Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Dub FX
Autor Wiadomość
miko95ful  
Lubi pieprzyć
Maiden Family


Wiek: 25
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 584
Skąd: Tuchola
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2019   Dub FX

Dub FX to uosobienie muzyki niezależnej. Po dziesięciu latach powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata, by porwać publiczność w wir pozytywnej, zakręconej muzyki.

Gdy w 2006 pochodzący z Australii Benjamin Stanford wyruszył do Europy, miał prosty plan: chciał mieszkać w furgonetce, podróżować po świecie i występować na ulicach miast, w których przyjdzie mu się zatrzymać. Po upływie kilku lat Dub FX ma na koncie setki tysięcy sprzedanych płyt, wystąpienia na największych festiwalach muzycznych świata, ponad 150 milionów odsłon teledysków na YouTube i 600 000 fanów na Facebooku. Artyście udało się dokonać tego bez wsparcia firm fonograficznych czy wielkich agencji – niezależnie.



„Nigdy nie miałem w planach wielkiej kariery. Chciałem podróżować i poszukiwać inspiracji” – mówi artysta.

Po tym jak jego uliczne wystąpienia zostały uwiecznione przez widzów, a nagrania trafiły na portale społecznościowe, gdzie zdobyły ogromną popularność, Dub FX poszybował ku przygodzie życia. Nagrania uchwyciły jego wyjątkowy sposób zapętlania muzyki i pokazały publiczności jak powstaje elektryzujące show jednego artysty.



„Lubię miksować różne gatunki: jazz, reggae, hip-hop, sambę, drum and bass, dubstep. Łączę ze sobą to, na co akurat mam ochotę. Na tym polega piękno tego, co tworzę” – mówi wykonawca.



Wyobraźcie sobie, że w drodze do pracy słyszycie nagranie, które brzmi jakby powstało ze współpracy grupy DJ-ów. Nic bardziej mylnego – tę muzykę tworzy jedna osoba, używając do tego głosu, procesora efektów FX, przesterów i loopera. Jeżeli chodzi o teksty, to przekaz piosenek Dub FX jest zawsze pozytywny. Artysta stawia na szczerość, nawołuje do działania, pracy nad sobą i budowy samodzielnej, wolnej egzystencji.

„Postanowiłem już dawno temu, że chcę być zapamiętany za to, że zmieniałem świat na lepsze. Mogę to osiągnąć inspirując ludzi tekstami moich piosenek. Nie ma znaczenia jak bardzo mogą być niepopularne.” - wyjaśnia muzyk.



Trzeci album Dub FX, „Thinking Clear”, został wydany w 2016 roku przez własną wytwórnię artysty, Convoy, we współpracy z niemiecką wytwórnią Membrane. Utwory, które trafiły na tę płytę zostały nagrane w prywatnym studio Dub FX Treetop Studios. Ta płyta to doświadczenie holistyczne – typowe dla artysty innowacyjne połączenie gatunków muzycznych, które dopełnia specyficzne doświadczenie otaczającej nas przyrody. W efekcie tego połączenia powstał album, który inspiruje za sprawą przenikających się transcendentalnych akustycznych i elektronicznych brzmień.



W lipcu 2017 roku artysta wrócił do źródeł swojej twórczości. Singiel „Listening” to surowa mieszanka inspiracji brzmieniem muzyki dub i reggae, która przypomina słuchaczom wcześniejsze nagrania Dub FX.

Artysta nagrał też zawierającą 8 utworów płytę dla swojej partnerki, Sahidy. Liryczne nagrania opowiadają o podróżach, budowie niezależności, optymizmie i sprawiedliwości społecznej.

 
 
outi  
Lubi pieprzyć


Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 331
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 20 Maj, 2019   

Ten mnie bardzo cieszy :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group