Tak było
I POL'AND'ROCK FESTIVAL JUZ ZA

(XXIV PRZYSTANEK WOODSTOCK)
sitemap
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kijana
Pon 18 Lip, 2011
Woodstock a Jezus Świebodziński
Autor Wiadomość
Kołodziej  
Coś już napisał
nakurwiacz!

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 92
Skąd: Częstochowa/Łódź
  Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   Woodstock a Jezus Świebodziński

Witajcie!
Pewien dziwaczny pomysł krząta mi się po głowie od dłuższego czasu a więc napić się piwka z Jezusem Świebodzińskim Królem Wszechświata :P Specjalnych pielgrzymek przecież nie ma sensu urządzać więc nie głupim pomysłem byłoby obejrzenie tego giganta w drodze na woodstock, chociaż pewnie będzie go widać z górki ASP :P Świebodzin jest oddalony od Kostrzyna o jakieś 90 km. Z transportem też nie ma chyba większego problemu bo z tego co widzę regularnie kursują pociągi z przesiadką w Rzepinie. Co wy na to ? może ktoś ma podobne plany :) Miło by było spotkać woodstockowiczów i zamelnażować u stóp Dżizasa :)
 
 
Juleekk  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Mieszkam 10 minut od tego Jezuska, więc ja się nie piszę :)
ale inicjatywa ciekawa, nie wiem tylko kiedy chcielibyście jechać, szkoda woodstocku :)
 
 
Kołodziej  
Coś już napisał
nakurwiacz!

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 92
Skąd: Częstochowa/Łódź
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Wiadomo że odpowiednio wcześniej przed woodem. Myślałem o terminie 31 lipiec / 1 sierpień. A orientujesz się może czy w okolicy tego jezusa są jakieś fajne tereny żeby np rozbić na dziko namioty lub zrobić jakieś ognisko ?
 
 
Juleekk  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Hmm, 500m od jezusa jest budowa trasy szybkiego ruchu, ale jak wiadomo lubuskie słynie z lasów, polecam obadać MRU, chociażby przejść się z przewodnikiem - 30km tuneli pod ziemią :D
ogólnie to walcie do Lubrzy, na bank coś się znajdzie - jak ekipa nie jest duża, to właśnie w Lubrzy są pokoje do wynajęcia, przynajmniej w 1 miejscu :)
 
 
ikropka  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 24
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Sorki,ale Ty się dobrze czujesz?
Nie masz już gdzie sobie imprez robic?
Wcale nie jestes taki zabawny jak Ci się wydaje.
 
 
 
tool  
Rozkręca sie

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 129
Skąd: plock/poznan/wawa
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

ikropka napisał/a:
Sorki,ale Ty się dobrze czujesz?
Nie masz już gdzie sobie imprez robic?
Wcale nie jestes taki zabawny jak Ci się wydaje.

i za takie poglady nie lubie katoli. Wiara to indywidualna sprawa i nikt nie powinien narzucac zdania drugiej osobie w jaki sposob chce delektowac sie wiara oraz w co ma wierzyc. A przeciez nikt nie pisal tu ze chce zrobic ognisko na glowie tej rzezby, lecz gdzies nieopodal sie usytulowac. Wiec twoje sacrum nie powinno byc naruszone... ale spoko w okolo tej ze rzezby nie mozna rozbic namiotu w promieniu 100km.... a tym bardziej rozpalic ogniska, jak sie jest glodnym i zmarznietym... Ja tam bardziej bym zwrucil uwage na ewentualne zagrozenie zwiazane z lasem wzgledem ogniska, ale to juz kazdy ma glowe na karku i mysle ze w razie czego to nie podpalicie wszystkiego w okolo :)
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Pomysł ciekawy. Tylko tam przewija się mnóstwo osób, które widok "brudasów" z piwem w ręku może zaszokować i mogą pojawić się jakieś zawały serca, czy coś... :lol:

Do Lubrzy jest 10 km, bez przesady, żeby ich tam wysyłać. Teleportować się będą pod Jezusa później ?

Za działkami jest przecież lasek, tam spokojnie można się rozbić i ognisko rozpalić. Niby coś tam budują, ale jednak miejsce raczej się znajdzie... ;-)
 
 
ikropka  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 24
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Proste pytanie po co??
Dlaczego akurat tam?
Pewnie niech wszyscy wejdą 'katolom' na głowę,przecież mamy wolnośc wyznania etc!
Tylko widzisz,istnieje cos takiego jak szacunek,bardzo prosta sprawa.
Szacunek dla wszystkich symboli religijnych,nie tylko dla katolickich.
 
 
 
erazel  
Rozkręca sie


Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 144
Skąd: kraków
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

ikropka napisał/a:
Proste pytanie po co??
Dlaczego akurat tam?
Pewnie niech wszyscy wejdą 'katolom' na głowę,przecież mamy wolnośc wyznania etc!
Tylko widzisz,istnieje cos takiego jak szacunek,bardzo prosta sprawa.
Szacunek dla wszystkich symboli religijnych,nie tylko dla katolickich.


a czy ktokolwiek mówi o bezczeszczeniu tego symbolu?
czy to jest jakieś święte miejsce, że nie można przyjechać w celach czysto turystycznych?
zwykły pomnik ze stali i betonu wyróżniający się swoimi wymiarami, więc może i wart zobaczenia.

pohamuj trochę emocje dziewczę, gdyż nikt Ci złego nic nie robi a ciskasz się jak wesz na grzebieniu.
  
 
 
czlowiekzlasu  
Coś już napisał
Zero smutków, zero złości, wyjebane po całości


Wiek: 32
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 99
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

ikropka, szacunek szacunkiem, ale Ty nie musisz od razu się na niego rzucać. Nie lepiej grzecznie mu zakomunikować, że to jest nie w porządku wobec "wierzących".
Ja osobiście nie wierzę, ale też nie widzę nic złego w tym, że chłopak chcę zobaczyć tą jak dla mnie abstrakcyjną rzeźbę. Mi byłoby szkoda czasu na to bo dla mnie to żadna frajda oglądać dzieło, które niczemu ważnemu nie służy - bo tak na prawdę co daję ten posąg ??
Daje schronienie ludziom, którzy stracili dom ?? Daję jeść głodnym ?? etc. etc. Nie mam pojęcia ile kasy kosztował wymysł paru księży, ale wiem, że te pieniądze mogły zdziałać wiele dobrego. A tak jest zajebiście duży posąg i wiele kontrowersji wokół niego i nic po za tym. Tylko proszę nie bierz mojej wypowiedzi jako atak na Twoją osobę albo na Twoją wiarę bo nie oto mi chodziło, a tylko o chwile refleksji i zastanowienia się nad tym co napisałem .
 
 
 
ikropka  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 24
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Przecież na nikogo się nie rzuciłam ;-)
Denerwują mnie takie pomysły,sorki jeśli kogoś uraziłam.
I chyba źle mnie zrozumieliście.
Niech sobie chłopak ogląda ten posąg,po to w końcu chyba tam jest.
Ale teksty o tym,że chciałby się napic piwka z Jezusem Świebodzińskim Królem Wszechświata i robic jakiś melanż u Jego stóp,moim zdaniem są co najmniej nie na miejscu.
I nie będę sie tu rozpisywać nad sensem tej budowli,ktoś miał taki pomysł,wokół tego i tak jest już za duża szopka,można sobie znaleźć inne atrakcje.
Mam nadzieję,że teraz się na nikogo nie rzuciłam :-P
 
 
 
Juleekk  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Posąg jak posąg - duży, nie ma pod nim dużo ludzi średnio, chociaż często widzę autobusy zze granicy :D
fakt, jest lasek, ale blisko trasy... chociaż w sumie co to szkodzi :)
 
 
pendalec  
Rozkręca sie
trololo, motherfuckers!


Wiek: 30
Dołączyła: 10 Lip 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Nie rozumiem, dlaczego dla ludzi tak bardzo abstrakcyjnym i nie na miejscu jest pomysł rozbicia się pod Jezusem Świebodzińskim i picie tam. Powiedzmy sobie szczerze-w dzisiejszych czasach z wiary zrobiono pośmiewisko i żałosną parodię. Kościół narzuca czasem bzdurne zdanie ludziom wierzącym, utrzymując ich w przekonaniu, że tylko to, co oni mówią, jest święte i zgodne z nauką Boga. Ale czy tak naprawdę oni wiedzą, czego Bóg od nas chce? Czy uważacie, że Jezus Chrystus chce, aby stawiano mu takie ogromne posągi, żeby kraje prześcigały się w tym, czyj Chrystus jest większy, lepszy o ogólnie cudniejszy? Nie sądzę, żeby właśnie tego on chciał. Sam był raczej człowiekiem skromny, prawda?
Z resztą-nieważne. Myślę, głęboko wierzę, że gdyby Jezus żył w dzisiejszych czasach, nie zganiłby ludzi za to, że urządzają sobie melanże pod jego pomnikami. Jezus przecież jest równym gościem, a że urodził się w innych czasach, niż my, to wiadomo. Sam lubił wypić (Kana Galilejska, jeżeli nie pamiętacie, woda w wino i te sprawy) i poimprezować, a kiedy trzeba było, był poważny. I Woodstock też by polubił, pewnie wygłaszałby swoje nauki na ASP.
Co tu dużo pisać, nie ma co się burzyć, póki nie dojdzie do profanacji Jezusa (i nie mam na myśli pomnika, bo pewnie chłopaki nie są na tyle głupi, żeby takich czynów się dopuszczać), nie ma w tym nic złego.
Amen.
 
 
 
Kołodziej  
Coś już napisał
nakurwiacz!

Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 92
Skąd: Częstochowa/Łódź
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

ikropka napisał/a:
Przecież na nikogo się nie rzuciłam

Spoko wyraziłaś swoją opinię - tyle.

ikropka chyba trochę też zbyt dosłownie potraktowałaś to co napisałem. Pisząc o melanżu u jego stóp i napiciu się z nim piwa naprawdę wyobrażałaś sobie bandę brudasów wchodzących po pijaku na ten posąg i krzyczących wszędzie AVE SZATAN ! Średnio. Tym bardziej że dalej pisałem o miejscach nieopodal pomniku jakimś lasku, gdzie można byłoby się rozłożyć na jednodniowy biwak. Napisałem to jako metafora, jestem osobą w miarę rozsądną ale oczywiście tego wiedzieć nie mogłaś :) A co do szacunku do symboli religijnych możesz być spokojna Jezusa nie zbezcześcimy, będzie stał jak stoi. Dla mnie to zwykły posąg symbolizujący w sumie trochę pychę i ludzką głupotę, ale skoro dla innych to ważna sprawa okej niech tak będzie ich sprawa. W miejscach ważnych dla innych można zachować się tak aby nikomu nie uwłaczać. Chociaż wszyscy wiemy jak szacunek do symboli religijnych w Polsce kujele patrz gwiazda dawida, wojna o krzyż na krakowskim przedmieściu ale nie o tym nie o tym.

Dzięki za info o tym lasku :) przyda się

Pani pendalec (jak to odmienić :P) trafiła w samo sedno. Zgadzam się w 100%
 
 
Paula  
Rozkręca sie


Wiek: 37
Dołączyła: 19 Kwi 2009
Posty: 218
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Co temat, to wojna. A ja bym z miłą chęcią się pod Jezuskiem ze Świebodzina rozbiła. Widziałam go już kilka razy, ale zawsze wzbudza we mnie jakąś taką fascynację i to z czystej sympatii. Po co tam jest? Nie wiem, ale to już nie istotne. Zresztą poruszanie wątków religijnych na tym forum jest równoznaczne z naruszeniem regulaminu, więc zachowajcie swoje przekonania dla siebie :roll:
 
 
 
bartek  
Forumowy prawiczek

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

A więc ja mam pytanie. Dlaczego własnie tam? Samo miejsce i sam pomysł autora ma juz podtekst kpiarski. Jedna z niewielu rzeczy na woodstocku jakiej nie lubie to NIETOLERANCJA. Co krok sie spotyka wlasnie mniej wiecej podobne inicjatywy nie mające nic na celu prócz ośmieszenia katolicyzmu. Jakies przebierania za biskupów itp. PO CO ? Ja mimo iz jestem katolikiem, co roku rozbijam się w okolicach wioski Krishny i jakoś nie mam z tym problemu. Cóż takiego jest dziwnego w Tym Jezusie, że należy go wykpić? Nie licze na odpowiedź, ale licze na przemyslenie tematu. A jeśli juz chcecie "napić się z Jezusem" to polecam wyjazd do Rio. Tam pomnik jest bardziej interesujący, z racji swego położenia na Wzgórzu.

Dziękuję.
 
 
żaba  
Rozkręca sie
łajza

Wiek: 31
Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 100
Skąd: ze wsi
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Popieram kropkę i bartka. Nie jestem katoliczką, ale wkurza mnie sposób obśmiewania tej religii świadczący tylko i wyłącznie na niekorzyść obśmiewających. To całe nabijanie się z Ojca Dyrektora, Moherów, Radia Maryja, Jezusa Świebodzińskiego... to jest jedna wielka żenada a ludzie którzy to robią w moich oczach wyglądają jak ogłupiałe małpy z zoo.

Człowiekzlasu - nie znam powodu dla którego ten posąg tam powstał, ale słyszałeś o czymś takim jak modernistyczne hasło "sztuka dla sztuki"? Akurat w modernizmie nazwano to po imieniu - ale wiele rzeczy od zarania dziejów nie ma żadnego innego celu poza cieszeniem oka widza i zaspokajaniem jego potrzeb estetycznych. Dzięki temu mamy kulturę.

I uważam, że tematy religijne są jednymi z ciekawszych tematów, i nie wiem dlaczego miałoby ich się nie poruszać.
 
 
 
Wiaderko  
Rozkręca sie

Wiek: 31
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 247
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

ikropka napisał/a:

Szacunek dla wszystkich symboli religijnych,nie tylko dla katolickich.

Kupa złomu i betonu , która nawet Jezusa nie przypomina - boże w jakim my ciemnogrodzie żyjemy :-/
 
 
Dahomej  
Administrator
vel.Grześ


Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 1895
Skąd: Rio/Wrocław
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

bartek napisał/a:
Cóż takiego jest dziwnego w Tym Jezusie, że należy go wykpić?


Ja tobie odpowiem. To, że w ogóle powstał. Ten pomnik nie ma nic wspólnego z tak tutaj przez was gorliwie wymienianym pojęciem katolicyzmu, więc gdzie tu obraza ? Jest to wymysł jednego proboszcza, który sobie coś ubzdurał. JEDYNYM pożytkiem, jaki istnieje jeśli chodzi o ten pomnik, to taki, że miasto na nim zarobi. Nic więcej.
 
 
Hazzel  
Forumowy prawiczek

Wiek: 31
Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: Krosno
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

hahaa zajeb%$#% Pałę z Jezusem ze Świebodzina królem wszechświata nie ma sprawy uwielbiam krzywe akcje ale znając życie jakiś fanatyk z ciemnogrodu który szpera w tym forum zgłosi to na pały ;) Nie wydaje mi się abym przesadzał.
 
 
Felas  
Coś już napisał

Wiek: 53
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 89
Skąd: Berlin
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Nie ma co się spinać na pomnik parodiujący religę w jarmarcznym stylu. Kicz jest kiczem i przyciąga, zwłaszcze jeśli jest monumentalny. Z tego samego powodu zwiedzają Licheń.

Cytat:

Co krok sie spotyka wlasnie mniej wiecej podobne inicjatywy nie mające nic na celu prócz ośmieszenia katolicyzmu.


Powyższe przypadki (świebodzin i Licheń) pokazują, że kościół sam od czasu do czasu lubi się ośmieszyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime