Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kefir
Śro 14 Mar, 2012
Iron Maiden

Co sądzisz o Iron Maiden na Przystanku Woodstock?
TAK
76%
 76%  [ 39 ]
NIE
15%
 15%  [ 8 ]
Obojętne mi to.
7%
 7%  [ 4 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
jachu93PL  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Toronto
  Wysłany: Śro 28 Gru, 2011   Iron Maiden

Co uważacie o Iron Maiden?
Nie trzeba chyba nikomu ich przedstawiać, ale regulamin to regulamin:
Iron Maiden – heavymetalowy (reprezentujący New Wave of British Heavy Metal) zespół z Londynu, założony 25 grudnia 1975 roku, uważany za jeden z najwybitniejszych zespołów heavymetalowych[1]. Liderem grupy jest basista Steve Harris. Nazwa zespołu dosłownie oznacza żelazną dziewicę, średniowieczne narzędzie tortur.

Grupa gra heavy metal z elementami progresywnymi. Ich muzyka jest oparta na ostrych lecz melodyjnych riffach gitarowych, oraz szybkiej i dynamicznej sekcji rytmicznej, z bogatą perkusją Nicko McBraina oraz charakterystycznie brzmiącą ("klekoczącą") gitarą basową Steve'a Harrisa. Charakterystyczną cechą większej części twórczości (1981-1994 i 1999–) grupy jest szerokiej skali wokal Bruce'a Dickinsona. Muzyk ten jest uznawany za jednego z najlepszych wokalistów rockowych[2]. Styl muzyczny Iron Maiden stanowią także wirtuozerskie solówki dwóch, a od 1999 trzech gitarzystów.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=a8HqTX00p0o[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=dTaD9cd8hvw&feature=related[/video]

Stara dobra kapela!!
 
 
Lynx  
Forumowy prawiczek


Wiek: 34
Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Rawicz
Wysłany: Śro 28 Gru, 2011   

Byłem na Maiden'ach już 7 razy i takim małym marzeniem byłoby zobaczyć ich na Woodstockowej scenie, ale jest to w/g mnie po prostu nierealnie. A i mogłoby się okazać że organizatorzy by nie udźwignęli tego, co z resztą jest poruszane przy większości ostatnio proponowanych kapel.
  
 
 
 
Miskov  
Coś już napisał

Wiek: 28
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 54
Skąd: Kobyłka
Wysłany: Śro 28 Gru, 2011   

Również sądzę że jest to niewykonalne, ale nawet jeśli rzeczywiście mieli by zagrać, to moim zdaniem zjechało by się od ch**a trzynastolatków w koszulce Irona i innych "true metalowców", ale mimo wszystko jestem na tak ;)
 
 
Badhorse  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 139
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro 28 Gru, 2011   

Uwielbiam ich, ale jestem na nie.
Byłem na koncercie Iron Maiden w tym roku na Sonisphere w Warszawie i takie festiwale to miejsce dla nich. Jak już poprzednicy wspominali to niewykonalne.

Miskov napisał/a:
Również sądzę że jest to niewykonalne, ale nawet jeśli rzeczywiście mieli by zagrać, to moim zdaniem zjechało by się od ch**a trzynastolatków w koszulce Irona i innych "true metalowców", ale mimo wszystko jestem na tak ;)

Tłumy trzynastolatków na koncercie Ironów? Chyba pomyliło Ci się z innym zespołem.
Poza tym w ogóle wyobrażasz sobie tłumy trzynastolatek przyjeżdżające na Woodstock dla jakieś kapeli? Chyba, że w asyście rodziców.
  
 
 
Agó  
Na pewno offtopuje
Bożena!!


Wiek: 30
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 872
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro 28 Gru, 2011   

wielbię tan zespół i nie byłam na ich koncercie ani razu ale NIE! To jest po prostu niemożliwie, a już na pewno nie w tym roku kiedy na dużej już będzie grał Anthrax. Może kiedyś...
 
 
milan  
Po co tyle piszesz ?
freak4life


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 1854
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011   

Mierzcie sily na zamiary,moi drodzy.Kosmicznym propozycjom mówimy gromkie i wyrażnie-niet.

P.s.Wątek poruszony przez Miskova jakoby na Maidenów "zjechało by się od ch**a trzynastolatków w koszulce Irona i innych "true metalowców",pozwolę sobie potraktować jak dowcip godny otwarcia "Familiady" i wymownie przemilczeć.
 
 
Bekier  
Lubi pieprzyć
Misanthrope czyli dziecko Nienawiści i Pogardy

Wiek: 31
Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 482
Skąd: Brodnica
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011   

a mi tam wisi, nigdy nie wiedziałem co w nich fajnego ;p parę kawałków mają niby prawieże legend ale tak jako całość to ech
 
 
 
Lake Bodom  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw 29 Gru, 2011   

Metallica? NIEEE !! Iron Maiden? TAAAK !! Spoko..... Oczywiście że jestem na nie, bo to identyczna sprawa jak z Metalliką.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

A według mnie to całkiem dobry pomysł, nie wiem tylko czy będą urządzali trasę w tym roku i jak obsługa poradziłaby sobie z kwestią instalacji dekoracji, bo są one istotnym elementem koncertów Iron Maiden, mimo to na Sonisphere instalacja odbyła się bardzo sprawnie i szybko, więc myślę że dałoby radę. Argumenty mówiąc że zespół ściągnąłby nieprzebrane rzesze ludzi albo tłumy dzieci też można odłożyć między bajki - wystarczy popatrzeć na frekwencję na dwóch ostatnich Sonisphere'ach w Polsce - w roku 2010 kiedy grała wielka czwórka zjawiło się 80 tysięcy ludzi, a w 2011, gdy grało Iron Maiden tylko 40 tysięcy, mimo że w moim przekonaniu jest to dużo lepszy zespół. Co prawda na darmowy koncert mogłoby się zjechać naprawdę dużo fanów, ale sądzę że skala tego zjawiska nie byłaby taka jak na Progidy. Iron Maiden to mój ulubiony zespół, a ujrzeć ich na woodzie to byłoby spełnienie marzeń, chociaż to pewnie nierealne.
 
 
 
Lake Bodom  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

@kazik czy są lepsi to raczej kwestia gustu. Jak ktoś lubi zespół który nagrywa wszystkie płyty na jedno kopyto to słucha IM.

Myślę że to nie wypali tak jak w przypadku Metalliki. Szczerze wolałbym Kata, Behemotha, Cannibal Corpse czy As i lay dying zamiast nich.
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

No z tym, że Ironi nagrywają wszystkie płyty na jedno kopyto to bym się nie zgodził. Wystarczy porównać sobie brzmienie dwóch pierwszych i dwóch kolejnych z np. Somewhere in Time czy Seventh Son of a Seventh Son - jak dla mnie na tych płytach zaszły diametralne zmiany w stylu zespołu. Nie mówię już w ogóle o ostatnich płytach (również bardzo dobrych) na których w ogóle kompozycje były bardziej rozbudowane niż wcześniej (właściwie od Brave New World jest taka tendencja u nich). Na koniec jeszcze - twierdzisz że Ironów słuchają tylko Ci co lubią granie na jedno kopyto a za chwile podajesz Cannibal Corpse, u których wcale każda piosenka nie brzmi tak samo, czy As I Lay Dying, które brzmi tak samo jak miliony zespołów metalcore'owych (mimo że nawet lubię ten gatunek to musisz przyznać, że 3/4 zespołów brzmi tak samo). Może jeszcze Morbid Angel albo Slayer, bo oni też wcale nie grają na jedno kopyto :D
 
 
 
Lake Bodom  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

Cannibal Corpse nie słucham i zgodze sie z tym że są na jedno kopyto ale wole ich niż IM. Ale nie zgodzę sie z tym że AS jest na jedno kopyto. I nie jest wcale jak inne corowe zespoły :D trzeba umieć dostrzec różnice. Mówie NIE iron maiden i metallice na WOOD ! mimo ze jestem fanatykiem metalliki :D
 
 
KazikHansen  
Typowy spamer


Wiek: 30
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1237
Skąd: Wrocław/DG
Wysłany: Śro 04 Sty, 2012   

Ja zaś nadal obstaję przy tym że Iron Maiden nie spowodowałoby takiego napływu ludzi jak Metallica - co było widać na rzeczonym Sonisphere nawet. A co do As I Lay Dying, to pomimo tego że lubię zarówno ich jak i parę innych metalcore'owych kapel, to trzeba przyznać że wszystkie kapele z tego gatunku brzmią tak samo, chociaż nie uważam tego za nic złego. A mówienie o tym że Iron Maiden gra na jedno kopyto, można według mnie wytłumaczyć nieznajomością całej twórczości, a tylko takich utworów jak the trooper czy Run To The Hills ;)
 
 
 
Kefir  
Tru Metal
Iron morda


Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1491
Skąd: Piła
Wysłany: Śro 14 Mar, 2012   

Pzeniosłem do Antypewniaków, ponieważ w lipcu/sierpniu grają za wielką wodą
http://www.ironmaiden.com/tourdates.php
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group