Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Wzornictwo Przystanku Woodstock
Autor Wiadomość
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   Wzornictwo Przystanku Woodstock

W dzisiejszym logu Owsiaka zaprezentowano niektore motywy tegorocznego wystroju i gadzetow.
Wszystko wskazuje na to ze motywem przewodnim beda klimaty indianskie, pióra, bawole głowy i tym podobne.
Piszcie w tym temacie, gdy dowiemy sie jak bedzie wygladac scena, puszka i reszta :))
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Puszka już podobno od 2 tygodni jest w Lidlu, Żabkach itp., idzie spotkać też plakaty Lecha z puszką odnośnie Euro i odnośnie Wooda (obok siebie są na plakacie)

Puszka:

(źródło: fb Woodstockowicze)
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Mała scena:

 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

clover93 napisał/a:
Mała scena:

Obrazek

coś ci obrazek nie pyknął
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

uuuuuuuu napisał/a:
clover93 napisał/a:
Mała scena:

Obrazek

coś ci obrazek nie pyknął


to ja naprawię:



jak dla mnie motywy bardzo spoko, jak co roku z resztą (oprócz 2013 :P), aczkolwiek koszulki w tym roku jakieś takie słabsze. W zeszłym co następna to lepsza była a teraz w zasadzie żadna nie porywa.
 
 
DRY CIDER  
Lubi pieprzyć


Wiek: 44
Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 300
Skąd: Bristol B-B
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Ja osobiscie w ogole nie zauwazylem,ze co roku jest inne wzonictwo,nawiazujace do czegos tam <haha> Dla mnie to bardzo malo wazny szczegol,czy wyglad puszek ma wplyw na smak piwa?czy zdobienia sceny maja wplyw na odbior muzyki? <z jezorem>
 
 
goldenboj  
Lubi pieprzyć
Muzyk :)


Wiek: 33
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 469
Skąd: Zbąszynek
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

W zeszłym roku koszulki rewelacja :D
 
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

DRY CIDER napisał/a:
Ja osobiscie w ogole nie zauwazylem,ze co roku jest inne wzonictwo,nawiazujace do czegos tam <haha> Dla mnie to bardzo malo wazny szczegol,czy wyglad puszek ma wplyw na smak piwa?czy zdobienia sceny maja wplyw na odbior muzyki? <z jezorem>


tak samo jak ja :D
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

DRY CIDER napisał/a:
Ja osobiscie w ogole nie zauwazylem,ze co roku jest inne wzonictwo,nawiazujace do czegos tam <haha> Dla mnie to bardzo malo wazny szczegol,czy wyglad puszek ma wplyw na smak piwa?czy zdobienia sceny maja wplyw na odbior muzyki? <z jezorem>

Niektórzy bardziej zwracają uwagę na to co widać, a niektórzy na to co słychać, chociaż podobno te rzeczy się uzupełniają. Dla mnie Woodstock to nie tylko wydarzenie muzyczne ale i wizualne. Zawsze chciałam zostać artystką, albo chociaż grafikiem, niestety życie pokierowało mnie tak, że zostałam księgową, w znienawidzonym przeze mnie precyzyjnym świecie cyfr, liczb i ich kombinacji, gdzie nie ma miejsca na jakąkolwiek swobodę. Ale do rzeczy. Pozwolę sobie omówić jak rzeczy o których się dowiemy w tym temacie wyglądają na tle lat poprzednich.

Wiecie że nasz festiwal ma własne logo? Niestety, grafik, albo Jurek nie jest w swoich wyborach stały i nie rozumie, że pewne rzeczy są najlepsze i rozpoznawalne dlatego że są niezmienne. Może ktoś zdecydowałby się na rzeczy trwałe, może nawet na tatuaż, ale byłby pokrzywdzony, gdyby co roku to się zmieniało. Sama nosiłam się z ochotą zrobienia sobie fototapety z festiwalu, z widokiem na dużą scenę, ale się powstrzymałam jednak. Serduszko WOŚPu jest to samo od 20 lat, czego nie można powiedzieć o identyfikacji graficznej Woodstocku. W tym przypadku praktycznie co rok lub kilka gruntownie je przebudowuje, niestety w mojej opini na gorsze. Przyjrzyjmy się mu uważniej.

Piękne, koliste i dwujęzyczne logo, z flagą z pacyfą w barwach rasta, ogółem dobre i uniwersalne, niczym stempel pasuje świetnie. Napis główny nieostry przy brzegach, sprawia wrażenie niechlujnie namalowanego grafiti z szablonu, streetart pełną gębą. Jak na festiwal pełen muzyki ska-reagee-rock to bardzo adekwatne, do tego zawierające potrzebne informacje w dwóćh językach.



Jedne ze starszych (2009) wzorów, widać na nich nawiązanie do stylistyki oryginalnego Woodstocka, ale jest znacznie bardziej agresywne, mniej minimalistyczne, ptaszek jedynie delikatnie nawiązuje do pierwowzorów woodstocka. Czcionka hipisowska, w stylu lat 60, kontynuacja poniekąd starszego loga, tego okrągłego, ale już mniej rasta-hipisowsko, pozostało to już tylko jako symbol. Dla porównania wrzucam niżej plakat oryginalnego, pierwszego Woodstocku z 1969 i trochę późniejszego. Ten nieszczęsny ptaszek zawsze był symbolem prawdziwego, amerykańskiego Woodstocku, nawiązano do niego nawet na głównej scenie. To logo jak najbardziej na tak.


Jedziemy dalej. Oto przed państwem najlepsze woodstockowe logo jakie powstało.

Pięknie pokazuje nierozłączność Woodstocku z WOŚPem, nawet osobom nieznającym języka polskiego, a zapewne kojarzącym serduszko WOŚPu podpowiada że festiwal jest jego częścią. Ostre języki i gitara pod sercem sugerują że jest to wydarzenie agresywne, muzyczne, a serce pacyfikuje agresję płomyków oraz nawiązuje do Orkiestry. W mojej opini szczytowe osiągnięcie zarówno typografi jak i logotypu Woodstocku.

Dalej, mamy to:

Nie jest źle, chociaż widać tendencję spadkową. Nie jest tak obrzydliwie sterylna i bez polotu jak późniejsze logotypy, wygląda twardo i zdecydowanie. Lekko przybrudzona, w stylu grunge czcionka bezszeryfowa. Napis sprawia ponownie wrażenie wrzutki grafitti, ale jakoś gryzie się z licznymi pacyfami rysowanymi jakby odręcznie pod nim. Niemniej, stylistyka naciapanych jedno na drugim aż do przesady w taki sposób że praktycznie zajmują całe tło, skrajnie kolorowych, nawet oczoj*bnych bohomazów jak widać nie wygląda źle, ale ostatecznie uszłoby. Na plakacie wośpu zastosowano kiedyś tą samą stylistykę bez tej czcionki i wyglądało to naprawdę spoko ale jakoś nie mogę jej znaleźć. Gdzieś w tym okresie występowałą na scenie bardzo fajny obraz wielkiego rockmana z grą słów ROCK'and'ROLL i POL'AND ROLL.

Lecimy dalej przez lata:



Pewnie wszyscy woodstockowicze kojarzą tą czcionkę, zwłaszcza a wersji kolorowej, gdy każda literka jest w innym kolorze. Nic niezwykłego, ale w ostateczności ujdzie, chociaż moim zdaniem nie pasuje za bardzo do festiwalu i a i tęczowość za bardzo kojarzy mi się z ruchami o innej orientacji. Pochwalić za to mogę zaciśniętą pięść trzymającą pacyfę, jakby autor tej kompozycji chciał zestawić dwa przeciwległe elementy przekaz bijący z tego jaki odczytuję to "walka o pokój". Ta poszatkowana wersja (20th) nie podoba mi się, nie rozumiem totalnie dlaczego ona jest, utrudnia czytanie. Czcionka nieco psuje sprawę, ale reszta (ta ręka z pacyfą) jest zła.


A teraz pora na moje najbardziej znienawidzone logo, chyba od roku czy dwóch.





Jest tak niedopasowane do charakteru festiwalu że nieomal samo patrzenie na nie wywołuje we mnie agresję, do tego jest natrętnie forsowane na wielu gadżetach, których nigdy nie kupię, właśnie ze względu na logo które skrajnie, ale to skrajnie mi się nie podoba.
Białe i sterylne, nieodnoszące się w zasadzie do niczego, a już na pewno nie do charakteru festiwalu. W jaki sposób czionka stylizowana na odręczny podpis ma nawiązywać do Woodstocku? Do tego ten "ogonek" który z jednej strony, gdyby ktoś miał taki charakter pisma, piszący nigdy w życiu nie dałby w taki sposób. Czcionka niby "udaje podpis", ale jednocześnie nim nie jest. Jako mentalnego autystę boli mnie nieprzemyślenie sprawy i taki bezsens, psuje mi to niemal całą przyjemność przebywania tam.

A teraz na dowód że potrafię nie tylko narzekać ale i chwalić, pokażę wam coś coś względnie nowego i fajnego.

Na myśli mam ten dolny napis, na koszulkach są wersje gdzie ten napis jest rozbity i pisany w trzech liniach, często Jurek Owsiak ma taką na sobie w swoim vlogu. Nie rozumiem po co łączyć ze sobą podwójne OO, nie rozumiem po co pisać POLAND na ostatnim K, bo uważam żeto przekombinowanie i siła tkwi w prostocie, ale typografia mi się bardzo podoba. Stylizowana na przybrudzoną, twarde krawędzie, bezszeryfowa, litery ciasno ułożone, ale jednocześnie nie tak "miękka" jak tak kolorowa wyżej. Chętnie widziałabym ją na dużej scenie. Piękna sprawa.



Oddałabym wszystko, by w tym roku nie widzieć tych trzech poprzednich szkaradztw (tej odręcznej, tej ciętej na kawałki i tej kolorowej )(szczególnie tego pisanego odręcznie) na dużej scenie ,i materiałach reklamowych by ktoś to o tym decyduje jakimś cudem zajrzał na to forum i to przeczytał, przemyślał i wziął moją opinię do siebie, posiedziałby chwilę przy tej typografi i czionkach, wziął sobie moje uwagi do serca byłabym wdzięczna . Gdyby ktoś myślał podobnie do mnie, miłoby było gdyby pomógł mi mailować, rozgłaszać to, przepchnąć te uwagi "do samej góry" i osób odpowiedzialnych za to.

I w sumie tyle.

W tym roku będzie indiańsko, w sumie średnio mi się podoba, bo po co czerpać zza oceanu, skoro mogłoby być słowiańsko, albo chociaż hipisowsko, trudno. Patrząc na małą scenę i pierwsze koszulki, zgadzam się że jakoś nie bardzo mi się te piórka widzą.
W przyszłym roku, lub następnych marzą mi się motywy psychodeliczne, więcej symetrii, kojarząca się z ruchami hipisowskimi i wieksze nawiazanie do nich, lub nawet logo w stylistyce punkowej lub nawet rasta nie byloby tak zle jak te obecne. Dziwi mnie to tym bardziej, ze Woodstock już miał piekne logotypy. Chcę orgii kolorów, niewiarygodnego przepychu elementów na których można zawiesić oko. Co najlepsze, takie rzeczy we wzornictwie PW, a nawet WOŚPu już były (nie mogę jakoś znaleźć w internecie starych plakatów któe zapamiętałam - pomocy), jednak nie zrealizowane do końca w sposób o jaki mi chodziło. Było tak:


chodziło mi bardziej o coś takiego, orgie kolorów bardziej zaawansowana niż podzielenie przedmiotu na części i pokolorowanie każdej z nich inaczej, o styl pełen gradientów i fraktali (moja artystyczna wizja, przerobilam na szybko):



I sam napis Woodstock moglby być wykonany w podobny sposób, co na płycie Ani Rusowicz oraz na plakacie filmu Zdobyć Woodstock. Skoro robiono już coś takiego, to jestem zdania że można pójść w tym kierunku dalej.






