Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Within Temptation
Autor Wiadomość
Zander  
Rozkręca sie


Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   Within Temptation

Within Temptation - holenderski zespół grający metal symfoniczny, istniejący od 1996 roku. Wczesne płyty zespołu można zaliczyć do gothic metalu (na Enter także z elementami doom metalu), a ostatnie do metalu symfonicznego.

Słowem wstępu, zespół jest naprawdę niesamowity, na żywo dają świetne show i naprawdę potrafią zaskoczyć. Wielu mogłoby zastanawiać się czy zespół pasuje na woodstock, ale moim skromnym zdaniem jak najbardziej :)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=4ifTjdKrTPw[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=gsQIOgkZt68[/video]

Oraz ich najpopularniejszy utwór, co prawda nie metalowy ale i tak piękny :)

[video]http://www.youtube.com/watch?v=pgqDURxuZo0[/video]
 
 
Buki  
Rozkręca sie
"Carpe Diem"


Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 249
Skąd: Wrocław/Olsztyn
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Dla mnie mogą być, aczkolwiek bardziej cenie sobie ich starszą twórczość. Poza tym mam wrażenie, że obecne zespoły gothic metalowe robią wszystko pod komercję. Albo obecny gothic metal stracił swój klimat, może to ja wyrosłem już z tego gatunku, bądź wcześniej tego nie dostrzegałem.
Ową komercje wyczuwam w płycie The Unforgiving, ale to tylko moje odczucia. Dla mnie zespół Within Temptation mógłby pojawić się na Przystanku Woodstock.
 
 
Zander  
Rozkręca sie


Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Niestety prawda jest taka że obecnie prawie każdy stary zespół który obecnie tworzy podchodzi pod komercję, nie tylko WT. Popatrzcie chociaż co stało się z Metallicą czy RHCP :(
 
 
19kojot91  
Lubi pieprzyć


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 504
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Zander napisał/a:
Niestety prawda jest taka że obecnie prawie każdy stary zespół który obecnie tworzy podchodzi pod komercję,



Ale bez takich krzywdzących uogólnień proszę, wystarczy spojrzeć na ostatnie płyty Testament, Tankard, Kreator, Overkill itd.
 
 
Radosław Lubor  
Typowy spamer

Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1485
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Podchodzi pod komercję, gdyż?
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Byłabym za, m. in. dlatego, że jestem sentymentalna i mam z nimi masę fajnych wspomnień z czasów liceum ;-)
 
 
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

no raczej ze tak
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Śro 27 Lut, 2013   

aahhh tematy o komercji ;) kocham je ;) ale niech będzie że Within jest komercyjny bo w sumie ciężko od tego uciec, w końcu żyją z muzyki. Muzycznie się bronią i moim zdaniem trzymają wysoki poziom o czym świadczyć może chociażby ten kawałek:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Yj-k_VtDY94[/video]

Moim zdaniem 2 ostatnie płyty są świetne :)
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Śro 27 Lut, 2013   

Noo Voo,zaskoczyłam się. Muzycznie dużo lepiej,niż na początku. I trochę jakby spowermetalowiało <haha>
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Śro 27 Lut, 2013   

[video]http://www.youtube.com/watch?v=HDKBeSMEBlk[/video]

jak każdy zespół mają też swoje słabsze utwory ale i brzmią fajnie i kompozycyjnie wygląda to dobrze :) Chyba troche przejeli schede po Nightwishu :)
 
 
 
Buki  
Rozkręca sie
"Carpe Diem"


Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 249
Skąd: Wrocław/Olsztyn
Wysłany: Śro 27 Lut, 2013   

Wygląda to dobrze, i brzmią fajnie - owszem. Ale i tak według mnie ich pierwsze płyty będą zawsze najlepsze i będą brzmieć najfajniej.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=E1Z6ehpIg4c[/video]
 
 
TSW06  
Rozkręca sie
Surfaktan

Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 175
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Byłem na nich w Jarocinie i szczerze mówiąc, dupy mi nie urwało. Masa jest takich zespołów, dużo lepszych. Ale to tylko moje zdanie
 
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Buki napisał/a:
Ale i tak według mnie ich pierwsze płyty będą zawsze najlepsze i będą brzmieć najfajniej.


Podpisuję się pod tą opinią obiema dłońmi.Po prostu nie przekonują mnie ostatnie dokonania zespołu i tyle.Jakkolwiek nie przeszkodziłoby to mi z frajdy jaką miałbym mogąc uczestniczyć w koncercie WT na PW.

A w tym momencie,no cóż,poleci owo:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=DYBfOHYb26U[/video]
 
 
Ildar  
Coś już napisał
Tomek


Wiek: 31
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 88
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Jak najbardziej, ostatnio do nich wróciłem i miło się słucha, więc przy zacnym woodstockowym towarzystwie będzie jak znalazł wieczorną porą ;D
 
 
Rosa  
Lubi pieprzyć
Co ty wiesz o sztuce!?


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 455
Skąd: Narnia
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

W połowie maja pojawią się w Krakowie na Czyżynaliach
 
 
Sal_P  
Rozkręca sie
chliporzyg odwantorniony

Wiek: 31
Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 287
Skąd: San Skarżysko
Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Po bardzo dobrym pierwszym albumie i mistrzowskiej "Mother Earth" raczej równia pochyła, przez dwie niezłe płyty aż do tragicznego "The Unforgiving", niemniej chciałbym usłyszeć chociażby z sentymentu dla starszych kawałków. No i wokal Sharon, jak dla mnie cudo.
 
 
 
voo_doo  
Stara Gwardia


Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 763
Skąd: T-Town
Wysłany: Pią 03 Maj, 2013   

Sal_P napisał/a:
Po bardzo dobrym pierwszym albumie i mistrzowskiej "Mother Earth" raczej równia pochyła, przez dwie niezłe płyty aż do tragicznego "The Unforgiving", niemniej chciałbym usłyszeć chociażby z sentymentu dla starszych kawałków. No i wokal Sharon, jak dla mnie cudo.


Moim zdaniem kompozycyjnie są dużo bardziej dojrzali i powiem szczerze że zajebiscie mi się podobają ich 2 ostatnie płyty zarówno kompozycyjnie jak i brzmieniowo. Nie zgodze sie zupełnie z tym że po pierwszych albumach była równia pochyła. Polecam zobaczyć koncert black symphony. Dojrzałe granie, pełne muzycznych smaczków.
 
 
 
Niez  
Junior Admin


Wiek: 35
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 1569
Skąd: Siódme piętro.
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013   

voo_doo napisał/a:
Sal_P napisał/a:
Po bardzo dobrym pierwszym albumie i mistrzowskiej "Mother Earth" raczej równia pochyła, przez dwie niezłe płyty aż do tragicznego "The Unforgiving", niemniej chciałbym usłyszeć chociażby z sentymentu dla starszych kawałków. No i wokal Sharon, jak dla mnie cudo.


Moim zdaniem kompozycyjnie są dużo bardziej dojrzali i powiem szczerze że zajebiscie mi się podobają ich 2 ostatnie płyty zarówno kompozycyjnie jak i brzmieniowo. Nie zgodze sie zupełnie z tym że po pierwszych albumach była równia pochyła. Polecam zobaczyć koncert black symphony. Dojrzałe granie, pełne muzycznych smaczków.

Nie mogę się nie zgodzić! Na początku to ona nie bardzo umiała śpiewać,a teraz i na żywo daje radę. Pamiętam jak męczyła piosenki Tori Amos,ładna barwa głosu,ale fałsz na fałszu,a teraz słychać,że się "edukuje" i dojrzewają również muzycznie. Ich utwory nie są już takie banalne,jak na początku. Choć tamte wpadały w ucho,ale wtedy to się pochylało ku metalopolo,a teraz jest coraz bardziej wykwintnie;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania