Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Children Of Bodom
Autor Wiadomość
Dj Kid  
Coś już napisał

Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 74
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 25 Kwi, 2012   Children Of Bodom

Children of Bodom - fińska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1993 roku w Espoo pod nazwą Inearthed, z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Alexi'ego Laiho i perkusisty Jaski Raatikainena.

Co prawda na co dzień nie słucham tego typu muzyki ale jak już miałbym kogoś chcieć na Woodzie usłyszeć to tylko ich. Myśle że nadawali by się doskonale co sądzicie?

[video]http://www.youtube.com/watch?v=uuy2soxQj3w&feature=related[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=NpSR8MWHs_k&feature=related[/video]
 
 
Yava BGC  
Typowy spamer
Fuck You ,You Fucking Fuck !


Wiek: 36
Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 1113
Skąd: Kołobrzeg/ZG
Wysłany: Śro 25 Kwi, 2012   

Fuck YeaH! 70% muzyki jakiej słucham to ChoB
:))
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 25 Kwi, 2012   

CoB gra heavy metal? No chyba jednak nie - moim zdaniem idzie to w kierunku death metalu i to takiego średniego mocno jak dla mnie. Mnie oni niezbyt ruszają, więc jest mi obojętne czy zagrają czy nie.
 
 
 
Dj Kid  
Coś już napisał

Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 74
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012   

Nie chce nikogo pouczać ale grają jednak heavy metal i z death metalem mają niewiele wspólnego
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012   

No nie wiem, tyle samego wspólnego z death co z heavy mają. Wg. mnie ciężko jest ich zaklasyfikować do jakiegokolwiek gatunku. Ale koncerty mają zajebiste to mogę potwierdzić :)
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012   

Dj Kid napisał/a:
Nie chce nikogo pouczać ale grają jednak heavy metal i z death metalem mają niewiele wspólnego

To nie pouczaj, jeśli nie wiesz o czym mówisz. Children of Bodom jest często określane jako melodyjny death metal (jak dla mnie brzmi to w zasadzie jak metalcore bez niegrowlowanych wstawek), ale heavy metal nie jest to na pewno. Mianem heavy metalu można określić takie zespoły jak Saxon, Iron Maiden, Judas Priest czy Black Sabbath, więc to chyba jest niestety inna odmiana :)
 
 
 
Dj Kid  
Coś już napisał

Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 74
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2012   

Sami siebie nazywają grupą heavy metalową więc tego się trzymam a że wokalem można ich podpiąć pod death metal to kwestia gustu
 
 
kecaj1603  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 131
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

jak już chcemy być dokładni to najbliżej im do melodic death metalu. Dobry zespół choć momentami irytują mnie klawisze w ich utowrach robi się z tego trochę papka. Mimo wszystko maja kilka naprawdę dobrych kawałków. Ale żebym ich lubił to nie powiem. Raczej użyje stwierdzenia że tolerują tą kapele.
 
 
Dj Kid  
Coś już napisał

Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 74
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012   

A co to w ogóle za gatunek melodic death metal chyba wzięty z wikipedii
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012   

Nie proszę pana. To nie wikipedia. Melodyjny death to po prostu death z wprowadzeniem większej dawki melodii i harmonii wykonania. To taki death dla "młodszych słuchaczy" albo tych po 60-tce, którzy wolą coś słabszego <z jezorem>
 
 
kecaj1603  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 131
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012   

nie wiem czy at the gates albo soilowrk (starsze płyty) jest na lżejszym zespołem ale ok.
Poza tym nie chodzi tylko o harmonie gitarowe chodzi też o granie bardziej rytmicznie, melodyjnie wprowadzanie więcej elementów technicznych i solowych i właśnie harmoni gitarowych .
A stwierdzenie że jest to gatunek z wikipiedi tylko pokazuje brak znajomości muzyki. In flames czy insomnium albo disarmonia mundi ciężko mi nazwać zespołem death metalowym, heavy metal też to nie jest, Na upartego można też to nazywać szweckim death metalem.
Tak poza tym wkurzają mnie strasznie takie teksty
FeSTeR napisał/a:
To taki death dla "młodszych słuchaczy" albo tych po 60-tce, którzy wolą coś słabszego
sam słucham metalu od wielu lat i np dla mnie death metal czy black jest strasznie monotonny i nudny (poza paroma wyjątkami) a np bardzo lubie melodic death metal (inna sprawa że ten gatunek ostatnio schodzi na psy) oczywiście dla kogoś takiego jak wy to nie jestem "true" metalem bo jakbym taki był słuchałby tylko death albo black metalu. wkurwiają mnie tacy strasznie ograniczeni ludzie
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012   

Jak już mówimy o melodic death metalu, to moim zdaniem ten gatunek ma sporo wspólnego z gatunkiem metalcore - niech mnie ktoś oświeci jeśli się mylę. CoB akurat mi nie podchodzi, bo słuchając ich momentami mam wrażenie, że zespół ten gra na wyścigi (nie do tego stopnia co Dragonforce, ale jednak). Jeśli już zespół ma grać na wyścigi, niech robi to z wyczuciem, jak np. Yngwie Malmsteen.
 
 
 
kecaj1603  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 131
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012   

w zasadzie metalcore pochodzi w dużej mierze od melodic death metalu (choć jest oparty na innych technikach i pewny jednak patentach gitarowych) . A melodic death metal ma dużo wspólnego też z heavy metalem i trash metalem (raczej niemieckim kreator i te sprawy)
Niestety metalcore jak i melodic death metal jest ostatnio zbyt wyeksploatowanym gatunkiem i z reguły wygląda to tak że grają go śpiewającej jak dziewice spedalone dzieciaczki z grzywką na twarzy,
Wracając do CoB to niestety dywagacje jaki grają gatunek muzyczny jest trochę zabawne to tak jak wiele innych kapel ciężko jednoznacznie powiedzieć co grają. na upartego można to nazwać połączeniem trash, power i death metalu. Niestety jest to o tyle bez celowe że każdy będzie wkładać ten zespół do innego "worka" np rolling stones bodajże sklasyfikował ich jako trash metal. Dla mnie oni grają melodic death metal z elementami power metalu.
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012   

kecaj1603 napisał/a:
Tak poza tym wkurzają mnie strasznie takie teksty
FeSTeR napisał/a:
To taki death dla "młodszych słuchaczy" albo tych po 60-tce, którzy wolą coś słabszego
sam słucham metalu od wielu lat i np dla mnie death metal czy black jest strasznie monotonny i nudny (poza paroma wyjątkami) a np bardzo lubie melodic death metal (inna sprawa że ten gatunek ostatnio schodzi na psy) oczywiście dla kogoś takiego jak wy to nie jestem "true" metalem bo jakbym taki był słuchałby tylko death albo black metalu. wkurwiają mnie tacy strasznie ograniczeni ludzie


Tak poza tym to było robienie sobie zwały. Ech... w sumie to ciężko wyczuć robienie zwały w tekście pisanym....
Nieważne. Osobiście sam wole melodyjny death, bo "true" death mnie wkurwia. Napierdalają w te struny i drą się, że nawet ich zrozumieć nie można...
 
 
goodvibestyla
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012   

Wracają do tego co gra COB to dla mnie jest melodic death medal tyle że grany bardziej technicznie niż melodycznie niż np Norther.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang