Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Koncert Huntera
Autor Wiadomość
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Bochenek napisał/a:
@Aras666
Zero argumentów, przynajmniej pokazałeś, że mam rację :)


tak, masz rację, wygrałeś wojnę na argumenty o historii Metalu. Jesteś królem metalu... jesteś KWINTESENCJĄ prawdziwego metalowca :D
 
 
Szymaniak  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Aras. Jakby zagrali Twoją setlistę byłbym w niebie :D. Zaprawdę powiadam wam, to jest prawdziwa historia metalu. Jedynie Led Zeppelin , mimo że jeden z moich ulubionych zespołów to do metalu nie koniecznie pasuje. Bardziej do Historii Rocka. A Hunter- prawda zagrał historię metalu MTV, mas.
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Szymaniak napisał/a:
Jedynie Led Zeppelin , mimo że jeden z moich ulubionych zespołów to do metalu nie koniecznie pasuje.


ogólnie Led Zeppelin uważa się za pierwszy zespół Heavy Metalowy, wystarczy posłuchać Immigrant song czy Whole lotta love. Nie jest to jeszcze prawdziwy metal, ale już coś tam raczkowało ;)
 
 
Amareichi  
Coś już napisał
Nanananabatman


Dołączyła: 25 Maj 2013
Posty: 91
Skąd: Ciechanów, Mazowsze
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Powiem tak: uwielbiam Huntera, naprawdę strasznie chciałam wreszcie zobaczyć ich koncert, bo się nie złożyło nigdy. Jak się dowiedziałam, że mają grać historię metalu to od razu się podłamałam.
Ale na koncercie zmieniłam zdanie. Czułam się jak na połączonym koncercie SOADu, Metalliki i Rammsteina, a bardzo te zespoły lubię. Bardzo!
Moim zdaniem Hunter dał kawał dobrego koncertu!!!

I mimo tego że z tych ich 3ech piosenek byłam w stanie zaśpiewać tylko $mierci$miech, to byłam po koncercie nadzwyczaj zadowolona. Tyle!
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Śro 07 Sie, 2013   

Bochenek napisał/a:
@Aras666
Zero argumentów, przynajmniej pokazałeś, że mam rację :)

To,że nie dyskutuje nie znaczy,że masz rację. :)
Czasem coś,albo nic znaczy więcej,niż tysiąc słów:D
 
 
Vash
Gość
Wysłany: Czw 08 Sie, 2013   

Aras, dyplomowany historyk metalu z jedynym słusznym podejściem, nie podlegającym dyskusji w skali globalnej. Graty
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Czw 08 Sie, 2013   

Świat musi mieć jakieś doświadczone autorytety w każdej dziedzinie:D A,że Aras nie słucha niczego poza metalem... <rotfl3>
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Czw 08 Sie, 2013   

przepraszam bardzo, słucham różnej muzyki! nawet takiej, której wy nawet nie zrozumiecie :D A że metalu słucham praktycznie od dziecka, to miałem sporo czasu, by się dowiedzieć wielu rzeczy ;)
 
 
MuchaDG  
Coś już napisał
Bzzzzy


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 63
Skąd: Dabrowa Górnicza
Wysłany: Czw 08 Sie, 2013   

pampers napisał/a:
Bochenek napisał/a:


I tu się mylisz. Historycy nie do końca wiedzą np. ile było dokładnie wojsk i jak przebiegała bitwa, bo tego nie da się określić.
Tak samo nie do końca wiadomo, czy polska husaria używała skrzydeł.
I tak samo nie wiadomo miliona innych rzeczy z historii. Każdy ma jej własną wizję.
To samo z historią metalu. Dla jednych przełomowa była jakaś tam płyta metalliki, dla innych jakiś tam pantery.
Rozumiesz?


Nie myśl.


Ja pierdykam, ludzie. To jest muzyka. MUZYKA! Każdy lubi coś innego, nawet w obrębie jednego gatunku.
Historia metalu musi być obiektywna, bo historia taka jest. Jest nawet takie powiedzenie, że historię piszą zwycięscy. Gdyby III Rzesza wszystkich by rozpierdoliła, to w szkole uczylibyśmy się czegoś innego (i pewnie w innym języku). Wydarzenia historyczne to jedno, ale sama historia to drugie, bo zawsze jest obiektywna i to jest pierwsze, czego uczą cię, jeśli chcesz zostać historykiem. Czyli- było w metalu wiele przełomowych płyt, piosenek, wielu artystów wprowadziło cos nowego, coś od siebie, ale każdy sam wybiera dla siebie to co mu sie podoba a to co mu nie odpowiada, po prostu nie słucha. Teraz chodzi o dobór kawałków i tu już mamy pecha. Hunter był na scenie, nie uzytkownicy Uctoku i to on wybierał kawałki, nie my. Mogą sie podobać, lub nie, ale uszanujmy ich wybór. Oczywiście równie dobrze mogliby zrobić ankiete z 30 kawałków wybierzcie 10-12 a my je zagramy, ale tak nie zrobili.
A tak w ogóle Led Zeppelin był jednym z tych zespołów, które stworzyły grunt pod metal, bo w muzyce wiele z siebie wynika. Nawet riff do sandmana powstał po tym, kiedy hammett bawił się riffem whole lotta love (Magazyn Gitarzysta 46, akurat mam pod ręką) . Sam styl solówek Page`a, pełnych legato, naładowanych dzwiękiem był inspiracją dla metalowców. Zresztą poczytajcie wywiady, w których wasi ulubieni metalowcy podają zespoły, które ich inspirowały. Czasem można się zdziwić.
Peace!
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 08 Sie, 2013   

To ja teraz dorzucę coś od siebie. Pod względem technicznym były to jak najbardziej poprawnie odegrane covery. Niektóre z nich zostały okrojone (Master of puppets) inne zniszczone wokalnie (ja wiem że wokalista Mecha brzmi jak Ozzy, no ale to aż nie przystoi nie umieć tekstu). Do niektórych coverów wokaliści mi trochę nie pasowali (nie wiem, jakoś Anja Orthodox mnie nie poruszyła), natomiast inni totalnie zmiażdżyli system (wie ktoś może kto śpiewał Run to the hills? Z tego co słyszałem to naprawdę mocny zawodnik). Niektóre z utworów, jak już w sumie ktoś wspomniał bardziej zakrawały na historię rocka niż metalu (zeppelini, purple). Tak już na sam koniec: koncert może nie był mistrzowski, ale jakoś koszmarnie zły też nie. Tyle ode mnie
 
 
 
Alien  
Typowy spamer
Aaale o co chodzi? :)


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1232
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 08 Sie, 2013   

http://owsiaknet.pl/video/71809065
 
 
Rootwater  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013   

Aras666 napisał/a:
Szymaniak napisał/a:
Jedynie Led Zeppelin , mimo że jeden z moich ulubionych zespołów to do metalu nie koniecznie pasuje.


ogólnie Led Zeppelin uważa się za pierwszy zespół Heavy Metalowy, wystarczy posłuchać Immigrant song czy Whole lotta love. Nie jest to jeszcze prawdziwy metal, ale już coś tam raczkowało ;)


Led Zeppelin pierwszym zespołem heavy metalowym ? Słyszałeś człowieku kiedyś o Black Sabbath ?
 
 
Szymaniak  
Forumowy prawiczek

Wiek: 29
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013   

Nie pierwszym Heavy Metalowym, ale dającym podłoże dla późniejszego Metalu. By the way kiedy Black Sabbath wydało pierwszą płytę ,Led Zeppelin miało już dwie płyty.
 
 
Rootwater  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 44
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013   

Led Zeppelin i Black Sabbath powstały w tym samym roku.
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013   

Rootwater napisał/a:
Led Zeppelin pierwszym zespołem heavy metalowym ? Słyszałeś człowieku kiedyś o Black Sabbath ?


Dla mnie zawszę Led Zeppelin będą pierwsi, nie był to jeszcze 100 % Heavy Metal jak Black Sabbath, ale dla mnie byli i będą pierwsi :D Kłótnia o to czy Led Zeppelin, czy Black Sabbath byli pierwsi, sięga chyba od czasów powstania obu zespołów ;)
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Koncert podobał mi się. Ale jak mogło zabraknąć Motörhead????
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

marcinin napisał/a:
Koncert podobał mi się. Ale jak mogło zabraknąć Motörhead????


Chuj z Motorhead, miałeś Soad.
 
 
-VIKING-  
Na pewno offtopuje

Wiek: 38
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 739
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

pampers napisał/a:
marcinin napisał/a:
Koncert podobał mi się. Ale jak mogło zabraknąć Motörhead????


Chuj z Motorhead, miałeś Soad.


Motörhead to klasyka i legenda.
 
 
 
pampers  
Rozkręca sie


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 220
Skąd: zadupie
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Dziękuję.
 
 
Bronson  
Lubi pieprzyć


Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 390
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Nie miałem okazji być na tym Projekcie. W sumie był jednym z tych na których mi zależało ale wracałem jednak wcześniej niż przypuszczałem i dopiero dziś miałem okazję z grubsza obejrzeć co mnie ominęło. I w sumie nie żałuję tego że nie miałem okazji być pod sceną. Nie za dobrze to wszystko wyszło tak w całokształcie. Covery "Chop Suey" oraz "Walk" wyszły znakomicie. Wokal Anji Orthodox w "Perfect Strangers" ciekawie wypadł ale jako całość to ja tu nic nie czułem. Poprawnie zrealizowany koncert z mega tragicznym finałem w postaci biesiadnego bisa "Highway to hell" to nie wiedziałem czy się uśmiechnąć czy zasmucić. Poza tym jakieś ucięte te utwory były bo jak zagrać "Master Of Puppets" w 3 minuty z kawałkiem jak on trwa około 8 ? Czy też świetnie wykonany "Walk " w 3 a nie w 5 minut.Myślę że jakby podobne zadanie zadano Acid Drinkers to byśmy teraz pisali faktycznie o koncercie roku jeśli nie dekady bo Acids wiedzą dobrze co to znaczy zagrać cover, vide: "Satisfaction" Fishdick I i II oraz koncert Red Bull. Wielka szkoda. Może za rok projekt rock dla Acids ? Byłoby fenomenalnie ! Tylko żeby to był koncert na 2 godziny !
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

Bronson, muszę się z tobą zgodzić. Acid Drinekrs zrobiło by to o wiele lepiej :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group