Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niez
Czw 01 Mar, 2012
Sabaton

Sabaton na PW 2012
Tak
79%
 79%  [ 118 ]
Nie
12%
 12%  [ 18 ]
Nie mam zdania
8%
 8%  [ 12 ]
Głosowań: 148
Wszystkich Głosów: 148

Autor Wiadomość
michal220  
Rozkręca sie


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 151
Skąd: Znienacka
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2011   Sabaton

Sabaton - szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową.

Mimo, iż wielokrotnie występowali w Polsce, z chęcią bym ich ujrzał na PW.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=3qUEiYWkDt0[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=mpMzB4h6bEI[/video]


http://pl.wikipedia.org/wiki/Sabaton
 
 
Fallander  
Forumowy prawiczek
imperator zajebistości


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 34
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2011   

Czy głosujący na nie mogli by wytłumaczyć dlaczego?
Grają kawał dobrego power metalu, ja miałem okazję na nich się zjawić, ale przegapiłem okazję. ;/ Z pewnością nie odrzucili by takiej oferty jak PW i daliby należycie czadu ;]
 
 
Udun  
Na pewno offtopuje

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2011   

...Nadają się..robią dobra muzę, poruszają tłum...koncert byłby bardzo dobry...
 
 
 
Rimmel  
Rozkręca sie

Wiek: 36
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 103
Skąd: Gorzyce
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2011   

Pomimo całej mojej sympatii do tej kapeli i jej twórczości, to nie jestem przekonany czy jest to dobry zespół na Woodstock. Przystanek Woodstock - miejsce w którym jedną z najważniejszych wartości jest pokój, a na scenie zespół, który śpiewa o wojnie, tylko ja tu dostrzegam mały zgrzyt? Tak ja wiem, że oni bardziej skupiają się na honorze, oddaniu, dumie czy innych wartościach ale jednak ma to związek z wojną. Wątpię, aby Jurek sięgnął po ten zespół, no ale jeżeli jednak się mylę to... znajdziecie mnie pod sceną ;)
 
 
 
michal220  
Rozkręca sie


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 151
Skąd: Znienacka
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2011   

Rimmel napisał/a:
Przystanek Woodstock - miejsce w którym jedną z najważniejszych wartości jest pokój,


Drugą z najważniejszych wartości jest "Stop narkotykom". O czym śpiewają niektóre zespoły wiadomo. W `07 jak Natural Dread Killaz śpiewał piosenkę "Budzisz się rano" przemilczał niektóre słowa ( http://www.youtube.com/watch?v=RC8mBLpbhDY ). Teraz Jurek na zarzuty o treści niektórych zespołów mówi: "Sami oceńcie, to do was należy wybór" czy coś w tym stylu. Idąc dalej można stwierdzić, po co minuta ciszy 1 sierpnia o godz. 17 na Woodzie, przecież tam tyle Niemców, po co rozdrapywać rany ?

W historii nie ma nic złego, pod warunkiem, że nie jest zafałszowana.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=TCs6XFRS_xA[/video]

Swoją drogą zainspirował mnie komentarz jeden w tym linku> Czy Sabaton koncertuje w Niemczech ?
 
 
Aras666  
Po co tyle piszesz ?
Always look on the bright side of life! :)


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1783
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

jasne, że gra :) chociażby na wacken :P

[video]http://www.youtube.com/watch?v=RxdlTDXqrY0[/video]
 
 
Larry  
Forumowy prawiczek


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

Jestem na tak. Ale w takim roku, coby Woodstock był też 1 sierpnia i tego dnia równo o 17 (no, może o 17.01 po minucie ciszy) "Uprising" :-) .
Rimmel napisał/a:
Przystanek Woodstock - miejsce w którym jedną z najważniejszych wartości jest pokój, a na scenie zespół, który śpiewa o wojnie

Wiesz, pokój jest ważny, ale nie uważam aby opór wobec takich nazistów był czymś złym, a co za tym idzie kawałki w stylu wspomnianego "Uprising" czy "Aces in Exile" były godne potępienia.
 
 
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

chętnie
 
 
 
m20  
Rozkręca sie

Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 169
Skąd: z Internetu
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

Fallander napisał/a:
Czy głosujący na nie mogli by wytłumaczyć dlaczego?

Bo ten zespół i jego twórczość to kicz?
Jak będą grać na Woodzie za rok, to muszę sobie za wczasu zaklepać miejscówkę u Krishny.. :roll:
 
 
Timon666  
Forumowy prawiczek

Wiek: 33
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 17
Skąd: Brodnica
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2011   

Ja tam ich lubie jednak i chetnie bym sie na ich koncert na PW wybral
 
 
 
Jumbo  
Fuck Yeah!


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1339
Skąd: Stettin
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Powalają mnie posty typu "a co na to niemcy?" "ale to nie pasuje do woodstocku". To tak jakby ten zespół miał tylko piosenki o złych niemcach i o wojnie... :roll: A "Metalizer"? "Metal Machine"? Albo piosenki o wojnie a nie koniecznie o niemcach? np. "Back In Control" albo "Reign Of Terror"? To tak jakby wszystkim zespołom regge zabronić występować na woodzie bo ich kultura łączy się z paleniem zielska, a przecież jest stop narkotykom? No nie? Betonowe są takie posty, brakuje jeszcze tylko zeby ktoś dojebał że to metal i będą jeść koty na scenie i pójdą spalić krzyż na przystanku Jezus. Albo kolega który Twierdzi że to kicz? Jak kicz to przynajmniej rozwiń swoje zdanie na ten temat albo nie wypowiadaj się i od razu udaj się do harrego.

