Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec sceny folkowej?
Autor Wiadomość
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 19 Mar, 2014   Koniec sceny folkowej?

Nie słuchałem audycji Jurka Owsiaka uważnie, ale padło tam hasło, że Scena Folkowa w tej formie się skończyła, a teraz już oficjalnie Małą Sceną. Ze względu że nie dosłuchałem uważnie pytam: czy Scena Folkowa zostaje jedynie ograniczona, czy usunięta na amen? Czy jednocześnie oznacza to, że nie będzie już corocznych koncertów zespołu Carrantuohill?

Poza tym - wypowiadajcie się, co sądzicie na temat takiego obrotu spraw? Podoba wam się, czy podobnie jak ja - jesteście tym zawiedzeni?
 
 
 
berndsen  
Rozkręca sie
hopsahopsaturlajdropsa


Wiek: 29
Dołączyła: 30 Cze 2012
Posty: 294
Skąd: Istebna
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

Eee nie wydaje mi się, by to był koniec małej sceny. Może chodziło o to, że coś się w niej zmieniło (tudzież wyżej wspomniana "forma"), tak ogólnie rzecz ujmując. Nie wiem, nie słuchałam audycji a wypowiadam się tylko dlatego, że nie wyobrażam sobie Owsiaka organizującego woodstock bez sceny folkowej ;p Poza tym, gdyby takie info wyciekło, na oficjalnej stronie woodstocku (chociażby na facebooku) coś by na ten temat powiedzieli - chyba?
 
 
boksu  
Na pewno offtopuje
the stoppable force


Wiek: 37
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 810
Skąd: blisko Płońska
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

Scena folkowa będzie jako Mała Scena, sami widzieliśmy że w ostatnich latach folka na niej zbyt wiele nie było :( więc tylko formalność ze zmianą nazwy.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

Ja spędzałem przy scenie folkowej dużą ilość czasu, i proszę mi wierzyć, że jeszcze w zeszłym roku było tam masę folku. To że ludziom chce się tam ruszyć, dopiero w przypadku jak się tam zjawi jakiś Kabanos, to nie znaczy że tylko Kabanos tam gra (żeby nie było że mam problem z tym zespołem, to tylko przykład). Koncerty folkowe na scenie folkowej miały swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, myślę, że każdy kto był potwierdzi moje słowa. Pytanie tylko czy ten folk zniknie całkowicie? I co z corocznymi koncertami Carrantuohill, to była jedną z najdłużej zakorzenionych tradycji woodstockowych - z tego co wiem nawet dłużej niż Pokojowa Wiosna Kriszny i koncerty Zielonych Zabek. Naprawdę, jeśli nie będzie corocznych koncertów Carrantuohilla, to Woodstock wiele na tym straci.
 
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

KazikHansen napisał/a:
jeśli nie będzie corocznych koncertów Carrantuohilla, to Woodstock wiele na tym straci.

Dla ciebie, bo mnie to interesuje tyle co zeszłoroczny kompot z desek. Przykro by mi było z takiego obrotu spraw tylko dlatego, że wam by było przykro. Czyli nie bardzo :P.
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

No dobra, może zabrakło w mojej wypowiedzi podkreślenia że jest subiektywna, ale wiem też że nie jestem w tym osamotniony, bo dużo ludzi sobie chwali koncerty tego zespołu, i dużo ludzi przychodzi na ich Woodstockowe koncerty :)
 
 
 
Pietrucha  
Lubi pieprzyć
Paweł


Wiek: 31
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 434
Skąd: Namysłów
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

Zauważcie to że przechrzczenie jej na Małą nie wyklucza występu zespołów folkowych, to tylko zmiana nazwy "urzędowej"
 
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

No niby tak. W sumie teraz w blogu Jurka wykopałem, że Mała Scena zmienia swój charakter i że będzie tam dużo więcej miejsc dla fabryki zespołów. Mam nadzieję, że chociaż ten Carrantuohill zostawią.
 
 
 
pankowa  
Rozkręca sie


Wiek: 33
Dołączyła: 26 Kwi 2011
Posty: 223
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

Z tego co słyszałam Carrantuohill organizuje zespoły na małą/folkową scenę, więc raczej powinni zostać.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

No właśnie trochę problem, bo Carrantuohill organizuje zespoły na scenę folkową, natomiast na "małą scenę" organizuje to Fabryka Zespołów.
 
 
 
Vorathiel  
Lubi pieprzyć


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 595
Skąd: Nowa Huta k.Krakowa
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

KazikHansen napisał/a:
Naprawdę, jeśli nie będzie corocznych koncertów Carrantuohilla, to Woodstock wiele na tym straci.


Mnie by było przykro tylko dlatego, że to tradycja. Ale nigdy na nich nie byłęm. ;d Moze w tym roku.
 
 
Oczko66617  
Rozkręca sie
We are your friends


Wiek: 28
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 100
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

Z dziesiejszego bloga wynika, że Carrantuohill przestaje organizować cokolwiek na folkowej/małej scenie. Organizacje, jak przypuszczam przejmuje w całości fabryka zespołów i WOŚP. Będzie tam dużo więcej miejsca dla zespołów z eliminacje i zwykłych zaproszonych zespołów dla których nie nie znalazło się miejsce na dużej scenie. Nie oznacza to, że folk zniknie całkowicie, ale na pewno będzie go mniej. Moim zdaniem zmiana na plus.
 
 
nie mam pleców  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 306
Skąd: Lądą
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

To słabo, scena folkowa miała swój wyjątkowy klimat. mam nadzieję, że kapele folkowe nie zostaną całkowicie zastąpione rockowymi/punowymi/reggae, i trochę folku na niej zostanie
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

No niby folku ma trochę zostać, to bardzo dobrze, mam tylko nadzieję, że Carrantuohill dalej będzie dawał koncerty co roku, bo ten zespół naprawdę na żywo jest genialny i na Woodstocku ich muzyka sprawdza się doskonale.
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Oczko66617 napisał/a:
Moim zdaniem zmiana na plus.


I ja tak uważam. Folkowa jako folkowa była spoko i na pewno ten gatunek nie wyparuje z małej sceny, ale dzięki Fabryce Zespołów pojawią się inne ciekawe, a niekoniecznie bardzo znane zespoły, co może być niezłą alternatywą dla "komercji, która szaleje u stóp wzgórza woodstockowego" :P
 
 
Cyman!  
Coś już napisał

Wiek: 36
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 68
Skąd: TCV
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Pierwsze sygnały przemiany ze sceny folkowej na Małą Scenę festiwalu już widać. Pierwszym nieoficjalnie znanym zespołem, który tam zagra jest Shampoo, obstawiam też że zagrają tam takie kapele jak The Bill, Mega Joga czy Shark-A-Taak.
 
 
_Szajba_  
Na pewno offtopuje
Domokrążca

Wiek: 40
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 697
Skąd: Newtonmore
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Mogli by zrobić podzial na gatunki - czwartek folk, piątek punk, sobota cokolwiek.
 
 
 
benyk33  
Rozkręca sie
ze mná nie wypijesz?


Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 245
Skąd: GU1
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

W mojej swiadomosci do kilu lat ona istnieje jako ''Mala Scena''. Zreszta wydaje mi sie ze folka to chyba tam nie ma za duzo. Nie chodze tam wiec nie wiem. Ostatni raz bylem jak byla jeszcze na dole. Nie za bardzo jestem na biezaco, z polska scena, a juz w szczegolnosci z folkowa, wiec co gra niech gra.Dobra okazja dla mlodych kapel.
Pewnie zle by bylo gdyby folk zupelnie zniknal. Prawda jest taka ze im wiekszy wybor tym lepszy, a jak sie ta scena zwie to co to za roznica. Wazne ze jest druga scena
 
 
malkontent  
Lubi pieprzyć
spodziewaj się niespodziewanego


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 541
Skąd: z żółwiowa
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

_Szajba_ napisał/a:
Mogli by zrobić podzial na gatunki - czwartek folk, piątek punk, sobota cokolwiek.


Cały dzień naparzanie jednego, to chyba by była przesada.
Nie każdy tak chodzi, ale jak ktoś idzie, to niech mu zagrają coś czego nie lubi, a będzie miał przynajmniej przerwę żeby po browarka skoczyć ;-)
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

No właśnie ci co mówią, że folku tam nie było ostatnio, to mam wrażenie, że mówią tak dlatego że nie chodzili. Jak dla mnie dla Fabryki Zespołow mogłaby gdzieś powstać trzecia scena (pytanie tylko gdzie) co by sceny folkowej nie zaśmiecać. I wydaje mi się, że do ostatniego Woodstocku mówienie "Mała Scena" to był jednak błąd, bo większość zespołów ocierała się o folk.
 
 
 
harris  
Rozkręca sie


Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 220
Skąd: ł.
Wysłany: Pią 28 Mar, 2014   

Mała scena/scena folkowa. W moim mniemaniu zawsze funkcjonowały te 2 nazwy i oznaczają to samo miejsce (albo czegoś nie wiem). pozostawienie jednej "oficjalnej" niczego nie zmieni - chyba, że organizatorzy mają inny plan....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime