Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Filozoficzno-egzystencjalna rola muzyki rockowej
Autor Wiadomość
czarny_kasztan  
Forumowy prawiczek

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   Filozoficzno-egzystencjalna rola muzyki rockowej

Hej, trzykrotny pobyt na tym najpiękniejszym festiwalu pod słońcem skłonił mnie do wyboru takiego tematu pracy licencjackiej. Może na początek się przedstawię ;-) Mam na imię Magda i jestem studentką socjologii na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Moja praca licencjacka jest poświęcona filozoficzno-egzystencjalnej roli muzyki rockowej w życiu młodego człowieka. Z tym jest związana moja serdeczna do Ciebie prośba: chciałabym się dowiedzieć, co muzyka rockowa wniosła do Twojego światopoglądu, jak go ukształtowała?
Bardzo zależy mi na Twojej dłuższej, szczerej i płynącej prosto z serca wypowiedzi. Śmiało możesz się rozpisywać. Muzykę rockową ujmuję w pracy dość szeroko, a więc fani reggae i bluesa także są mile widziani. Jeżeli wpadnie Ci do głowy coś, czego w swoich pytaniach nie uchwyciłam, a co Cię dotyczy i chcesz się tym podzielić to koniecznie napisz. Prześlij mi odpowiedź tutaj lub na maila:
czarny_kasztan@o2.pl Z góry serdecznie dziękuję;)
1)W jaki sposób rock wpływa na Twoje życie, co do niego wnosi. Czy jest to wpływ pozytywny czy też wręcz przeciwnie? Czym się ten wpływ przejawia?
2)Jakie wartości płyną z przekazów muzyki rockowej? Jakimi wartościami kierujesz się w swoim życiu? Czy wartości przenoszone dzięki muzyce rockowej są tożsame z tymi wyznawanymi przez Ciebie?
3)Ciekawi mnie również, czy obecność muzyki rockowej w Twoim życiu zdeterminowała czy też pomogła podjąć decyzję odnośnie innych dziedzin Twojego życia: wyboru kierunku studiów, podjęciu pracy zawodowej. A może rock w sposób pośredni wpłynął na wybór drugiej połówki? Czy ma ona zbliżone do Ciebie preferencje muzyczne?
4)Czy słuchanie muzyki rockowej, zgłębianie tekstów piosenek stało się katalizatorem do rozwijania się w jakiejś innej dziedzinie (np. rysowaniu, nauce gry na jakimś instrumencie, założeniem własnego zespołu, twórczym pisaniu, zaciekawieniem teatrem czy grafiką itp.) czy też uczestnictwa w kołach zainteresowań, stowarzyszeniach o określonej tematyce (konwentach miłośników fantastyki, zainteresowaniu historią itp.)?
5)Czy w Twoim domu była tradycja słuchania muzyki rockowej? Skąd w Tobie narodziło się zainteresowanie takim, a nie innym gatunkiem – czy to rodzic zaraził Ciebie swoją pasją, starszy brat podrzucił fajną płytę, może to sprawka któregoś z rówieśników, a może odkryłeś tę muzykę sam?
6)Ważne jest dla mnie, abyś ustosunkował się do pytania: Czym jest dla Ciebie rock - sztuką czy towarem? Chodzi mi zarówno o zespoły stanowiące klasykę polskiego i światowego rocka, które stały się legendą i przeszły na trwałe do historii, jak i te współcześnie istniejące, aktywnie koncertujące i wydające nowe płyty.
7)Czy będąc na koncercie masz poczucie wspólnoty i zjednoczenia z ludźmi, którzy również uczestniczą w tym wydarzeniu i mają podobne do Ciebie preferencje muzyczne?
8)Czy uczestniczysz w jakichś festiwalach muzycznych? Jeśli tak, to jaki z nich wracasz, czy w jakiejś mierze one Cię odmieniają?
9) Rok urodzenia
10) Płeć


[ Dodano: Wto 03 Maj, 2011 ]
Moje pytania mogą przerażać swoją objętością, więc powiedzcie mi chociaż ,jak rock wpłynął na Wasze zycie, co do niego wniósł :?: Chce usłyszeć głos młodego pokolenia, mojego pokolenia ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group