Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Samochodem na Woodstock
Autor Wiadomość
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
  Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   Samochodem na Woodstock

Oświadczenie na fb...
Część dyskusji rozpoczęła się już w temacie "usprawnienia", ale po 1. to nie jest żadne usprawnienie, a po 2. cholernie ważna sprawa dla wielu Woodstockowiczów, zasługująca na osobny temat.
Napisałbym co osobiście sądzę o tej decyzji, ale jeszcze dostanę bana za słownictwo...

Brak słów, z każdym takim pomysłem umiera kolejna cząstka Woodstocku.

Już widzę te awantury, jak rozwalają ludziom namioty i całe wioski tylko po to, żeby odholować jakieś auto do którego nikt się nie przyznaje, albo którym nie jest w stanie sam wyjechać. Będą kłótnie, będą problemy, całą atmosferę szlag trafi.

Jakiś czas temu dostałem starego busika specjalnie na Woodstock i od miesiąca go przygotowuję z myślą o Przystanku. Chciałem (i dalej chcę) przyjechać nim 1,5 tygodnia wcześniej, rozbić się jak zwykle w lasku naprzeciwko Allegro i mieć z moją ekipą takie luksusy jak: schowek na klucz, bagaże, dach nad głową i miejsca do spania dla kilku osób. Wyjeżdżać miałem zamiar dopiero w poniedziałek. Nie wiem w jaki sposób stwarza to zagrożenie dla kogokolwiek?

Żale wylane, to teraz przechodzę do meritum:
Ma ktoś jakiekolwiek sugestie jak obejść ten chory, bezsensowny zakaz?
 
 
zygmunt  
Rozkręca sie


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 130
Skąd: z brzuszka mamusi
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

I po co kombinujesz? Nie wolno, to nie wolno, dostosuj się. Poza tym, zauważ jedną rzecz, (fejsbuka nie mam, więc posta nie widziałem, mógłbyś go zacytować albo podlinkować?) z tego co ja rozumiemr z vlogu Jurka Owsiaka, że zakaz obejmuje tylko "patelnię" czyli podejrzewam że teren od sceny do krishny, na polu malinowskiego bedzie mozna juz wjechac. Jeśli tak, to co za różnica, przestawić samochód 20 metrów dalej, poza "teren imprezy" lub bardziej w lesie niż na polu? A nie na polu to sobie w mieście gdzieś postawisz. Tragedi nie ma, ale ograniczen nikt nie lubi.

Rozumiem obie strony.
Z jednej strony, jak ktoś jest wielbłądem i musi, musi zabierać z sobą cały dom na plecach bo inaczej sie zesra to niech ma juz ten samochód, z drugiej strony w pamięci utkwił mi obraz samochodów wyjeżdzających o 3 w nocy ostatniego dnia z samej górki, lawirując między pijakami i namiotami, nierzadko najeżdzając nawet kołami na brzegi namiotów i wspomienienia reflektoru samochodowego czy warkotu silnika wprost w środku nocy. Do tego samochod na woodzie kojarzy mi sie ze skoro samochod = akumulator = napierdalanie radiem na pelny regulator przez trzy dni. Nigdy więcej. Strefa wolna od samochodowego raka trawiącego ten festiwal to dobry pomysł. Niech sie kiszą w motowioskach.

Poniekąd jest to efekt tego jak woodstock się rozrósł i przerósł liczebnie oryginalny amerykański, pewne kwestie i samowolki przy takiej masie ludzkiej trzeba jednak ucywilizować. Innego Woodstocka już nie będzie.


Sam chciałem wbić ciągnikiem na woodstock. Traktor to nie samochód, ale traktowany będę chyba podobnie, więć chyba zrezygnuję z pomysłu.

Chyba, że jednogłośnie stwierdzimy że ignorujemy zakaz. Wszystkich nas nie odholujecie.
 
 
KuniOl  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 26
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Uwaga, cytuję oficjalny wpis na FB:

"Uwaga❗ Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w tym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, jest uniemożliwienie wjazdu pojazdów na teren znacznej części pola namiotowego 22. Przystanku Woodstock. Powodem takiej decyzji jest troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu.
☞ W związku z tym nie będzie możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkują tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi. Wjazd będzie dopuszczony jedynie na teren "Pola Malinowskiego" oraz na parkingi zorganizowane wokół Przystanku Woodstock.☜
Mapkę z zaznaczonymi strefami opublikujemy w drugiej połowie maja."
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Z tego co czytałem to wina nie leży po stronie organizatorów, więc nie wiem o co ta gównoburza na fejsie jest. Ja osobiście nie mam nic przeciwko samochodom, tylko debili, jeżdżących w trakcie trwania festiwalu, powinno się z miejsca pacyfikować.

To ma wszystko chyba związek z jakimś wypadkiem rok temu, oraz nagminnym łamaniem zakazu poruszania się samochodami wśród tłumu.
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Jaaasiek napisał/a:
Z tego co czytałem to wina nie leży po stronie organizatorów, więc nie wiem o co ta gównoburza na fejsie jest


bo ludzie nie potrafią czytać :D

Jaaasiek napisał/a:
To ma wszystko chyba związek z jakimś wypadkiem rok temu


jakim?



Taki wymóg dał Urząd Wojewódzki, a wojewoda jest z pisu, więc można też podejrzewać motywy polityczne xD

Na polu malinowskiego będzie można stawać bez problemu, zakaz obejmie prawdopodobnie patelnie i teren po stronie dużej sceny (tam już chyba tylko lasek można zasiedlić bo wszędzie sponsory). Rok temu byłem na tym malinowskim, właśnie ze względu na auto, nie moje co prawda, ale mogłem używać jako schowek na zapasowy telefon. I służyło tyko jako schowek na zapasowy telefon, bo wszystkie rzeczy, które "mogą się przydać więc się zabiera, ale nie wyciąga jak nie są potrzebne" i tak się wyciągnęło, bo albo były potrzebne, albo ktoś chciał pożyczyć, a potem już nikomu nie chciało się chować. Także ja w zasadzie "mam wyjebane" jak śpiewa artysta, pewnie komuś jest ten samochód bezwzględnie niezbędny do przetrwania, ale potwierdzam, że na polu malinowskiego jest bardzo spoko i klimat też jest :P

Poza tym, może to jest szansa na łatwiejsze znalezienie miejsca na patelni, bo samochodziarze być może już wcześniej zaczną się rozbijać tam, gdzie nie będzie trzeba przestawiać samochodu.
 
 
KuniOl  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 26
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

W sumie, ja to widzę tak z mojej perspektywy. Nie jadę na Woodstock dla wygody, nigdy do tej pory nie jechałem też na niego autem, aby wjeżdżać na pole. Zostawialiśmy na zewnętrznych parkingach, które co prawda kosztują dużo, ale biznes to biznes. Brałem tylko najpotrzebniejsze rzeczy do przetrwania, a gdy czegoś mi zabrakło to ruszałem do auta, po drodze poznałem multum ludzi, wróciłem najebany bez rzeczy po które to poszedłem, a jak już trafiłem, to i przy okazji ZIMNE piwo zakupiłem w tamtejszych stoiskach, bo puszkowe z Lecha ostatnio lubiło być ciepłe jak jasny... no. Nic mi również nie ukradziono, bo i nie ma co ukraść. Poza tym stosuje typowe zabezpieczenie... tj, znajomi obok, syf w namiocie, a w ostateczności to mogę kłódkę dać na zamki, ale wtedy wiadomo, że coś cennego tam trzymam, co samo w sobie jest zachętą dla brudasa, jednego z drugim.
 
 
hermenia  
Forumowy prawiczek


Wiek: 27
Dołączyła: 04 Sie 2015
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Mnie bardziej interesuje kwestia pociągów. Załóżmy, że większość ludzi, która normalnie miała przyjechać autem, przyjedzie i będzie chciała odjechać pociągiem. Wiecie, ja nikomu nie zabraniam podróży tym wspaniałym środkiem lokomocji, ale podejrzewam, że powrót to będzie kosmos, bo jednak do tej pory to się rozkładało - jedni pociągiem, jedni samochodem, jeszcze inni na sankach i tak dalej. A teraz co? Już widzę jak w tym roku pociągi będą odjeżdżały na maksa przepełnione albo właśnie praktycznie puste, jak rok temu, w sytuacji gdy tłum na dworcu niesamowity. Nie wiem co jest gorsze, ale żadna z wersji mi się nie uśmiecha. :/
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Ja powiem tak. Czasy nam się zmieniły. Jeszcze pięć lat temu spokojnie przyjeżdżało się pociągiem, w bydłowozie, a jedynym luksusem jaki się woziło był papier toaletowy. Teraz sami organizatorzy zachęcają, aby lajkować tłitera, instagrama i w ogóle korzystać z uctokowej apki, w której wszystko jest dostępne wraz z rozpiską koncertów. Poza tym nagrywajcie filmy komórką i wrzucajcie z hasztagiem łudstok, niech zobaczą jak się bawicie.

Technologia zmienia i sprawia, że ludziom chce się wygód. Coraz więcej jest też złodziei, którzy czają się na smartfony. Nie zostawisz smartfona w namiocie, bo ukradną. Nie ma depozytu. Nie pójdziesz z telefonem w pogo, bo może być problem i niewygodnie. Więc gdzie zostawić? W samochodzie. Jak naładować? W samochodzie. (bo chyba nie w Playu, gdzie się nie dobijesz i puszczają techniawę)

Rozumiem - ochrona ludzi, więcej miejsca na namioty, ale no bez przesady, równie dobrze każda przeciętna osoba może przynieść ładunki wybuchowe w plecaku i nikt tego nie sprawdzi...
 
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Wiesz to ze zachecaja do lakowania, hasztagowania i pobierania aplikacji nie znaczy ze musisz to robic. .. tak samo jak nie musisz brac ajfonow czy tabletow na uctok... ludzie robia sie tak wygodni ze szok, po co wiec przyjezdzaja na taki festiwal...
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Nie tyle wygodni, co chcą się pochwalić zamiast zbierać wspomnienia, ale to już inna sprawa, urząd zabronił to zabronił, trzeba sobie jakoś radzić. Zresztą Owsiak mówił jakiś czas temu, że już na poprzednich edycjach przychylali się do ograniczenia samochodów, więc nastąpiło nieuniknione.
Ja osobiście, gdyby nie chęć umawiania się ze znajomymi i sprawne skompletowanie ekipy na miejscu, nie brałbym nawet swojej specjalnej nokii :D
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Tasior napisał/a:
Jakiś czas temu dostałem starego busika specjalnie na Woodstock i od miesiąca go przygotowuję z myślą o Przystanku. Chciałem (i dalej chcę) przyjechać nim 1,5 tygodnia wcześniej, rozbić się jak zwykle w lasku naprzeciwko Allegro i mieć z moją ekipą takie luksusy jak: schowek na klucz, bagaże, dach nad głową i miejsca do spania dla kilku osób. Wyjeżdżać miałem zamiar dopiero w poniedziałek. Nie wiem w jaki sposób stwarza to zagrożenie dla kogokolwiek?


Ja już się na ten temat wypowiadałam w innym wątku. Zakaz uważam za totalną bzdurę. Ok, też mnie wkurwia puszczanie tydzień przed jakiegoś szitu pokroju Braci Figo Fagot (niech się nie obrażają fani), ale umówmy się - dlaczego nie szanujemy się nawzajem i zakładamy, że teraz też tak będzie? Bandy najebusów orające pole, bo przyjechali sobie golfem i jest super - urywałabym łby.
Sami na wood przyjeżdżamy busem. Rozkosznym, kolorowym, każdy go kiedyś chyba widział, a bywalcy starego forum może i są w jakiś sposób zaznajomieni z właścicielem. Samochód przez półtorej tygodnia stoi i wygląda. Robi się w nim kanapki, trzyma lodówkę turystyczną, czasem śpi, suszy ręczniki, ładuje telefony, chowa przed prażącym słońcem. I przede wszystkim - trzyma cenne rzeczy. Jeśli dostawałabym 2 złote za każdym razem, kiedy słyszałam czerwony lub żółty patrol, mówiący "to umówmy się na skrzyżowaniu koło busa", miałabym na sympatyczne wakacje. Nasz samochód to też miejsce spotkań towarzyskich, bo w ciągu dnia przewija się tam kilkadziesiąt osób, które na chwilę chcą usiąść, oprzeć się i pogadać o pierdołach. Często auto służy za barierę przed nawalonymi festiwalowiczami idącymi drogą. Stawia się go po to, żeby ktoś ewentualnie odbił Ci się od wozu, zamiast tratować namiot.
Ani w ząb nie rozumiem tych wyznaczników, wymagań bezpieczeństwa. Będę do znudzenia powtarzać - NIE WYMAGA tego ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, czyli w zasadzie jedyny akt prawny, który w całości obejmuje teren i dyktuje zasady, jakimi ma się rządzić. Cholera wie skąd wzięli sobie takie wymaganie. Nikt nie jest zadowolony, a organizator (czy ktokolwiek, kto odpowiada za prowadzenie oficjalnego profilu fejsowego) robi z siebie debila, wpierając wszystkim, że będzie kolorowo i w ogóle im się zajebiście spodoba.
Argument, że inne festiwale nigdy nie wpuszczały aut? Ok, ale woodstock to nie Cieszanów czy Czad, nie gromadzi naście czy dziesiąt tysięcy, tylko set. Nie biletuje. Nie ogradza pola. Nie ogranicza czasu bycia. Nie ma zwyczajnie takiej formuły. Jadąc na Cieszanów i zostawiając auto na parkingu - notabene, kosztującym 5 zł, na którym możesz sobie stać ile chcesz, płacisz za sam wjazd - do boiska, na którym śpisz, masz 3 minutki spacerkiem. Gdzie postawisz auto na wood, żeby, po pierwsze, dojść do namiotu w 3 minuty, a po drugie, żeby nie bać się, że Cię opierdzielą ze wszystkiego, co masz, bo przecież strzeżone parkingi to nie będą? Gdzie mają rozbić się nasze sąsiady z osobą na wózku, które z naszego miejsca koncertów słuchać mogą z obozu, bez konieczności wbijania się w tłum, potrzebują pojazdu zawsze i nie są w stanie dymać przez tę rzekę ludzi zza Krishny pod scenę czy choćby z toi campu?
Pytania można mnożyć. Gorzej z odpowiedziami. Lipa, panie, lipa.

Raduj się tu człowieku, że Apocalyptica, że się wreszcie pocieszysz - i tylko czekaj, aż się okaże, że Apo owszem, ale żeby ją pooglądać, trzeba stać jak bydło w klateczkach, bo pogo złe i krzywdzi, a przecież nie chcemy, żebyście się krzywdzili, skoro już wam zabraliśmy te śmiercionośne jeździdła.
 
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

czarnyaniol1990 napisał/a:
Wiesz to ze zachecaja do lakowania, hasztagowania i pobierania aplikacji nie znaczy ze musisz to robic. .. tak samo jak nie musisz brac ajfonow czy tabletow na uctok... ludzie robia sie tak wygodni ze szok, po co wiec przyjezdzaja na taki festiwal...


W zeszłym roku smartfona wzięłam tylko po to, żeby mieć kontakt z moim facetem, który był wówczas w Anglii i nie dał rady wyrwać się na Wood, a poza tym mój smartfon miał identyczną baterię jak złomfon, który trzyma normalnie jakieś 2 tygodnie. Bardziej chodziło mi o to, że festiwal wręcz krzyczy: Bierzcie wszystko! podczas gdy tak naprawdę nie ma ku temu warunków.

I tak jak Forysiowa napisała: Są różne sytuacje. Jak niepełnosprawni mają dostać się na koncerty? Oczywiście - jest magiczny toi camp, gdzie masz jakąś higienę itp., ale od niego też trzeba spory kawałek przejść.

W zeszłym roku szybkie zamknięcie pola się nie sprawdziło, bo po prostu samochodziarze przyjechali szybciej (lub tak jak my - wjechali na pole od tyłu). Średnio chce mi się wierzyć, że to jakieś specjalistyczne wytyczne do bezpieczeństwa. A kolejne co - sorry, ale jak np. mają kazać przestawić komuś samochód, jeśli jest już zastawiony namiotami na tyle, że trzeba by było z 10 namiotów składać? No nie ma opcji. Forysiowa - postawcie busa na cegłach i powiedzcie, że to namiot ;)
 
 
 
forysiowa  
Rozkręca sie


Wiek: 27
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 298
Skąd: Jaworze
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   

Mazu napisał/a:
Forysiowa - postawcie busa na cegłach i powiedzcie, że to namiot ;)


Przekażę mojemu, ale może mi walnąć fochem, że nie można tak busa krzywdzić xD Co nie zmienia faktu, że jakiś pomysł to jest. Szkoda, że busior stoi właśnie zaraz przy drodze, właśnie m. in. jako bariera przed natrętami.
Bo to, żeby chodzić nieustannie na gazie, nie wchodzi w grę ze względu właśnie na to, po co między innymi tam jeździmy :P
 
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016   

Zawsze jest plan b, tyle miesięcy remontu wyrzeczeń i marzeń, a oni jednym postem chcą zabić marzenia? NIE. To nie tylko maszyna, to mój dom! Wydałem wszystko, co zarobiłem.
Wjadę w krzaki. Nie poddam się. :D

Napisałem posta na PW - wysyłając zdjęcie żuka z dopiskiem "a teraz powiedzcie mu to prosto w lampy, że nie jedzie na woodstock" Jebli śmiechem. xD


Ktoś mi może odpowiedzieć, czy za greenpeacem - to jest pole woodstockowe, czy może już wolna strefa ?

Chodzi o to żę zakaz obejmował bedzie większość miejsc, nawet wolnych od namiotów, zwyczajnie walą zakaz i już.

Chcę rozbić się tam gdzie ludzi nie ma - czyli jak od kilu lat za greenpeasem, zakamuflować auto i mieć święty spokój. Myślicie, tam jest teren festiwalu ?
 
 
Hellu  
Coś już napisał
tanio sprzedam uran (tylko czeczenom)


Wiek: 27
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 83
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016   

zokolic napisał/a:
Ktoś mi może odpowiedzieć, czy za greenpeacem - to jest pole woodstockowe, czy może już wolna strefa ?


podpinam się pod to pytanie, w lesie za górką też będzie obowiązywał zakaz?
 
 
zokolic  
Lubi pieprzyć
Otwarte od 8 do 16


Wiek: 31
Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 362
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016   

Z tego co na mapach widziałem, to nie. Debiliada i gównoburza.
 
 
czarnyaniol1990  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 244
Skąd: Kępno kiedys Zdw
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016   

U malinowskiego napewno bedziesz mogl stanac plus moze poprostu zapytaj. Chyba w polowie czy pod koniec maja ma byc mapka oficjalna.
 
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Pią 06 Maj, 2016   

zokolic napisał/a:
Z tego co na mapach widziałem, to nie. Debiliada i gównoburza.


a można jakiegoś szczegóła ws mapy?
niestety zmian nie zatrzymamy. dodam, że nie każda zmiana jest na lepsze :((
 
 
Tasior  
Rozkręca sie
Cocojumbo i do przodu! To moje motto. Dobre, nie?


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 198
Skąd: Szczecin nad morzem
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

Dokładna mapka z zaznaczonymi strefami będzie pod koniec miesiąca.

Moim domem jest lasek przy pasażu, z widokiem na scenę!
Chyba wjadę tak głęboko jak się da między drzewami w takie miejsce, żeby nie było nawet możliwości odholowania ;)
 
 
aqu32  
Na pewno offtopuje


Wiek: 39
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 712
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

'Dobra zmiana' u sterów i wszystko jasne. Najpierw uprzykrzała życie przy WOŚP, teraz to samo ma miejsce przy Woodstocku. Nie mogą jawnie zakazać jego organizacji to będą napierdalać różnymi udziwnionymi zakazami próbując obrzydzić festiwal jak się tylko da licząc, że Owsiakowi kiedyś noga się podwinie. A to dopiero pierwszy rok, strach się bać co wymyślą przy okazji kolejnych edycji <zly>

Owsiak jako organizator nie ma tu nic do gadania, jeśli by się nie dostosował to nie dostałby pozwolenia na organizację. Organizatorzy nie mogą też jawnie pisać na FB, że zakaz nie będzie jakoś brylantowo respektowany, ale myślę, że będzie z nim tak jak z zakazem wnoszenia alkoholu pod scenę. Tam gdzie się będzie ostro rzucał w oczy (np. na patelnii) lub przy skrzyżowaniach to ewentualne auta odholują (a przede wszystkim nie pozwolą wjechać), ale w mniej newralgicznych przypadkach uważam, że czerwoni będą przymykać oczy.
 
 
 
goldenboj  
Lubi pieprzyć
Muzyk :)


Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 469
Skąd: Zbąszynek
Wysłany: Nie 08 Maj, 2016   

Wioska Uctokowa się przeniesie? Przecież większość zmotoryzowanych... Ja wjeżdżam do lasu autem/ściągam koła i robię podkop :) Będzie domek pod drzewem :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group