P.S. Moje ulubione. Może teledysk nie pasuje ale są tam koledzy z 1 Waszawskiej.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=9Mhd9iIg8Og[/video]
 
 
 
maju  
Rozkręca sie

Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 214
Skąd: Pyskowice
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2011   

jak dla mnie nie ma problemu z pytaniem co na to Niemcy, przecież wielokrotnie już grało Lao Che które też ma piosenki o wojnie (może trochę inny rodzaj) szanuję naród Niemiecki i wydaje mi się że osoby przyjeżdżające na PW sami potępiają Hitlera...
 
 
FeSTeR  
Po co tyle piszesz ?
Thrash'em All


Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1765
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Śro 28 Wrz, 2011   

maju napisał/a:
co na to Niemcy
a kogo to obchodzi? Osobiście kładę lachę na to co sądzą. Kapela jest dobra. Utwory mają świetne. Tworzą wporzo klimat, który jest na Woodzie potrzebny.
I co najważniejsze to nie mają tekstów propagujących wojnę i agresję. Mają teksty o wojnie, o wydarzeniach z tym związanych i o bohaterach oraz antybohaterach tych wydarzeń.
A co na to Niemieszki? Naród, który odwraca się od swojej historii (nieważne czy jest to historia negatywna czy pozytywna) jest narodem nic nic wartym. Historię trzeba znać i pamiętać, aby nie popełniać błędów przeszłości.
No i rzecz mniej istotna. Dlaczego Sabaton śpiewa akurat o tym a nie o... dajmy na to smokach i rycerzach? Bo tego w power i speed metalu jest sporo. A tak się wyróżniają z natłoku innych kapel. No i oczywiście tematyka jest na tyle chwytliwa, że dobry tekściarz z odrobiną wyobraźni może potraktować ten temat jako swoistą rzekę.
 
 
zlowieszczy4  
Na pewno offtopuje


Wiek: 33
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 893
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Bardzo lubie ten zespol i byla by petarda jakby wystapili na PW. Masakra!! a co do waszej dyskusji a propo czy wypada czy nie to wydaje mi sie ze zapomnieliscie jakim miejscem jest przystanek Woodstock.... milosc wolnosc rownosc!
 
 
Isena  
Forumowy prawiczek
Punk's not dead


Wiek: 28
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd: Wschowa
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

Ehh! Ale Sabaton śpiewa o tym jaka wojna jest okrutna uświadamia ludzi że nie należy do niej dążyć... Ja jestem na TAK!;))
 
 
 
Lynx  
Forumowy prawiczek


Wiek: 34
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Rawicz
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011   

Jestem baaardzo na tak ale Sabaton gra na Metalcamp 2012 więc dużo zależałoby od organizacji... tak czy się ogromny plus dla tego pomysłu :)
 
 
 
dominik2327  
Forumowy prawiczek

Wiek: 30
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 9
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   

Również bardzo na tak, chętnie bym się udał na koncert ;)
 
 
Pryncypałek  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 43
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

3 razy tak! Występujecie na Woodzie! Do zobaczenia!
 
 
niekontrolowana  
Coś już napisał


Wiek: 31
Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 50
Skąd: Guzikolandia
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Powiedział wcześniej ktoś, że o wojnie śpiewają więc nie za bardzo na Woodstock, w sumie trochę prawdy jest, ale w ogóle jakby się nad tym wszystkim zastanowić, to nasz Przystanek Woodstock głosi hasło, żeby nie brać narkotyków, a przecież wywodzi się od pierwszego Woodstocku będącego czasem Hipisów, rocka psychodelicznego i właśnie brania narkotyków. Dlatego dla mnie występ Sabatonu jest obojętny na Woodstocku.
 
 
 
erazel  
Rozkręca sie


Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 144
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011   

niekontrolowana napisał/a:
Powiedział wcześniej ktoś, że o wojnie śpiewają więc nie za bardzo na Woodstock, w sumie trochę prawdy jest,


no i co z tego, że śpiewają o wojnie? nie nakłaniają do niej, nie głoszą haseł przemocy itp.
wręcz przeciwnie, ich teksty często traktują o męstwie polskich żołnierzy.

poza tym, sabaton nie jest pierwszym zespołem, który porusza temat wojny. swego czasy lao che przyjechało na wooda z albumem 'powstanie warszawskie' i wszystko było ok, klimatycznie i momentami nawet wzniośle.

szukanie tego typu argumentów jest rzeczą śmieszną, to tak jakby nie zapraszać na wooda zespołów rege tylko dlatego, że śpiewają czasem o trawce. takich przykładów można mnożyć.
 
 
niekontrolowana  
Coś już napisał


Wiek: 31
Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 50
Skąd: Guzikolandia
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011   

Oj ludzie ludzie, tak to jest czytać ze ''zrozumieniam''. Przecież z mojego komentarza nie wynika, że wcale nie pasuje mi występ Sabatonu i wcale nie szukam jakichś durnych argumentów, powiedziałam że jest mi to obojętne, czy wystąpią, czy nie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group