Jak ktoś się dokopie starszych lóg i materiałów graficznych związanych z Woodstockiem, niech je wrzuci, chętnie je ocenię i skomentuję. Chciałabym zebrać jak najwięcej oficjalnych plakatów, ulotek, starych zrzutów ekranów strony internetowej.
Następnym razem omówię wystrój i wygląd dużej sceny oraz koszulek.
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

Fajny opis, miło się czytało, zwłaszcza, że sam próbuję robić w branży graficznej, ale studia mam z rachunkowości i też z zaciekawieniem śledzę "ewolucję wizualną" woodstocku
:D

Ze swoich zasobów znalazłem jeszcze coś takiego (chyba 2009)



Podoba mi się, że zawsze jest dużo kolorów, ale tak jak mówisz, słabo, że odchodzą od takiego "drapieżnego" wizerunku i poszli w motywy bardziej przystępne :P Zdecydowanie pierwszy, okrągły znaczek był najlepszy, sam Jurek ma chyba coś podobnego wytatuowanego. Font z 18 PW w połączeniu z tą dłonią trzymającą pacyfę też wypada moim zdaniem dobrze. Z jednej strony jest mniej grunge'owy od poprzednich motywów, jednak te nieco zniekształcone litery i zmiana niektórych wielkich na małe daje taki fajny efekt zabawy i trochę takiej "niepokorności", więc ostatecznie mógłby zostać :D

uuuuuuuu napisał/a:
Nie rozumiem po co łączyć ze sobą podwójne OO


kompletnie tego nie czaję :D
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

uuuuuuuu napisał/a:
Może ktoś zdecydowałby się na rzeczy trwałe, może nawet na tatuaż,




Poczułam się właśnie zainspirowana, dzięki!
 
 
 
aligator87  
Rozkręca sie

Wiek: 36
Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 159
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

mnie bardziej zainspirowaly pazurki Mazu (ze zdjecia z puszka)niz motywy czy puszka piwa :D, widziałem juz w lidlu ze jest piwo z motywem Woods 2016

piwo moze byc w obojetnie jakiej puszcze wazne aby bylo mocne, gorzkie i konkretne !!!
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

co do puszek to Lech robi dobrą robotę (w porównaniu z Carlsbergiem to już w ogóle), chociaż największy sentyment mam do puszki Tyskiego z 2010 :D
 
 
clover93  
Lubi pieprzyć


Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 328
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

t-shirty w SiemaShop







 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Wracając do puszki, zdjęcie nie było moje i nie było na nim tym samym moich pazurów :P

Ode mnie billboard Lechowy:
 
 
 
uuuuuuuu  
Coś już napisał


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: planeta ziemia
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016   

winogron napisał/a:


kompletnie tego nie czaję :D


teraz rozumiesz?
 
 
Mazu  
Typowy spamer
Ninja z Kazachstanu


Wiek: 31
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 1050
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016   

uuuuuuuu napisał/a:
winogron napisał/a:


kompletnie tego nie czaję :D


teraz rozumiesz?


Ej, a moze oni nawiązują tu do infinity?
 
 
 
winogron  
Lubi pieprzyć
źle skrojony, za to dobrze zszyty


Wiek: 32
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 514
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto 07 Cze, 2016   

uuuuuuuu napisał/a:
winogron napisał/a:


kompletnie tego nie czaję :D

Obrazek
teraz rozumiesz?


no ja wiem, o które chodzi, ale tak jak Ty
Cytat:
Nie rozumiem po co łączyć ze sobą podwójne OO,


chociaż może tak być, że chodzi o wieczność, nieskończoność woodstocku :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group