Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwone Gitary
Autor Wiadomość
kuba_perkowski  
Coś już napisał

Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015   Czerwone Gitary

Czerwone Gitary – polski zespół bigbitowy założony w 1965 w Gdańsku Wrzeszczu, którego na pewno nikomu przedstawiać nie trzeba. Grały w nim tak wielkie ikony Polskiej muzyki jak Seweryn Krajewski, Krzysiek Klenczon, Jerzy Kosela czy Jan Pospieszalski ( tak ten dziennikarz ). Sam temat bigbitu nie był raczej u nas poruszony, a myślę że woodstockowa scena jak i publika powinna się z tym zmierzyć. Sam zespół aktywnie koncertuje do dziś, co prawda ze starego składu został już tylko perusista, jednak widziałem zespół ostatnio i jest naprawdę mocny. Zresztą , po za oczywiście zmarłym w USA Klenczonem , mozna by zaprosić gości z poprzednich lat. Po za tym cały klimat woodstockowych koncertów polega teżna tym że możemy zobaczyć coś na dużej scenie czego nie ma do końca w obieku, myślę że ich koncert mógłby spokojnie przebić lub dorównać koncertowi Budki Suflera, która mimo sędziwego wieku wprawiła wszystkich woodstockowiczów razem z Owsiakiem w osłupienie.

Link do strony: http://www.czerwonegitary.pl
Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwone_Gitary

[video]http://www.youtube.com/watch?v=wzhKV2eHJJg[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=0arXk03FPdQ[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Gycog60Jd0Y[/video]
 
 
Żarou  
Rozkręca sie
Demon ruski


Wiek: 30
Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 109
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015   

no nieźle, ja bym się mógł przejść <peace>
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015   

Pojechane po bandzie. Może zespół tworzą obecnie całkiem nieźli muzycy, ale jeśli nie wróci do nich Krajewski (a na to się nie zanosi), to takie coś nie miałoby najmniejszego sensu. Inna sprawa, że te piosenki Czerwonych Gitar, które najbardziej na woodstocku mogłyby "siąść", wykonywał nieżyjący Krzysztof Klenczon. Ja jestem na nie, bo w obecnej formie jest to zespół dobry raczej na dni miasta, na który mogą przyjść starsi ludzie aby posłuchać przebojów ze swoich młodych lat.
 
 
 
Jaaasiek  
Po co tyle piszesz ?


Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1637
Skąd: Drink Team Żywiec
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015   

Hmm, mam mniej więcej jak Kazik, 50/50...
 
 
 
kuba_perkowski  
Coś już napisał

Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015   

Dlatego napisałem że fajnie gdyby zaprosili muzyków z poprzednich lat , jak to zrobiła Budka 2 lata temu. Np Krajewskiego czy Pospieszalskiego.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Pią 25 Gru, 2015   

kuba_perkowski napisał/a:
Dlatego napisałem że fajnie gdyby zaprosili muzyków z poprzednich lat , jak to zrobiła Budka 2 lata temu. Np Krajewskiego czy Pospieszalskiego.


O ile dobrze wiem, Seweryn Krajewski już nigdzie nie występuje i nie ma zamiaru tego zmieniać - to decyzja którą powinniśmy uszanować. Nie mówiąc już o tym, że z Czerwonymi Gitarami nie wystąpił nawet na jakimś tam ich jubileuszowym koncercie. To nie przejdzie. Może ewentualnie jakiś projekt ku pamięci Krzysztofa Klenczona? Myślę, że to realna historia, a jego twórczość (w szczególności z zespołem Trzy Korony) mogłaby się fajnie wpasować w klimat festiwalu.
 
 
 
kuba_perkowski  
Coś już napisał

Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Jakoś dwa lata temu Piersi zagrały bez Kukiza i był to dość sympatyczny koncert.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

kuba_perkowski napisał/a:
Jakoś dwa lata temu Piersi zagrały bez Kukiza i był to dość sympatyczny koncert.


Piersi dokonały dość mocnego zwrotu stylistycznego po odejściu Kukiza, na tyle że można powiedzieć, że jest to już nieco inny zespół (dodanie sekcji dętej, zmiana wokalu, wyrzucenie piosenek z innych projektów Kukiza) - ta stylistyka jako tako się obroniła. Czerwone Gitary od jakiegoś czasu robią coś, co nawet jeśli jest próbą podtrzymywania tego co robili przez lata - to nie działa. Z oryginalnego składu pozostał tam Jerzy Skrzypczyk, który jest świetnym muzykiem, ale wydaje mi się, że w obecnej formie Czerwone Gitary to bardziej firma niż zespół - firma, która po prostu potrzebuje na siebie zarobić, a której "target" to nieco inne imprezy niż woodstock. Co do Seweryna Krajewskiego - jego wkład nie tylko w Czerwone Gitary, ale w polską muzykę (taką popularną) w ogóle jest niezaprzeczalny. Ten człowiek napisał tyle piosenek, które stały się przebojami, że to się aż w głowie nie mieści. O tym człowieku cały czas gdzieś tam się słyszało, przy współpracy z różnymi artystami (można ich lubić lub nie, ale wg. mnie nie można podważyć roli samego Seweryna). To już nie jest zespół, który potrafi udźwignąć swą własną legendę, niestety.

Nie wiem czy to już pisałem w tym temacie czy nie, ale najciekawszym pomysłem mógłby być Projekt ku Pamięci Krzysztofa Klenczona, do którego można by było też zaprosić muzyków Czerwonych Gitar - Krzysztof Klenczon był także inspiracją dla wielu muzyków - myślę, że to jest najsensowniejszy pomysł :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang