwazyc, ze dzieki temu, ze juz w zeszlym roku trzeba bylo miec bilet to w tym roku podstawiono znacznie wiecej pociagow. Zasada jest prosta: rentowne polaczenie = wiecej polaczen = wiekszy komfort jazdy i nie trzeba konczyc ekonomii zeby to zrozumiec. Jak wczesniej zlodzieje Tobie podobni nie kupowali biletow to pkp nie podstawialo az tylu dodatkowych skladow bo sie im to poprostu nie oplacalo.

A jak uwazasz, ze transport powinien byc za free to kup autobus i woz ludzi za friko :-)
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Z innego tematu:
marcinin napisał/a:
Swoje wyjeździłem 2 lata pociągiem codziennie ze Stargardu do Szczecina i była to cholernie męcząca katorga.

To jaki to jest problem wybrać inny środek transportu? Np. motorower, skuter, motor, auto, autobus, autostop.

Kryptonix napisał/a:
A jak uwazasz, ze transport powinien byc za free to kup autobus i woz ludzi za friko :-)
Albo może jeździć rowerem. Tylko czy i rower ukradnie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group